صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / تغییرات احتمالی فرمول یک در فصل ۲۰۲۱ اعلام شد

تغییرات احتمالی فرمول یک در فصل ۲۰۲۱ اعلام شد

4 2 1

همان طور که در خبرات قبل تر گفته شد به دلیل اعتراض رانندگان و علاقه مندان دنیای فرمول یک در خصوص روند ثابت و کسل کننده برگزاری مسابقات، سازمان جهانی فرمول یک اعلام کرد که در حال اعمال تغییراتی بر روی قوانین فصل ۲۰۲۱ است و به زودی جزئیاتش را منتشر می کنند.

 پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

به نظر می رسد که قرار است این قوانین و تغییرات پیرامون آن در مهر ماه به عرضه عموم برسد ولی مدیران ارشد سازمان جهانی فرمول یک از جمله راس براون (مدیر ورزشی فرمول یک)، پت سیمندز (مدیر فنی فرمول یک) و نیکولاس تامبازیس (مدیر بخش امور فنی خودرو های تک سر نشین در فیا) پیش از منتشر کردن و نهایی شدن این تغییرات ترجیح دادند مصاحبه هایی را انجام دهند و توضیحاتی را در این خصوص ارائه کنند. آن ها در مصاحبه با سایت رسمی فرمول یک ۴ مورد پایه و اصول قوانین جدید را به صورت زیر را اعلام فرمودند که در زیر می خوانید:

65b4a3b401127221db460cd56e5e435b
۱ – خودرو هایی که امکان مسابقه دادن بیشتر را دارند
در سال ۲۰۱۹ قوانینی ارائه شد تا قوانین سال ۲۰۱۷ اصلاح شود و به نوعی کم و کاستی های سال ۲۰۱۷ به بعد تکرار نگردد. چرا که بر اثر طراحی آیرودینامیکی فوق العاده بپیچیده خودرو های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ خصوصا در قسمت بال جلو و بارج بورد ها که تولید هوای کثیف زیادی برای خودرو های پشت سر ایجاد می کردند، این هوای کثیف باعث می شد تا خودرو های عقبی حدودا ۵۰ درصد کاهش نیروی رو به پایین را در زمانی که در تعقیب خودروی جلویی بودند احساس کنند. در حال حاضر پیشرفت هایی که بر اثر تغییر قوانین فصل ۲۰۱۹ به وجود آمده کاملا موفق و مفیده بوده و در نظر دارد با ساده سازی بیشتر، پدیده ی اثر زمین نقش بیشتری در تولید نیروی رو به پایین در خودرو های فرمول یک را برای قوانین فصل ۲۰۲۱ داشته باشد.

تامبازیس در ادامه گفت:

با قوانین ۲۰۲۱ به طور معمول، کاهش نیروی رو به پایین برای خودروی تعقیب کننده از ۵۰ درصد (مطابق آنچه که در فصل ۲۰۱۷ شاهد آن بودیم) به حدود ۵ الی ۱۰ درصد کم می شود. بنابراین با تغییر مقررات، ما با کمتر شدن میزان کاهش نیروی رو به پایین برای خودروی عقبی رو به رو خواهیم گردید.
با تصویب این قوانین مشخصا تفاوت بزرگی حاصل می شود اما تاثیر هوای آشفته و اختلال یافته ی ناشی از خودروی جلویی هنوز هم مشکل بزرگی است که بزرگترین آن صدمه زدن به تایر های خودروی عقبی می باشد. با در نظر گرفتن این موضوع و همچنین با توجه به اینکه برای فصل ۲۰۲۱ قرار است از تایر های ۱۸ اینچی به جای تایر های ۱۳ اینچی کنونی استفاده کنیم تا این مشکل را کمتر کنیم و در حال حاضر نیز تمرکز اصلی خود را بر روی تایرها قرار دادیم.
در مورد تغییر تایر ها و درباره ی چگونگی بهتر شدن تایر ها و این که جوری طراحی شوند که امکان ایجاد رقابت را داشته باشند به شدت در حال مذاکره با شرکت پیرلی (تامین کننده لاستیک های فرمول یک) هستیم. ما می خواهیم تایر ها به گونه ای باشند که در طول مسابقه از بین نروند و رانندگان را مجبور به مدیریت بیش از حد آن ها نکنند زیرا این قضیه همواره برای آن ها مشکل ساز است.

در این خصوص پت سیمندز اذعان داشت:

من فکر می کنم که ما از پیرلی درخواست اشتباهی برای دو سال گذشته کردیم.
اطلاعات بیشتری که درباره ی مورد اول در دست بررسی است:
– در طول سال های اخیر مشخص شده که پیت استاپ برای فرمول یک عامل بسیار مهم و حیاتی است و همچنین برای مخاطبان نیز بسیار جذاب است. لذا سیمندز در این خصوص بیان کرد که خواسته ی آن ها از پیرلی این نیست که تایر هایی همانند تایر های خودرو هایی که در مسابقه ی ۲۴ ساعته ی لمانز یا سایر مسابقات استقامتی استفاده می کنند و دوام فوق العاده بالایی داشته باشد بسازد.
– همچنین پیشنهاد شده است که برای فصل ۲۰۲۱ استفاده از پتو یا روکش های تایر (Tyre Blankets) نیز ممنوع شود.

فرمول یک
۲ – افزایش رقابت میان خودرو ها در فرمول یک

گرندپری بریتانیا ۲۰۱۹ بدون شک مثالی است که مدیران فرمول یک به دنبال آن هستند اما با این حال نکته های منفی بسیاری نیز در آن وجود داشت. مهم ترین آن، اختلاف حدود سه ثانیه ای زمان پول پوزیشن والتری بوتاس با رابرت کوبیتسای رده بیستمی بود. راس براون نیز تایید کرد که این اختلاف زمانی بسیار زیاد است و با وجود این عوامل کلیدی و قوانینی که قرار است برای فصل ۲۰۲۱ تصویب شود این فاصله به حدود نصف این مقدار کاهش خواهد یافت.
راس براون گفت:

در حال حاضر ما فقط ۳ تیم داریم که امکان پیروزی در مسابقات را دارند. تمامش این است. اما در چند سال آینده فرمول یک در مسیر بسیار بهتری قرار خواهد گرفت، جایی که یک تیم خوب و با بودجه ای متوسط قادر خواهد بود برای تیم های دیگر خصوصا تیم های بزرگ، دردسر های زیادی ایجاد کند. این چیزی است که ما می خواهیم. اگر شما در آینده چارلز لکلرک یا مکس ورشتپن را در خودرو های میانه ی جدول قرار دهید قادر به ایجاد دردسر برای دیگران خواهند بود اما در حال حاضر چنین چیزی امکان پذیر نیست.

ac42b78a52dd8f8818ccd97df76d14ea
البته بخشی از این برنامه برای دستیابی به این مهم (رقابت بیشتر)، مجموعه ای از قوانین آیرودینامیکی است که خود براون از آن ها با نام قوانین آیرودینامیکی اجماع جمعی یاد می کند و موجب عدم برتری برخی تیم ها بر دیگران می شود. اما براون احتمالا بهتر از دیگران می داند که وجود چنین قوانین محدود کننده ای، موجب باطل کردن تاثیر آیرودینامیک بهتر برخی تیم ها در شاسی آن ها می شود اما بیان کرد که بهتر شدن این ورزش به آن ها (این گونه تیم ها) بستگی دارد:

بدون شک چنین اتفاقی خواهد افتاد. تیم ها تاکنون آزادی عمل نسبی بیشتری داشتند اما با تصویب این قوانین چنین مواردی خنثی می شود. اما اگر آن ها قادر به قبول چنین رویه ای باشند که قوانین جدید برای همه یکسان است و ما می خواهیم بهتر از دیگران در این مورد عمل کنیم، ما دیگر دو ثانیه سریع تر نخواهیم بود بلکه دو دهم ثانیه سریع تر خواهیم بود. این چیزی است که ما از فرمول یک می خواهیم.

اطلاعات بیشتری که درباره ی مورد دوم در دست بررسی است:
– حذف برخی کمک هایی که در خودرو به رانندگان می شود
– کاهش ارسال اطلاعات از خودرو به گاراژ تیم (تله متری) نیز در دست بررسی است
– همچنین این موضوع مطرح شده است که در طول مسابقه برای مواردی نظیر کنترل دما و میزان فرسایش تایر های خودرو راننده به جای کمک گرفتن از مهندسش، خودش نقش بیشتری در کنترل این موارد داشته باشد.

7f1dc6adeef0747a2a49744ac66ca61c
۳ – اهمیت به زیبایی و جذابیت خودروها
خودرو های فرمول یک باید سرآمد خودرو های تک سرنشین و قادر به ارائه ی بالاترین تکنیک های فنی مهندسی باشند اما پیش از این مورد، آن ها نیاز به یک مورد بسیار ابتدایی دارند: جذابیت
بنابراین به اندازه ای که سریع بودن این خودرو ها مهم است، به همان اندازه راه پیدا کردن پوستر های آنان به دیوار اتاق خواب طرفدارن فرمول یک نیز اهمیت دارد.
تامبازیس گفت:

هدف ما این است که در طرح نهایی، خودرو ها فوق العاده زیبا باشند. خودروی فرمول یک باید برانگیزنده ی احساس، شور و شوق افراد باشد به گونه ای که دهان همه از زیبایی آن ها باز بماند. بنابراین ما تصمیم داریم تا این مورد را در قوانین ۲۰۲۱ بگنجانیم.

8306e4ba32ce726fc98b3855db234834
با در نظر گرفتن این موضوع، هنوز اصلاحات زیادی در قوانین فصل ۲۰۲۱ مانده است که تامبازیس بیان کرد که در حال کار کردن روی آن ها هستند:

بال جلو بخشی است که هنوز نیاز به بازطراحی دارد و ما (چه از نظر آیرودینامیکی و چه از نظر زیبایی) خیلی از آن لذت نمی بریم. بنابراین ما در تلاش هستیم تا آن را از هر نظر بهبود بخشیم. از نظر آیرودینامیکی این که بال جلو عریض در نظر گرفته شده است بسیار خوب و کاربردی است اما همه ی ما به این نتیجه رسیده ایم که از نظر زیبایی، کافی و عالی نیست. لذا باید اصلاحاتی در آن صورت گیرد.

اطلاعات بیشتری که درباره ی مورد سوم در دست بررسی است:
– مسئولین و مدیران فیا با متخصصان امور خودروسازی به منظور مطابقات بیشتر طراحی خودرو ها با مقررات جدید مشورت خواهند کرد.
– در کنار خودرو ها، نوع پیست هایی که در آن ها مسابقات صورت می گیرد نیز بررسی خواهد شد و همچنین برگزاری مسابقه در کشور ویتنام نیز از این دست موارد می باشد.

5ca71f7d9f5f166bbae833d7d604e5f2
۴ – کاهش هزینه ی نهایی و بودجه ی تیم ها
فیا و فرمول یک برای فصل ۲۰۲۱ فرمول یک به دنبال این هستند تا بودجه و هزینه ی تیم ها برای شرکت در مسابقات فرمول یک را به طور قابل توجهی کاهش دهند. علاوه بر این موضوع، آن ها به شدت به دنبال این موضوع هستند تا با کاهش و تغییر برخی المان های هزینه بر در خودرو های فرمول یک، تیم ها برای هر مسابقه هزینه کمتری متحمل شوند.
آن ها برای کاهش هزینه ها موارد زیر را بر شمرده اند:
– استفاده از رینگ های استاندارد برای چرخ ها
– استفاده از سیستم ترمز استاندارد
– ممنوعیت سیستم های تعلیق هیدرولیکی
– محدودیت در استفاده از مواد اولیه ی خاص
– استفاده از رادیاتور های استاندارد
– شرایط یکسان برای پارامتر های گیربکس
– استفاده از تجهیزات استاندارد در مواقع پیت استاپ
همه ی موارد بالا به علاوه ی کاهش زمان استفاده ی تیم ها از تونل های باد برای کاهش بیشتر هزینه و بودجه ی آن ها، برای قرارگیری در قوانین و مقررات فصل ۲۰۲۱ فرمول یک مورد بحث قرار می گیرند. اما بالاتر از این ها، تغییر قوانین ممکن است گریبان گیر تعداد افراد و کارکنان تیم ها نیز شود چرا که تیم های بزرگ با داشتن منابع بیشتر در این زمینه همواره برتر از تیم های میانه جدول می باشند.
راس براون در این باره گفت:

تیم های بزرگ همچنان بزرگ خواهند ماند. اما در برخی موارد به دلیل منابع بیشتری که در اختیار دارند از مزایای آن نیز بهره مند می شوند. به عنوان مثال برای کار روی پروژه ای که نیاز به دو نفر دارد آن ها از ۱۰ نفر استفاده می کنند و این بدین معنی است که ۵ درصد بازدهی بیشتری نسبت به باقی تیم ها کسب می کنند. (با وجود قوانین جدید) آن ها دیگر قادر به انجام چنین کاری نخواهند بود و اگر هم انجام دهند، ممکن است در بخش های دیگر (که با کمبود نیرو روبرو شده) نتوانند عملکرد قبلی خود را تکرار کنند و با مشکل مواجه شوند.

48ec4e1a0b822ed4f4c57fe7ec0f08e9 1

اطلاعات بیشتری که درباره ی مورد چهارم در دست بررسی است و باز هم در حال تغییرات می باشد به شرح زیر خواهد بود:
– پیشنهاد شده است که حقوق و دستمزد رانندگان و تعداد کمی از عوامل کلیدی و تاثیر گذار تیم مشمول قانون کنترل بودجه و هزینه ی تیم ها نشود. احتمالا فعالیت های بازاریابی تیم ها توسط این قانون محدود نخواهد شد. چرا که طبق گفته های براون این گونه فعالیت ها نه تنها برای فرمول یک بلکه برای همه مناسب و خوب است. آن ها در ادامه اذعان داشتند که مهر ماه قطعا قوانین جدید به دنیای فرمول یک اضافه خواهد شد و امیدوار هستند این تغییرات بتوانند در جهت بهبود افزایش کیفیت مسابقات و در جهت رضایت علاقه مندان قدم بردارد.

 پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *