صفحه اصلی / راهنمای شرط‌بندی مسابقات / جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ نیجریه ۳-۲ کامرون ؛ حذف زودهنگام شاگردان سیدورف

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ نیجریه ۳-۲ کامرون ؛ حذف زودهنگام شاگردان سیدورف

4 2 1

در چهارچوب رقابتهای جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ، در سومین بازی مرحله یک هشتم نهایی تیم های نیجریه و کامرون مقابل یکدیگر به میدان رفتند و این بازی با برتری نیجریه به پایان رسید تا شیرهای رام ناشدنی وداع زودهنگامی با مسابقات داشته باشند.

پیروزی تیم ملی نیجریه مقابل کامرون در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

این بازی که سومین بازی مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ بود، در ورزشگاه شهر اسکندریه راس ساعت ۲۰:۳۰ روز شنبه پانزدهم تیرماه به وقت ایران آغاز شد. قضاوت این دیدار بر عهده جاشوا بوندو از کشور بوتسوانا بود. شاگردان گرنات روهر جانانه در این بازی جنگیدند و در پایان موفق شدند شیرهای رام ناشدنی را از جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ کنار بزنند و به جمع هشت تیم برتر رقابتها صعود کنند. دبل اودیون ایگالو در کنار تک گل الکس ایوبی برای عقابهای سبز آفریقا کافی بود تا آنها بتوانند مدافع عنوان قهرمانی را از دور مسابقات حذف کنند. بازی طبق انتظار با هیجان خاصی شروع شد و بازی پرتنشی را از جانب هر دو تیم شاهد بودیم. با این حال نیجریه در دقایق اولیه بازی حملات خطرناکی را روی دروازه کامرون ایجاد کرد. یخ بازی سرانجام دقیقه ۱۹ بود که آب شد و روی یکی از حملات نیجریه، ایگالو دروازه اونانا را باز کرد. بعد از زدن گل اول، نیجریه کنترل بازی را کاملا از دست داد و شاگردان کلارنس سیدورف شدت حملات خود را روی دروازه نیجریه دوچندان کردند. دقیقه ۲۴ روی اشتباه مدافع نیجریه، کلینتون انجیه فرصت مناسبی برای به تساوی کشیدن دیدار داشت اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت. بازی با سلطه کامرون دنبال میشد و سرانجام در دقیقه ۴۱ آنها توانستند بازی را به تساوی بکشانند. یک دقیقه پیش از پایان نیمه اول انجیه گل دوم کامرون را به ثمر رساند تا کار برای نیجریه سخت شود. با شروع نیمه دوم کامرون میتوانست گل سوم را به ثمر برساند اما ضربه اولا آینا با مهار دیدنی دنیل آکپیی سنگربان نیجریه همراه شد. نیجریه در این نیمه ابتکار عمل را بدست گرفت و با حملات پیاپی سعی در گشودن دروازه شاگردان سیدورف داشت. سرانجام در دقیقه ۶۳ ایگالو بار دیگر ناجی تیمش شد تا بازی به تساوی کشیده شود. حتی بعد از زدن گل تساوی فشار نیجریه کاهش نیافت و این تیم سه دقیقه بعد موفق شد با ضربه الکس ایوبی بازگشت خود را کامل کرده و از حریف پیش بیافتد. در اواخر بازی کامرون تلاشهای ناموفقی برای جبران نتیجه و نیجریه با کنترل بازی سعی در حفظ نتیجه کسب شده داشت. ایگالو با دو گل و یک پاس گل بهترین بازیکن میدان و ناجی تیمش لقب گرفت تا نیجریه به جمع هشت تیم برتر جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ صعود کند. حریف بعدی نیجریه در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ تیم ملی آفریقای جنوبی خواهد بود.

شرح گل ها

  • اودیون ایگالو (نیجریه): دقیقه ۱۹ روی غفلت مدافعان کامرونی در محوطه جریمه خودی ایگالو با ضربه دقیق دروازه اونانا را باز کرد تا تیمش با یک گل پیش بیافتد.
  • استفان باهوکن (کامرون) دقیقه ۴۱ روی ارسال دقیق کریستین باسوگوگ، باهوکن به راحتی دروازه حریف را گشود.
  • کلینتون انجیه (کامرون) دقیقه ۴۴ اینبار روی پاس خود باکوهن، انجیه موفق شد تیمش را دو بر یک از حریف نامدار پیش بیاندازد.
  • اودیون ایگالو (نیجریه) دقیقه ۶۳ روی ارسال زیبای احمد موسی، ایگالو موفق شد بازی را برای کشورش به تساوی بکشاند.
  • الکس ایوبی (نیجریه) دقیقه ۶۶ با پاس زیبای ایگالو، ایوبی با اونانا روبرو شد و به راحتی دروازه کامرون را باز کرد تا کامبک رویایی تیمش کامل شود.
ezgif.com gif maker 1
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

فوتبال لیگ برتر انگلیس ( برنلی - کریستال پالاس )

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم ۳ آذر در سایت بتکارت

مسابقات مهم ورزشی هر روزه در سراسر جهان در حال برگزاری است و نویسندگان سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.