صفحه اصلی / عمومی / پائولو فونسکا : همه بازیکنان باید به پیراهن آ اس رم تعصب داشته باشند

پائولو فونسکا : همه بازیکنان باید به پیراهن آ اس رم تعصب داشته باشند

ad banner

چندی پیش بعد از کش و قوس های فراوان پیرامون انتخاب سرمربی تیم آ اس رم و انتقال و انتصاب پر داستان پائولو فونسکا، در نهایت وی به عنوان سرمربی این تیم برگزیده شد.

اظهار امیدواری پائولو فونسکا در اولین کفرانس مطبوعاتی آ اس رم

به خاطر این که قرار داد وی با تیم شاختار تا سال ۲۰۲۰ اعتبار داشت و بند فسخی ۵ میلیون یورویی در آن دیده می شد مذاکرات زیادی پیرامون این قضیه رقم خورد. شاختار دونتسک به عوامل تیم رم و مدیر برنامه فونسکا اعلام کرد که نمی خواهد این مربی را به راحتی از دست بدهد. ولی حاضرند به خاطر حسن نیت خوبشان و زحمات این مربی برای تیم شاختار، در این معامله به رم ۲ میلیون یورو تخفیف بدهند. بنابراین آ اس رم برای جذب فونسکا باید ۳ میلیون یورو به حساب شاختار دونتسک واریز کند تا این انتقال انجام و به نفع هر دو طرف رقم بخورد.

آ اس رم پائولو فونسکا
به غیر از این تیم اوکراینی این سر مربی سابقه حضور در تیم های آوس، پاسوس فریرا، پورتو و براگا را نیز در کارنامه خود دارد. او در سال ۲۰۱۶ به تیم شاختار دونتسک پیوست و تا قبل از این انتقال ۳ سال بر روی نیکمت آن ها نشست و افتخارات زیادی را به دست آورد. طی سه فصل اخیر در اوکراین با شاختار دونتسک موفق به فتح همه جام های داخلی ممکن شده است. او در سه فصل حضور در اوکراین سه بار قهرمان لیگ شده و سه بار هم جام حذفی را برده است. عملکرد خوب شاختار دونتسک در بازی های اروپایی به خصوص در فصل ۲۰۱۷/۱۸ لیگ قهرمانان اروپا مقابل تیم های رم، ناپولی و منچسترسیتی مهم ترین دلیل علاقه مسئولان آ اس رم به این مربی شد و آن ها تصمیم گرفتند او را به خانه بیاورند.

این سر مربی بالاخره اولین کنفرانس مطبوعاتی خود را برگزار کرد و با خبرنگاران به گفت و گو پرداخت که وب سایت رما پرس و وبسایت رسمی رم به شرح این گفت و گو پرداخته است که در زیر خواهید خواند:

b100e9abb9311e2aa4e333ab151a654b 4
پائولو فونسکا در ابتدا کنفرانس اش را این چنین آغاز کرد:

این اول کنفرانس من است و حس خاصی در این باره دارم. از این که در خدمت تیم آ اس رم هستم بسیار خرسندم و برای شروع کارم در این باشگاه بی نظیر لحظه شماری می کنم. در حال حاضر برای ارتباط هر چه بهتر با تیم، در حال فراگیری زبان ایتالیایی هستم که بتوانم هر وقت مسلط شدم با شما به ایتالیایی سخن بگویم. ولی در حال حاضر با همان زبان پرتغالی با شما صحبت می کنم. می خواهم به شما بگویم که این باشگاه متعلق به همه ماست و ما می خواهیم کاری انجام دهیم تا هواداران به ما افتخار کنند. هنگامی که در تیم شاختار بودم و با رم بازی داشتیم را دقیق یادم نمی آید ولی جو استادیوم المپیاکو و شورو هیجان هواداران را دقیق یادم هست و آن موقع حس خوبی به آن جا داشتم و دوست داشتم روزی جزوی از این خانواده باشم.

در طی ۹ سال شما هشتمین سرمربی هستید. ۹ سالی که آمریکایی ها مدیریت این تیم را بر عهده داشتند. آیا از این بابت نگران نیستید؟

من همواره آدم نترسی هستم و با این واژه بیگانه ام. اگر شما نتایج خوبی را بگیری مشخص است که سرنوشت خوبی در انتظارتان خواهد بود و از نظر من این قضیه آینده هر کسی را مشخص می کند. من به این چیزها فکر نمی کنم و سعی می کنم همواره کار خودم را انجام دهم. من تیمی را همیشه می سازم که پر شور هستند و کاری به حریف ندارند. این مشخص است که همه چیز به تفکرات و طرز کار مربی بستگی دارد ولی بازیکنان نیز شرط هستند زیرا شما باید خود را بازیکنانی که در اختیار داری نیز وفق بدهی و سعی کنی از آن ها ترکیب ایده آلی را بسازی. به نظرم هر کسی بتواند این کار را انجام بدهد و خوب نتیجه بگیرد جایی برای نگرانی وجود ندارد نه این که بگویم مربی های قبلی صرفا به این موضوع ربط داشتند خیر ولی خوب نتیجه گرفتن خیلی چیزها را رقم خواهد زد.

نظرتان در خصوص نقل و انتقالات تابستانی رم؟

در حال بررسی کردن گزینه های پیش رو هستیم که به چه صورت می توان بهترین ترکیب را برای این فصل ایجاد کرد و نیازهای تیم برطرف گردد. من تمام تلاش خودم را خواهم کرد تا به دقت همه چیز را تحت نظر داشته باشم. در حال حاضر اسپیناتزولا، دیاوارا و پائو لوپز را به خدمت گرفتیم و باز هم روی گزینه های دیگر مشغول جست و جو هستیم. به زودی متوجه بقیه گزینه ها و سایر انتقالات خواهید شد.

نظرتان در خصوص انتقال گونزالو هیگواین؟

من و پتراکی در خصوص هیگواین هم نظر هستیم. ولی او فعلا متعلق به تیم ما نیست. اگر قرار شد به تیم بیاید آن وقت می توانم به شما و سوالاتتان در خصوص شرایط او توضیح دهم. ولی در کل دوست ندارم در خصوص بازیکنی که هنوز متعلق به رم نیست اظهار نظر کنم چون او متعلق به باشگاه دیگری است.
فلورنتزی کاپیتان رم باقی خواهد ماند یا فرد دیگری مد نظر است؟
به احتمال زیاد در فصل آینده هم همین اتفاق می افتد و او کاپیتان خواهد بود زیرا در فصل های گذشته هم او کاپیتان بوده است ولی بهرحال با قطعیت به شما نمی گویم چون باید این مسئله هم بررسی شود.

ebf4148e1f9b4decbf1548a9311d591f 2
برنامه پائولو فونسکا برای فصل بعدی رم چیست؟

اول از همه دوست دارم هر چه زودتر به لیگ قهرمانان اروپا بازگردیم و در آن رقابت مهم شرکت کنیم. تقریبا می توان گفت که این اولین هدف من است. باید این عنوان مهم را به دست آوریم زیرا خودم به این رقابت ها علاقه زیادی دارم. هدف بعدی ام ساختن تیمی قوی است که اول از همه اگر این را بتوانیم بسازیم طبیعتا به عناوین خوبی دست پیدا خواهیم کرد. دلم می خواهد همیشه با برد از زمین مسابقه خارج شویم. دوست دارم تیمی را بسازم تا هواداران به ما افتخار کنند و حداقل از بازی های رم لذت ببرند. نمی توانم به شما بگویم که در پایان فصل چندم می شویم ولی به ایم تیم امید دارم که می توانیم به جایگاه خوبی دست پیدا کنیم.

نظرتان در خصوص بازیکنان ؟

از آن جایی که خودم آدم جاه طلبی هستم معتقد هستم که همه بازیکنان می توانند به نوبه خودشان خوب، مفید و با استعداد باشند. همه بازیکنان استعداد زیادی دارند و می توانند برای تیم امان خوب ظاهر شوند. در کل تمام بازیکنان باید ثابت کنند که شایسته این هستند که پیراهن رم را بر تن کنند. برای من این مهم است که بازیکنان همواره موفقیت و تیم رم را از خودشان مهم تر بدانند و همیشه رم را در الویت قرار بدهند. از شرط های من برای پیوستن به این تیم همین بود که با بازیکنان صحبت کنم و از آن ها مطمئن شوم که می توانند این کار را انجام دهند و همواره رم را حتی بیشتر از خودشان دوست داشته باشند. اگر بازیکنان می خواهند بخشی از ترکیب باشند باید همواره برای به دست آوردن آن تلاش کنند تا ثابت کنند مستحق جایگاه اشان هستند. این مهم ترین چیز است که بازیکن تمایل دارد خود را به خاطر تیم به اثبات برساند. مثلا در امر دفاع باید تیممان را محکم تر کنیم. هافبک ها باید بازی سازی را به خوبی انجام دهند و مهاجم ایده آل من کسی است که گل های زیادی را بتواند وارد دروازه حریف کند.

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *