صفحه اصلی / مقالات ورزشی / جام جهانی ۲۰۱۸؛ پایانی بر مقایسه مارادونا و مسی

جام جهانی ۲۰۱۸؛ پایانی بر مقایسه مارادونا و مسی

4 2 1

مقایسه مارادونا و مسی برای هواداران فوتبال یک عادت شده است. مسی مانند مارادونا با توپ جادو می‌کند، مسی مثل مارادونا کاپیتان و شماره ۱۰ آرژانتین است و هر دو از بهترین‌های زمانه خودشان شناخته می‌شوند. اما هر چقدر مسی در بارسلونا جام و افتخار کسب کرده، برعکس اسطوره‌اش مارادونا، به هیچ افتخاری با پیراهن ملی نرسیده است و این احتمالا بزرگترین نقطه ضعف کارنامه حرفه‌ای بهترین بازیکن تاریخ باشگاه بارسلوناست.

در مقایسه مارادونا و مسی می‌توان گفت؛ مارادونا یک تنه تیم ملی آرژانتین را قهرمان جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک کرد و یک تنه آلبی سلسته را به فینال جام جهانی ۱۹۹۰ رساند، اما لیونل مسی با اینکه فوتبالیست‌های بزرگ و مشهوری مانند خاویر ماسکرانو، سرخیو آگوئرو، نیکولاس اوتامندی، گونزالو هیگواین، آنخل دیماریا و… بسیاری دیگر را کنار خود داشته اما نتوانسته تیم ملی آرژانتین را به موفقیتی در سطح بین المللی برساند.

مقایسه مارادونا و مسی

تیم ملی آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۸ با لشکری از ستاره وارد مسابقات شده که تاکنون موفق به کسب یک جام معتبر با پیراهن تیم ملی آرژانتین نشده‌اند و بیشتر آن‌ها سنی بیش از ۳۰ سال دارند و احتمالا جام جهانی روسیه، آخرین فرصت آن‌ها برای درخشش با پیراهن ملی خواهد بود. هر ۳ دروازه‌بان آرژانتین بیش از ۳۰ سال سن دارند، اوتامندی و فازیو ۲ مدافع وسط این تیم ۳۱ ساله‌اند، ماسکرانو ۳۴ ساله است و دیگر هافبک‌های این تیم مانند مرکادو، بیگلیا، اور بانگا و انزو پرز بیش از ۳۱ سال دارند و ۴ ستاره خط حمله یعنی لیونل مسی، سرخیو آگوئرو، گونزالو هیگواین و آنخل دیماریا همگی مرز ۳۰ سالگی را رد کرده‌اند و احتمالا در جام جهانی بعدی دیگر حضور نخواهند داشت. این لشکر ستاره که همگی در سطح باشگاهی افتخارات زیادی کسب کرده‌اند، در روسیه آخرین شانس خود را برای قهرمانی و کسب افتخار در سطح ملی خواهند داشت. شاید این جام، آخرین فرصت نسل طلایی آلبی سلسته باشد.

مقایسه مارادونا و مسی

اما برگردیم به بحث مقایسه مارادونا و مسی در تیم ملی آرژانتین، مارادونا در تیم ملی آرژانتین در ۹۰ بازی ملی ۳۴ گل به ثمر رساند و لیونل مسی تاکنون در ۱۲۵ بازی ملی ۶۵ گل به ثمر رسانده است که از همه نظر از دیگوی بزرگ، برتر است اما چرا ماردونا را در تیم ملی بهتر از مسی می‌دانند؟ مارادونا در ۴ جام جهانی برای آرژانتین به میدان رفته و در ۲۱ بازی ۸ گل زده و ۷ پاس گل برای هم‌تیمی‌ها فراهم کرده بود. لیونل مسی در ۴ جام جهانی برای آرژانتین به میدان رفته و در ۱۸ بازی ۶ گل زده و ۵ پاس گل داده است. شاید اگر مسی بتواند در این جام مسی بتواند با تاثیرگذاری آرژانتین را قهرمان کند این برتری خاتمه پیدا کند. چون از نظر مردم مارادونا در جام جهانی و البته بازی‌های بزرگ تیم ملی آرژانتین تاثیر بیشتری داشته تا لیونل مسی.

DiegoLeoMain

آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۸ شرایط مساعدی ندارد و در مرحله گروهی نیز در آستانه حذف قرار داشت که با خوش شانسی و البته گلزنی لیونل مسی به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت. این جام جهانی احتمالا پایانی باشد بر مقایسه مارادونا و مسی ، چرا که اگر مسی بدرخشد و بتواند به عنوان کاپیتان، آرژانتین را به سمت قهرمانی هدایت کند و به مانند مارادونا فاتح جام جهانی ‌شود، نام خود را به عنوان بهتربن بازیکن تاریخ آرژانتین ثبت خواهد کرد. اما اگر در این جام هم مسی ناموفق باشد، مانند دهه‌های گذشته نام مارادونا به عنوان بهترین بازیکن تاریخ آرژانتین ماندگار خواهد شد و البته مسابقات روسیه پایانی تلخ برای مسی و نسل طلایی آلبی سلسته در تیم ملی آرژانتین خواهد بود.

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش چگونگی پیش بینی دقیق فوتبال

نحوه پیش بینی دقیق فوتبال | چگونه از داده ها برای پیش بینی فوتبال استفاده کنیم

چرا داده ها در پیش بینی دقیق فوتبال مهم هستند؟ روی چیزی که می خواهید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *