صفحه اصلی / عمومی / معرفی بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان

معرفی بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان

ad banner بهترین بازیکنان جهان

در این نوشته سعی کرده ایم ده تن از بهترین بازیکنان جهان و اسطوره های تاریخ فوتبال را انتخاب ؛و بررسی کوتاهی بر کارنامه آنها داشته باشیم. ذکر دو نکته در ابتدای نوشته لازم است بتکارت همیشه به زنان و فوتبال زنان توجه ویژه ای داشته است و در مقاله دیگری به  بازیکنان زن در لیستی جدا گانه خواهیم پرداخت.

best football players

این لیست از بین انتخاب های چندین مجله و سایت بزرگ و معتبر ورزشی با توجه به سلایق و علایق نویسنده انتخاب شده و قاعدتا بازیکنان بزرگی دیگری نیز می توانستند در لیست بهترین بازیکنان جهان باشند …بازیکنانی مانند پائولو مالدینی،بوفون،گئورگه حاجی رومانیایی و زلاتان و میشل پلاتینی ودیگران…

 ولی در هر صورت این انتخاب بر اساس تعداد مشخصی صورت گرفت. بتکارت مشتاق نظرات شما است در صورتی که لیست بهترین بازیکنان جهان جداگانه ای دارید بفرستید و ما به این لیست اضافه خواهیم کرد.

1-دیگو آرماندو مارادونا ؛بهترین بازیکنان جهان

به نام مارادونا به هر زبانی  شبیه به فوتبال است.

گفتن از تمام افتخارت مارادونا 90 دقیقه طول می کشد و تمام زندگی این افسانه به 90 دقیقه های جادویی که می ساخت تقسیم شده است.

  بهترین فوتبالیست تمام دوران، در کنار پله بهترین بازیکن قرن بیستم،از نگاه کوریره دلو اسپورت بهترین ورزشکار تاریخ، قهرمان جام جهانی فوتبال 1986، توپ طلای جام جهانی فوتبال 1986، بهترین بازیکن سال سری آ در سال 1985، حضور در تیم تمام ادوار جام جهانی فیفا، زننده گل قرن فیفا، ورزشکار قرن از نگاه نویسندگان ورزشی آرژانتین، دو بار بهترین بازیکن سال آمریکای جنوبی، چهار بار بهترین بازیکن سال فوتبال نویسان آرژانتین، دو اسکودتو، یک کوپا ایتالیا، یک کوپا دل ری، یک جام یوفا. دیگر چه چیزی دیگو آرماندو مارادونا را در 90 دقیقه بهترین فوتبالیست تمام دوران می کند؟

best football players

 این یک واقعیت است که او جام جهانی فوتبال را به گونه‌ای برنده شد که هیچ کس دیگری هرگز قادر به انجام آن نبود و نیست -آری به تنهایی…

 او دو گل مهم تاریخ فوتبال را به ثمر رساند و یکی از این گل ها بزرگترین گل تمام دوران بوده است غیرممکنی که توسط یک نابغه واقعی ممکن شد. این واقعیت است که او به ناپولی – تیمی مستضعف، ناخواسته، بی‌هیاهو – پیوست و آن‌ها را به بهترین تیم در قوی‌ترین لیگی که اروپا به خود دیده تبدیل کرد.

 در سرزمین مادری اش او را خدا می دانند. قهرمان طبقه کارگری که با استعداد مسیحایی خود یک ملت را قدرتمند کرد.

بعله همه این ها واقعیت است برای یک افسانه بنابراین او با تمام واقعیت های افسانه ای اش و با تمام واقعیت های واقعی اش مثل اعتیاد و دستگیری… مارادونا بود.

2-پله؛ بهترین بازیکنان جهان

 بیشترین گل  حرفه ای (بیش از هر فوتبالیستی تا کنون،)، بازیکن قرن فیفا، بهترین بازیکن جام جهانی فوتبال از دیدگاه فرانس فوتبال،حضور در لیست 100 نفر از مهمترین افراد قرن بیستم، بهترین گلزن تاریخ برزیل، بهترین گلزن تاریخ باشگاه سانتوس، جوانترین برنده جام جهانی فوتبال، بیشترین پاس گل در تاریخ جام جهانی فوتبال، قهرمانی جام جهانی فوتبال 1958، 1962 و 1970، بهترین گلزن در فینال جام جهانی فوتبال، دو عنوان کوپا لیبرتادورس، شش قهرمانی در سری آ Campeonato Brasilerio، دو عنوان جام های بین قاره ای، توپ طلای جام جهانی فوتبال 1970، بهترین بازیکن جوان جام جهانی فوتبال 1958، Bola de Prata 1970. مهم.  قهرمان این تنها کلمه ای است که پله را در بر می گیرد.

best football players

 یکی از 100 فرد مهم قرن بیستم به نقل ازمجله تایم. مهم ترین فوتبالیست تمام دوران. پله ای یک نوجوان 17 ساله ای بود و به دنبال انتقام گریه های پدرش  هنگام شکست برزیل در فینال جام جهانی 1950 ، وارد صحنه شد و در سه موقعیت جداگانه قهرمان جام جهانی شد و برزیل را به کشور فوتبال تبدیل کرد.

او  اوج برزیلی کلمه قهرمان است. اما گلهای زده او  بین سال های 1958 تا 1962،بود هیچ کس تا به حال بیشتر از او گل به ثمر نرسانده است. دستاورد بزرگ او این بود که باورنکردنی ترین تیم فوتبال تمام دوران را به افتخار جام جهانی 1970 رساند، اما سال های اوج او در اوایل دهه 1960 است که پله را به یکی ازبهترین بازیکنان جهان تبدیل می کند.

3-لیونل مسی؛ بهترین بازیکنان جهان

 2009، 2010، 2011، 2012 و 2015 توپ طلا، بهترین بازیکن سال فیفا در سال 2009، بهترین گلزن بارسلونا، بهترین گلزن لالیگا، برنده شش بار پیچیچی، بهترین گلزن آرژانتین، بهترین گلزن تمام دوران بیشترین گل زده در یک سال تقویمی، 2011 و 2015 بهترین بازیکن مرد یوفا، هفت بار بهترین بازیکن لالیگا، توپ طلای جام جهانی فوتبال 2014، بهترین بازیکن جوان اروپا در سال 2005، پنج بار برنده کفش طلای اروپا 4 قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، 9 قهرمانی لالیگا، 6 قهرمانی در کوپا دل ری.

best football players

  میلیون ها بار در توییتر خوانده اید و احتمالاً یک نفر در همان ثانیه آن را توییت می کند: “لیونل مسی (goat (بز است!!! بز!!! اگر موافق نیستید هیچ چیز در مورد فوتبال نمی دانید!!! در حالی که این توییت‌ها به‌طور باورنکردنی ترند هستند، اما این توییت‌ها یک نکته دارند. او به معنای واقعی در قرن بیست و یکم بیشتر از محمد علی کلی و مارادونا  یک goat است.

 مسی یکی از بهترین بازیکنان جهان  در تمام دوران است. او فوق العاده است واقعا خارق العاده در اوج خود بازی می کند،  91 گل در یک سال تقویمی به ثمر رساند، و پنج توپ طلا را به دست آورد و یک قطار از افتخارات باشگاهی را به دست آورده است. در افول نسبی  خود،نیز او همچنان بهترین فوتبالیست جهان است.

دلیل… اینکه او را سومین نفر در لیست بهترین بازیکنان جهان قرار دادیم، جام جهانی فوتبال است.  رقابتی است که او هرگز در آن برنده نشده است، و رقابتی است که در آن هرگز در هیچ بازی دور حذفی گلی به ثمر نرسانده است.

4-کریستین رونالدو؛ بهترین بازیکنان جهان

 پایان دهنده غریزی، حرکات تند و تیز، تمرکز بی رقیب. او قدرت انفجاری یک دونده سرعت، عضله یک مبارز در قفس، جهش یک بازیکن NBA را دارد. کارنامه او شامل دوهای انفرادی سرگیجه‌آور، ضربات آزاد عجیب، ضربه‌های سری است که به نظر می‌رسد در هوا آویزان است.

best football players

او به عنوان یک گلزن به همان اندازه که تصور می شود که مکمل دیگر بازکنان است. سر الکس فرگوسن گفت است: که او هرگز بازیکنی با استعدادتر را مدیریت نکرده و با این حال استعداد تنها بخشی از چیزی است که رونالدو را چشمگیر می کند. حتی قوی تر از آن قدرت ذهنی او است. رونالدو حرفه ای، منظم و فداکار است.

رونالدو  در 24 سالگی به یونایتد پیوست، و بعد به مادرید رفت و  رقم قرار داد 80 میلیون پوندی را ثبت کرد. با بدست آوردن جام ها و شکستن رکوردها، او از یک وینگر حیله گر به یک گلزن بزرگ تبدیل شد و ماندگاری خود را در اوج طولانی کرد. و در بین بهترین بازیکنان جهان قرار گرفت.

5-زین الدین زیدان؛ بهترین بازیکنان جهان

یک تصور رایج در فوتبال وجود دارد که خلاق ترین استعدادها کمتر کارآمد هستند.

این چیزی است که ایده بازیکن لوکس را تشکیل می دهد. اما زیدان مجلل ترین بازیکنی بود که این باور را با استقامت خود ترکیب کرد: ترکیبی از تکنیک، ظرافت، رقابت و توانایی عجیب و غریب برای انتخاب لحظات شکوهمند.  بازیکنی که کار اصلی اش تسهیل کردن و خلق کردن بود ولی گلزنی می کرد اما گلزن بودن کار شوالیه نبود ، به طور قابل توجهی تعیین کننده بود –  گلزنی در دو فینال جام جهانی جداگانه وبرنده شگفت انگیز در فینال لیگ قهرمانان برای رئال مادرید در سال 2002.

best football players

اما هر چقدر هم که او سازنده بوده است، ولی همیشه حس این بود که  مشغول تماشای یک هنرمند در حال کار هستیم. بیشتر ورزشکاران بازی خود را حول محور چیزی می‌سازند که به احتمال زیاد موفقیت را برایشان به ارمغان می‌آورد، زیبایی‌شناسی و زیاده‌روی را قربانی مدال‌های درخشان می‌کنند. برای زیدان، چنین مصالحه ای بدعت بود: موفقیت صرفاً نتیجه اجتناب ناپذیر زیبایی بازی او در زمین مسابقه بود.

  به نظر می رسد گل های تعیین کننده در فینال های جام جهانی و لیگ قهرمانان در اینجا تنها  مورد نظر هستند، اما برای بسیاری از کارشناسان، بهترین لحظه او در یک چهارم نهایی جام جهانی 2006 رقم خورد. با این حال، در مقابل برزیل، زیدان یکی از بهترین نمایش‌های تاریخ را به نمایش گذاشت، یک نمایشگاه الهی  دریبل‌زنی و فوتبال از هافبک مرکزی – بلوغ بی‌معنی و شور و نشاط جوانی – تا سال‌ها را به عقب برگرداند و خود را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان فوتبال تضمین کند و کشورش را به سمت فینال هدایت کند.

6-یوهان کرایف؛ بهترین بازیکنان جهان

دو ماه پس از اولین بازی یوهان در تیم نخست خود، کرایف با رینوس میشلز، معلم سابق PE ملاقات کرد. این زوج با هم توتال فوتبال را اختراع کردند. وینگرها و مدافعان کناری همپوشانی زمین را باز نگه می داشتند، مدافعان تشویق می شدند تا توپ را از پشت بیرون بیاورند (اگر هافبکی برای پوشاندن فضا زمین را رها کند) و مهاجم وسط – معمولاً کرایف – می توانست آزادانه برای میشلز در زمین حرکت کند.و کار رهبر ارکستر را انجام دهد.

کرایف 20 افتخار بزرگ دارد- از جمله سه جام متوالی اروپا از 1971 تا 1973 را به دست آورد، اولین قهرمانی کاتالان ها در لیگ را بعد 14 سال به دست آورد. هیچ کس نمی توانست با سرعت، دید در برابر هدف او برابری کند.

best football players

اما ناکامی او در تیم ملی هلند مانند هر بازیکن دیگر هلندی است.

  او در سال 1978 در 31 سالگی بازنشسته شد و از رفتن به جام جهانی تابستان آن سال خودداری کرد. با این حال، سال بعد، او بازگشت،  جادوهایش در آمریکا برای آزتک‌های لس‌آنجلس و دیپلمات‌های واشنگتن، مانند بازگشت پر جام به آژاکس و حتی یک فصل در رقیب سرسختشان فاینورد، به دنبال داشت. به نظر می رسید کرایف همیشه کنترل را در دست دارد. او باعث شد چیزهایی اتفاق بیفتد. چیزی بسیار دراماتیک در مورد او وجود داشت، مانند یک درام یونانی – زندگی یا مرگ،  حتی زمانی که آن بازی های معمولی لیگ هلند را انجام می داد.

world cup promo بهترین بازیکنان جهان

7-جورج بست؛ بهترین بازیکنان جهان

 سال 1968 بود که در سن 22 سالگی – سرعت، اعتقاد، توانایی فنی، تعادل و خلاقیت او در تقارن کامل بود – بهتر و شایسته تر از دو نفر دیگر  “هلوترینیتی” یونایتد (دنیس لاو و بابی چارلتون) توپ طلا را کسب کرد .

 پس از آن به تدریج افول او آغاز شد بست اولین بازی خود را برای یونایتد در آوریل 1963 انجام داد. در سال 1968، او دو بار قهرمان لیگ انگلیس شد، در حالی که 32 گل او در 53 بازی در سال 67/68 مصادف با قهرمانی در جام اروپا بود. با این حال، در پایان هفته اول سال 1972، با افت یونایتد و افزایش مصرف مشروبات الکلی ، یونایتدی ها او را به دلیل غیبت در تمرین هفته جریمه کردند.

best football players

او همچنین دو بار اعلام بازنشستگی کرد، با عدم فعالیت خود وزن اضافه کرد، اما بدون اینکه سطح قبلی خود را دوباره کشف کند، نظر خود را تغییر داد. آخرین بازی او برای منچستر یونایتد، مقابل QPR، در 1 ژانویه 1974 رخ داد، قبل از دوره ای که در 11 تیم از جمله فولام، استوکپورت، هیبرنیان و لس آنجلس آزتک حضور داشت. در سال 1984 به طور دائم بازنشسته شد.

بست تا زمان مرگش در سال 2005، در سن 59 سالگی و به دنبال بیماری های مرتبط با اعتیاد به الکل، دو بار ازدواج کرده و دو بار طلاق گرفته بود، از نظر مالی با مشکلاتی دست و پنجه نرم کرد و حتی در سال 1984 12 هفته را در زندان گذراند. یکی از معروف‌ترین جملات او بود: «من کسی بودم که فوتبال را از صفحه اول حذف کردم و آن را در صفحه اول قرار دادم».

با این حال، بست به اندازه کافی جادو در زمین داشت و  کیفیت یک ستاره  داشت که بر هر دو تسلط داشت. برترین‌های دوران حرفه‌ای: او ممکن است دوستی خود را با میس  1973 ترجیح داده باشد، اما عملکرد او در فینال جام ملت‌های اروپا در سال 1968 مقابل بنفیکا الهام بخش پیروزی 4-1 بود که یونایتد را به اولین برنده انگلیسی این رقابت تبدیل کرد.

ضمنا او را به عنوان بازیکنی که شرطبندی می کرد می شناختند.

8-بکن بائر؛ بهترین بازیکنان جهان

مانند بسیاری از بازیکنان بزرگ، بکن باوئر در چندین پست مهارت داشت. او که در اصل یک مهاجم وسط بود، ولی اولین بازی خود را برای بایرن در Regionalliga Sud به عنوان وینگر چپ انجام داد و در اولین فصل کامل خود، بایرن به بوندسلیگا که اخیراً تشکیل شده بود صعود کرد. با شکوفا شدن محصولات تیم جوانان بایرن، بایرن به تدریج تبدیل به نیروی غالب در فوتبال آلمان غربی شد. دو نسخه از داستان در مورد اینکه چگونه به بکن باوئر نام “قیصر” داده شد وجود دارد.

best football players

بکن‌باوئر ادعا می‌کند  به این دلیل بوده است که در سال 1968 در کنار مجسمه‌ای از امپراتور سابق اتریش فرانتس ژوزف ژست گرفت و پس از آن رسانه‌ها از او به عنوان Fussball Kaiser یاد کردند. از سوی دیگر، به این دلیل بود که در فینال جام حذفی آلمان در سال 1969، او بر روی راینهارد لیبودای شالکه، که اغلب با نام کونیگ فون وستفالن (پادشاه وستفالن) شناخته می‌شود، خطا کرد و مطبوعات معتقد بودند که بکن‌باوئر اکنون او را مغلوب کرده است.

  بایرن بین سال‌های 1972 تا 1974 یک قهرمانی بوندسلیگا را سه گانه کرد و در جام ملت‌های اروپا نیز بین سال‌های 1974 تا 1976 به همین ترتیب عمل کرد.

 در صحنه بین‌المللی، بکن‌باوئر کاپیتان آلمان غربی بود که در سال 1972 قهرمان شد. وقهرمانی اروپا و جام جهانی 1974بدست آورد.

مانند بایرن، بکن باوئر محبوبیت جهانی نداشت ولی اغلب از حرکت تهاجمی که به تیمش در بازی های خارج از خانه بوندسلیگا نشان می داد، همگان را شوکه می کرد. او در 18 سالگی به دلیل امتناع از ازدواج با دوست دختر باردارش از تیم جوانان آلمان غربی محروم شد  – که ماجرای بحث برانگیزی برایش بوجود آورد – پس از پیوستن به نیویورک کاسموس در سال 1977 برای یک دوره بسیار موفق چهار ساله دیگر، برای مسابقات بین المللی انتخاب نشد.

 قیصر در اوایل دهه 1980، زمانی که هامبورگ را به قهرمانی لیگ رساند، به بوندسلیگا بازگشت. به طور طبیعی. او یک برنده متولد شده بود.

 در همپدن پارک در سال 1976، بکن‌باوئر کاپیتان بایرن  بود شبی که آن‌ها با شکست دادن سنت اتین، هت‌تریک قهرمانی در جام‌های اروپا انجام دادند.

 او بعداً یادآور شد: “من هنوز نسبت به آن شب احساس غرور زیادی دارم.”

9-پوشکاش، بهترین بازیکنان جهان

پوشکاش بازی برای تیم ملی را از 18 سالگی شروع کرد و در اولین بازی خود موفق به گلزنی شد.پوشکاش همیشه گل می زد.یک جمله واقعگرایانه است. او در طول دوران درخشان خود بیش از یک گل در هر بازی به ثمر رساند، از جمله 87 گل در 85 بازی ملی برای مجارستان.

 صحنه ماندگار زمانی بود که پوشکاش با افتخار بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست و تنها پس از 6 دقیقه در فینال مقابل دروازه آلمان غربی را باز کرد. اما متأسفانه او پس از شکستگی سر در برابر همان حریفان در مرحله گروهی، کاملاً برای مسابقه آماده نبود. مجارستان در فینال 3-2  شکست خورد. پس از انقلاب 1956، او ترجیح داد در مجارستان بماند اما به دنبال ادامه کار خود در خارج از کشور بود. متأسفانه برای او، محرومیت بعدی یوفا به این معنی بود که دو سال دیگر طول کشید تا بتواند بازیکن رئال مادرید بشود.

best football players

  سرانجام در 31 سالگی در سال 1958 به این تیم پیوست، همچنان با 242 گل در 262 بازی  یکی از بزرگترین  گلزنان تاریخ است. همکاری او با آلفردو دی استفانو واقعاً نفس گیر بود، اما او از آرژانتینی بزرگ پیشی گرفت و تا سال 1966 همچنان بازی کرد. اسپانیا دومین کشور او شد و پوشکاش حتی در جام جهانی 1962 بازیکن آنها بود، البته با گاوبازها موفقیتی بدست نیاورد. میراث او در بوداپست و مادرید گرامی داشته می شود و سبک منحصر به فرد، رکورد گلزنی و طول عمرقهرمانی او جایگاه او را به عنوان یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ تایید می کند.

 پوشکاش چهار گل – همه در نیمه دوم – در تنها بازی فینال جام اروپا به ثمر رساند، زیرا رئال مادرید در سال 1960 آینتراخت فرانکفورت را 7-3 در هامپدن پارک شکست داد. او فینال قبلی را در سال 1959 به دلیل مصدومیت از دست داده بود. او در ترکیب اصلی قرار نگرفت و در مادرید آخرین جام دوران حرفه ای خود را در سال 1966 به دست آورد.

.

10-رونالدو لوئز نازاریو دلیما، بهترین بازیکنان جهان

-اون صحنه رو  گرفتی؟» رونالدو پس از زدن پنجمین گل خود در یکی از بازی هایش در سال 1993، با لبخندی بر لب از خبرنگاران پرسید…

تهیه و ترجمه معتبر ترین سایت شرطبندی بتکارت

او رونالدوی برزیلی که بعدا شناختیم نبود. و با نام رونالدینیو شناخته می شد و در اولین بازی فصلی خود برای کروزیرو 12 بار گلزنی کرد که 5 بار در برابر باهیا بود، از جمله شاهکارهایش در آن زمان؛وقتی بود که توپ را از رودلفو رودریگز دروازه بان کهنه کار اروگوئه ربود و آن را به دروازه خالی برد. در آن زمان، شاید نمی دانست که بسیاری از دروبین ها این لحظات او ثبت خواهد شد. دقیق تر، 420 گل در طول دوران حرفه ای خود به ثمر رساند که همگی ضبط شد.

best football players

جای این بچه سر طاس و دندان خرگوشی در میان بزرگان اکنون امن است. او اولین جایزه بهترین بازیکن جهان را در سال 1996 در سن 20 سالگی از آن خود کرد، دومین فوتبالیستی شد که سه بار مورد تقدیر قرار گرفت، دو بار توپ طلا را دریافت کرد و در سال 2006 بهترین گلزن جام جهانی شد.

bomb 5 بهترین بازیکنان جهان
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره Sam

آواتار Sam

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *