صفحه اصلی / عمومی / آموزش پوکر | راهنمای آموزش پایه بازی تگزاس هولدم پوکر

آموزش پوکر | راهنمای آموزش پایه بازی تگزاس هولدم پوکر

ad banner تگزاس هولدم پوکر

تگزاس هولدم پوکر ممکن است بازی کارتی پیچیده‌ای به نظر برسد، اما در صورت استفاده از راهنماها و منابع صحیح یادگیری، بسیار سرگرم کننده و آسان است. اگر به دنبال یادگیری بازی پوکر تگزاس هولدم  هستید‌، در این مقاله بتکارت‌ برای درک بهتر از مکانیسم بازی همراه ما باشید.

ورود به سایت بت کارت

استراتژی پایه در تگزاس هولدم پوکر

در بازی پوکر‌، نبرد بین ارزش دست‌ها است. مرحله نهایی (شو داون) بین دست‌های رقیب هنگامی‌ شروع می‌شود که به شما کارت‌های اولیه اختصاص داده شده است. استراتژی در این مرحله این است که بهترین دست ممکن را قبل از فلاپ به دست آورید.

تگزاس هولدم پوکر

توصیه می‌شود ۱۸ تا ۲۰ درصد دست‌ها را در یک میز معمولی پوکر بازی کنید.

موفقیت شما در بازی بستگی به تعداد کارت‌هایی دارد که فولد می‌کنید و بازی می‌کنید. اگر برخی کارت‌ها را بازی کنید‌، آن‌گاه ممکن است سود مد نظرتان محقق نشود. این احتمال وجود دارد که شما با دست‌های ضعیف تا آن میزان پول خود را از دست بدهید که با دست‌های خوب هم جبران نشود. بازیکنان باتجربه پیشنهاد می‌کنند که تا حد امکان مختصر و مفید بازی کنید.

چگونه می‌توان در برابر بازیکنان معمولی هولدم پیروز شد؟

اگر در بازی‌های منظم پوکر کازینو شرکت کنید‌، می‌فهمید که بیشتر دست‌ها بازنده هستند و بسیاری از بازیکنان تمایل دارند ۳۰% دست‌های خود را بازی کنند. به خاطر داشته باشید وقتی قبل از فلاپ با دست‌های ضعیف بازی کنید‌، بعد از فلاپ هم با همان ارزش دست از بازی خارج می‌شوید. دست‌های ضعیف دومین گزینه برتر روی میز هستند و شما باید از این کارت‌های بازی شده توسط سایر بازیکنان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بدترین دست‌ها برای شروع در بازی تگزاس هولدم

قدرت دست در تگزاس هولدم پوکر

هدف اصلی بازی این است که بعد از توزیع هر پنج کارت به بازیکنان، بهترین دست را داشته باشید. گفتن این جمله که «اگر دست شما به اندازه کافی خوب باشد بازی کنید» غیرممکن است زیرا ارزش و اهمیت دست‌ها به دیگران نیز بستگی دارد. اما اگر بیشتر اوقات بتوانید پرقدرت بازی کنید‌، می‌توانید با دست‌های بهتر و دست‌های متوسط هم به نتیجه برسید.
در حین هر دور بازی‌، همیشه باید کارت‌های روی میز و ‌ترکیب‌ دست‌هایی که می‌توانند تشکیل دهند را در نظر بگیرید. در این بازی کارتی‌، استفاده از اطلاعات در تصمیم گیری‌های صحیح حائز اهمیت است.

تگزاس هولدم پوکر

استراتژی کاربردی برای قبل از فلاپ

قبل از این‌که بتوانید فلاپ را بازی کنید‌، باید ابتدا دو کارت اول را که به شما اختصاص داده شده است‌، آماده کنید. هدف اولیه این است که یک جفت (پر) برتر به دست بیاوریم‌، یا جفتی که با هیچ ‌ترکیب دیگری روی میز منطبق نباشد که بتواند درست بعد از فلاپ با استفاده از کارت‌های فرعی، از شما بالاتر برود. گزینه دیگر این است که با دستی مواجه شوید که شانس خوبی برای تشکیل یک دست قوی مانند فلاش یا استریت دارد.

بازی با جفت شاه، جفت بی‌بی، جفت سرباز و جفت آس

این موارد دست‌های با ارزش در بازی پوکر هستند. در طول مرحله نمایش دست‌ها‌، یک جفت از بهترین‌ها محسوب می‌شود. اگر به این کارت‌ها برخورد کردید، توصیه می‌شود که ریز کنید. اگر جفت آس، جفت شاه و جفت بی‌بی را در اختیار دارید‌، همیشه باید دو بار ریز کنید.

تگزاس هولدم پوکر

بازی با آس و شاه، آس و سرباز، شاه و بی‌بی

اگر این کارت‌ها به فلاپ رسیدند می‌توانند برای ایجاد یک جفت برتر با کارت‌های جانبی ‌ترکیب شوند. کارت‌های جانبی در این بازی کارتی مهم هستند زیرا بازیکنان پوکر همان جفت را در فلاپ دارند و فقط کارت‌های جانبی می‌توانند دست قرعه را بشکنند. اگر یک جفت داشته باشید‌، کارت جانبی وارد بازی می‌شود. برای افزایش شانس برنده شدن با یک کارت جانبی، بهترین کار این است که همیشه پرقدرت بازی کنید. هم‌چنین در صورت افزایش شرط روی میز‌، می‌توانید یک جفت برتر را بازی کنید. اگر کسی ریز نکرد، می‌توانید درست قبل از فلاپ برای بهبود ارزش دست، ریز کنید.

استراتژی برد در بازی آلتیمیت تگزاس هولدم

بازی با کارت‌های هم‌خال متوالی: بی‌بی- سرباز و ۸ – ۹ها

تگزاس هولدم پوکر

در بسیاری از بازی‌های پوکر‌، برخی از آماتورها معمولاً هر دو کارت هم‌خال را بازی می‌کنند. این یک اشتباه است که اگر می‌خواهید ضررهای خود را کاهش دهید باید از آن جلوگیری کنید. آن‌چه شما می‌توانید به‌جای آن انجام دهید این است که روی کارت‌های هم‌خال متوالی متمرکز شوید زیرا این‌ها می‌توانند با کارت‌های فلاپ، استریت یا فلاش تشکیل دهند. هم‌خال یا کارت‌های متوالی به تنهایی کافی نیست. هر دو باید وجود داشته باشند.

این گونه کارت‌ها می‌توانند به نفع شما کار کنند‌، زیرا می‌توانند با تبدیل شدن به استریت‌ها و فلاش‌ها برای برد به شما کمک کنند. اگرچه این کارت‌ها می‌توانند شما را به پیروزی‌های بزرگی سوق دهند‌، اما توصیه می‌کنیم که این موارد را بیشتر فولد کنید تا ریز، مگر این‌که افزایش شرط بسیار اندک باشد. در صورت ارزان بودن این کارت‌ها می‌توانید از منفعت این دست‌ها استفاده کنید.

بازی با جفت‌های پاکتی : جفت۱۰- جفت۲

تگزاس هولدم پوکر

این کارت‌ها هم می‌توانند فایده خود را برای دست شما داشته باشند. با وجود جفت‌های کوچک و متوسط، فلاپ می‌تواند حداقل یک کارت جفت تحویل دهد. اگر ۶ خشت و ۶ پیک در دست دارید و کارت‌های سرباز خشت، شاه گشنیز و ۳ پیک روی میز بیاید، دست شما تقریباً بی‌ارزش می‌شود. ارزش واقعی جفت‌های پاکت زمانی روشن می‌شود که سه‌تایی تشکیل دهند. سه‌تایی یکی از دست‌های مهم در پوکر است‌ و اگر آن را داشتید، باید برای «آل این» به کار بگیرید.

بازی با آس و ۲ هم‌خال تا آس و ۹ هم‌خال

این‌ها آس‌های ضعیفی هستند که باید با آن‌ها بازی کنید. این‌ها به دلیل هم خال بودن قابل بازی هستند. اگر بتوانید یک فلاش از سطح آس به وجود بیاورید‌، این احتمال وجود دارد که شما شرط بازیکن دیگر را برنده شوید‌، زیرا او فلاش پایین‌تری داشته باشد.
این دلیلی است که برخی از بازیکنان هنگام داشتن یک جفت آس به یک بازیکن دیگر که همان جفت را دارد اما کارت‌های جانبی بهتری دارد می‌بازند. با چنین دستی نباید شرط را زیاد افزایش داد مگر این‌که این یک افزایش کوچک باشد و بازیکنان زیادی حضور داشته باشند.

بازی با دست‌های دیگر

تگزاس هولدم پوکر

از بازی با دست‌های دیگر تا حد امکان باید اجتناب شود. کارت‌های مشخص شده در این‌جا همان مواردی است که باید روی آن کار کنید و از سایر موارد دوری کنید زیرا باعث افزایش شانس شما روی میز نمی‌شوند. هنگام بازی پوکر‌، یک اصل اساسی را در نظر داشته باشید. دست‌های خوب قبل از فلاپ‌، دست‌های خوبی پس از فلاپ هستند و دست‌های خوب می‌توانند به شما در تصمیم گیری آسان کمک کنند.

بازی تگزاس هولدم پوکر بعد از فلاپ

پس از تکمیل فلاپ‌، باید فوراً ارزش دست خود را بررسی کنید. به میز نگاهی بیندازید و ببینید ‌ترکیب‌های ممکن دیگر چیست و دست شما در مقایسه با بقیه چقدر خوب است.

توجه: آن‌چه شما می‌خواهید در این مرحله به دست بیاورید این است که با یک جفت برتر همراه شوید یا حداقل شانس خوبی برای تشکیل یک دست بزرگ داشته باشید.
اگر موفق به کسب یک جفت ضعیف‌تر از جفت برتر شده‌اید و شرط بسته شده است، پیشنهاد می‌کنیم که فولد کنید. اگر یک جفت برتر در اختیار دارید و کارت‌های جانبی خوبی نیز دارید‌، می‌توانید شرط‌ بسته یا کال کنید. به نحوه بازی سایر بازیکنان در این دست توجه کنید: جفت برتر عالی است‌، اما اگر بعضی از بازیکنان ریز کرده‌اند‌، ممکن است جفت برتر شما ارزش قمار نداشته باشد.

تگزاس هولدم پوکر

یادآوری در مورد دست قرعه: اگر بتوانید با کارت بعدی فلاش یا استریت بسازید، دست قرعه امکان‌پذیر است. به این هم دست بزرگ گفته می‌شود زیرا فلاش‌ها و استریت‌ها اغلب به اندازه کافی خوب هستند تا برنده شوند.
اما همه‌ی دست‌های به همین شکل ساخته نمی‌شوند. به عنوان مثال، ۵ و ۶ خشت در حالی‌که ۷ دل، ۳ دل و آس خشت روی برد هستند ۴ احتمال تقویت دارد. در این حالت یک ۴ دل ممکن است به بازیکنان فرصتی برای ایجاد یک فلاش بدهد.
حال اگر برای ایجاد استریت به کارت میانی احتیاج دارید، این کارت در پوکر به عنوان گاتشات gutshot شناخته می‌شود. و استریت دست قرعه به عنوان اوپن-اندر خوانده می‌شود. برای مثال یک ۸ و ۹ پیک در حالی‌که ۶ دل، ۷ پیک و سرباز خشت روی میز است را در نظر بگیرید. اوپن-اندرها از گاتشات‌ها بهتر در نظر گرفته می‌شوند.
شما نباید بیش از حد به گاتشات قبل از فلاپ تکیه کنید مگر این‌که با شرط‌های کوچک روبرو شوید. از طرف دیگر دست پای فلاش، نه احتمال تقویت دارد و دستی قوی قلمداد می‌شود. می‌توانید در فلاپ کال کنید و اگر ترن را از دست دادید، شانس خود را نیز از دست می‌دهید مگر این‌که شرط کوچک باشد.

بازی در ترن

اگر به ترن بپیوندید‌، باید با ۲ یا ۳ بازیکن دیگر بازی کنید. اگر بازیکنی به این مرحله رسیده باشد، به خاطر داشته باشید که او حداقل دست مناسب را دارد. اگر شما کسی هستید که شرط‌بندی را آغاز کرده‌اید و ترن باعث تغییرات زیادی نشد، شرط خود را ادامه دهید. اگر ترن با یک استریت مستقیم یا فلاش همراه شد‌، در حرکات بعدی خود محتاط باشید. حال اگر شرط بستید و بازیکن دیگری ریز کرد، پیشنهاد می‌کنیم که فولد کنید.

تگزاس هولدم پوکر

بازی در ریور

شما باید برای ریور آماده شوید و با استفاده از تمام اطلاعات موجود در کارت‌ها و میز می‌توانید این کار را انجام دهید. هر بازی‌ای که توسط بازیکنی تکمیل شده است‌، باید اطلاعاتی در مورد دست وی به شما بدهد. اگر بازیکن قبل از فلاپ ریز کند و روی فلاپ، ترن و هم‌چنین ریور شرط ببندد، این یعنی که او یک دست قوی در اختیار دارد.
حال اگر قبل از فلاپ ریز کند، روی فلاپ شرط ببندد و ترن و ریور را چک کند‌، انتظار می‌رود که دست او ضعیف باشد. بهتر است شما تا حد امکان اطلاعات جمع آوری کرده و هنگام تصمیم گیری از مهارت‌های تفکر انتقادی خود استفاده کنید.

مزایای بازی در موقعیت

اگر می‌خواهید در بازی پوکر پیروز شوید‌، باید به موقعیت خود روی میز نیز توجه کنید. موقعیت روی میز‌، همان‌طور که در بازی اشاره می‌شود‌، به جایگاه یا رده شما نسبت به دکمه دیلر اشاره دارد، این موقعیت تعیین می‌کند چه کسی در حین بازی آخرین حرکت را انجام خواهد داد. بازی به‌عنوان نفر آخر در بازی پوکر اطلاعات بیشتری به شما می‌دهد‌، بنابراین به شما در تصمیم‌گیری درست کمک می‌کند. به‌طور خلاصه شما کنترل اوضاع را در دست دارید.
بله‌، پوکر بازی‌ای است که می‌توانید در دراز مدت بر آن چیره شوید و می‌توانید میزان پولی را که شرط می‌بندید کنترل کنید‌، اما هنوز هم نوعی قمار است. شما درباره مبلغ تصمیم می‌گیرید‌، اما کارت‌های توزیع شده خارج از کنترل شما هستند.

تگزاس هولدم پوکر

هم‌چنین این بازی با عنصر شانس همراه است که آن را جالب می‌کند اما می‌تواند برای بسیاری از افراد عامل ناامیدی باشد. تگزاس هولدم پوکر قدرت تصمیم‌گیری شما را آزمایش می‌کند و یک مجموعه از تصمیم‌گیری‌های عالی را می‌توان با یک عمل نا آگاهانه خراب کرد. این ماهیت بازی‌های کارتی مانند پوکر است‌ و شما باید برای آن آماده باشید.

امیدوار هستیم از خواندن این مطلب لذت برده باشید
برای انجام بازی تگزاس هولدم پوکر همراه بتکارت باشید

ورود به سایت بت کارت

bomb 5 تگزاس هولدم پوکر
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

دانلود بهترین بازی تخته نرد

دانلود بهترین بازی تخته نرد آنلاین برای اندروید و آیفون

تخته نرد یکی از قدیمی‌ترین و محبوبترین بازی‌های دنیاست. قدمت این بازی جذاب به 3000 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *