صفحه اصلی / پوکر / جاستین بونومو را بشناسید؛ مرد شماره یک دنیای پوکر

جاستین بونومو را بشناسید؛ مرد شماره یک دنیای پوکر

ad banner جاستین بونومو

جاستین بونومو که به نام زی جاستین مشهور است متولد ۳۰ سپتامبر سال ۱۹۸۵ و در ویرجینیای آمریکا بزرگ شده است و هم اکنون او نفر اول در لیست All Time Money List با در آمدی نزدیک به ۴۳ میلیون دلار قرار دارد و در بازی پوکر حرف اول را می زند.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باعث معروفیت جاستین بونومو شده این است که او به راحتی می تواند استایل و دست حریف را بخواند و این عملکرد متمرکز و تحلیلی او باعث موفقیت وی شده است.

جاستین بونومو

زندگی حرفه ای جاستین بونومو
جاستین بومونو از ابتدای دوران کودکی یک بازیکن پر از شور و هیجان بوده و بازی مجیک اولین بازی بود که به آن به شدت علاقمند شد. تمرین زیاد ، خرید و مطالعه چندین کتاب در راه بازگشت به ویرجینیا، افزایش تمرکز و ایجاد انگیزه برای وی از عواملی بود که توانست مهارت وی را در بازی پوکر بیشتر کند و به سطوح بالاتر ارتقا دهد. او در رده‌های سنی مختلف در مسابقات مختلف شرکت می‌کرد تا این که در سن ۱۶ سالگی به صورت جدی آموزش پوکر را شروع کرد. او در بازی پارادایز پوکر (Paradise Poker) به صورت چند نفره بر روی کاراکتر خود مبلغ ۵۰۰ دلار سرمایه گذاری کرد. مطالعه خود را به شکل فشرده ادامه داد و تلاش می‌کرد تا رده خود را در بازی پارتی پوکر به سطح بالاتر ارتقا دهد.سرانجام سرمایه خود را به میزان ۱۰ هزار دلار افزایش داد.

7 4 جاستین بونومو
در سپتامبر ۲۰۰۴ در اروبا (Aruba) به صورت زنده در WPT شروع به رقابت کرد. هرچند که در دومین روز بازی خود باخت ولی متوجه شد که با تلاش بیشتر می تواند موفقیت های بیشتری کسب کند. زمانی که برای دومین بار برای کسب موفقیت تلاش می نمود در سال ۲۰۰۶ درماجراجویی ستارگان پوکر کاراییب در رتبه سی ام قرارگرفت و برنده ۱۵ هزار و ۶۰۰ دلار شد. اگر چه که سن او کمتر از 21 سال و زندگی در امریکا امکان انجام بازی زنده را برایش دشوار کرده بود ولی با این وجود او توانست به صورت قانونی به انجام بازی بپردازد. نیاز به پیدا کردن راهی برای بهبود مهارت ها باعث شد تا او بتواند به عنوان تنها گزینه در دسترس در اروپا تبدیل شود و همین امر به حرکت بزرگ برای پیشرفت او تبدیل شد.

در فوریه همان سال یعنی ۲۰۰۶ در بازی‌های اوپن فرانسه مقام چهارم را کسب کرد و به جوان ترین بازیکنی که در یک برنامه تلویزیونی شرکت می‌ کرد تبدیل شد. در همان زمان بود که با یک حرکت جهشی توانست در تور جهانی پوکر و سری بازی های جهانی پوکر شرکت نماید و به موفقیت دست یابد.

از اتفاقات کلیدی زندگی حرفه ای جاستین بونومو بدانید:

۲۰۰۵- اولین نوجوانی که به عنوان استعداد در برنامه زنده تلویزیونی به خاطر بازی پوکر ظهور کرد. برنامه زنده EPT French Open
۲۰۰۸- اولین برنده تورنمنت پوکر، قهرمانی تیم و قهرمانی تیم No Limit Hold’em
Dream Team Championship در لاس وگاس به مبلغ ۱۸ هزار دلار امریکا.
۲۰۱۲- برنده دو میلیون و ۱۶۷ هزار و ۵۸۸ دلار در سری مسابقات EPT Super High Roller مونت کارلو.
۲۰۱۴- برنده۴۴۹هزارو ۱۹۸ دلار WSOP Braceletو کسب مقام اول در.No Limit Hold’em Six Hande
۲۰۱۷- کسب عنوان دو قهرمانی در WPT High Roller بلاژیو$۲۵,۰۰۰ No Limit Hold’em.
۲۰۱۸- کسب مقام دوم در (WSOP Bracelet and Biggest Live Cash ($۵,۰۰۰,۰۰۰ ودر $۳۰۰,۰۰۰ No Limit Hold’em Super High Roller Bowl

جاستین بونومو

جاستین بونومو و بازی های جهانی پوکر

۲۰۰۷ – کسب رتبه نخست در WSOP ، کسب جایزه دوهزار دلاری در جایگاه چهارم در مسابقات No-Limit Hold’em باعث شد که او بیشترین مبلغ پول نقد را به ارزش ۱۵۰ هزار دلار کسب کند.
۲۰۰۸- دریافت دو جایزه نقدی بازی‌ های جهانی پوکر که شامل دومین پنج هزار دلار و مبلغ دویست و سی هزار و ۱۵۹ دلار در Mixed Hold’em می باشد.
۲۰۰۹- دریافت شش جایزه نقدی که شامل میز نهایی به مبلغ ۴۰ هزار دلار No-Limit Hold’em و دریافت ۴۰۰ هزار دلار در چهلمین سالگرد این بازی.
۲۰۱۱ –دریافت چهار جایزه نقدی و کسب مقام دومی با ۲۵۰۰ دلار Limit و نیز ۱۱۷هزار و سیصد و پنج دلار ۲-۷ Triple Draw event.
۲۰۱۲ –دریافت شش جایزه نقدی که شامل ۲۰ هزار و ۱۵۰ یورو و برای جایگاه چهل و هشتم در سری مسابقات جهانی اروپا.
۲۰۱۴ –کسب جایزه نخست در (No Limit Hold’em – Six Handed (Event #۱۱ و دریافت چهار صد و چهل و نه هزار و نهصد و هشتاد دلار.
۲۰۱۶ -کسب جایزه دومی در مسابقات بازی های پوکر و مبلغ ۵۰ هزار دلار.
۲۰۱۸- کسب جایگاه نخست به مبلغ ۱۰ هزار دلار تا ۱۸۵ هزار و ۹۶۵ دلار

6 4 جاستین بونومو

سایر مسابقات جاستین بونومو

European Poker Tour (تور پوکر اروپایی)
۲۰۱۲- کسب مقام اول در مونت کارلو در مسابقات سوپر های رولر ۸ مکس برای دو میلیون و صد و شصت و پنج هزار و دویست و هفده ۲۱۶۵۲۱۷ دلار .
۲۰۱۵- کسب مقام نخست در مالتا برای ۲۰۰۰یورو+ ۲۰۰ # ۴۷ No Limit Hold’emبرای یکصد و شش هزار و سیصد و هفت دلار.
۲۰۱۶ – کسب مقام نخست در مونت کارلو برای ۲۰۰۰ یورو+ ۲۰۰ No Limit Hold’em #۴۷ برای یکصد و بیست و شش پانصد و شصت و هشت دلار.
۲۰۱۸ – کسب مقام نخست در مونت کارلو برای ۲۵۰۰۰ یورو + No Limit Hold’em #۲۴ برای چهارصد و پنجاه و هفت هزار و سیصد و پنجاه شش دلار و ۲۴۷۰۰+۳۰۰ No Limit Hold’em #۲۴ و مبلغ سیصد و یازده هزارو دویست و شصت و هشت دلار برای Single Re-Entry #۴۰

سوپر های رولر (Super High Roller): 

در ماه مارچ سال ۲۰۱۸ جاستین بونومو در مسابقات سوپرهای رولر در چین برنده چهار میلیون و هشتصد هزار دلار شد و باعث شکست پاتریک آنتونیوس گردید.

در ماه جون در سال ۲۰۱۸ جاستین بونومو، دانیال نگرینو را شکست داد و برنده مبلغ ۵ میلیون دلار در بازی‌های سوپر های رولر بول در کازینو آریا شد.

در ماه جولای ۲۰۱۸ وی توانست فدرو هولز را شکست دهد و بیشترین مبلغ جایزه به ارزش ۱۰ میلیون دلار را از آن خود کند.

جاستین بونومو

لیگ جهانی پوکر

در سال ۲۰۱۸ وی وارد اولین لیگ جهانی شد و به همراه ایگور کورگانف، کریس مورمن، لیو بویری و ونسا سلبست تیم سلطنتی لندن یا همان London Royal Team را تشکیل دادند. او هم اکنون در صدر جدول این فهرست قرار دارد.

خصومت ستارگان پوکر  با جاستین بونومو

بعد از برد در EPT Monaco Satellite Event  درنوامبر سال ۲۰۱۶، بونومو مانع از عکس گرفتن عکاسان شد زیرا او ادعا می کرد که ستارگان مبلغ ۵۰ هزار دلار از پاداش خود در مسابقات قبلی سوپرنوا در سال ۲۰۱۶ میلادی را دزدیده اند. با این حال طبق قوانین مسابقات او به صورت قانونی می بایست که اجازه عکس گرفتن را به عکاسان بدهد نباید مانعی برای این کار ایجاد کند.

موضع بونومو بر روی تبعیض جنسیتی:

بونومو در دوره کوتاهی که به عنوان وبلاگ نویس فعالیت می کرد تنها ۲ پست در سال ۲۰۱۵ در حساب بلاگ اسپات خود منتشر کرد. یکی مربوط به داستان خود در جشنواره برنینگ من (Burning Man) و دیگری موضع خود در برابر تبعیض جنسیتی و زن ستیزی در بازی پوکر بود. در این پست او به این موضوع اشاره داشت که تنها یک درصد غیر قابل قبول از بازیکنان مرد پوکر هستند که زنان را به عنوان جنس بی ارزش می پندارند و بقیه نظرشان همین است.

1 9 جاستین بونومو

اخیراً در پاسخ به جنبش # Metoo و یا #من هم همینطور در سال ۲۰۱۷ بونومو حمایت خود را از طریق رسانه‌های اجتماعی اعلام نمود و از کار خود در مسائل تبعیض جنسیتی و نیز رفتارهای تهاجمی جنسی که قبلا داشت، ابراز پشیمانی کرد.
او نوشت :

از تمامی کسانی که در جنبش Metoo# و یا من هم همینطور شرکت کرده‌اند تشکر و قدردانی می کنم. به تمامی زنانی که این پست را به اشتراک گذاشته اند افتخار می کنم اما از تمامی مردان حتی خودم خجالت می کشم. نه به خاطر تمام این اطلاعات جدید بلکه به خاطر این که تمام این مشکلات برای قربانیان تبعیض باید حل شود زیرا آن ها مقصر نیستند. برای من به اشتراک گذاری این مسئله بسیار سخت است اما دلیل کار من این است که این مسئله بسیار مهمی است. خیلی ساده است که بخواهیم راحت در مورد تعارض جنسی و یا بد بودن آن اظهار نظر کنیم و این مسئله صرفا در مورد تعارض جنسی نیست بلکه درمورد تمام مسائلی است که به نوعی با تعارض جنسی مرتبط است و منتشر می شود. اگر شما بخشی از راه حل نیستید جزیی از مسئله هستید. پایان غم انگیز فقط برای افرادی که ظلم و ستم می بینند نیست بلکه برای مردمی است که فکر می کنند آدم خوبی هستند ولی در حالی که این ظلم و ستم را می بینند، سکوت می کنند و اقدامی نیز انجام نمی دهند.

4 8 جاستین بونومو

او در ادامه جملاتی را در خصوص چگونگی تصمیم گیری سنین مختلف خود بیان کرد و در هر برهه ای از آن متاسف بودن خود را به این صورت نوشت:

زمانی که من دوازده ساله بودم با تمام مسایل جنسی آشنا بودم. حتی زمانی که شما هیچ شناختی از این موضوع نداشتید و با این قضیه راحت نبودید. متاسفم !
در سن ۱۴ سالگی در یک کنسرت شلوغ در یک تله گیر افتاده بودم و پسرهای بزرگتر از خودم را می دیدم که با این مسئله روبرو می شوند. من هم تصمیم گرفتم که این کار را انجام دهم. قسمت شرم آور داستان این است که من در طی این سال‌ ها هرگز احساس گناه نکردم تنها زمانی که به آن موضوع فکر می کردم خودم را جمع و جور می کردم. متاسفم !
در سن ۲۰ سالگی مطلب The Gameرا خواندم و یاد گرفتم که زنان در مورد علایق خود هیچ نظری ندارند. یاد گرفتم که چگونه بتوانم زنان را گول بزنم و متقاعد کنم تا آن ها بتوانند خواسته‌های خود را ابراز کنند. متاسفم!
در سن ۲۲ سالگی رابطه ام با تو را به هم زدم و از این که هیچ نشانه ای از غم و اندوه نداشتم، خوشحال بودم. پیش از اینکه تو ترکم کنی در مورد روابط جنسی امان به تو التماس کردم و تو به این کار تن دادی ولی واقعیت این است که تو هیچ تمایلی به این کار نداشتی و به اصرار من این کار را کردی. متآسفم!
در اواسط بیست سالگی : فهمیدم که از با من بودن خوشحال نیستی و به زور تشویقت کردم که بیشتر امیدوار باشی. متآسفم!
در ۲۷ سالگی به من یه صورت شفاهی اجازه دادی، اما هیچ اشتیاقی در تو ندیدم و فهمیدم که این مسأله طبق خواسته تو نیست به هر حال من این کار را انجام دادم. متاسفم!
در هر مرحله از زندگی او برای من و من برای او نامناسب بودم و هیچ کاری برای متوقف کردن او نمی توانستم انجام دهم در حالی که این آسان‌ترین کاری بود که می‌توانستم بکنم و نکردم. متاسفم!

111 2 جاستین بونومو
زندگی عاشقانه جاستین بونومو

او سعی می کند که در زندگی خود همواره به صورت مسئولانه، توافقی و غیر تک همسری رفتار کند. او هم چنین از روابط غیر همجنس گرایی و داشتن چندین شریک در زندگی خود لذت می برد. او در این رابطه بیشتر توضیح می دهد:

قبلا می دیدم که دوست دخترهایم با بقیه به راحتی ارتباط برقرار می کنند و بعدها دریافتم که این تنها چیزی بود که من از آن لذت می بردم و فهمیدم که من خیلی آدم تملک گرایی نیستم و دوست دارم همانند آن ها رفتار کنم پس رویه آن ها را در پیش گرفتم.

سرگرمی ها و زندگی شخصی بونومو بدانید

بونومو در شهر لاس وگاس زندگی می کند ولی به طور کلی او عاشق زندگی در سکوت است و این مدل زندگی را به زندگی شلوغ شهری ترجیح می دهد. پیش از سال ۲۰۱۸ زمانی که به لاس وگاس نقل مکان کرد، در برج پاناراما زندگی می کرد. برجی که یک مجموعه متشکل از سه ساختمان است و بیش از ۷۰ نفر بازیکن حرفه‌ای در این مکان زندگی می کنند. بری گرینشتاین، جو سبوک، دیوید ویلیام، آدام جانگلن ، برادران بینگرو مایکل ونیک از جمله کسانی بودند که در این برج زندگی می کردند. از دوستان صمیمی و نزدیک بونومو می توان به هکستون و سیور اشاره نمود آنها به حدی به هم نزدیک بودند که تمام رفتارشان تحت تاثیر هم قرار می گرفت.
در مصاحبه ای که در سال ۲۰۱۰ با مجله بلوف انجام داد بونومو ادعا کرد که برای تفریحاتش او به ندرت به باشگاه شبانه می‌ رود ولی در عوض از تنوع غذایی در لاس وگاس لذت می برد. رفتن به رستوران در شب و طی کردن چندین خیابان و رسیدن به رستوران واقعاً لذت بخش است و او این کار را برای تفریح دوست دارد.

8 3 جاستین بونومو
او می گفت:

این کار را انجام دادیم تا بتوانیم بهترین رستوران های لاس وگاس را پیدا کنیم فکر می‌کنم ۱۸ شعبه از رستوران میشلین در لاس وگاس وجود دارد که به دوازده تا از آنها رفته ام. طوری برنامه ریزی کرده ام که بتوانم در تمام شعب آن غذا بخورم و از این کار نهایت لذت را می برم.

بونومو علاوه بر بازی پوکر و غذا خوردن در رستوران های مختلف، به بازی های ویدیویی خصوصا (Heartstone و Street Fighter) ، مدیتیشن و گوش کردن موزیک نیز علاقه مند است و او را اغلب  می توان در کنسرت های راک پیدا کرد.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

bomb 5 جاستین بونومو
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

پوزیشن در بازی پوکر

آموزش پوکر | بررسی 4 پوزیشن مختلف در بازی پوکر و تاثیرات آن

در بازی پوکر هزاران مطلب و راهکار وجود دارد که شاید تا به حال شما …

یک کامنت

  1. آواتار sobhan

    عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *