صفحه اصلی / عمومی / جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ نیجریه ۲-۱ آفریقای جنوبی؛ صعود در دقایق پایانی

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ نیجریه ۲-۱ آفریقای جنوبی؛ صعود در دقایق پایانی

ad banner

در چهارچوب رقابتهای جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ، در دومین بازی مرحله یک چهارم نهایی تیم های نیجریه و آفریقای جنوبی مقابل یکدیگر به میدان رفتند که این دیدار با گل دقایق پایانی اکونگ به سود تیم ملی نیجریه به اتمام رسید تا آنها راهی مرحله نیمه نهایی جام شوند.

پیروزی تیم ملی نیجریه مقابل آفریقای جنوبی در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

این بازی که دومین بازی مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ بود، در ورزشگاه بین المللی شهر قاهره راس ساعت ۲۳:۳۰ روز چهارشنبه نوزدهم تیرماه به وقت ایران آغاز شد. قضاوت این دیدار بر عهده داوری از کشور مراکش بود. گلهای ساموئل چوکوئزه و ویلیام تروست اکونگ، تک گل زونگو را بی ثمر گذاشت تا عقابها با این پیروزی به نیمه نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ صعود کنند. گرنات روهر سرمربی تیم ملی نیجریه دو تغییر را نسبت به بازی قبلی که با برد برابر قهرمان دوره قبلی یعنی کامرون همراه شده بود در ترکیب تیمش انجام داد. کالینز آماده جای آینا را در خط دفاع گرفت و چوکوئزه در خط حمله بجای موزس سایمن به کار گرفته شد. در نقطه مقابل شاگردان استوارت بکستر با همان ترکیب دیدار برابر مصر میزبان در این دیدار نیز حاضر شدند. لورچ که در بازی مقابل مصر گل پیروزی کشورش را به ثمر رسانده بود در این بازی دومین شروع ثابتش را برای افریقای جنوبی تجربه کرد. بازی درحالی آغاز شد که هر دو تیم برای زدن گل برتری اشتیاق خاصی داشتند اما ضربات هیچکدام راهی به چهارچوب دروازه ها نداشت. ویلفرد اندیدی هافبک باتجربه نیجریه شوت از راه دور زیبایی به سمت دروازه افریقای جنوبی روانه کرد که با اختلاف اندک از بالای دروازه به بیرون رفت. در نقطه مقابل ضربه لورچ به شکلی خطرناک از کنار دروازه نیجریه عبور کرد. نیجریه از جناح چپ با کالینز حملات خطرناکی را روی دروازه حریف ایجاد میکرد تا اینکه سرانجام به گل رسید. ارسال آرام کالینز در داخل محوطه جریمه به چوکوئزه رسید تا این مهاجم با ضربه دقیق دروازه رونن ویلیامز سنگربان افریقای جنوبی را باز کند. افریقای جنوبی تلاش زیادی انجام داد تا در همان نیمه اول بازی را به تساوی بکشاند. ضربه ایستگاهی زیبای موتیبا در دقایق پایانی با اختلافی نزدیک به بیرون رفت. عقابها با آغاز نیمه دوم بازی را بهتر شروع کردند و چیزی نمانده بود با ضربه اتوبو برتری خود را به دو گل افزایش دهند. ضربه آزاد نرم و فنی این هافبک جوان با واکنش دیدنی ویلیامز به زیبایی هر چه تمامتر مهار شد تا افریقای جنوبی همچنان در بازی بماند. به منظور جبران نتیجه بکستر تغییراتی را در خط حمله انجام داد تا شاهد به گل رسیدن تیمش باشد. تمبا زوان به جای لورچ به زمین آمد تا خط حمله تیم انرژی بیشتری به خود بگیرد. سرانجام روی ارسال ایستگاهی پرسی تائو افریقای جنوبی به گل رسید. ضربه سر هافبک این تیم بونانی زونگو تور دروازه نیجریه را گشود تا اولین گل او در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ رقم بخورد. کمک داور در ابتدا پرچمش را به نشانه آفساید بالا برد تا گل مردود اعلام شود اما داور مراکشی با مراجعه به سیستم کمک داور ویدئویی و مشورت با سایر داوران گل را سالم اعلام کرد تا بازی به تساوی کشیده شود. با این وجود بافانایی ها بعد از گل کنترل بازی را از دست دادند و سرانجام در دقیقه پایانی بازی مجازات سختی را متحمل شدند. سایمن که بعنوان یار تعویضی به میدان آمده بود روی ضربه کرنر تروست اکونگ را صاحب توپ کرد تا نیجریه یک دقیقه به پایان وقت قانونی، بار دیگر از حریف پیش بیافتد. تلاش افریقای جنوبی در دقایق تلف شده ثمره ای نداشت و نیجریه توانست به مرحله نیمه نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ صعود کند. حریف نیجریه در بازی بعدی یکی از تیمهای الجزایر یا ساحل عاج خواهد بود.

شرح گل ها

  • ساموئل چوکوئزه (نیجریه): دقیقه ۲۷ روی ارسال زمینی درون محوطه جریمه توپ به ساموئل رسید و ضربه این بازیکن پس از بلاک شدن توسط مدافعان حریف دوباره به خودش رسید تا اینبار در مصاف با ویلیامز دروازه افریقای جنوبی را باز کند.
  • بونانی زونگو (آفریقای جنوبی): دقیقه ۷۱ روی ارسال زیبای پرسی تائو به محوطه جریمه توپ با دخالت یکی از بازیکنان همراه بود و در میانه راه به زونگو رسید تا این بازیکن با ضربه سری زیبا دروازه نیجریه را فرو بریزد.
  • ویلیام تروست اکونگ (نیجریه): دقیقه ۸۹ روی ارسال کرنر سایمن توپ با خروج اشتباه سنگربان افریقای جنوبی از وی عبور کرد و به اکونگ رسید تا این بازیکن با سایش توپ گل دوم تیمش را به ثمر برساند.
bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *