صفحه اصلی / عمومی / یو‌اف‌سی ۲۳۲ ؛ به استقبال مبارزه‌ی تاریخی جان جونز – الکساندر گوستافسن

یو‌اف‌سی ۲۳۲ ؛ به استقبال مبارزه‌ی تاریخی جان جونز – الکساندر گوستافسن

ad banner

یو‌اف‌سی ۲۳۲ ؛ به استقبال مبارزه‌ی تاریخی جان جونز الکساندر گوستافسن

بامداد یکشنبه ۲۹ دسامبر ۲۰۱۸ هیجان رزمی‌دوستان به اوج خود خواهد رسید. در مبارزه‌ی اصلی رویداد یو ‌اف‌ سی ۲۳۲، جان جونزِ اسطوره‌ای، برابر تنها مبارزی قرار می‌گیرد که او را تا مرز شکست پیش برده است. الکساندر گوستافسن چهار سال پیش در مبارزه با جان جونز، نه تنها پنج راند دوام آورد که به اعتقاد بسیاری می‌توانست برنده‌ی میدان باشد. گوستافسن ضربات مهلکی به قهرمان مشهور سبک وزن وارد آورد. اهمیت کار این مبارز سوئدی هنگامی مشخص می‌شود که به یاد بیاوریم جونز تا آن موقع حتی زمین هم نخورده بود. به هر صورت پس از پنج راندِ نفس‌گیر، جونز با رأی متحد داوران برنده اعلام شد و بسیاری از آن جدال به عنوان بهترین مبارزه‌ی تاریخ یو ‌اف‌ سی یاد می‌کنند. با این وصف پیش‌بینی نتیجه‌ این مبارزه بسیار دشوار خواهد بود.

مبارزه دوم جونز و گوستافسن هنوز شروع نشده جنجال‌های زیادی به همراه داشته است. جان جونز پس از تحمل محرومیتی ۱۸ ماهه به دلیل دوپینگ، هفته‌ی گذشته در تست دوپینگ ایالت نوادا باز هم رد شد. کمیسیون ورزشی ایالت نوادا اعلام کرد که در تست جونز یک پیکوگرام (یک بیلیونیم گرم) از ماده‌ی تیرونابول دیده شده و از آنجا که فرصت کافی برای بررسی بیشتر این مساله نبوده، اجازه مبارزه به او را نداد. برگزاری مبارزه در سالن معروف تی-موبایل آرنا کنسل شد و در حالیکه همه چیز تموم شده به نظر می‌رسید، دانا وایت، رئیس یو ‌اف‌ سی از جونز دفاع کرده و گفت که به نظرش او هیچ اشتباهی مرتکب نشده است. به دستور وایت مبارزه از لاس وگاس به کالیفورنیا منتقل شد. هر چند این اقدام یو‌اف‌سی به مذاق منتقدان خوش نیامد و آن‌ها دانا وایت را به پول دوستی و بی اخلاقی متهم کردند. همچنین گوستافسن در کنفرانس مطوعاتی بارها جونز را به نداشتن اعتماد به نفس و استفاده از مواد نیروزا متهم کرد. جونز هم در جواب گفت که مقدار این مواد در بدن او آنقدر نیست که توانی به او بیافزاید و قول داد که رقیب قدیم‌اش را جوری شکست دهد که دیگر شکی درباره اعتماد به نفس او نداشته باشد. پیش‌بینی نتیجه‌ی این مبارزه آسان نیست و حالا همه منتظرند ببینند آیا جونز بازگشتی شکوهمند خواهد داشت یا گوستافسن انتقام شکست قبلی را از او خواهد گرفت. در ادامه مروری بر کارنامه‌ی دو مبارز داریم:

پروفایل جان جونز

  • لقب: استخوانی! Bones/ شکولات جنسی! Sexual Chocolate
  • سن: ۳۱
  • قد: ۱۹۳سانتیمتر
  • وزن: ۹۳ کیلوگرم
  • ملیت: آمریکایی

جان جونز یکی از پرافتخارترین و در عین حال پرحاشیه‌ترین مبارزان تاریخ یو‌اف‌سی است. او رکورد بیشترین دفاع از عنوان قهرمانی را در اختیار دارد و در عین حال سه بار هم به علت دوپینگ محروم شده است. جونز بارها با اعمال خشونت بارش دستگیر شده و منتقدان و روسای یو‌اف‌سی از او به علت اینکه انگشتش را در چشم رقبا می‌کرده، انتقاد کرده‌اند. انتقادی که جونز بی‌اساس دانسته است. مجموعه این عوامل باعث شده که جونز همزمان محبوب و منفور رزمی دوستان باشد. با این حال همه‌ی مخالفانش هم معتقدند که جونز از نظر فنی یکی از بهترین مبارزان تاریخ است. او در رنکینگ کلی یو‌اف‌سی پس از کورمیر و حبیب سوم است.

جان جونز در جوجیتسوی برزیلی کمربند آبی دارد. رکورد او در ام ام ای ۲۲ برد در ۲۴ مبارزه است. در واقع جونز تا کنون شکستی نخورده و یک بار داوران اجازه‌ی  مبارزه را به او ندادند. یک بار هم پس از مثبت شدن تست دوپینگش از کمربند قهرمانی خلع و مبارزه‌اش بدون نتیجه اعلام شد. جونز ۹ بار توانسته رقبا را ناک اوت کند و ۶ بار با سابمیشن و ۷ بار با رای داوران برنده شده است.

الکساندر گوستافسن

پروفایل الکساندر گوستافسن

  • لقب: له کننده! Mauler The
  • سن: ۳۱
  • قد: ۱۹۶سانتیمتر
  • وزن: ۹۳کیلوگرم
  • ملیت: سوئدی

گوستافسن از کودکی در انواع رشته‌های رزمی فعالیت داشت اما در بوکس، موی‌تای و کشتی موفقیت بیشتری کسب کرد. در نوجوانی بسیار عصبی بود و بارها به دلیل دعواهای خیابانی جریمه شد. در ۱۸ سالگی به علت صدمه زدن به رقیبش به یک سال زندان محکوم شد. پس از پایان محکومیتش سعی کرد روش زندگی‌اش را تغییر دهد. به شهری دیگر مهاجرت کرد و پس از آشنایی با ام ام ای تصمیم گرفت توان مبارزه‌اش را در هنرهای رزمی خرج کند. گوستافسن در جوجیتسوی برزیلی کمربند بنفش دارد و در رنکینگ سنگین وزنِ سبک light Heavyweight یو ‌اف‌ سی پس از جان جونز دوم است.

رکورد گوستافسن در ام ام ای ۱۸ برد در ۲۲ مبارزه است. او ۱۱ بار توانسته رقبایش را ناک اوت کند. سه بار هم با سابمیشن و چهار بار با رأی داوران برنده شده است. از سوی مقابل یک بار ناک اوت و یک بار سابمیشن شده و دو بار هم با رای داوران شکست خورده است.

الکساندر گوستافسن

پیش‌بینی مسابقهجان جونز – الکساندر گوستافسن در سایت بتکارت

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *