صفحه اصلی / تنیس / مسابقات تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹؛ پیش بازی دیدار نواک جوکوویچ و جو ویلفرد سونگا

مسابقات تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹؛ پیش بازی دیدار نواک جوکوویچ و جو ویلفرد سونگا

4 2 1

مسابقات تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹؛ تقابل نواک جوکوویچ و جو ویلفرد سونگا

رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا، اولین گرند اسلم سال ۲۰۱۹ از روز ۱۴ ژانویه در شهر ملبورن استرالیا آغاز شده و برترین چهره‌های تنیس جهان برای کسب اولین جام سال جدید به مصاف هم می‌روند. راجر فدرر سوئیسی و کارولین وازنیاکی دانمارکی، مدافعین عنوان قهرمانی آقایان و بانوان هستند.

پیش‌بینی مسابقات تنیس آزاد استرالیا در سایت بتکارت

از دور دوم این رقابت‌ها، از ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد پنجشنبه نواک جوکوویچ تنیسور شماره‌ی یک جهان مقابل جو ویلفرد سونگای فرانسوی قرار خواهد گرفت. به دلیل محبوبیت بالای جوکو، بسیاری از علاقه‌مندان

تنیس از حالا پیش‌بینی بازی این دو را در برنامه خود قرار داده‌اند.

نواک جوکوویچ؛  به دنبال هفتمین قهرمانی در این رقابت‌ها

مشخصات:

سن: ۳۱ سال، قد: ۱۸۸ سانتیمتر، وزن: ۷۷ کیلوگرم، راست دست

نواک جوکوویچ صرب، تنیسور شماره‌ی یک جهان در کنار روی امرسون و راجر فدرر، پرافتخارترین بازیکن تاریخ این رقابت‌ها محسوب می‌شود. او امسال در اندیشه‌ی رسیدن به هفتمین قهرمانی و جاودانگی در این مسابقات است.

او که در دو سال اخیر نبرد در راه قهرمانی را به راجر فدرر واگذار کرده، سال گذشته ناباورانه مقابل هیون چانگ کره‌ای ۳-۰ شکست خورد و نتوانست از دور چهارم فراتر برود.

جوکو امسال در بازی اول خود طی دیداری که ۲۵ گیم داشت، در سه ست پیاپی مقابل میشل کروگر آمریکایی پیروز شد. او در این بازی ۸۵ درصد سرو‌های اول و ۵۹ درصد سرو‌های دوم خود را به امتیاز تبدیل کرد. او در ۱۲ بازی اخیر خود روی هاردکورت، ۱۱ پیروزی به دست آورده است. بی‌شک او برای رویارویی با حریفان قویتر باید ارورهای خود را کمتر کرده و آمار سرو‌های دوم خود را بهبود بخشد.

جوکوویچ از سال ۲۰۰۹ تنها یک بار در رقابت‌های گرنداسلم قبل از دور سوم حذف شده است و همچنان از سوی کارشناسان به عنوان شانس اول قهرمانی شناخته می‌شود و این پیش‌بینی بازی او مقابل سونگا را جذاب‌تر می‌کند.

تنیس آزاد استرالیا

جو ویلفرد سونگا؛ مرد باتجربه‌ی فرانسوی به دنبال خلق یک شگفتی

مشخصات:

سن: ۳۳ سال، قد: ۱۸۸ سانتیمتر، وزن: ۹۳ کیلوگرم، راست دست

جو ویلفرد سونگای باتجربه از سال ۲۰۰۴ در تور حرفه‌ای تنیس حضور دارد، اما هرگز موفق به کسب قهرمانی در گرند اسلم‌ها نشده است. تنها فینال او مربوط به سال ۲۰۰۸ در همین رقابت‌های آزاد استرالیا بوده است که مغلوب همین نواک جوکوویچ شد.

تنیسور شماره ۱۷۷ رنکینگ جهانی که امسال با وایدکارت در این رقابت‌ها حاضر شده، در بازی اول طی دیداری که ۳۳ گیم داشت، در سه ست پیاپی بر مارتین کلیژان اسلواک غلبه کرد. سونگا در این بازی ۹۴

درصد سرو‌های اول و ۵۶ درصد سرو‌های دوم خود را به امتیاز تبدیل کرد. او در این بازی ۲۳ ایس به ثمر رساند و امیدوار مقابل جوکوویچ نیز بتواند این روند را ادامه دهد. سونگا در ۵ بازی اخیر خود روی هاردکورت، ۴ پیروزی به دست آورده است.

مصدومیت زانوی او همچنان پابرجا است، اما با توجه به بازی اول و صعود به نیمه‌نهایی رقابت‌های بریسبین، می‌توان به عملکرد خوب او مقابل حریف سرسختش امیدوار بود. زمانی که سونگا خوب سرویس بزند، پیش‌بینی بازی دشواری برای حریفش دور از ذهن نیست.

این دو تاکنون ۲۲ بار مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند که حاصل آن ۶ پیروزی برای سونگا و ۱۶ پیروزی برای جوکوویچ بوده است.

تنیس آزاد استرالیا

پیش‌بینی مسابقات تنیس آزاد استرالیا در سایت بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم 26 اسفند در سایت بتکارت

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم 26 اسفند در سایت بتکارت

روز سه شنبه دیدارهای برگشت لیگ قهرمانان اروپا پیگیری می شود. در ادامه قصد داریم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.