صفحه اصلی / عمومی / جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ الجزایر ۲-۱ نیجریه؛ صعود لحظه آخری روباه های صحرا

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ الجزایر ۲-۱ نیجریه؛ صعود لحظه آخری روباه های صحرا

ad banner

در چهارچوب رقابتهای جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ، در دومین بازی مرحله نیمه نهایی تیم های الجزایر و نیجریه مقابل یکدیگر به میدان رفتند که این دیدار در با گل لحظات پایانی ریاض محرز به سود الجزایر به اتمام رسید.

پیروزی تیم ملی الجزایر مقابل نیجریه در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

این بازی که دومین بازی مرحله نیمه نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ بود، در ورزشگاه بین المللی شهر قاهره راس ساعت ۲۳:۳۰ روز یکشنبه بیست و سوم تیرماه به وقت ایران آغاز شد. قضاوت این دیدار بر عهده باکاری گاساما داوری از کشور گامبیا بود. ضربه ایستگاهی لحظات پایانی بازیکن ۲۸ ساله تیم منچستر سیتی به روباه های صحرا کمک کرد تا بتوانند عقابهای افریقایی را شکست داده و به فینال جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ راه یابند. شاگردان گرنات روهر سرمربی تیم ملی نیجریه با همان ترکیب بازی برابر آفریقای جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ به میدان آمدند. جاییکه ساموئل چوکوئزه زننده گل مقابل آفریقای جنوبی، دومین حضور ثابتش در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ را تجربه می کرد. در نقطه مقابل جمال بلماضی سرمربی الجزایر، یوسف عطال را که در بازی مقابل ساحل عاج مصدوم شده بود کنار گذاشت و مهدی زفان را جانشین او کرد. بغداد بونجاح نیز علی رغم داشتن عملکردی ضعیف در بازی قبلی همچنان در نوک پیکان خط حمله این تیم حضور داشت. دو تیم در هشت تقابل اخیرشان هرکدام سه برد داشتند و برای حضور در این بازی و رسیدن به فینال عطش فراوانی داشتند. با شروع بازی اما این عقابهای آفریقا بودند که میتوانستند با ضربه آزاد اتوبو به گل برتری برسند. دقایقی بعد الجزایر موقعیت بسیار خوبی را روی ارسال یوسف بلالی به درون محوطه جریمه داشت اما ضربه بونجاح با اختلاف کمی به بیرون دروازه رفت. در دقیقه پانزدهم یک ضربه ایستگاهی نصیب الجزایر شد. ارسال اسماعیل بن ناصر درون محوطه جریمه با ضربه سر خطرناک رامی بن سبانی به بیرون رفت. الجزایر نبض بازی را در دست داشت و سلطه خود را بر حریف دیکته کرده بود اما در خلق موقعیت های گلزنی ناکام بود. در اواسط نیمه اول روی موقعیتی که بغداد خود به وجود آورده بود، ضربه مهاجم السد توسط دنیل آکپیی سنگربان نیجریه مهار شد. چوکوئزه روی ضربه آزاد موقعیت خوبی برای باز کردن دروازه الجزایر داشت اما شوت این بازیکن با مهار رایس امبولحی همراه شد. الجزایر سرانجام در دقیقه چهلم بازی بود که موفق به باز کردن قفل دروازه حریف شد. ارسال ریاض محرز به محوطه جریمه با گل به خودی ویلیام تروست اکونگ همراه شد تا الجزایر با یک گل از حریف پیش بیافتد. با شروع نیمه اول همچنان سلطه روباه های صحرا بر بازی ادامه داشت. ضربه خطرناک سوفیان فغولی با اختلاف بسیار کمی از بالای دروازه آکپیی عبور کرد. در اواسط نیمه دوم شوت از راه دور اتوبو با دخالت عیسی مندی مدافع تیم الجزایر همراه شد. پس از مشورت داور با سیستم کمک داور ویدئویی، خطای هند این بازیکن در محوطه جریمه تشخیص داده شد تا نیجریه صاحب ضربه پنالتی شود. ادیون ایگالو پشت توپ قرار گرفت و ضربه این بازیکن تساوی را به نیجریه هدیه داد. چند دقیقه بعد گرنات روهر که تیمش در جستجوی پیروزی بود تغییراتی در ترکیب تیمش ایجاد کرد و هنری اونوکرو مهاجم تیم گالاتاسارای را به جای چوکوئزه راهی میدان کرد. بازی در اواخر وقت قانونی بدون موقعیت خطرناک دنبال میشد تا اینکه در آخرین فرصت بازی یک ضربه ایستگاهی نصیب شاگردان جمال بلماضی شد. ریاض محرز کاپیتان تیم پشت توپ قرار گرفت و به زیبایی هر چه تمامتر توپ را وارد دروازه کرد تا صعود تیمش به فینال را قطعی کند. روباه های صحرا با این پیروزی در فینال جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ روبروی سنگال قرار خواهند گرفت. دیداری تکراری که در مرحله گروهی از گروه سوم به انجام رسید و با برد الجزایر به پایان رسیده بود. نیجریه نیز در بازی رده بندی مقابل تیم تونس قرار میگیرد.

شرح گل ها

  • ویلیام تروست اکونگ (الجزایر): روی حرکت زیبای ریاض محرز از سمت راست ارسال این بازیکن داخل محوطه جریمه حریف با برخورد به مدافع تیم نیجریه به درون دروازه این تیم راه یافت.
  • ادیون ایگالو (نیجریه): شوت از راه اتوبو با خطای هند مندی پنالتی را نصیب نیجریه کرد. ایگالو پشت توپ قرار گرفت و خلاف جهت حرکت امبولحی توپ را وارد دروازه حریف کرد.
  • ریاض محرز (الجزایر): روی یک ضربه ایستگاهی ریاض محرز به زیبایی هر چه تمامتر توپ را به گوشه سمت راست دروازه آکپیی فرستاد.
bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *