صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / فرمول یک ؛ خط و نشان بوتاس به لوییس همیلتون : رقابت ها هنوز ادامه دارد

فرمول یک ؛ خط و نشان بوتاس به لوییس همیلتون : رقابت ها هنوز ادامه دارد

4 2 1

والتری بوتاس راننده تیم مرسدس بنز از کسب عنوان دومی در فرمول یک بریتانیا ۲۰۱۹ ابراز ناراحتی کرد و به هم تیمی اش لوییس همیلتون که جام قهرمانی را بالای سر برد هشدار داد که هنوز هیچ چیز برای قهرمانی فصل ۲۰۱۹ تمام نشده است و مسابقات و رقابت هم چنان ادامه دارد.

حواشی بوجود آمده در فرمول یک بریتانیا

رقابت های گرند پری بریتانیا ۲۰۱۹ که روز گذشته به اتمام رسید بار دیگر نیز لوییس همیلتون راننده تیم مرسدس بنز قهرمان این رقابت ها شد و والتری بوتاس دیگر هم تیمی او به مقام دوم رسید.
همیلتون بار دیگر موفق شد قهرمانی را از آن خود کند و با رسیدن به عدد شش در پیروزی های سیلورستون، رکورد دیگری را به نام خود ثبت کرد و قدم قدم خود را در شش ماهه اول سال ۲۰۱۹ به قهرمانی نزدیک می کند.
در این گرند پری پر حادثه بعد از همیلتون در رده اول، والتری بوتاس با ثبت زمان +۲۴.۹۲۸ در مکان دوم، چالز لکرک از تیم فراری با +۳۰.۱۱۷ در مکان سوم، پیر گسلی از تیم ردبول با +۳۴.۶۹۲ در مکان چهارم و مکس ورشتپن از تیم فراری با ثبت زمان +۳۹.۴۵۸ درمکان پنجم قرار گرفتند.
در این مسابقه اتفاق اولی که افتاد باعث شد تا همیلتون از بوتاس جلو بیفتد و بوتاس از قهرمانی باز بماند. این اتفاق از این قرار بود که آنتونیو جیوویناتزی، راننده تیم آلفارومئو کنترل ماشین خود را از دست داد و به درون شن های اطراف پیست رفت و این اتفاق ماشین ایمنی را به پیست آورد تا اقدامات لازم برای حل مشکل را انجام دهند. بوتاس پیت استاپ خود را انجام داده بود و برای او باعث مشکل شد و این ماشین ایمنی یک پیت استاپ مجانی به هم تیمی او همیلتون داد که باعث شد در نهایت او جلوتر از بوتاس به پیست بازگردد و در نهایت ششمین پیروزی خود در این پیست را جشن بگیرد.
والتری بوتاس بعد از این اتفاق که منجر به از دست رفتن قهرمانی وی شد در مصاحبه با خبرنگاران گفت:

76fe3750544c976970a52774699a30cf 1

در حال حاضر نمی دانم چه چیزی را به زبان بیاورم، بار دیگر به لوییس برای قهرمانی اش تبریک می گویم.تماشاگران همراهی زیادی را با او انجام دادند زیرا این بازی در خانه او برگزار شد و کمک زیادی را به او کرد و در این جا از حمایت زیادی برخوردار بود. من اول به پیت آمدم و فاصله پیت استاپ خودم با لوئیس را مدیریت می کردم تا اینکه ماشین ایمنی به پیست آمد و همه چیز خراب شد. لوئیس پیت استاپ مجانی انجام داد و به علاوه من لاستیک مدیوم بستم که نشان دهنده آن بود که دوباره باید پیت استاپی تا قبل از انتهای مسابقه انجام دهم که این امر کارم را دشوارتر نیز کرد و نتواستم قهرمانی را به دست آورم. با این حال به لوییس هشدار می دهم و از همین جا به او می گویم که هیچ چیز برای قهرمانی فصل ۲۰۱۹ فرمول یک تمام نشده است و راه درازی در پیش است و رقابت هم چنان ادامه دارد زیرا من از انگیزه بالایی برخوردار هستم و هر بازی از بازی قبلی انگیزه ام بیشتر می شود. من در گرند پری بریتانیا بدشانسی آوردم و بخت با من یار نبود ولی نبرد خوب و جذابی بود و امیدوارم بتوانم در بازی های بعدی عملکرد بهتری را به نمایش بگذارم.

لوئیس همیلتون که رکورد تازه ای را به نام خود ثبت کرد پس از قهرمانی در مصاحبه به خبرنگاران گفت:

70c5c03f01f30b2b3659e27cc1494329

راستش را بخواهید حس ام شبیه بار اولی است که در فرمول یک قهرمان شدم و این قضیه برایم عادی نمی شود و هم چنان از این قهرمانی ها احساس غرور می کنم و برای تازگی دارد. خوشحال هستم که جزوی از تیم بزرگی هستم که همه برای این قهرمانی ها تلاش می کنند. هزار ها نفر تلاش می کنند تا این قهرمانی میسر شود و فقط کار من نیست این که قهرمان شدم زیرا من جزوی از یک زنجیزه هستم که کار نهایی را انجام می دهد. اگر بقیه نیز در جای خود نباشند یا کار خود را به درستی انجام ندهند قطعا یک جای این کار می لنگد و این موفقیت فعلی حاصل نمی شود. به همه بابت این زحمات و قهرمانی ها تبریک می گویم و قهرمانی را به آن ها تقدیم می کنم.

علاوه بر اتفاقی که برای بوتاس و از دست رفتن قهرمانی وی نیز شد دومین اتفاقی که در این رقابت افتاد این بود که سپاستین فتل نیز در هنگام مسابقه با مکس ورشتپن برخورد کرد و ورشتپن که تا آن لحظه برای کسب مقام سومی و روی سکو رفتن آماده می شد، سکو را از دست داد و به مقامی بهتر از پنجم دست پیدا نکرد، خود سپاستین فتل نیز شانس این را داشت که به رتبه سوم دست پیدا کند ولی برای هر دو راننده به دلیل این برخورد مکان سوم نیز از دست رفت. او بعد از این حادثه مجبور شد به پیت لین برود و باله جلو را تعویض کند. این پایان داستان نبود و سباستین فتل از سمت داوران ۱۰ ثانیه جریمه شد و علاوه بر آن دو امتیاز منفی هم در گواهینامه او ثبت شد و حالا مجموع این امتیاز ها به ۶ رسیده است ولی ورشتپن باز شرایط بهتری را پیدا کرد و توانست ادامه دهد و پنجم شد ولی بهرحال سکو برای هر دوی آن ها از دست رفت.لحظه تصادف را در عکس زیر مشاهده فرمایید:

7567fed392b3194d367205f12c6f6485

سپاستین فتل نیز پس از این اتفاقات اشتباه خود را پذیرفت و در مصاحبه با خبرنگاران گفت:

من این اشتباه را می پذیرم و مقصر بودم. او در پیچ از من سبقت گرفت و بعد عریض تر از حالت عادی حرکت کرد و به من این شانس را داد تا به وی حمله کنم.برای یک لحظه فکر کردم که او به سمت راست حرکت می کند و برای من فضای لازم به وجود می آید اما فضایی ایجاد نشد و دیر متوجه این قضیه شدم که نمی توانم این کار را انجام دهم و تصادف کردیم. روز خوبی را آغاز کرده بودم ولی متاسفانه در ادامه خیلی بد شد و همه چیز از دست رفت. بسیار ناراحت هستم و روز خوبی برای رانندگان فراری نبود. می توانستم با این جایگاه رتبه امان را بهتر کنم ولی با یک اشتباه که آن را قبول دارم همه چیز عوض شد و از این بابت متاسفم.

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *