صفحه اصلی / عمومی / معرفی کامل سری مسابقات یورو 2020 | UEFA Euro 2020

معرفی کامل سری مسابقات یورو 2020 | UEFA Euro 2020

ad banner یورو 2020

مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا یوفا 2020، که معمولا به عنوان قهرمانی اروپا یوفا 202، UEFA Euro 2020، یا به سادگی یورو 2020 نامیده می شود، شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی یوفای  اروپا است. مسابقات قهرمانی بین المللی فوتبال مردان چهار ساله در اروپا که توسط اتحادیه های فوتبال اروپا (یوفا) برگزار می شود.

این مسابقات که در 11 شهر از 11 کشور یوفا برگزار می شود، در ابتدا از 12 ژوئن تا 12 جولای 2020 برنامه ریزی شده بود. این مسابقات به دلیل بیماری همه گیر کووید-19 در اروپا به تعویق افتاد و از 11 ژوئن به 11 ژوئیه 2021 موکول شد. این مسابقات نام “یوفا یورو 2020” را حفظ می کند.

یورو 2020

میشل پلاتینی رئیس یوفا، در سال 2012 گفت که این مسابقات قرار بود در چند کشور به عنوان یک رویداد “رمانتیک” یک بار برگزار شود تا جشن 60 سالگی “تولد” مسابقات قهرمانی اروپا گرفته شود. استادیوم ومبلی لندن با داشتن بیشترین ظرفیت از بین استادیوم های وارد شده به این رقابت ها، برای دومین بار میزبان نیمه نهایی و فینال است، این کار را قبلا در مسابقات 1996 در تجسم قبلی استادیوم انجام داده بود.

استودیو المپیکو در رم به عنوان میزبان بازی افتتاحیه یورو 2020، با حضور ترکیه و میزبان ایتالیا انتخاب شد. در ابتدا در 13 سالن بازی می شد، اما بعدا دو میزبان برکنار شدند: بروکسل در دسامبر 2017 به دلیل رها کردن ساخت استادیوم یورو، و دوبلین در آوریل 2021 زیرا هیچ تضمینی برای حضور تماشاگرانش وجود نداشت. اسپانیا همچنین شهر میزبان خود را از بیلبائو به سویل تغییر داد تا بتواند در مسابقات به تماشاگران اجازه حضور دهد.

پرتغال با قهرمانی در مسابقات 2016 فرانسه، مدافع عنوان قهرمانی شد. سیستم کمک داور ویدیویی (VAR) اولین حضور خود را در مسابقات قهرمانی اروپا در این مسابقات انجام خواهد داد.

یورو 2020 : مزایده

در حالی که برخی از کشورها قبلا علاقه داشتند که برای برگزاری مسابقات یورو 2020 دعوت به مناقصه کنند، در 30 ژوئن 2012، یک روز قبل از فینال یورو 2012 یوفا، این مسابقات می تواند به جای داشتن یک کشور میزبان (یا میزبانی مشترک توسط چندین کشور) در “12 یا 13 شهر” در سراسر قاره گسترش یابد. در آن زمان، یوفا از سیستم مشابهی برای مسابقات “دور نخبگان قهرمانی” زیر 17 سال اروپا استفاده کرد، جایی که هر هفت گروه به میزبانی کشور دیگری برگزار می شد.

یورو 2020 : تصمیم به تغییر فرم یورو

در 6 دسامبر 2012، یوفا اعلام کرد این مسابقات به مناسبت شصتمین سالگرد مسابقات در چندین شهر اروپا برگزار می شود. انتخاب شهرهای میزبان، تضمین صعود دقیق به تیم ملی آن کشور را ندارد.

یوفا استدلال کرد که مسابقات اروپایی در یک مرحله، تصمیمی منطقی است در یک زمان که دشوار مالی را به همراه دارد، و در سراسر اروپا برگزار میشود. واکنش به برنامه یوفا در سراسر اروپا متفاوت بود. منتقدان شکل گسترش یافته (از 31 مسابقه با حضور 16 کشور به 51 کشور با 24) و هزینه های اضافی مربوط به آن را عامل تعیین کننده فقط برای یک کشور (ترکیه) معرفی کرده اند که پیشنهاد جدی داده است.

مکان های مناقصه یورو 2020

لیست نهایی پیشنهادات توسط یوفا در تاریخ 26 آوریل 2014 منتشر شد، با تصمیم گیری در مورد میزبانان توسط کمیته اجرایی یوفا در 19 سپتامبر 2014. دو پیشنهاد برای بسته نهایی (که یکی از آنها موفقیت آمیز بود، با علامت تیره مشخص شد) سبز برای نیمه نهایی و نهایی) و 19 پیشنهاد برای بسته استاندارد (که 12 مورد از آنها در ابتدا موفقیت آمیز بود، برای مرحله یک چهارم نهایی و مرحله گروهی با رنگ سبز روشن و برای مرحله یک هشتم نهایی و مرحله گروهی با رنگ زرد مشخص شد).

بروکسل، که با رنگ قرمز مشخص شده بود، در ابتدا انتخاب شد اما در 7 دسامبر 2017 توسط یوفا از لیست مکان ها حذف شد. جمهوری ایرلند که با قرمز مشخص شده بود، در ابتدا انتخاب شد اما در 23 آوریل 2021 توسط یوفا از لیست مکان ها حذف شد. در همان روز، یوفا همچنین اعلام کرد که مسابقات اسپانیا از بیلبائو به سویل منتقل می شود.

[زرد] پیشنهاد موفقیت آمیز برای مرحله گروهی و مرحله یک هشتم نهایی
[سبز] پیشنهاد موفقیت آمیز برای مرحله گروهی و مرحله یک چهارم نهایی
[نارنجی] پیشنهاد موفقیت آمیز برای مرحله نیمه نهایی و نهایی. بعدا اضافه شد: مرحله گروهی و مرحله یک هشتم نهایی
[قرمز] در ابتدا یک پیشنهاد موفقیت آمیز برای مرحله گروهی و مرحله یک هشتم نهایی بود اما بعدا از لیست حذف شد
[آبی] پیشنهاد موفقیت آمیز برای مرحله گروهی و مرحله یک هشتم نهایی اما بعدا به مکان دیگری در کشور تغییر یافت
[سفید] پیشنهاد ناموفق (یا به دلیل قضاوت یوفا برای برآورده نکردن شرایط پیشنهادی، رد شد یا با رای حذف شد)

جدول یورو 2020

یورو 2020 : برنامه ریزی برای تماشاگران و تغییرات مکانی

در مه 2020، شفرین اظهار داشت که اصولا این مسابقات در دوازده شهر میزبانی انتخاب شده برگزار می شود. با این حال، وی احتمال کاهش تعداد شهرها را رد نکرد، زیرا سه میزبان مطمئن نبودند که آیا مسابقات می تواند بر اساس برنامه جدید برگزار شود یا خیر. مکانهای مسابقات و برنامه مسابقات توسط کمیته اجرایی یوفا در طی جلسه خود در 17 ژوئن 2020 بررسی شد.

در این نشست، یوفا تأیید کرد که هر دوازده مکان اصلی میزبان در سال 2021 به عنوان میزبان مسابقات باقی می مانند و برنامه اصلاح شده مسابقات را تأیید کرد. با این حال، فِفِرین در اکتبر سال 2020 اظهار داشت که هنوز هم ممکن است این مسابقات در کمتر از دوازده کشور میزبان برنامه ریزی شده برگزار شود. ماه بعد، یوفا اظهار داشت که “قصد دارد یورو 2020 را در قالب و مکانهایی که اوایل سال جاری تأیید شده است برگزار کند و ما در حال آماده سازی دقیق با تمام شهرهای میزبان هستیم”.

همچنین اعلام شد که هر میزبان با یوفا و مقامات محلی بهداشت در حال بحث و گفتگو است که آیا این مکان می تواند مسابقات را با ظرفیت کامل، بین 100٪ تا 50٪ ظرفیت، با ظرفیت 33٪ یا پشت درهای بسته برگزار کند. از هر شهر میزبانی شده خواسته شد تا از چهار گزینه دو یا سه طرح تهیه کنند. این محدودیت ها همچنین می تواند فقط تماشاگران محلی را در مسابقات مجاز داشته باشد. تصمیم نهایی در مورد اینکه کدام سناریو به صورت جداگانه در هر مکان اجرا خواهد شد، ابتدا در 5 مارس 2021 گرفته شد.

در اکتبر سال 2020 اعلام شد که مسابقات UEFA به دلیل جنگ قره باغ سال 2020 از برگزاری در ارمنستان و آذربایجان خودداری خواهد شد. با این حال، این تاثیری بر برنامه ریزی مسابقات یورو 2020 که باید در باکو برگزار شود، نداشت. این محدودیت در دسامبر سال 2020 پس از توافق آتش بس بین کشورها برداشته شد.

 

bomb 5 یورو 2020
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *