صفحه اصلی / عمومی / به بهانه جذب رابیو و رمزی؛ تیم ۱۱ نفره ای که یوونتوس بدون پرداخت هزینه در این سال ها ساخته است

به بهانه جذب رابیو و رمزی؛ تیم ۱۱ نفره ای که یوونتوس بدون پرداخت هزینه در این سال ها ساخته است

ad banner

تیم فوتبال یوونتوس ایتالیا چندمین بار است که با قرارداد هایی آزاد بازیکن های مد نظرش را به تورین می آورد و در واقع بدون پرداخت هزینه ای بازیکنان در اختیار این تیم خواهند بود. امسال نیز از این قاعده مستثنی نبوده و آرون رمزی و آدرین رابیو را با همین شرایط به خدمت گرفته است.

بد نیست بدانید اولین آن فابیو کاناوارو در سال ۲۰۰۹ بوده است و هر ساله بازیکنانی با این شرایط راهی یووه شدند.
با بازیکنان زیر که به همین صورت به یووه آمده اند آشنا شوید.

دروازه بان: نوربرتو نتو
در سال ۲۰۱۵ یووه نوربرتو نتو را از فیورنتینا به تورین آورد بدون این که کمترین مبلغی را بابت انتقالش انجام دهد. او در آن سال ذخیره جی جی بوفون شد و در حضور ۲ فصل ۲۲ بازی برای یووه که ۱۱ بار آن در سری آ بوده است به میدان رفت. او در سال ۲۰۱۷ با قراردادی ۷ میلیون یورویی به والنسیا پیوست و امسال نیز راهی بارسلونا شد.

مدافع راست: دنی آلوز
در سال ۲۰۱۶ و در شرایطی که هنوز یک سال به پایان قرارداد او با بارسلونا باقی مانده بود، بازیکن مازاد شناخته شد و با قراردادی دو ساله (با قابلیت تمدید برای سال سوم) به یوونتوس پیوست. آلوز در تمام رقابت های فصل ۱۷-۲۰۱۶، ۳۳ بازی برای یووه انجام داد اما شاید مهم ترین آن ها، آن ۹۰ دقیقه ای باشد که در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان برابر بارسا به میدان رفت و به پیروزی ۳-۰ یوونتوس کمک کرد. در پایان فصل ۱۷-۲۰۱۶، یوونتوس را با دوگانه داخلی و یک فینال اروپایی به صورت توافقی ترک کرد و به پاریسن ژرمن پیوست.

مدافع میانی: فابیو کاناوارو
کاناوارو در سال ۲۰۰۴ و با قراردادی معاوضه ای به یوونتوس پیوسته بود. اما حضور او در این فهرست به دلیل انتقال رایگان او به تورین در سال ۲۰۰۹ و بعد از دوران ۳ ساله او در رئال مادرید است. شروع او در تورین رویایی بود اما با فرارسیدن پاییز همه چیز به هم ریخت، یووه در صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان ناکام ماند و در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا مقابل فولام در شرایطی که ۱-۰ پیش بود، با اخراج کاناوارو ۱۰ نفره شد تا با شکست ۴-۱، اندوخته بازی رفت (برتری ۳-۱) را هم از دست داده و حذف شود. بعد از پایان فصل برای یووه در جایگاه هفتم سری آ، قرارداد کاناوارو هم تمدید نشد و او بعد از انجام ۳۳ بازی در تمامی رقابت ها، برای آخرین فصل فوتبالش به الاهلی امارات رفت.

یوونتوس
مدافع میانی: اولاف ملبرگ
پیش بینی می‌شد که بعد از ترک آستون ویلا، مشتریان زیادی داشته باشد اما این که یوونتوس هم یکی از آن تیم ها باشد، اتفاقی عجیب بود. ملبرگ در سال ۲۰۰۸ و بعد از ۷ سال حضور در ویلاپارک و انجام بیش از ۲۵۰ مسابقه، به یوونتوس پیوست و تبدیل به مهره ثابت این تیم در خط دفاعی شد. او ۳۸ مسابقه برای بیانکونری انجام داد و مهره ثابت یووه در جریان دبل کردن رئال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان بود. مدافع ملی پوش سوئدی تنها یک سال از قرارداد ۳ ساله خود با یوونتوس را پشت سر گذاشت و در سال ۲۰۰۹ با ۲.۵ میلیون یورو به المپیاکوس پیوست.

مدافع چپ: فدریکو بالزارتی
در تابستان ۲۰۰۵ در تصمیمی سخت (به گفته خود) از تورینو راهی یوونتوس شد. این مدافع چپ در جریان قهرمانی یوونتوس در فصل ۰۶-۲۰۰۵، ۲۰ بازی در سری آ انجام داد اما این قهرمانی در ماجرای کاچوپولی از یوونتوس گرفته و به جای آن، بیانکونری به سری بی فرستاده شد. بالزارتی در سری بی هم یووه را همراهی کرد و با حضور در ۳۷ مسابقه و زدن ۲ گل، نقش موثری در بازگشت یووه داشت. او بعد از آن با قراردادی ۳.۸ میلیون یورویی به فیورنتینا پیوست و در ادامه با حضور در پالرمو به یک بازیکن ملی پوش بدل شد. بالزارتی عضوی از تیم فینالیست ایتالیا در یورو ۲۰۱۲ بود.

هافبک تدافعی: آندره‌آ پیرلو
احتمالا میلانی ها در سال ۲۰۱۱ به این نتیجه رسیده بودند که روزهای پیرلوی ۳۲ ساله آهسته آهسته در حال پایان یافتن است. یوونتوس از راه رسید و بازیکن مازاد روسونری را با قراردادی ۳ ساله به تورین کشاند. پیرلو ۴ فصل در یوونتوس ماند و در تک تک این فصل ها، به همراه یوونتوس قهرمان سری آ شد. او در آخرین فصل طعم قهرمانی در کوپا ایتالیا را هم چشید و البته فینال لیگ قهرمانان مقابل بارسلونا را هم تجربه کرد. بعد از ۴ فصل، پیرلو یووه را با انجام ۱۶۴ مسابقه و به ثبت رساندن ۱۹ گل ترک کرد.

یوونتوس ، همچنان مشتری اول بازیکنان بدون قرارداد

پیرلو در این دوران، حرفه ملی خود را هم بازیابی کرد. او رهبر ایتالیای چزاره پراندلی در مسیر رسیدن به فینال یورو ۲۰۱۲ بود و در ۳۵ سالگی، حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ را هم تجربه کرد؛ ۳ سال بعد از دورانی که میلانی ها دیگر امیدی به او نداشتند.

0519bbb78af14652c6a6d2973440a9e0
هافبک میانی: امره جان
شاید جان به تازگی اولین فصل خود با یووه را به پایان رسانده باشد، اما او در همین فصل هم به اندازه ای خوب بوده که بتواند در این تیم، جای کریستین زانتی (ستاره یوونتوس در فصل ۰۷-۲۰۰۶) را بگیرد. جان در تابستان ۲۰۱۸ و بعد از ۴ سال حضور در لیورپول با عقد قراردادی ۴ ساله به یوونتوس پیوست و به دهمین بازیکن آلمانی تاریخ این باشگاه تبدیل شد. او ۳۷ بار برای یووه به میدان رفت و ۴ گل هم به ثمر رساند که تمامی این گل ها در سری آ وارد دروازه رقبا شدند.

هافبک میانی: سامی خدیرا
شاید باورنکردنی باشد که نام خدیرا را هم در این فهرست ببینیم. بعد از ۵ فصل حضور در رئال و کسب قهرمانی در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا، خدیرا با پایان یافتن قرارداد خود در سال ۲۰۱۵، قراردادی ۴ ساله با یوونتوس به امضا رساند. او در همه این ۴ فصل به همراه یووه قهرمان سری آ شده و به جز آخرین فصل، در سایر فصول دوگانه داخلی را تکمیل کرده است. خدیرا در یوونتوس کاملا متفاوت از روزهای حضور در رئال نشان داده و آمار گلزنی خویش در اشتوتگارت را یادآوری می‌کند. (۲۱ گل در ۱۲۶ بازی برای یوونتوس در مقایسه با ۹ گل در ۱۶۱ بازی برای رئال)

ca1803b4476919873a6f48469d8d5361
هافبک تهاجمی: پل پوگبا
در روز ۳ جولای ۲۰۱۲ سرآلکس فرگوسن اعلام کرد که پوگبا با توجه به عدم تمدید قرارداد خود با یونایتد از این تیم جدا می‌شود. فرگوسن اظهار داشت که پوگبا از مدت ها قبل با یووه توافق کرده و این کار را بی احترامی به منچستریونایتد قلمداد کرد. پوگبا در ۴ فصل ۱۷۸ بازی برای یوونتوس انجام داد و ۳۴ گل هم به ثمر رساند. در هر ۴ فصل سری آ را بالای سر برد، ۳ بار در تیم منتخب فصل سری آ و یک بار در تیم منتخب فصل لیگ قهرمانان قرار گرفت و البته یک بار هم در تیم منتخب فیفا جای داشت. همه این ها موجب شد تا بعد از ۴ سال، یونایتد با پرداخت ۱۰۵ میلیون یورو به یوونتوس پوگبا را به گرانترین بازیکن دنیا تبدیل کند.

مهاجم: لوکا تونی
آقای گل سابق سری آ و بوندسلیگا در ژانویه ۲۰۱۱ از جنوا جدا شد و به یوونتوس پیوست و تا ژانویه ۲۰۱۲ هم در این باشگاه ماند. او در مجموع ۱۵ بازی برای یووه انجام داد و دو گل هم به ثمر رساند. اما علیرغم این آمار ضعیف، نام او به خاطر موضوعی خاص برای همیشه در ذهن گورخرها باقی خواهد ماند. تونی در جریان تساوی ۱-۱ یوونتوس مقابل ناتس کانتی در ۸ سپتامبر ۲۰۱۲، زننده نخستین گل تاریخ ورزشگاه اختصاصی یوونتوس بود.

مهاجم: فرناندو یورنته
همیشه تصور کرده ایم که یورنته ۳۰ تا ۳۳ ساله بوده است، اما او در سال ۲۰۱۳ و زمانی که با انتقالی آزاد از بیلبائو به یوونتوس ملحق می‌شد، همچنان ۲۸ ساله بود. او دو فصل کامل در یووه حضور داشت و در ۹۰ مسابقه، ۲۷ گل هم برای این تیم به ثمر رساند. او به همراه یوونتوس دو بار قهرمان سری آ شد و یک بار هم کوپا ایتالیا را بالای سر برد. یورنته در آخرین دقایق فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۵ مقابل بارسلونا به میدان آمد اما نتوانست جلوی شکست تیمش را بگیرد. در نهایت در سال ۲۰۱۵ به سویا پیوست.

ebf8176210b5941ffca9d5337a1c7273

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *