صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / والتری بوتاس ، راننده تیم فرمول یک مرسدس: دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد

والتری بوتاس ، راننده تیم فرمول یک مرسدس: دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد

4 2 1

والتری بوتاس راننده تیم فرمول یک مرسدس بنز که مسابقات گرند پری کانادا مقامی بهتر از رتبه چهارم کسب نکرد در مصاحبه اش اذعان داشت که هیچ فشاری از بابت چهارم شدن حس نمی کند.

پیش‌بینی ورزشی در سایت بتکارت

d579fbf7ab7a40bfc329826a5c30a24b
قبل از شروع مسابقه او در تعیین خط گرندپری کانادا، رده ی ششم را از آن خود کرد. او در اولین دور خود در مرحله ی سوم تعیین خط اسپین شد و در دور دوم خود نیز با یک دور نه چندان خوب رده ی ششم تعیین خط مسابقه کانادا را از آن خود کرد. در استارت مسابقه نیز او توسط راننده تیم رنو، نیکو هالکنبرگ تحت فشار قرار گرفت و جایگاه خود را به او داد اما در نهایت مسابقه را ۵۰ ثانیه پشت سر هم تیمی خود، لوییس همیلتون که پیروزی بحث برانگیزی را در گرندپری کانادا کسب کرد، در رده ی چهارم به اتمام رساند. لوییس همیلتون که برای سومین بار قهرمانی این رقابت ها را به خود اختصاص داد، پنالتی و در پی آن جریمه ۵ ثانیه ای و حاشیه بر انگیز که برای سپاستین فتل اتفاق افتاد باعث شد تا علی رغم گذشتن او از خط پایان او عنوان نائب قهرمانی را از آن خود کند و همیلتون هم تیمی والتری اول شود.

این خطا و جریمه ۵ ثانیه ای حاشیه های زیادی را در پی داشته است که بسیاری از کارشناسان و یا طرفداران و حتی پیشکسوتان این رشته نیز در این خصوص اظهار نظر کرده اند و بعضی ها آن را درست و بعضی ها آن را نا عادلانه خطاب می کنند. در خصوص این راننده اهل کشور فنلاند بدانید که والتری بوتاس دوران حرفه ای خود را با ماشین رنو و تیم کویرانن در سال ۲۰۰۷ آغاز کرد. در همان فصل موفق به کسب ۲۷۹ امتیاز و جایگاه سوم شد. در دومین فصل حضور بوتاس در فرمول رنو، این راننده توانست با تیم موتوپارک قهرمانی را به دست آورد. در سال ۲۰۰۹ بوتاس او به تیم ART رفت .ژول بیانکی و استبان گوتیرز نیز در تیم او حضور داشتند. در آن فصل قهرمانی مستر فرمول ۳ و سومی فرمول ۳ را کسب کرد. در سال ۲۰۱۰ نیز توانست قهرمانی و سومی سال قبل خود را تکرار کند و با تیم پرما پاورتیم سومی در سری رقابت های ماکائو را از آن خود کند. سال ۲۰۱۱ عطف زندگی او بود در آن سال او به عنوان راننده تست تیم ویلیامز برگزیده شد. علاوه بر این راننده فنلاندی توانست قهرمانی GP۳ را با تیم لوتوس بدست آورد. در سال ۲۰۱۲ والتری بوتاس به عنوان راننده تست و ذخیره در ویلیامز حضور داشت و توانست در ۱۵ تمرین اول شرکت کندسال ۲۰۱۳ را میتوان فصل آزمون و خطا برای بوتاس دانست. والتری توانست در گرندپری آمریکا با قرار گرفتن در جایگاه هشتمی، اولین امتیاز خود را در فرمول یک بدست آورد.

در فصل ۲۰۱۴ فلیپه ماسا هم تیمی والتری در ویلیامز شد. بوتاس توانست با بدست آوردن ۶ سکو و ۱۸۶ امتیاز جایگاه چهارمی فصل را بدست آورد.در سپتامبر ۲۰۱۴ اعلام شد که والتری بوتاس و فلیپه ماسا برای فصل ۲۰۱۵ نیز راننده های ویلیامز خواهند بود.شاید بوتاس با مصدومیت در استرالیا شروع خوبی برای فصل ۲۰۱۵ نداشت، اما در پایان فصل توانست دو سکو و جایگاه پنجمی، بالاتر از هم تیمی خود را بدست آورد و اما در تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۱۷ کمپانی مرسدس بنز اعلام کرد که با بوتاس برای فصل ۲۰۱۷ قرارداد امضا کرده تا جایگزین نیکو رزبرگ شود و هم تیمی لوئیز همیلتون شد. در فرمول یک ۲۰۱۷ با سه پیروزی و چهار پول پوزیشن در رده سوم قرار گرفت و سپس در ۲۰۱۸ بدون هیچ پیروزی ای در رده پنجم جدول راننده ها جا خوش کرد.

والتری بوتاس دومین راننده برتر فعلی فرمول یک

والتری بوتاس دومین راننده برتر فعلی فرمول یک
حال او با این رتبه چهارمی که در گرند پری کانادا ۲۰۱۹ به دست آورد، هم اکنون با ۲۹ امتیاز اختلاف نسبت به هم تیمی خود همیلتون در رده ی دوم جدول کلی رانندگان قرار دارد. با این حال این راننده ۲۹ ساله فنلاندی بیان کرد که هیچ فشاری احساس نمی کند و از این که فصل ۲۰۱۹ این گونه برای او آغاز شده است احساس خرسندی می کند و مشکلی از این بابت ندارد. او در مصاحبه با خبرنگار فرمول یک گفت:

از جایگاه کنونی ام راضی ام. چرا ناراحت باشم. دلیل ناراحتی وجود ندارد و خوشحال هم هستم. من هم اکنون در رده بندی کلی پشت سر هم تیمی ام همیلتون در رده دوم قرار دارم و از این که فصل ۲۰۱۹ این گونه برای آغاز شده فشاری را حس نمی کنم.  در دور تعیین خط من اشتباهاتی داشتم و در پایان مرحله سوم آن نیز شاید برای ثبت زمان خوب و بهبود جایگاه خودم، بیش از حد فشار آوردم . اما در مسابقات هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و اتفاقات پیش می آید و نمی شود از آن جلوگیری کرد. درست است بالاخره دوست دارم جایگاه مناسبی را کسب کنم و هدفم این است و نمی توانم بگویم که در مسابقات قبلی و به خصوص این آخر هفته مطلقا هیچ فشاری روی من نبوده است، این مورد را نمی توانم تایید کنم اما نمی خواهم با این فکر ها اعصاب خودم را به هم بریزم و ترجیح می دهم به آن ها فکر نکنم.

بوتاس در خصوص رقابت اش با دنیل ریکاردو گفت:

یکی از بالاترین و با کیفیت ترین رقابت ها را با دنیل داشتم و از نظر من بسیار حرفه ای و در عین حال زیبا بود. گاهی اوقات او به طور کامل در محدوده ی قوانین و بدون انجام هیچ خطایی دفاع می کرد. بدین صورت که او ابتدا منتظر می ماند تا من حرکت خود را انجام دهم و سپس با آن که سرعت بالایی داشت سعی می کرد تا در مقابل من دفاع کند. زمانی که به پشت سر من رسید، فکر کردم که به راحتی از من عبور می کند. قصد داشتم برای یک دور در مقابل او دفاع کنم اما اگر از من عبور می کرد، قصد مبارزه با او را نداشتم. پس از این که یک دور او را پشت سر خودم نگه داشتم، نگاهی به آینه های خودرو انداختم و با خودم گفتم که شاید او قصد دارد (برای سبقت گیری از من) به تایر های خود آسیب بزند. بنابراین از آن لحظه به بعد من در این حالت بودم که بگذار کمی سرگرم شویم تا لذت ببریم.

من همواره دوست دارم تا رقابت ام با دیگران سخت باشد و هر چقدر مشکل باشد غر نمی زنم که نمی توانم از پس این قضیه بر بیایم یا کاش گروهم آسان تر بود . خیر من دوست دارم همواره رقابت های نزدیک و جذابی را داشته باشم تا در حین مسابقه دادن بازی برای جذاب هم شود. جذاب و مهیج بودن یک مسابقه نیز برایم مهم است حتی به قیمت اتفاقی که برایم افتاد. من با کاری که کردم به تایر هایم آسیب رساندم و خودم دچار مشکل شدم ولی از این که او را دچار مشکل کرده بودم لذت هم می بردم زیرا او استرس داشت و به نظر من همین چیز ها باعث جذابیت و رقابت هر چه تمام تر می شود. بالاخره این که از نظر من همه این ها زیباست چه بازی ها را ببری چه ببازی مهم این است بتوانی نهایت لذت را نیز کسب کنی.

پیش‌بینی ورزشی در سایت بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

یک دیدگاه

  1. آواتار sobhan

    خودشو خوب داره نزدیک می کنه به همیلتون با این که خیلی عقب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *