صفحه اصلی / عمومی / انواع بازی پاسور:آموزش تصویری 15 بازی با ورق پاسور

انواع بازی پاسور:آموزش تصویری 15 بازی با ورق پاسور

ad banner انواع بازی پاسور

اگر یک گروه کوچک باشید و فقط یک دسته پاسور داشته باشید تا ساعت‌ها بدون آن‌که خسته شوید، می‌توانید با آن‌ها سرگرم شوید،. انواع بازی پاسور که وجود دارد، بیش از 80 نوع تخمین زده می‌شود. ممکن است اسم بعضی از این بازی‌ها، حتی به گوش‌تان نخورده باشد، چون در ایران رایج نیستند.

بازی پاسور، هم به صورت فیزیکی و هم به صورت آنلاین قابل انجام است. از بین انواع بازی پاسور، در این مطلب از مجله بتکارت 15 بازی را به شما به صورت تصویری آموزش می‌دهیم.

انواع بازی های پاسور در دسته‌بندی‌های مختلف

انواع بازی پاسور که در این مطلب معرفی می‌کنیم را در قالب سه دسته، برای شما آورده‌ایم. انواع بازی حکم، انواع بازی پاسور خانوادگی و تفریحی و انواع بازی حرفه‌ای پاسور، این سه دسته کلی را تشکیل می‌دهند.

1- حکم چهارنفره؛ رایج‌ترین و پراقبال‌ترین در ایران

pasoor

به جرات می‌توان گفت، محبوب‌ترین انواع بازی پاسور در ایران، بازی حکم چهارنفره است. این بازی، به حدی مشهور است که در زبان انگلیسی هم به همین نام (Hokm) معروف است.

گفته می‌شود بازی حکم معمول در ایران، شباهت زیادی به بازی ویست دارد. یک بازی کارتی انگلیسی که دهه‌های قبل‌تر بازی می‌شده است. این بازی که به صورت تیمی و در دو گروه دو نفره انجام می‌شود. بازی حکم در هفت دور برگزار می‌شود. در هر دور، تیمی که بتواند هفت دست را زودتر مال خود کند، پیروز بازی است. در پایان، تیمی که بتواند در هفت دور برنده بازی باشد، برنده نهایی است.

2- بازی شلم؛ حکم مزایده‌دار

pasoor

از انواع بازی پاسور دیگر که در ایران شهرت دارد، بازی شلم است. این بازی یک نوع بازی حکم است. نکته مهم بازی این است که در آن فرایند اعلام (bidding) یا اصطلاحاً مزایده انجام می‌شود.

می‌توان گفت بازی ورق شلم، نوع جدی‌تر بازی حکم است. شاید بهتر باشد به عنوان پیش‌نیاز اول خوب، بازی حکم را یاد بگیرید و بعد سراغ بازی شلم بیایید.

حکم شلم از نظر زمانی طولانی‌تر از حکم معمولی است. چون محاسباتی در آن وجود دارد که بازی را بیشتر طول می‌دهد. یکی از ملزومات بازی شلم، یک خودکار و کاغذ است. چون مهم است که  امتیازات هر دور در ان نوشته شود.

3- حکم دو نفره؛ بازی حکم فقط با دو نفر

pasoor

برای اینکه بازی حکم، فقط به چهار نفر محدود نباشد و با نفرات کمتر هم قابل انجام باشد، بازی حکم دو نفره هم ابداع شده است. بهرحال طبیعی است که اوج لذت و جذابیت حکم چهار نفره را ندارد.

ولی به عنوان یکی از انواع بازی پاسور تجربه‌اش می‌تواند هیجان خودش را داشته باشد. بخصوص برای وقتی که دو نفر بخواهند خودشان را سرگرم کنند.

یکی از تفاوت‌های مهم حکم دو نفره نسبت به چهار نفره به نحوه توزیع کارت‌ها برمی‌گردد. در این نوع از حکم، خلاف حکم چهار نفره، کارت‌ها نه با بُر زدن که به انتخاب بازیکن‌ها برداشته می‌شود.

4- حکم اسکاتلندی؛ یک بازی محاسباتی و چند نفره

pasoor

از دیگر انواع بازی پاسور، می‌توان به بازی پاسور اسکاتلندی اشاره کرد. اسکاتلندی، از انواع بازی‌های چندنفره و قابل انعطاف پاسور است که با تعداد نفرات متفاوت قابل انجام است.

این بازی جالب را گاهی پاسور روسی، حکم روسی یا حتی به اشتباه حکم سه نفره هم می‌نامند.این بازی هم مانند بازی شلم نیاز به یک سری محاسبات دارد و در نتیجه وجود قلم و کاغذ بسیار به شما کمک خواهد کرد.

البته در بازی‌های آنلاین هم طبیعتا به صورت مجازی، همه چیز ثبت و یادداشت می‌شود.

5- حکم سه نفره، وقتی یک نفر کم است!

pasoor

اگر یک قرار چهار نفره بازی حکم گذاشتید و یک نفر نتوانست سر قرار بیاید، نگران نباشید. با سه نفر هم می‌توانید به بازی بپردازید. در این بازی بر خلاف حکم چهارنفره، به صورت انفرادی انجام می‌شود و از تیم ساختن خبری نیست.

در هر دور این بازی، یک برنده نهایی وجود دارد. البته احتمال کمی هم وجود دارد که دو بازیکن در تعداد دست‌هایی که گرفته‌اند، برابر شوند. در این صورت بازیکنی برنده خواهد بود که کارت آس بیشتری در اختیار داشته باشد. اگر برابر بودن باز هم ادامه داشته باشد، کارت‌های شاه و بی‌بی هم شمارش می‌شوند.

دقت کنید که بازی حکم سه نفره با بازی اسکاتلندی تفاوت‌های جدی دارد. بنابراین نباید بازی حکم اسکاتلندی را با حکم سه نفره یکی دانست.

6- حکم‌های چند نفره، متنوع و برای گروه‌های بزرگ‌تر

pasoor

اگرچه که بازی حکم، در بهترین حالتش چهار نفره است. اما اگر تعداد شما بیش از چهار نفر است، ناامید نشوید. شما باز هم امکان بازی حکم با تعداد بیشتر را دارید.

در بین انواع بازی پاسور، حکم‌های چند نفره، از تنوع و تعداد متفاوت تشکیل شده‌اند. به عنوان مثال هم حکم 5 نفره وجود دارد، هم حکم 6 نفره و هم 7 نفره. هر کدام از این‌ها با توجه به تعداد افراد، قوانین خاص خودشان را دارند.

بازی‌های پاسور خانوادگی و تفریحی

7- بازی بلوف؛ شاد و مفرح با تعداد بازیکن مختلف

pasoor

بازی بلوف، یکی از انواع بازی پاسور است که برای جمع‌های دوستانه و خانوادگی، بسیار می‌تواند مفرح و سرگرم‌کننده باشد. یکی از امتیازات مهم این بازی برخلاف بعضی انواع بازی پاسور که تعداد مشخصی می‌طلبد، تنوع در تعداد بازیکن است.

پس برای بازی بلوف، نگران تعداد مهمان‌ها نباشید. این بازی بر مبنای ادعای شما، پیش می‌رود. یعنی کارت‌هایی را از دست‌تان انتخاب می‌کنید و بدون نشان دادن به دیگران، وسط بازی می‌گذارید. مثلا می‌گویید دو تا آس. دیگران یا باید حرف شما را بپذیرند و بازی را ادامه دهند یا اگر تشخیص دادند، بلوف می‌زنید، کارت‌ها را برگردانند تا دروغ شما را برملا کنند.

هر بازیکن باید به این ترتیب زودتر دست خودش را خالی کند و برنده شود.

8- بازی هفت خبیث؛ این هفتِ دردسرساز!

pasoor

اگر جمع‌تان به اندازه کافی صمیمی و پرانرژی است، پیشنهاد ما از بین انواع بازی پاسور، امتحان بازی هفت خبیث است. این بازی دوستانه یا خانوادگی پرنشاط، به‌قدری مفرح است که یک بازی کارتی مستقل به نام اونو از روی آن ساخته شده است.

در این بازی هر کارت، معنای خاص خودش را دارد. مثلا اگر کارت 10 را بازی کنید، جهت حرکت بازی تغییر کند. یا اگر بعضی کارت‌ها را بازی کنید، می‌توانید دیگران را جریمه کنید. در این بازی وقتی دست‌تان فقط یک کارت بماند، اعلام تک‌کارت می‌کنید و وقتی زودتر از همه تمام کنید، برنده می‌شوید.

9- بی بی سلام؛ سرعتی و بامزه

pasoor

بی بی سلام، یکی از انواع بازی پاسور است که مانند هفت خبیث و اسکاتلندی، یک بازی چندنفره با استفاده از پاسور است. این بازی یک نکته خیلی جذاب در مقایسه با بقیه انواع بازی پاسور دارد.

در این بازی باید حرکات بعضاً بامزه و خنده‌داری حین بازی انجام شود. هر کس، در این مساله سریع‌تر عمل کند، به کارت‌های بیشتری دست پیدا می‌کند. این بازی متفاوت در زبان انگلیسی به نام‌ «های جک» (Hi Jack) یا «اسلَپ جک» (Slap Jack) هم شناخته می‌شود.

10- بازی غارت؛ قاپیدن کارت‌های خوب دیگران

pasoor

در این بازی، همان‌طور که نامش فاش می‌کند باید کارت‌های دیگران را از آن‌ها بگیرید و در واقع غارت کنید. هر چه بازی جلوتر می‌رود، تعداد کارت‌هایی که از رقبا می‌دزدید بیشتر می‌شود و امکان اینکه رقیب بتواند آنها را از شما پس بگیرد، کمتر.

به همین دلیل، باید سعی کنید تا کارت‌هایی را که امتیاز بالاتری دارند، دیرتر بازی کنید تا رقیب نتواند آنها را از شما برباید. اما همزمان خودتان باید بتوانید کارت‌های خوب دیگران را تصاحب کنید.

11- بازی فریب؛ برگرفته شده از پوکر

pasoor

بازی فریب، یکی از انواع بازی پاسور است که در کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، استرالیا، کانادا و بریتانیا متداول است. گفته می‌شود این بازی اصالتا از بازی پوکر گرفته شده است.

بازی فریب با دسته‌های 24، 28 یا 32 تایی اقبل انجام است. معمولا در دو گروه دو نفره انجام می‌شود اما می‌تواند با توجه به تعداد با افراد بیشتری هم بازی شود.

ابتدا کارت‌ها بُر زده می‌شوند. سپس بـه هر بازیکن پنج کارت داده می‌شود. سپس بالاترین کارت از مجموعه کارت‌های‌ باقیمانده برگردانده می‌شود تا همه ببینند. دراین بازی باید دورها را برنده شویم و نخستین تیمی کـه بـه امتیاز ۱۰ برسد، برنده اسـت.

بازی‌های حرفه‌ای پاسور

12- چهاربرگ یا یازده؛ کاملا ایرانی

pasoor

این نوع از بازی پاسور از بازی حکم کمتر بازی می‌شود، اما کاملا ایرانی و متعلق به ایرانی‌ها است. هرچند مشابه آن، با عنوان‌های هفت خاج یا هفت و چهار در کشورهای مانند مصر و ایتالیا رایج است. ولی گستردگی آن در هیچ کشوری به اندازه ایران نیست.

انعطاف داشتن در تعداد بازیکن از دو تا چهار نفر، هیجان برای رسیدن به امتیاز ۱۰۵ و نیز قاعده متفاوت و خاص سور زدن از ویژگی‌های جالب این بازی است که در جذابیت و ماندگاری آن تأثیر بسزایی داشته است.

13- بلک جک؛ محبوب‌ترین در جهان

pasoor

شاید در بنی انواع بازی پاسور، محبوب‌ترین بازی قمارخانه‌ای به لحاظ گستردگی در جهان، بازی بلک جک باشد. بازی بلک جک یا همان 21 در سایت‌‌های بازی کازینویی، بسیار متداول و سودآور است.

این بازی، یک نوع ورق مقایسه‌ای بین بازیکن و کارت‌پخش‌کن است که با استفاده از یک تا هشت دسته کارت ۵۲ تایی قابل بازی کردن است.

این بازی با تفاوت‌هایی در ایران هم بازی می‌شود، البته که به محبوبیت حکم و شلم نیست.

از دههٔ ۱۹۶۰ تا امروز، بلک‌جک توجه بازیکنان حرفه‌ای فراوانی را به خود جلب کرده‌ است. این خانواده از بازی‌های ورق شامل بازی بریتانیایی Pontoon و بازی اروپایی Vingt-et-Un هم می‌شود. در این خانواده از بازی‌ها، در واقع بازیکنان با یکدیگر رقابت نمی‌کنند، بلکه این بازی یک بازی با ورق مقایسه است که در آن هر بازیکن با دست‌دهنده رقابت می‌کند.

14- ریم یا رامی؛ مسابقه نظم و ترتیب

pasoor

هر بازیکن در این بازی جالب از انواع بازی پاسور باید به مرتب کردن کارت‌های خودش بپردازد. یعنی باید کارت‌هایی کـه در دست دارید را بـه بهترین شکل و در یک دنباله درست بچینید. این بازی در بین هندی‌ها محبوبیت زیادی دارد.

در نگاه اول، ممکن است کار راحتی به نظر برسد. ولی به این سادگی نیست. این بازی بیشتر مبتنی بر فکر خوب است و کمی هم به شانس بستگی دارد. ریم به معنای نظم دادن است. باید به کارت‌های خودتان نظم دهید و در اسرع وقت از شر کارت‌هایی که به کارتان نمی‌آید، خلاص شوید.

هدف اصلی در همه انواع بازی ریم یا رامی، ساختن چندین مجموعه شامل سه یا چهار برگ از یک نوع است. اگر یک بازیکن یک کارت را دور بیندازد، برای گرفتن یک دنباله، باید همه کارت‌های زیر آن کارت را جمع کند.

15- بی دل؛ بر پایه شانس و مهارت توامان

pasoor

بازی ورق دل یا hearts، ابتدا در قرن 19 ابداع شد. اصل این بازی در بین برخی کشورهای اروپایی و آمریکا رواج دارد. دو نوع از انواع معروف این بازی، «بانوی سیاه»(black lady)  و «ماریای سیاه»(black maria)  هستند.

بازی بی‌دل به شکل چهار نفره انجام شده و هر کسی تنها به سود خودش بازی می‌کند. در هر دست بازی هر ۵۲ برگ میان بازیکنان پخش می‌شود. تا وقتی کسی کارت دلی رد نکرده باشد کسی اجازه بازی با دل ندارد.

این بازی ۲۶ امتیاز منفی دارد. هر برگ دل، یک امتیاز منفی و برگ بی بی پیک ۱۳ امتیاز منفی دربرخواهد داشت. در صورت رسیدن امتیازات منفی به ۱۰۰ بازی به پایان می‌رسد و کسی که امتیازات آن از همه کمتر باشد برنده بازی خواهد بود.

بهترین سایت بازی پاسور آنلاین

این‌روزها خیلی به خاطر شرایط، ترجیح می‌دهند، انواع بازی پاسور را به صورت آنلاین یا با استفاده از اپلیکیشن روی گوشی انجام دهند. برای این کار باید به یک سایت معتبر و موثق مراجعه کنید. سایتی که به آن اعتماد کنید و بتوانید از آن درآمد هم کسب کنید.

سایت بتکارت، به عنوان یک سایت با مجوز بین‌المللی، انواع بازی پاسور را به علاقمندان ارائه می‌دهد. به این ترتیب، علاوه بر سرگرمی می‌توانید به کسب درآمد آنلاین هم فکر کنید.

سایت بتکارت انواع روش‌های پرداخت و برداشت را ارائه می‌کند تا کار شما راحت باشد. همچنین انواع بازی پاسور در سایت وجود دارد. به طوری که در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانید با کاربران مختلف به بازی بپردازید.

انواع بازی پاسور با اپلیکیشن بتکارت

سایت شرط بندی معتبر بتکارت، از اپلیکیشن خود برای سیستم‌ عامل‌های اندروید و ios رونمایی کرده است. این اپلیکیشن بخاطر داشتن محیط جذاب برای انواع بازی پاسور بسیار تجربه خوبی خواهد بود.

با استفاده از این برنامه هوشمند، می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز به انواع بازی پاسور بپردازید. شرط بندی کنید و سودهای میلیونی خوبی به دست بیاورید. برداشت در بتکارت آنی و بدون تاخیر، به روش‌های مختلف قال انجام است.

1 2 انواع بازی پاسور

bomb 5 انواع بازی پاسور
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره Sam

آواتار Sam

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *