صفحه اصلی / عمومی / راهنمای شرط‌بندی؛ صعود جوکوویچ و فدرر به دور دوم تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰

راهنمای شرط‌بندی؛ صعود جوکوویچ و فدرر به دور دوم تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰

ad banner

در نخستین روز از مسابقات تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰ نواک جوکوویچ و راجر فدرر با پیروزی برابر حریفان خود به دور دوم رقابت‌ها راه یافتند و منتظر برگزاری ادامه بازی‌های دور نخست هستند. با داشتن اطلاعات لازم در مورد این رویداد مهم ورزشی شرط‌بندی آگاهانه‌ای برروی این تورنومنت مهیج داسته باشید.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

شرط‌بندی مسابقات تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰ ؛ پیش‌بینی ادامه بازی‌های دور نخست؛ چه کسانی به دور بعد صعود می‌کنند؟

گرند اسلم اپن استرالیا ۲۰۲۰ دیروز دوشنبه ۳۰ دی ماه، با برگزاری دیدارهای نیمه پایین جدول آغاز گردید. بد نیست بدانید بنابر قرعه کشی انجام شده نواک جوکوویچ و راجر فدرر در یک طرف جدول قرار دارند و رافائل نادال نیز در طرف دیگر و امکان برخورد جوکوویچ و فدرر با نادال تا فینال وجود ندارد و در این دوره در صورت صعود سه تنیسور برتر دنیا به فینال شاهد بازی تماشایی د مهیج در دیدار پایانی خواهیم بود.

راجر فدرر که به دنبال بدست آوردن گرنداسلمی دیگر در کارنامه خود است شروعی طوفانی داشت. دارنده ۲۰ عنوان گرند اسلم در استادیوم راد لیور به مصاف استیو جانسون رفت و با ارائه نمایشی مقتدرانه ظرف مدت ۸۰ دقیقه تنیس‌باز آمریکایی را پشت سر گذاشت. نتایج بدست آمده در این دیدار ۲-۶ و ۲-۶ و ۳-۶ بود. استاد سوئیسی در مرحله بعد باید به مصاف برنده دیدار فیلیپ کرایینوویچ و کوئنتین هالیس برود.

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰
در مسابقه دیگر، نواک جوکوویچ مدافع عنوان قهرمانی به‌رغم واگذاری یک ست به یان-لنارد اشتروف، بازیکن آلمانی را در ۴ ست شکست داد و به دور دوم رسید. نتایج بدست آمده در این دیدار ۱-۶ و ۶-۲ و ۲-۶ و ۶-۷ بود. نوله که به‌دنبال ۱۷امین عنوان گرند اسلم خود است، با این پیروزی توانست ۹۰۰امین برد دوران حرفه‌ای خود را کسب نماید. صربیناتور در مرحله دوم با برنده دیدار تاتسوما ایتو از ژاپن و پراجنش گانسواران از هند دیدار خواهد کرد و به نظر می‌رسد کار سختی برای از پیش رو برداشتن هرکدام از این دو رقیب ژاپنی و هندی نخواهد داشت.

قهرمانان پیشین گرند اسلم آزاد استرالیا

 • در سال ۲۰۱۹، نواک جوکوویچ اسطوره صرب توانست با غلبه بر رقیب دیرینش رافائل نادال در دیداری یک‌طرفه، برای هفتمین بار جام قهرمانی اپن استرالیا را بالای سر ببرد و نادال را در کسب این جام ناکام بگذارد.
 • در بخش زنان، نائومی اوسکا جوان اهل ژاپن با برتری مقابل پترا کویتووا دومین عنوان گرند اسلم خود را کسب کرد.
 • پیر-اوگ اربر نیکولاس ماهوت فرانسوی نیز در بخش دونفره مردان و سامانتا استوسر و شوایی ژنگ در قسمت دونفره زنان موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند.

در دیگر بازی‌های دور نخست استفانوس سیتسیپاس که سال گذشته با برتری مقابل فدرر در دور چهارم، شگفتی‌ساز شد نیز مسابقه نخست خود را با پیروزی به پایان برد؛ جوان اهل آتن با برتری مقابل سالواتوره کاروزو از ایتالیا راهی دور دوم رقابت‌ها شد. نتیجه بدست آمده در این دیدار ۳-۶ و ۲-۶ و ۰-۶ بود.

متئو برتینی و گریگور دیمیتروف نیز به‌ترتیب با پیروزی مقابل اندرو هریس و خوان ایگناسیو لوندرو به دور بعدی صعود کردند. دنیس شاپووالوف تنیس‌باز جوان کانادایی اما با پذیرش شکست مقابل مارتون فوچوویچ مجارستانی از راه‌یابی به دور بعد بازماند.

اولین حاشیه جنجالی تنیس آزاد استرالیا:

فابیو فونینی یکی از تنیسورهایی است که اغلب در جریان بازی با داور صحبت می‌کند. تنیسور ایتالیایی امروز یکی از جنجالی‌ترین برخوردهایش را با داور داشت. مرد شماره ۱۲ جهان در هفته دوم اپن استرالیا در بازی که به دلیل بارندگی تا سه‌شنبه طول کشید برابر رایلی اوپلکا قرار گرفت و ۳ بر ۲ پیروز شد. جنجال زمانی شروع شد که کارلوس برناردس، داور مسابقه به فونینی در رابطه با شکستن راکت هشدار داد. فونینی صدایش را بالا برد و با اعتراض به ایتالیایی گفت:

تو به عنوان داور شرم آور هستی. نمی‌توانی از من در حالی امتیاز کم کنی که توهینی نکرده‌ام. اگر این کار را می‌کردم بحث دیگری بود.

داور برزیلی در پاسخ به شوخی گفت:

می‌دانی که زبان رسمی انگلیسی است. با من به زبان انگلیسی صحبت کن.

تنیسور ایتالیایی در کنایه به نادال و فدرر افزود:

من نمی‌توانم با داوری که نمی‌تواند به بازیکن آرامش دهد بازی کنم. من درخواست دارم که تو دیگر قضاوت بازی‌هایم را بر عهده نگیری. زمانی که رافائل نادال همین درخواست را کرد (تنیسور اسپانیایی اعلام کرد نمی‌خواهد دیگر برناردس قضاوت بازی‌هایش را به عهده بگیرد) او این کار را انجام داد. اگر راجر فدرر هم بخواهد این کار را انجام می‌دهید ولی زمانی که فونینی می‌خواهد این کار را نمی‌کنید.

بخش زنان:

در بخش زنان، نائومی اوساکا مدافع عنوان قهرمانی و زن شماره ۳ تنیس جهان در گام نخست کار نسبتاً آسانی مقابل مری بوزکووا پیش رو داشت و در دو ست با نتیجه ۴-۶ و ۲-۶ پیروز شد.

اشلی بارتی نفر اول تنیس زنان نیز با وجود واگذاری ست نخست به لسیا سورنکو از اوکراین، در دو ست بعدی به‌راحتی با نتایج ۱-۶ و ۱-۶ و ۷-۵ به پیروزی رسید و به مرحله دوم صعود کرد.

b96827529f2474b4e3619047255cfa6a
سرینا ویلیامز قهرمان ۷ دوره آزاد استرالیا هم با عبور از سد آناستازیا پوتاپووا با نتایج ۳-۶ و ۰-۶ در ۵۸ دقیقه به دور دوم رسید.

خواهر بزرگتر سرینا یعنی وینس ویلیامز اما با شکست مقابل کوکو گاف جوان از دور رقابت‌ها کنار رفت؛ در این دیدار که نبرد جوان‌ترین و مسن‌ترین بازیکن رقابت‌ها به شمار می‌رفت کوکو گاف پدیده ۱۵ سالۀ آمریکایی با نتایج ۳-۶ و ۶-۷ مقابل الگوی خود توانست به دور دوم صعود کند. گاف سال گذشته نیز با شکست وینس ویلیامز در ویمبلدون شگفتی‌ساز شده بود‌.

با رکوردداران این گرنداسلم مهم جهت پیش‌بینی مسابقات آشنا شوید:
رکوردداران تنیس آزاد استرالیا:

 • نواک جوکوویچ با ۷ قهرمانی، رکورددار تعداد عناوین در مسابقات آزاد استرالیا به‌شمار می‌رود و به دنبال هشتمین قهرمانی و ثبت رکوردی دیگر در این رقابت‌ها می‌باشد.
 • در بخش دونفره مردان نیز باب و مایک برایان با ۶ عنوان، بیشترین تعداد قهرمانی را به خود اختصاص داده‌اند.
 • در بخش انفرادی زنان، مارگارت کورت با ۱۱ عنوان قهرمانی رکوردار است که از این تعداد، ۷ عنوان قبل از سال ۱۹۶۹ به دست آمده است. بعد از سال ۱۹۶۸ نیز سرینا ویلیامز با ۷ عنوان، رکوردار قهرمانی در تنیس آزاد استرالیا است.

رکوردهای ثبت شده در مسابقات تنیس آزاد استرالیا بعد از دوران حرفه‌ای شدن ورزش تنیس
بخش مردان:

 • بیشترین تعداد قهرمانی: نواک جوکوویچ با ۷ قهرمانی
 • بیشترین تعداد قهرمانی پیاپی: نواک جوکوویچ با ۳ دوره (۲۰۱۱, ۲۰۱۲, ۲۰۱۳)
 • بیشترین تعداد قهرمانی در بخش دونفره: باب و مایک برایان با ۶ قهرمانی (۲۰۰۶, ۲۰۰۷, ۲۰۰۹, ۲۰۱۰, ۲۰۱۱, ۲۰۱۳)
 • جوان‌ترین قهرمان: متس ویلاندر در سال ۱۹۸۳ با ۱۹ سال و ۳ ماه سن
 • مسن‌ترین قهرمان: کن رزوال در سال ۱۹۷۲ با ۳۷ سال و ۲ ماه سن
 • طولانی‌ترین مسابقه: دیدار بین نواک جوکوویچ و رافائل نادال در فینال سال ۲۰۱۲ – زمان مسابقه: ۵ ساعت و ۵۳ دقیقه

469d3e708031a5e234b63072d4b2f07e 2
بخش زنان:

 • بیشترین تعداد قهرمانی: سرینا ویلیامز با ۷ قهرمانی (۲۰۰۳, ۲۰۰۵, ۲۰۰۷, ۲۰۰۹, ۲۰۱۰, ۲۰۱۵, ۲۰۱۷)
 • بیشترین تعداد قهرمانی پیاپی: مارگارت کورت، ایوان گولاگونگ کاولی، اشتفی گراف، مونیکا سلس و مارتینا هینگیس هرکدام با ۳ قهرمانی پیاپی
 • بیشترین تعداد قهرمانی در بخش دونفره: مارتینا ناوراتیلووا با ۸ قهرمانی (۱۹۸۰, ۱۹۸۲, ۱۹۸۳, ۱۹۸۴, ۱۹۸۵, ۱۹۸۷, ۱۹۸۸, ۱۹۸۹)
 • جوان‌ترین قهرمان: مارتینا هینگیس در سال ۱۹۹۷ با ۱۶ سال و ۳ ماه سن

لازم به ذکر است بارش باران موجب لغو تعداد قابل توجهی از دیدارهای روز نخست شد. به‌ این ترتیب مسابقات روز دوم با فشردگی بیشتری برگزار خواهد گردید.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *