صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / فرمول یک؛ لوئیس همیلتون برنامه‌ای برای بازنشسته شدن در آینده نزدیک ندارد

فرمول یک؛ لوئیس همیلتون برنامه‌ای برای بازنشسته شدن در آینده نزدیک ندارد

4 2 1

لوئیس همیلتون درباره برنامه هایش برای خداحافظی از فرمول یک صحبت کرده است. او در حال حاضر از تعطیلات تابستانی مسابقات F۱ لذت می‌برد.

لوئیس همیلتون قصد خداحافظی از فرمول یک را ندارد

لوئیس همیلتون طی یک اظهار نظر گفته که می‌داند بالاخره باید در جایی از فرمول یک خداحافظی کند، اما این اتفاق فعلا رخ نخواهد داد. قهرمان پنج دوره مسابقات فرمول یک، در حال حاضر با ۲۵۰ امتیاز در صدر جدول رانندگان ایستاده است. او در مجموع مسابقات فصل ۲۰۱۹ هشت پیروزی کسب کرده است. آخرین پیروزی لوئیس همیلتون در گرندپری مجارستان به دست آمد. فعلا نزدیک ترین تعقیب کننده همیلتون در جدول انفرادی، هم تیمی او در مرسدس یعنی والتری بوتاس فنلاندی است. هرچند، بوتاس فاصله ای ۶۲ امتیازی با همیلتون دارد. لوئیس همیلتون موفق شد فاصله اش با رقبا در جدول را پس از کسب پیروزی در مسابقه فرمول یک مجارستان، افزایش دهد. راننده ۳۴ ساله مرسدس در این مسابقه رقابت سختی با مکس ورشتپن از تیم ردبول داشت. همیلتون پس از آن که ورشتپن را در رسیدن به پیروزی گرندپری مجارستان شکست داد، شانس خود برای کسب ششمین عنوان قهرمانی رقابت ها را نیز بالا برد. مسابقات فرمول یک، هم اکنون در تعطیلات تابستانی قرار دارد و تا اواخر ماه جاری میلادی که گرندپری بلژیک برگزار می‌شود، رانندگان و تیم‌ها می‌توانند به استراحت و تقویت ماشین‌های خود بپردازند. همیلتون در پنج فصل اخیر موفق شده با مرسدس چهار قهرمانی کسب کند اما زمانی که راجع به احتمال خداحافظی از مسابقات از راننده بریتانیایی سوال شد، لوئیس گفت هنوز چیزهای زیادی در فرمول یک باقی مانده که قصد دارد آن ها را به دست بیاورد:

یک روزی باید متوقف شوم. اما امسال و در حال حاضر از نظر فیزیکی و ذهنی احساس فوق العاده‌ای دارم. بنابراین فعلا برنامه‌ای برای متوقف شدن در زمانی نزدیک ندارم. کارهای زیادی برای انجام دادن باقی مانده و مسابقات زیادی هم برای بردن وجود دارد. چه در داخل و چه در خارج ماشین و چه درون ورزش فرمول یک و چه بیرون از آن، چیزهای زیادی برای به دست آوردن باقی مانده است.

لوئیس همیلتون

همیلتون می‌تواند پیش از پایان فصل، ششمین عنوان قهرمانی خود را قطعی کند و یک گام دیگر به رکورد شوماخر که با هفت قهرمانی در صدر ایستاده نزدیک شود. همچنین، اسطوره آلمانی رکوردهای زیادی در اختیار دارد که همیلتون با شکستن آن ها فاصله چندانی ندارد. لوئیس همچنین ۱۱ پودیوم با رکورد ۱۵۵ شوماخر فاصله دارد و تنها لازم است از نُه مسابقه باقی مانده امسال، در شش تای آن ها به پیروزی برسد تا رکورد بیشترین پیروزی در یک فصل را هم به نام خود ثبت کند. هرچند، عملکرد برخی از رانندگان جوان مسابقات در رویدادهای اخیر ممکن است نگرانی هایی برای همیلتون ایجاد کند.

رانندگانی مثل ورشتپن و لکلرک که هردو ۲۱ ساله هستند، با عملکرد خود همگان را تحت تاثیر قرار داده‌اند. اما همیلتون نیز راننده ای نیست که از نبرد با دیگران پا پس بکشد و این را در نبرد پیشبینی شده بین خود و ورشتپن در پیست هانگارورینگ مجارستان به خوبی ثابت کرد.

لوئیس همیلتون مسابقه اصلی را پشت سرِ ورشتپن و بوتاس آغاز می‌کرد، اما در نهایت توانست هردوی این رانندگان را پشت سر بگذارد. وی در این رابطه می‌گوید:

به محض آن که به رتبه دوم رسیدم، می‌دانستم که نبرد بین من و ورشتپن که در این مدت همه از آن صحبت می‌کردند فرا رسیده و قرار است تکلیف آن، امروز مشخص شود و واقعا هم رقابت خوبی بود.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *