صفحه اصلی / عمومی / نیمه نهایی اسنوکر آزاد اسکاتلند ۲۰۱۸ ؛ رقابت شاون مورفی و جاد ترامپ

نیمه نهایی اسنوکر آزاد اسکاتلند ۲۰۱۸ ؛ رقابت شاون مورفی و جاد ترامپ

ad banner

رقابت‌های اسنوکر آزاد اسکاتلند ۲۰۱۸ بعد از گذشت ۵ روز به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود. در این رقابت‌ها شاهد شگفتی‌های بسیاری بودیم که مهم‌ترین آنها، شکست جان هیگینز بازیکن پرآوازه‌ی اسکاتلندی در خانه خودی مقابل الفی بردن و پیروزی دور از انتظار سم برد مقابل الی کارتر بود.

پیش‌بینی مسابقات اسنوکر اسکاتلند در سایت بتکارت

در دور یک چهارم نهایی مارک الن ایرلندی با اقتدار الفی بردن را ۵-۰ مغلوب کرد و دنیل ولز شگفتی‌ساز با نتیجه‌ی ۵-۱ رایان دی قدرتمند را شکست داد تا حریف تپانچه‌ی ایرلندی در نیمه نهایی لقب بگیرد.

از سوی دیگر، شاون مورفی اوج گرفته با نتیجه‌ی قاطعانه‌ی ۵-۰ سم برد را از پیش رو برداشت و در دیگر دیدار این مرحله جاد ترامپ آماده به سختی و با نتیجه ۵-۳ استیوارت کرینگتون هموطن خود را شکست داد تا در نیمه نهایی به مصاف شاون مورفی برود.

شاون مورفی؛ جادوگر در اندیشه‌ی بازگشت به روزهای اوج

شاون مورفی ۳۶ ساله که از ۱۶ سالگی در تور حرفه‌ای حضور دارد در این فصل اسنوکر آزاد اسکاتلند ۲۰۱۸  بسیار دور از انتظار ظاهر شده و رقابت‌های اسنوکر آزاد اسکاتلند ۲۰۱۸ در واقع اولین تورنومنت رنکینگ فصل است که مورفی از مرحله یک‌چهارم نهایی عبور می‌کند. او که تا کنون ۷ عنوان قهرمانی در تورنومنت‌های رنکینگ به‌دست آورده اکنون در اندیشه‌ی بازگشت به دوران اوج و کسب هشتمین عنوان قهرمانی خود است.

مورفی که اکنون در رده ۱۱ رنکینگ جهانی قرار دارد،در سال ۲۰۰۵ و در ۲۳ سالگی توانست قهرمان جهان شود اما بعد از آن نتوانست آنطور که باید و شاید موفق ظاهر شود و در طول این ۱۳ سال مهم‌ترین عنوانی که به دست آورده، قهرمانی رقابت‌های اسنوکر بریتانیا در سال ۲۰۰۸ بوده است.

مورفی برای رسیدن به نیمه نهایی مسیر دشواری را پیموده است. او در دور اول سونی آکانی بازیکن آماده‌ی تایلندی را شکست داد، سپس مایکل هالت و نایجل بوند را از پیش رو برداشت. او در یک هشتم نهایی مقابل کایرن ویلسون قدرتمند قرار گرفت و با نتیجه نزدیک ۴-۳ او را شکست داد. او در یک چهارم نهایی، سم برد انگلیسی را ۵-۰ شکست داد و به جمع چهار بازیکن برتر این رقابت‌ها راه یافت.

اسنوکر آزاد اسکاتلند ۲۰۱۸

جاد ترامپ؛ در آماده ترین فرم ممکن برای شکستن طلسم قهرمانی جهان

جاد ترامپ ۲۹ ساله با رسیدن به پختگی کامل با قدرت بسیار بالای پاتینگ خود، این روزها تبدیل به بازیکنی شده که هیچکس دوست ندارد با او روبه‌رو شود. او فصل گذشته با ۷۴ برک بالای ۱۰۰ یکی از آماده‌ترین بازیکنان تور بود اما در آخرین و مهم‌ترین تورنومنت سال در همان دور اول رقابت‌های قهرمانی جهان، ناباورانه مغلوب روری مک‌لود شد و طلسم ناکامی او در این رقابت‌ها ادامه پیدا کرد. او قطعاً امسال به دنبال شکستن این طلسم و رسیدن به اولین عنوان قهرمانی جهان خواهد بود.

او فصل خوبی را پشت سر می‌گذارد و چند هفته پیش در رقابت‌های آزاد ایرلند شمالی به فینال رسید

و با برتری ۹-۷ مقابل رانی اوسالیوان موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. او در رقابت‌های قهرمانی بریتانیا نیز به دور چهارم رسید اما مقابل جو پری شکست خورد و حذف شد.

ترامپ که اکنون در رده ۵ رنکینگ جهانی قرار دارد، در غیاب بزرگانی مثل اوسالیوان و مارک سلبی و حذف بازیکنانی مانند جان هیگینز و مارک ویلیامز، شانس اول قهرمانی مسابقات اسنوکر آزاد اسکاتلند ۲۰۱۸  محسوب می شود.

او در دور اول جیمی وایت کهنه‌کار را شکست داد، سپس مقابل بن وولاستون و پانگ جیانکانگ به برتری رسید و در دور یک هشتم یان برنز را ۴-۱ شکست داد. ترامپ در یک چهارم نهایی استیوارت کرینگتون را با به ثبت رساندن ۳ برک بالای ۱۰۰ با نتیجه‌ی ۵-۳ مغلوب کرد تا حریف شاون مورفی در نیمه نهایی شود.

باید دید در تقابل دو بازیکن پرافتخار و با تجربه‌ی تور حرفه‌ای کدامیک موفق به صعود به فینال اسنوکر آزاد اسکاتلند ۲۰۱۸  می‌شود و منتظر رقابت میان دنیل ولز و مارک الن، خواهد ماند.

اسنوکر آزاد اسکاتلند ۲۰۱۸

پیش‌بینی مسابقات اسنوکر اسکاتلند در سایت بتکارت

 

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *