صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / شرمساری ماتیا بینوتو از عدم حمایت مرسدس برای بازگشت به لاستیک های ۲۰۱۸

شرمساری ماتیا بینوتو از عدم حمایت مرسدس برای بازگشت به لاستیک های ۲۰۱۸

4 2 1

ماتیا بینوتو ، ریاست تیم فراری از اینکه رقیب آنها یعنی تیم مرسدس از بازگشت لاستیک ها به مدل سال ۲۰۱۸ حمایت نمی‌کند تا شاهد مسابقاتی چون گرندپری اتریش باشیم، احساس شرمساری کرد.

شرمساری ماتیا بینوتو برای تیم مرسدس

چارلز لکرک، راننده تیم فراری فرصت بدست آوردن اولین پیروزی خودش در گرندپری ها و اولین پیروزی فراری در فصل ۲۰۱۹ فرمول یک را در دورهای واپسین گرندپری اتریش، با سبقت مکس ورشتپن از ردبول از دست داد. این گرندپری همچنین آغازی بود بر پایان سلطنت مطلق مرسدس بر رقابت های این فصل که در هر ۸ گرندپری پیش به رتبه نخست رسیده بود اما بدلیل مشکلات گرمایش ماشین در این رقابت عملکرد خوبی نداشت. در آغاز هفته گذشته ماتیا بینوتو عضو گروهی بود که از بازگشتن لاستیک های پیرلی به مدل فصل قبل خودش حمایت می‌کرد؛ این درحالی بود که مرسدس در جبهه مقابل قرار داشت و با لاستیک های این فصل مشکلی نداشت.

پس از اتمام مسابقه، ماتیا بینوتو طی مصاحبه ای گفت:

امروز شاهد رقابت خوبی بودیم. به طور طبیعی وقتی به ماشین ها بیش از اندازه فشار نیاید اینطور می‌شود و این هفته عالی بود. فکر می‌کنم که در رابطه با تصمیم‌گیری در مورد لاستیک ها فرصت خوبی را از دست دادیم و کاری را که باید انجام ندادیم. گاهی ما مذاکرات زیادی می‌کنیم اما نمی‌توانیم نقشی بازی کنیم و هنوز هم از اینکه نتوانستیم خصوصیات بد لاستیک های این فصل را تغییر دهیم، احساس شرم می‌کنم زیرا فرصت خوبی برای تغییر داشتیم.

ماتیا بینوتو

لکرک در گرندپری اتریش در پول پوزیشن قرار داشت و جلوتر از لوییز همیلتونِ قهرمان جهان و مکس ورشتپن قرار داشت. در روز مسابقه اما ورشتپن موفق شد تا با سبقت از سباستین فتل، ولتری بوتاس و در نهایت چارلز لکرک در جایگاه نخست بایستد. ردبول در این گرندپری برای سیستم خنک کننده اش بخوبی طرح‌ریزی کرد و نتیجه آن را هم گرفت. کریستین هرنر، رئیس ردبول که در همین اواخر به جمع معترضین به لاستیک های جدید پیرلی پیوست معتقد است که تصمیم استفاده از لاستیک های قدیمی در این گرندپری به درستی گرفته شده است:

فکر می‌کنم هنوز مسائلی وجود دارد و چیزی که ما می‌خواهیم منحصربفرد است. شما باید بیش از یک مسابقه آن را مورد ارزیابی قرار دهید اما من هنوز هم در جمع رای دهندگان به تغییر هستم.

هرچند آندریاس سیدل، مدیرکل تیم مک لارن معتقد است باید وضعیت به ثبات برسد. او همچنین درباره پنالتی های زیاد فرمول یک گفت:

این هم تقریبا شبیه به مسئله لاستیک هاست. قوانین اینجا از تصمیمات ریاست تیم ها نشأت می گیرد و راننده ها هم درباره آن می پرسند. برای همین است که می خواهم تکلیف زودتر مشخص شود.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *