صفحه اصلی / عمومی / معرفی تیم های حاضر در لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ (بخش اول)

معرفی تیم های حاضر در لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ (بخش اول)

ad banner

لیگ ملت های والیبال در سال ۲۰۱۹ با حضور ۱۶ تیم برگزار خواهد شد. با معرفی تیم های لیگ جهانی والیبال همراه باشید.

پیش‌بینی مسابقات  لیگ جهانی والیبال در سایت بتکارت

معرفی تیم های حاضر در لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹

آرژانتین

لیگ جهانی والیبال

تیم ملی والیبال آرژانتین پس از دوران موفقیت آمیز مربیگری خولیو ولاسکو و کسب رتبه پنجمی رقابت های المپیک ریو در سال ۲۰۱۶، اکنون  تحت هدایت و مربیگری مارسلو مندز دوران جدیدی را تجربه می کند. والیبال آرژانتین اولین حضور رسمی خود در عرصه بین المللی را در رقابت قهرمانی آمریکای جنوبی در سال ۱۹۵۱ در شهر ریو دو ژانیرو تجربه کرد که به مقام چهارمی این رقابت ها نیز دست یافت. آن ها در سال ۱۹۶۰ و در همان شهر، اولین حضور خود در رقابت قهرمانی جهان را نیز تجربه کردند که این بار به رتبه ای بهتر از یازدهم دست نیافتند. از آن روز تا کنون آرژانتین در ۱۱ دوره از رقابت قهرمانی جهان شرکت کرده که بهترین رتبه این تیم نیز در رقابت سال ۱۹۸۲ حاصل شده است. آن ها در این سال موفق شدند در رقابتی که در کشور آرژانتین برگزار می شد به مقام سوم جهان دست یابند. آرژانتین همچنین موفق شد در رقابت المپیک ۱۹۸۸ سئول نیز به مدال برنز دست یابد که این بهترین نتیجه آن ها در 6 دوره حضور در رقابت المپیک محسوب می شود.

بهترین رتبه این تیم در رقابت لیگ جهانی والیبال نیز به مسابقات سال ۲۰۱۱ بر می گردد که این تیم در دیدار رده بندی مغلوب لهستان میزبان شد و به مقام چهارم رسید.

آرژانتین در رقابت لیگ ملت های والیبال در سال ۲۰۱۸ در رده چهاردهم قرار گرفت و پس از آن نیز در رقابت قهرمانی جهان در جایگاه پانزدهم ایستاد.

استرالیا

لیگ ملت های والیبال

فدراسیون والیبال استرالیا در سال ۱۹۶۳ تاسیس شد و از همان زمان بود که این ورزش در این کشور به سرعت محبوب شد. در مسابقات المپیک سیدنی در سال ۲۰۰۰، میزبان موفق شد با گرفتن یک ست از ایتالیا، قهرمان آن زمان جهان و نیز شکست اسپانیا، در رتبه هشتم مسابقات والیبال این بازی ها قرار گیرد. استرالیا با سرعت ثابت و قابل قبولی در حال پیشرفت بود و توانست به بازی المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز راه یابد، اما در رقابت انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو و پس از قرار گرفتن در رتبه پنجم جدول انتخابی بازی ها در کشور ژاپن، از رسیدن به رقابت ها بازماند.

استرالیا همچنین در رقابت قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۴ که به عنوان نماینده آسیا حضور پیدا کرده بود، پس از رسیدن به دور دوم بازی ها در کشور لهستان، در رده ۱۵ جدول نهایی قرار گرفت. این بهترین رتبه والیبال استرالیا در رقابت ۶ کشور بود.

تیم ملی والیبال استرالیا در ۶ دوره از رقابت لیگ جهانی والیبال شرکت کرده است. آن ها در سال ۱۹۹۹ برای اولین بار در این رقابت ها حاضر شدند. سپس برای بازگشت مجدد به این مسابقات ۱۵ سال صبر کردند.

استرالیا در رقابت سال گذشته لیگ جهانی والیبال در رده سیزدهم قرار گرفت. آن ها چند ماه بعد و در رقابت قهرمانی جهان نیز در جایگاه چهاردهم قرار گرفتند.

برزیل

e75089388bb1b5ea0b5d665676292c79

تیم اول جهان و قهرمان دوره گذشته مسابقات والیبال المپیک در حالی پای به رقابت سال ۲۰۱۹ می گذارد که در مسابقات سال گذشته قهرمانی جهان به مقام نایب قهرمانی رسید.

در طی دوران ۱۵ ساله مربیگری برناردو برناردینیو رزنده، تیم ملی والیبال برزیل دوره هایی را تجربه کرده که غیر قابل مهار بوده و عناوین و قهرمانی زیادی را کسب کرده است. برناردو رزنده در اولین سال های حضور خود در این تیم، در سال ۲۰۰۱ به همراه برزیل به مقام نخست رقابت لیگ جهانی والیبال دست یافت و از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ نیز به صورت متوالی قهرمان این رقابت ها شد. برزیلی ها در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ نیز دوبار دیگر به قله لیگ جهانی والیبال رسیدند. ۳ عنوان قهرمانی پیاپی در در رقابت قهرمانی جهان (۲۰۰۲، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰)، دو عنوان قهرمانی در جام جهانی والیبال (۲۰۰۳ و ۲۰۰۷) و سومین قهرمانی والیبال المپیک در بازی های سال ۲۰۱۶ ریو از جمله افتخارات تیم ملی والیبال برزیل است.

رنان دال زوتو، جانشین برناندینیو نیز بلافاصله پس از قبول هدایت تیم توانست به مقام دوم رقابت لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ دست یابد. آن ها در خانه با نتیجه ۳-۲ مغلوب فرانسه شدند. در رقابت سال گذشته لیگ ملت های جهان نیز برزیل با شکست مقابل آمریکا در دیدار رده بنده، به مقام چهارم دنیا رسید.

بلغارستان

99e46d8e9d1d58d53f060a0a4249a173

بلغارستان در اولین دوره رقابت والیبال المپیک در سال ۱۹۶۴ توکیو حضور داشت و به مقام پنجم رسید. آن ها در المپیک ۱۹۸۰ مسکو به مدال نقره رسیدند و سپس مجددا در بازی های سال ۲۰۰۸ پکن در رده پنجم قرار گرفتند. رقابت والیبال بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز با قرار گرفتن این تیم در رده چهارم به پایان رسید. بلغارستان در اولین حضور خود در رقابت قهرمانی جهان در سال ۱۹۴۹ در جایگاه سوم ایستاد، جایگاهی که در رقابت های سال ۱۹۵۲ نیز تکرار شد و سپس این تیم در رقابت های جهانی سال ۱۹۷۰ در رده دوم جدول نهایی قرار گرفت. تیم ملی والیبال بلغارستان در سال های ۱۹۸۶ و ۲۰۰۶ نیز مدال برنز خود را تکرار کرد. علاوه بر این عناوین، بلغاری ها در رقابت جام جهانی والیبال در سال ۲۰۰۷ به مقام سوم رسیدند و در رقابت قهرمانی اروپا نیز ۴ بار سوم شدند و یک بار نیز در رده دوم به کار خود پایان دادند.

تیم ملی والیبال بلغارستان رکورد خوبی از لحاظ حضور در رقابت بین المللی از خود بر جای گذاشته است. آن ها از سال ۱۹۹۴ که در رده چهارم لیگ جهانی والیبال قرار گرفتند، همیشه یکی از حاضران همیشگی این رقابت ها بوده اند و ۴ بار دیگر نیز تا کنون در رده چهارم این مسابقات قرار گرفته اند.

این تیم در سال ۲۰۱۸ در رقابت لیگ جهانی والیبال در رده یازدهم قرار گرفت و در رقابت قهرمانی جهان نیز همین رتبه را به صورت مشترک با کشو ایتالیا تکرار کرد.

کانادا

e1269499cdd8269cc2d2a074ac6400c6

تیم ملی والیبال کانادا جهان را در سال ۲۰۱۷ مقهور قدرت خویش کرد؛ این تیم توانست در رقابت های لیگ جهانی والیبال به جمع ۶ تیم نهایی راه یافته و در آنجا ابتدا تیم مدعی روسیه را شکست داده و پس از قبول شکست مقابل فرانسه ای که در نهایت قهرمان رقابت ها شد، به دیدار با آمریکا برود و با پیروزی ۱-۳ مقابل این تیم، در جایگاه سوم مسابقات قرار گیرد. این بهترین دستاورد و رکورد تیم ملی والیبال کانادا در تاریخ این ورزش محسوب می شود که تاکنون نیز دست نخورده باقی مانده است. کانادا از سال ۱۹۹۹ که برای اولین بار به رقابت لیگ جهانی رسید، همواره یکی از حاضران همیشگی این رقابت ها بوده است و به غیر از رتبه سومی سال ۲۰۱۷ که شرح آن رفت، یک مقام پنجمی نیز به دست آورده است.

از جمله دیگر دستاوردهای والیبال کانادا می توان به کسب رتبه چهارم رقابت های والیبال بازی های المپیک ۱۹۸۴ لس آنجلس و دو مدال برنز در بازیهای پان آمریکن در سال های ۱۹۷۹ و ۱۹۹۹ اشاره کرد. تیم ملی کانادا در ۴ دوره از رقابت المپیک حاضر بوده است که از جمله آن می توان به کسب رتبه پنجم والیبال المپیک ۲۰۱۶ ریو پس از چندین دوره غیبت در بازی ها اشاره کرد.

کانادا میزبان بازی های پان آمریکن سال ۲۰۱۵ در شهر تورنتو بود که در این رقابت ها، تیم ملی والیبال میزبان با پیروزی مقابل پورتوریکو در دیدار رده بندی، به مدال برنز بازی ها دست یافت.

کانادا در سال ۲۰۱۵ و پس از ۱۲ سال غیبت در رقابت های جام جهانی والیبال مردان جهان حاضر شد و در نهایت به رتبه ای بهتر از هفتمی دست نیافت. حضور قبلی آن ها در ان رقابت ها نیز به سال ۲۰۰۳ بر می گردد که در آن دوره نیز این تیم به مقام هفتم رسیده بود. این تیم همچنین در رقابت های قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۴ نیز به مقام هفتم رسید.

چین

597402a2396a49d70483d1d8cc44717c

تیم ملی والیبال چین تا کنون دو بار در رقابت های المپیک حضور داشته است که آخرین بار آن مربوط به بازی های سال ۲۰۰۸ پکن است که میزبان در رتبه پنجم رقابت های والیبال قرار گرفت. چین به طور منظم به عنوان یکی از نمایندگان آسیا، در رقابت های والیبال قهرمانی جهان حاضر بوده که بهترین عنوان این تیم، قرار گرفتن در رتبه هفتم بازی ها در سال های ۱۹۷۸ و ۱۹۸۲ بوده است. آن ها در آخرین دوره این رقابت ها در کشور هلند و سال ۲۰۱۴، در رده پانزدهم قرار گرفتند. در عرصه قاره ای، والیبال چین ۳ بار در بازی های آسیایی به مقام قهرمانی رسیده (۱۹۸۶، ۱۹۹۰ و ۱۹۹۸) و سه بار نیز در رقابت های والیبال قهرمانی آسیا مقام نخست را به خود اختصاص داده است (۱۹۷۹، ۱۹۹۷ و ۱۹۹۹).

چین از اولین دوره رقابت های لیگ جهانی والیبال در سال ۱۹۹۰، به طور متناوب در این بازی ها حاضر بوده است، اما برای رسیدن به دستاوردهایی مشابه آنچه که تیم ملی والیبال بانوان این کشور به دست آورده، هنوز راه زیادی در پیش است.

بهترین عملکرد والیبال چین در رقابت های لیگ جهانی به مسابقات سال ۱۹۹۶ بر می گردد که این تیم موفق شد به جمع ۶ تیم پایانی در روتردام هلند راه یابد، اما در این مرحله آن ها با شکست در همه دیدارها در نهایت به رتبه ششم رضایت دادند.

این کشور در رقابت های سال گذشته لیگ ملت های والیبال در جایگاه پانزدهم قرار گرفت. این تیم همچنین از بین ۲۴ تیم حاضر در رقابت های جهانی سال ۲۰۱۸، در رتبه ۲۲ قرار گرفت.

فرانسه

e867ed4ffe566a6848c3de73d04c9bc6

تیم ملی والیبال فرانسه در سال ۲۰۱۵ عملکرد درخشانی داشت و توانست به عنوان نخست رقابت های لیگ جهانی دست یافته و سپس در در سال ۲۰۱۶ نیز با پیروزی ۳ بر ۰ مقابل ایتالیا در مکان سوم بازی ها قرار گیرد. پیش از قهرمانی سال ۲۰۱۵ نیز این تیم موفق شده بود در رقابت های قهرمانی اروپا در صوفیه در جایگاه نخست قرار گرفته و قهرمان رقابت ها لقب گیرد. فرانسه در سال ۲۰۱۷ نیز پر فروغ نشان داد و با برتری ۳-۲ مقابل برزیل در فینال رقابت های جهانی، دومین قهرمانی خود را در عرض ۳ سال جشن گیرد.

فرانسه در اولین دوره رقابت های لیگ ملت های والیبال در سال ۲۰۱۸ نیز کار خود را با قدرت آغاز کرد، اما در نهایت و در دیداری که برای کسب مقام نخست برگزار می شد، در مقابل روسیه تن به شکست داد و در شهر لیل قهرمانی را از دست داد. کمی پس از آن، تیم ملی والیبال فرانسه در رقابت های قهرمانی جهان حضور یافت که در رده هفتم قرار گرفت.

تیم ملی والیبال فرانسه در بازی های ۲۰۱۶ ریو، چهارمین حضور خود در رقابت های المپیک را تجربه کرد و در رده نهم به کار خود پایان داد. بهترین عملکرد این تیم در بازی های المپیک، قرار گرفتن در رده هشتم بازی های ۱۹۸۸ سئول است.

آلمان

9f5f5888aff7b100f47907e658184049

تیم ملی والیبال آلمان تا کنون دو بار در بازی های المپیک حاضر بوده است که ماحصل آن یک رتبه نهمی در بازی های ۲۰۰۸ پکن و یک رتبه پنجمی در بازی های ۲۰۱۲ لندن است. پیش از اتحاد دو آلمان، آلمان شرقی در بازی های المپیک ۱۹۶۸ مکزیکوسیتی در رتبه چهارم قرار گرفت و در دوره بعدی رقابت ها که در مونیخ برگزار شد نیز به مدال نقره رقابت های والیبال دست یافت. آلمان شرقی همچنین موفق شد در سال ۱۹۶۹ به مقام قهرمانی جهان دست یافته و یک سال بعد نیز عنوان قهرمانی جام جهانی والیبال را نیز به خود اختصاص دهد. از زمان اتحاد دو آلمان، این کشور دو بار به مرحله کسب مدال رقابت های اروپایی راه یافته است.

والیبال آلمان در ابتدای دهه معاصر، یکی از موفق ترین دوران خود را سپری کرده است؛ این تیم در بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن در مکان ششم قرار گرفت و در همین سال نیز برای اولین بار به جمع ۶ تیم پایانی رقابت های لیگ جهانی راه یافت و در مکان پنجم قرار گرفت. این تیم در سال ۲۰۱۴ نیز در رقابت های جهانی والیبال به مقام سوم رسید. آلمان برای تمرکز بیشتر بر رقابت های قهرمانی اروپا در باکو – که با قهرمانی آن ها نیز خاتمه یافت – در رقابت های ۲۰۱۵ لیگ جهانی شرکت نکرد، به همین دلیل، برای مسابقات سال ۲۰۱۶ در گروه سوم لیگ جهانی قرار گرفت.

تیم ملی والیبال آلمان در رقابت های سال گذشته لیگ ملت های والیبال در رده نهم به کار خود پایان داد. اما آن ها به دلیل عدم توفیق در رقابت های انتخابی قهرمانی جهان در منطقه اروپا، از حضور در مسابقات سال ۲۰۱۸ باز ماندند.

پیش‌بینی مسابقات  لیگ جهانی والیبال در سایت بتکارت

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *