صفحه اصلی / اخبار ورزشی جهان / پپ گواردیولا و هدف گرفتن رکورد مورینیو و فرگوسن در جزیره

پپ گواردیولا و هدف گرفتن رکورد مورینیو و فرگوسن در جزیره

4 2 1

تیم فوتبال منچستر سیتی از روز یک شنبه ۴ آگوست معادل با ۱۳ مرداد ۹۸ فصل ۲۰۱۹- ۲۰۲۰ را با هدایت پپ گواردیولا در مقابل تیم کامیونیتی شیلد آغاز خواهد کرد. این در حالی است که سیتیزن ها دو فصل گذشته را با قهرمانی پشت سر گذاشتند و پپ به دنبال ثبت رکورد جدیدی به نام خود است رکوردی که قبل تر در اختیار الکس فرگوسن قرار داشته است.

پپ گواردیولا به دنبال رکوردی دیگر

پپ گواردیولا و هدف گرفتن رکورد مورینیو و فرگوسن در جزیره

 پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

سیتی فصل گذشته به اولین تیم تاریخ انگلستان تبدیل شد که در یک فصل هر سه جام داخلی شامل لیگ برتر، جام اتحادیه و جام حذفی را کسب کرده است. آن ها در لیگ برتر انگلیس در دو فصل گذشته به ترتیب با ۱۰۰ و ۹۸ امتیاز قهرمان شدند و اولین و دومین تیم های تاریخ لیگ برتر از نظر امتیازی لقب گرفتند. این در حالی است که پپ گواردیولا در نظر دارد تا برای اولین بار در کارنامه شخصی خودش و برای دومین بار در تاریخ لیگ برتر به رکوردی بسیار مهم دست پیدا کند و برای سومین بار متوالی قهرمان لیگ جزیره شوند. رکوردی که پیش از این در اختیار الکس فرگوسن و تیم منچستر یونایتد قرار داشت و آن ها با قهرمانی امسال می توانند دومین تیمی شوند که این عنوان مهم را از آن خود می کنند. جالب است بدانید الکسن فرگوسن دو بار توانسته عنوان سه بار قهرمانی متوالی را در فصل های ۹۹-۱۹۹۸، ۰۰-۱۹۹۹ و ۰۱-۲۰۰۰ و بار دیگر در ۰۷-۲۰۰۶، ۰۸-۲۰۰۷ و ۰۹-۲۰۰۸ قهرمان شدند و به این عنوان مهم دست پیدا کردند. باید دید آیا پپ گواردیولا می تواند بالاتر از تیم لیورپول که در فصل گذشته با کمترین فاصله در تعقیب آن ها بود و با یک امتیاز اختلاف قهرمانی را واگذار کرد قرار بگیرد. آیا منچستر یونایتد، تاتنهام و آرسنال و دیگر مدعیان باز هم در کورس قهرمانی عقب می مانند؟ این ها سوال هایی است که برای پاسخ آن باید تا پایان فصل آتی صبر کرد.

اما رکورد دیگری که پپ در پی آن است رسیدن به ۱۰۰ پیروزی در لیگ برتر با توجه به زمان مشخص است که پیش از این در اختیار خوزه مورینیو قرار دارد. مورینیو توانسته بود در دومین فصل حضور خود در تیم چلسی، در روز ۱۹ ژانویه ۲۰۱۴ با پیروزی ۳-۱ که در برابر منچستریونایتد به دست آورد ۱۰۰ امین پیروزی خود را به دست و جشن بگیرد آن هم در حالی که تنها ۱۴۲ مسابقه را در لیگ برتر پشت سر گذاشته بود و فقط در ۴۲ بازی که روی نیکمت چلسی نشسته بود پیروز نشده بود.

از دیگر سرمربیانی که در لیگ جزیره توانستند به ۱۰۰ پیروزی در سریع ترین زمان ممکن دست پیدا کنند می تواند به افراد زیر اشاره کرد:
۱- ژوزه مورینیو در ۱۴۲ بازی
۲- سرآلکس فرگوسن در ۱۶۲ بازی
۳- آرسن ونگر در ۱۷۹ بازی
۴- رافائل بنیتس در ۱۸۱ بازی
۵- کلودیو رانیری در ۱۸۷ بازی

2525252
گواردیولا تاکنون چهار سال است که در سیتی حضور دارد و در ۱۱۴ بازی لیگ برتر با این تیم به ۸۷ پیروزی، ۱۵ تساوی و ۱۲ شکست دست یافته است. تیم پپ در ۷۶.۳ درصد از مسابقات به پیروزی رسیده و در مجموع ۲۷۶ امتیاز اندوخته است. (۲.۴۲ امتیاز در هر مسابقه) تنها ۱۳ پیروزی دیگر باعث می شود گواردیولا ۱۰۰ امین پیروزی خود را جشن بگیرد اما این که پپ چه زمانی صدمین پیروزی خود را جشن بگیرد و در چند بازی این عنوان را به دست آورد حائز اهمیت خواهد بود.
بر حساب محاسبات اگر گواردیولا این روند پیروزی ۷۶.۳ درصدی را بتواند ادامه دهد، در هفته هفدهم فصل آتی می تواند سیزدهمین پیروزی خود را جشن بگیرد و به این ترتیب بعد از ۱۳۱ مسابقه، به رکورد ۱۰۰ پیروزی خواهد رسید؛ آماری که برای جابه جا کردن رکورد ثبت شده توسط مورینیو کافی خواهد بود زیرا مورینیو این ۱۰۰ پیروزی را همان طور که گفته شد در ۱۴۲ بازی به دست آورد.

اما جالب است بدانید که حریف هفته هفدهم منچسترسیتی در روز ۱۴ دسامبر تیم آرسنالی خواهد بود که در ورزشگاه امارات میزبان سیتی است و به نظر می رسد گواردیولا کار سختی را برای انجام خواهد داشت. در صورتی که سیتی بتواند در آن بازی آرسنال را شکست دهد پپ نام خود را به عنوان اولین مربی خواهد دید که به این عنوان مهم دست پیدا کرده است و قبل از آغاز سال نو میلادی ۲۰۲۰ می تواند این رکورد را جشن بگیرد.

 پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

پیش بینی جام جهانی 2022

آموزش پیش بینی جام جهانی فوتبال – تمام چیزهایی که باید بدانید

جام جهانی فوتبال (فیفا ورلد کاپ) بزرگترین رویداد ورزشی در جهان است. فوتبال محبوب ترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *