صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / فرمول یک به زودی کمپانی پورشه را در رقابت های خود خواهد دید

فرمول یک به زودی کمپانی پورشه را در رقابت های خود خواهد دید

4 2 1

مسابقات فرمول یک به زودی شرکت پورشه را در رقابت های خود خواهد دید. رقابت های فرمول یک هر ساله از جذابیت های خاصی برای طرفدارانش برخوردار است و این بار شرکت پورشه قصد دارد با متناسب شدن شرایط اش با این مسابقات در سال ۲۰۲۱ به این مسابقات راه پیدا کند.

کمپانی پورشه در یک قدمی فرمول یک

سایت موتور اسپرت در گزارش جدید خود این خبر را تایید کرد و نوشت: پایان موافقت نامه کنکورد که قراردادی بین فدراسیون جهانی اتومبیلرانی، تیم های فرمول یک و گروه مدیریت فرمول یک کنونی است و تغییرات قوانین، بسیاری از تولید کننده ها را امیدوار می کند که به عنوان تامین کننده موتور، از فصل ۲۰۲۱ وارد این ورزش شوند و تیم پورشه از این قاعده مستثنی نیست و سال هاست قصد دارد به این رقابت ها ورود کند.

فرمول یک پورشه

شرکت پورشه این شرکت ابر قدرت خودرو سازی آلمانی از مدت ها قبل است که در نظر دارد در این مسابقات شرکت کند. بیشتر از سه دهه است که این شرکت در تلاش است در مسابقات فرمول یک شرکت کند و مدت هاست به صورت تئوری این قضیه را بررسی می کنند و بالاخره فرآیند وضع قوانین جدید برای فصل ۲۰۲۱ مسابقات فرمول یک فرا رسید. گروهی از مهندسان تیم پورشه در مسابقات استقامت جهانی، در سال ۲۰۱۷، بر اساس قوانین FIA یک موتور طراحی کردند که فکر می کردند برای شرکت در این مسابقات مناسب است. هرچند در نهایت، امیدهای پورشه برای حضور در فرمول یک توسط شرکت مادر، یعنی گروه فولکس‌واگن آئودی به بر باد رفت. فولکس‌واگن آئودی تمام برنامه‌های پورشه در مسابقات استقامت جهانی را به منظور شرکت در رقابت‌های Formula E لغو کرد. بنابراین از آن زمان، برنامه‌های پورشه برای تولید موتورهای ساده‌تر و ارزان‌تر به منظور حضور در فرمول یک معلق شده است. آن ها سال ۲۰۱۸ از کار خود صرف نظر کرده بودند و اذعان داشتند که فعلا ورود به این مسابقات اشتباه است ولی گویا سال ۲۰۱۹ انگیزه جدیدی را در پی خود می بینند.

d416ba070caf0f7eaa7291c783288701

در طی مصاحبه ای که مدیر بخش مسابقات و موتوراسپرت کمپانی پورشه، فریتز انزینجر با وبسایت موتور اسپرت انجام داده است موارد زیر را عنوان کرده و گفته است:

این کمپانی پیش از خروج از مسابقات جهانی استقامت و کلاس LMP۱ (که در آن با یک موتور دو لیتری چهار سیلندر به قهرمانی دست پیدا کرد)، یک موتور شش سیلندر، مطابق با قوانین فدراسیون جهانی اتومبیل رانی (FIA) برای مسابقات فرمول یک ساخته بود. تا سال ۲۰۱۷ پورشه یکی از اعضای کمیسیون تولیدکنندگان FIA بود و در جلسات و بحث‌های مربوط به قوانین فصل ۲۰۲۱ نیز شرکت داشت. او به خبرنگاران این سایت گفت: سیستم بازیابی انرژی از خروجی اگزوز (MGU-H) قرار بود در سال ۲۰۱۷ به صورت کلی از مسابقات حذف شود. ما یک موتور شش سیلندر نیز برای مسابقات جهانی استقامت طراحی کردیم و برای اطلاع از شرایط و ضوابط در این جلسات برگزار شده شرکت کردیم و برای آماده سازی امکانات و موتور تولید شده و تغییرات آن خود را آماده کردیم. در اواخر سال ۲۰۱۷، با وجود این که فولکس واگن آئودی از مسابقات LMP۱ کناره گیری کرد ما یک دستور خیلی مستقیم از جانب آن ها برای تولید یک موتور شش سیلندر با بازدهی بالا دریافت کردیم و مقرر شد این موتور در سال ۲۰۱۹ آزمایش گردد.هم اکنون گروه گسترده ای از بهترین مهندس های دنیا برای تست و بررسی امورات لازم مشغول کار بر روی این موتور هستند و برای آمادگی آن برای فعالیت هایی که کمپانی در نظر دارند تلاش می کنند این موتور حالا تکمیل شده و بر روی میز آزمایش قرار دارد و هر احتمالی برای استفاده از این موتور وجود دارد. اگر تصمیم گرفته شود که به فرمول یک ۲۰۲۱ ارسال شود، انجامش خواهیم داد.

بد نیست بدانید از جمله اهداف برای تغییرات قوانین پاوریونیت در ۲۰۲۱، موتورهایی ساده تر، ارزان تر و حذف سیستم بازیابی انرژی گرمایی (MGU-H) خواهد بود تا بتوانند تولیدکننده های دیگری را به سمت فرمول یک جذب کنند.

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *