صفحه اصلی / راهنمای شرط‌بندی مسابقات / جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ سنگال ۱-۰ بنین؛ یاران مانه در نیمه نهایی

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ سنگال ۱-۰ بنین؛ یاران مانه در نیمه نهایی

4 2 1

در چهارچوب رقابتهای جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ، در نخستین بازی مرحله یک چهارم نهایی تیم های سنگال و بنین مقابل یکدیگر به میدان رفتند که این دیدار با یک گل به سود یاران سادیو مانه به پایان رسید تا سنگال به مرحله نیمه نهایی جام صعود کند.

پیروزی تیم ملی سنگال مقابل بنین در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

این بازی که نخستین بازی مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ بود، در ورزشگاه ۳۰ ژوئن شهر قاهره راس ساعت ۲۰:۳۰ روز چهارشنبه نوزدهم تیرماه به وقت ایران آغاز شد. قضاوت این دیدار بر عهده مصطفی قربال از کشور الجزایر بود. سنگال توانست با تک گل ادریس گویه تیم شگفتی ساز بنین را شکست دهد و به جمع چهار تیم برتر جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ راه یابد. سنگال که در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ به سختی توانسته بود اوگاندا را با تک گل سادیو مانه شکست دهد در این دیدار نیز تلاش زیادی برای زنده نگه داشتن شانس قهرمانی خود انجام داد. در نیمه نخست بازی بنین تلاش زیادی انجام داد تا حریف نامدارش را از محوطه جریمه دور نگه دارد. با این حال سنگال فرصت های خوبی برای گلزنی ایجاد کرد نیانگ و گویه موقعیت های خوبی را از دست دادند تا بازی بدون گل پابرجا بماند. مانه تلاش زیادی برای گلزنی و همچنین ایجاد موقعیت برای یارانش انجام میداد. این روند در نیمه دوم هم ادامه داشت و اینبار خود مانه با ضربه سر دروازه بنین را باز کرد که گل او آفساید تشخیص داده شد. در اواسط نیمه دوم مانه با همکاری گویه توانست زمینه ساز گل برتری تیمش باشد. روی همکاری زیبای دو بازیکن لیورپول و اورتون سنگال به گل نخست خود رسید. چند دقیقه بعد روی اولین استفاده کمک داور ویدئویی در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ گل به ثمر رسیده توسط سادیو مانه مردود اعلام شد. دقایقی بعد موقعیت دیگری توسط مانه بدست آمد که توسط امانوئل ایمورو مدافع چپ تیم ملی بنین از روی خط دروازه برگشت داده شد. هشت دقیقه به پایان دیدار، اولیور وردان مدافع مرکزی بنین با کارت قرمز مستقیم از زمین بازی اخراج شد تا کار بنین سخت تر از قبل شود. تلاش بنین برای به تساوی کشاندن بازی در دقایق پایانی ثمری نداشت و سنگال با همان تک گل گویه راهی مرحله نیمه نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ شد. حریف سنگال در مرحله بعدی یکی از تیمهای تونس یا ماداگاسکار خواهد بود.

شرح گل ها

  • ادریس گویه (۶۹): روی همکاری زیبای گویه و مانه، هافبک سنگال در لحظات آخر با پاس دقیق مانه در محوطه جریمه بنین صاحب توپ شد و با ضربه محکم دروازه آلاگبه را گشود.
ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم 26 اسفند در سایت بتکارت

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم 26 اسفند در سایت بتکارت

روز سه شنبه دیدارهای برگشت لیگ قهرمانان اروپا پیگیری می شود. در ادامه قصد داریم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *