صفحه اصلی / عمومی / جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ غنا ۱(۴)-(۵)۱ تونس

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ غنا ۱(۴)-(۵)۱ تونس

ad banner

در چهارچوب رقابتهای جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ، در آخرین بازی مرحله یک هشتم نهایی تیم های غنا و تونس مقابل یکدیگر به میدان رفتند که این دیدار در وقتهای قانونی با تساوی به پایان رسید. در ضربات پنالتی تونس توانست غنا را از دور رقابتها کنار بزند.

پیروزی تیم ملی تونس مقابل غنا در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

این بازی که هشتمین بازی مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ بود، در ورزشگاه شهر اسماعیلیه راس ساعت ۲۳:۳۰ روز دوشنبه هفدهم تیرماه به وقت ایران آغاز شد. قضاوت این دیدار بر عهده ویکتور گومز داور اهل آفریقای جنوبی بود. این دیدار پرحادثه نهایتا با پیروزی تیم ملی تونس در ضربات پنالتی به پایان رسید تا این تیم به جمع هشت تیم برتر جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ راه پیدا کند. حریف تیم تونس در مرحله بعدی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ تیم ملی ماداگاسکار خواهد بود. تونس در این دیدار نیز بار دیگر به تساوی رسید تا چهارمین خود در این جام را کسب کرده باشد. شاگردان آلن ژیرس در هر سه دیدار دور گروهی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ نیز به نتیجه تساوی بسنده کرده بودند. بازی در نیمه اول با حملات غنا دنبال میشد و در یکی از همین حملات در موقعیتی مناسب کسیم آدامز ضربه سر را به تیر دروازه تونس زد. آندره آیو دقایقی بعد گل برتری غنا را به ثمر رساند اما این گل آفساید گرفته شد. در نیمه دوم تونس با انجام تغییرات در ترکیب خود بازی را در دست گرفت و سرانجام مزد برتری اش را با گل تاها خنیسی گرفت. در حالیکه بنظر می رسید بازی با همان یک گل به سود تونس به پایان برسد، در آخرین موقعیت بازی برای غنا، رامی بدوعی که بعنوان یار تعویضی به میدان آمده بود با ضربه سر به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا بازی به وقت اضافه کشیده شود. تلاش دو تیم در وقتهای اضافی نتیجه نداشت تا ضربات پنالتی مشخص کننده تیم صعود کننده به مرحله بعدی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ باشد. لحظاتی قبل از سوت پایان بازی، تیم تونس موئز حسن دروازبان اصلی خود را بیرون کشید و فاروق بن مصطفی را به زمین فرستاد تا در این رقابت موفق باشد. در ضیافت پنالتیها تونس هر پنج ضربه خود را به گل تبدیل کرد و در نقطه مقابل ضربه پنالتی کیلب اکوبان توسط مصطفی مهار شد تا تونس راهی هشت تیم برتر جام شود.

شرح گل ها

  • تاها خنیسی (تونس): وهبی خضری دقیقه ۷۳ با پاس پشت پای زیبا توپ را به مدافع راست تیمش سپرد و ارسال این بازیکن با ضربه تمام کننده خنیسی در محوطه جریمه همراه بود تا تونسی ها از حریف پیش بیافتند.
  • رامی بدوعی (غنا): ارسال بازیکن غنا به داخل محوطه جریمه با ضربه سر بدوعی به سمت دروازه خودی همراه شد تا غنا با گل به خودی این بازیکن بازی را به تساوی بکشاند.
bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *