صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / مسابقات قهرمانی تور جهانی ؛ جدال حساس رانی اُسالیوان و جاد ترامپ

مسابقات قهرمانی تور جهانی ؛ جدال حساس رانی اُسالیوان و جاد ترامپ

4 2 1

مسابقات قهرمانی تور جهانی شاید آن تورنومنتی باشد که همیشه جایش در تقویم رقابت‌های اسنوکر دنیا خالی بود. فدراسیون جهانی اسنوکر در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که تورنومنت جدیدی تحت عنوان مسابقات قهرمانی تور جهانی (Tour Championship) برگزار خواهد شد. این مسابقات با حضور تنها ۸ بازیکن برگزار می‌شود. این ۸ بازیکن برخلاف سایر تورنومنت‌های اسنوکر از میان ۸ بازیکن برتر رده بندی جهانی انتخاب نمی‌شوند بلکه بازیکنانی که در طول فصل توانسته باشند عنوان قهرمانی کسب کنند در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنند.

تمام بازیکنانی که در این تورنومنت حضور دارند توانسته اند حداقل یک عنوان قهرمانی در فصل جاری کسب کنند. رانی اُسالیوان، مارک اَلن ، مارک ویلیامز، مارک سلبی ، نیل رابرتسون، استوارت بینگام ، جاد ترامپ و کایرن ویلسون همگی توانسته‌اند در این فصل عناوین بزرگی را کسب کنند و به همین دلیل جواز حضور در مسابقات قهرمانی تور جهانی را کسب کرده‌اند. بازیکنان بزرگی چون شاون مورفی، جان هیگینز و دینگ جونهی در این مسابقات حضور ندارند.

پس از انجام بازی‌های دور اول اکنون چهاربازیکن به مرحله نیمه نهایی رسیده‌اند که در حساس‌ترین بازی ممکن رانی اُسالیوان در مقابل جاد ترامپ قرار خواهد گرفت. این مسابقه روز پنجشنبه در دو نوبت و در ساعت‌های ۱۲:۰۰ و ۱۸:۰۰ برگزار می‌شود.

پیش بینی این مسابقه در سایت بتکارت

مسابقات قهرمانی تور جهانی ؛ رانی اُسالیوان در آغاز هزاره جدید

رانی اُسالیوان که دو هفته پیش در مسابقات قهرمانی بازیکنان عنوان نخست را کسب کند و چهارمین عنوان قهرمانی فصل خود را به دست آورد، در مسابقات قهرمانی تور جهانی نیز بدون شک شانس نخست قهرمانی محسوب می‌شود. رانی اُسالیوان در مسابقات قهرمانی بازیکنان موفق شد هزارمین بِرِیک صد امتیازی دوران ورزشی خود را ثبت کند و نخستین بازیکنی باشد که به چنین افتخاری دست پیدا می‌کند. او اکنون با کسب عناوین قهرمانی در رقابت‌های قهرمانی بریتانیا، قهرمان قهرمانان، مسترز شانگهای و قهرمانی بازیکنان پرافتخارترین بازیکن این فصل دنیای اسنوکر محسوب می‌شود و در صورت قهرمانی در مسابقات قهرمانی تور جهانی می‌تواند جای مارک سلبی را به عنوان مرد شماره ۱ اسنوکر جهان بگیرد.

رانی اُسلیوان در مسابقات قهرمانی تور جهانی نیز بسیار مقتدرانه کار را آغاز کرد و موفق شد استوارت بینگام قهرمان سابق جهان را با نتیجه ۹-۳ شکست دهد تا مقتدرانه‌ترین پیروزی دور اول را کسب کرده‌باشد. رانی اکنون یک قهرمانی تا شکستن رکورد استفن هندری فاصله دارد و این مسابقات می‌تواند موقعیت خوبی برای انجام این کار باشد.

مسابقات قهرمانی تور جهانی

او اکنون در مقابل جاد ترامپ قرار می‌گیرد که رانی را در دو فینال در مسابقات این فصل شکست داده‌است و می‌تواند دوباره این کار را تکرار کند.

جاد ترامپ ؛ گربه سیاه رانی در اندیشه هتریک

جاد ترامپ که به دلیل شیوه بازی منحصر به فردش به عنوان یکی از جذاب‌ترین بازیکنان جهان شناخته می‌شد، هیچگاه نتواسته‌بود به ترکیب خوبی از استعداد بالایش و استراتژی مناسب دست پیدا کند. اما به نظر می‌رسد این فصل آن فصلی است که جاد ترامپ از صرفا یک بازیکن هیچان انگیز فاصله گرفته و تبدیل به یکی از قهرمانان اسنوکر می‌شود که در هر تورنومنتی شانس قهرمانی محسوب می‌شود.

او این مسئله را با قهرمانی در مسابقات آزاد ایرلند شمالی و مَسترز نشان داد. نکته جالب در مورد قهرمانی‌های جاد ترامپ این است که در هر دو فینال او توانست رانی اُسالیوان را شکست دهد، اتفاقی که در این فصل در مجموع سه یا چهار بار رخ داده‌است. جاد ترامپ در مسابقات قهرمانی تور جهانی نیز با امید بسیاری وارد شد اما در مقابل مارک ویلیامز، قهرمان جهان حسابی به دردسر افتاد و در نهایت توانست در دیداری نفسگیر با نتیجه ۹-۸ پیروز شود و جواز حضور در نیمه نهایی را کسب کند. ممکن است دو پیروزی جاد در مقابل رانی در این فصل کفه ترازو را به نفع او سنگین کرده‌باشد، اما خود ترامپ نیز می‌داند رانی اُسالیوان در هر مسابقه‌ای شانس اول پیروزی محسوب می‌شود.

مسابقات قهرمانی تور جهانی

این دو تاکنون ۲۴ بار در مقابل هم قرار گرفته‌اند که سهم هرکدام ۱۲ پیروزی بوده‌است. بدون شک بازی امشب نیز بسیار نزدیک و جذاب دنبال خواهد شد و برنده این دیدار شانس اول قهرمانی خواهد بود.

پیش بینی مسابقات اسنوکر در سایت بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *