صفحه اصلی / عمومی / تمامی اسپانسر های رئال مادرید از سال 1980 تا 2022

تمامی اسپانسر های رئال مادرید از سال 1980 تا 2022

ad banner اسپانسر های رئال مادرید

ایده ی بهره برداری اقتصادی از فوتبال زمانی شروع شد که کارشناسان سیاسی و اجتماعی به مقبولیت بالای این ورزش در سطح جهان پی بردند. ابتدا دولت ها تصمیم گرفتند از بازیکنان فوتبال مالیات دریافت کنند و بعد اسپانسر ها متوجه اهمیت اقتصادی بالای فوتبال شدند. به این ترتیب پیرامون فوتبال، مشاغل و درآمدهای زیادی پدید آمد. فوتبال صنعت است چون داده، ستاده و ارزش افزوده دارد‌. داده یا ورودی در فوتبال بازیکنان هستند و خروجی آن پول است که از نقل و انتقالات ، تبلیغات و اسپانسر بوجود می آید.

باشگاه رئال مادرید اسپانیا به عنوان پرافتخار ترین باشگاه فوتبال جهان همواره از اسپانسر های معتبر و مهمی بهره میبرد که در ادامه به معرفی و بررسی اسپانسر های رئال مادرید در سالیان مختلف می پردازیم.

اسپانسر رئال مادرید از سال ۱۹۸۰ الی ۱۹۸۵

در سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۵ شرکت تولیدی آدیداس برای اولین بار به عنوان اسپانسر رئال مادرید معرفی شد تا وظیفه ی تهیه البسه و پوشاک ورزشی این باشگاه اسپانیایی را بر عهده داشته باشد. شرکت تولید لوازم خانگی زانوسی که یک کمپانی ایتالیایی می باشد اولین اسپانسر رئال مادرید است که نام خود را بر روی پیراهن این تیم ثبت کرد. زانوسی در سالهای ۱۹۸۲-۱۹۸۵ به صورت رسمی اسپانسر رئال مادرید بود و به عنوان حامی مالی این تیم خودش را معرفی کرد.

02 اسپانسر های رئال مادرید

اسپانسر رئال مادرید در ابتدای دهه ۹۰

از سال ۱۹۸۵ الی ۱۹۹۴ شرکت تولیدی هومل (Hummel) که یک شرکت دانمارکی می باشد ، تولید و طراحی البسه ورزشی تیم رئال مادرید را بر عهده داشت. در این سالها اسپانسر رئال مادرید که به روی پیراهن این تیم نامش درج میشد تغییرات زیادی داشت. ابتدا شرکت پارمالات که یک کمپانی تولیدی مواد غذایی و محصولات لبنی ایتالیایی می باشد در سالهای ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۹ اسپانسر رئال مادرید بود.

و بعد شروع همکاری رئال مادرید با شرکت تکا (teka) که فعالیت آن در زمینه لوازم خانگی بود شروع شد. تکا یک شرکت تولید لوازم خانگی آلمانی می باشد. در این بین حد فاصل سالهای ۱۹۹۴ الی ۱۹۹۸ طراح و اسپانسر لباس رئال مادرید تغییر کرد و شرکت میلینیوم اسپورتس با نام تجاری کلمه (kelme) وظیفه ی تولید و طراحی البسه این تیم را بر عهده داشت.

promotion 1 اسپانسر های رئال مادرید

03 اسپانسر های رئال مادرید

اسپانسر رئال مادرید از سال ۲۰۰۰ به بعد

بعد از شروع قرن جدید از سال ۲۰۰۱ باشگاه رئال مادرید مجدد همکاری خودش با کمپانی آدیداس را آغاز کرد که این همکاری تا کنون ادامه دارد. اما اسپانسر اصلی رئال مادرید که نامش بر روی پیراهن این تیم ثبت می شود دستخوش تغییرات زیادی بود که به بررسی و معرفی آنها خواهیم پرداخت.
ابتدا در فصل ۲۰۰۱-۲۰۰۲ سایت باشگاه رئال مادرید (Realmadrid.com) به عنوان اسپانسر رئال مادرید شناخته شد اما با شروع فصل جدید و از سال ۲۰۰۲ همکاری باشگاه

رئال مادرید با شرکت زیمنس (Siemens) آغاز شد که این همکاری تا سال ۲۰۰۷ ادامه داشت. زیمنس یک شرکت چند ملیتی تجهیزات مخابراتی و موبایل و حتی لوازم خانگی می باشد که بزرگترین شرکت تولید صنعتی در اروپاست که در زمینه های مختلفی فعالیت میکنند. در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷ زیمنس به همراه شرکت بنکیو (benQ) مشترکاً اسپانسر رئال مادرید بودند. بنکیو نیز در زمینه لوازم الکترونیکی فعالیت میکند.

04 اسپانسر های رئال مادرید

در سالهای ۲۰۰۷ الی ۲۰۱۳ شرکت بی وین (bwin) به عنوان اسپانسر رئال مادرید شناخته شد‌. بی وین یکی از بزرگترین شرکت های شرط بندی آنلاین است که دفتر مرکزی این شرکت اتریشی بریتانیایی در وین اتریش قرار دارد.

اما از سال ۲۰۱۳ آغاز همکاری رئال مادرید با شرکت هواپیمایی امارات (fly emirates) کلید خورد که این همکاری تا کنون ادامه دارد اما در روزهای گذشته زمزمه های همکاری رئال مادرید با شرکت خودرو سازی (BMW) به گوش رسید تا به عنوان یکی از اسپانسرهای این باشگاه مادریدی معرفی شود.
رئال مادرید در حال حاضر بهترین قراردادهای خود را با اسپانسرهای اصلی خود یعنی آدیداس و هواپیمایی امارات دارد و بعد از این شرکت نوبت BMW است تا به سومین اسپانسر مهم رئال مادرید تبدیل شود.

soccer betting 1 اسپانسر های رئال مادرید

bomb 5 اسپانسر های رئال مادرید
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره Sam

آواتار Sam

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *