صفحه اصلی / عمومی / اهمیت رنگ بندی قرمز و مشکی در راکت پینگ پونگ برای ورزشکاران

اهمیت رنگ بندی قرمز و مشکی در راکت پینگ پونگ برای ورزشکاران

ad banner

شاید به ظاهر و در نگاه اول بین لاستیک سیاه و لاستیک قرمز راکت پینگ پونگ و ترکیب بندی رنگ های آن اهمیت خاصی وجود نداشته باشد، ولی دلایل مشخصی در این خصوص به چشم می خورد که ترکیب رنگی راکت تنیس روی میز از اهمیت خاصی در این بین برخوردار است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

اهمیت راکت استاندارد در رشته ورزشی پینگ پونگ

اگر شما از تفاوت بین لاستیک سیاه و لاستیک قرمز راکت پینگ پونگ آگاه باشید، می‌توانید تصمیم بگیرید که بهترین گزینه برای بهتر شدن بازی شما چیست. حتی اگر این تفاوت در یک بازی، یک امتیاز اضافی به شما بدهد به نظر می رسد که ارزش این انتخاب رنگ را دارد.
عموما راکت ها به دو صورت آماده و سفارشی وجود دارند. راکت های آماده, راکت هایی هستند که بصورت مونتاژ شده هستند و دارای تیغه و رویه لاستیکی مشخصی برای سبک بازی خاصی می باشند. این گونه از راکت ها دارای انواع زیادی می باشند و تولید کنندگان متعددی براساس یافته های خود اقدام به تولید این گونه از راکت های پینگ پنگ می کنند. در این گونه از راکت ها کافی است که بر اساس سبک بازی خود اقدام به انتخاب یکی از راکت های آماده بکنید. اما بعضی از ورزشکاران حرفه ای براساس سبک بازی خود, ترجیح می دهند که اجزاء مختلف راکت را به صورت جداگانه تهیه کنند و توسط خودشان راکت ها را مونتاژ کنند که به این گونه از راکت ها سفارشی می گویند.
پینگ پونگ
راکت های سفارشی نیز راکت هایی هستند که اجزاء مختلف آن، مانند تیغه و رویه به صورت جداگانه توسط ورزشکار و بر اساس سبک بازی ورزشکار انتخاب می شوند و سپس این دو جزء بروی یکدیگر مونتاژ می شوند. در این حالت امکان دارد که ورزشکار تیغه خود را از یک برند و رویه لاستیکی خود را از برند دیگری استفاده نماید. عموما استفاده از این راکت ها برای مقاصد تفریحی و نیمه حرفه ای مقرون به صرفه نمی باشد و توصیه نمی شود ولی در کل همواره اهمیت رنگ راکت برای هر نوعی از آن وجود داشته است.
در اوایل ابداع تنیس روی میز یا همان پینگ پونگ شما می‎توانستید از هر رنگ راکتی که دوست دارید، استفاده کنید.
حتی اگر تمایل به استفاده یک رنگ در دو طرف راکت را داشتید این قضیه امکان پذیر بود.با این حال تحقیق در زمینه فن آوری‌ های مختلف لاستیکی پیشرفت کرد و لاستیک سیاه و لاستیک قرمز راکت پینگ پونگ بوجود آمدند، به این ترتیب بازیکنان با راکت‎ های مختلف در هر دو طرف می ‎توانستند آن را به عنوان بخشی از یک استراتژی استفاده کنند.
بازیکن این امکان را دارد که با چرخاندن راکت و استفاده از طرف دیگرش ضربه‎ی متفاوتی انجام دهد و این بستگی به نوع لاستیک روی راکت دارد.
مثلا یک نوع لاستیک ضربه سرعتی به بازیکن می‎دهد و نوع دیگر لاستیک در طرف دیگر آن ممکن است ضربه‎ کات دار را بهتر کند. هم چنین باید با تمرین یاد بگیریم در پینگ پنگ چگونه ضربات کات ‌دار بزنیم؟
31 1
اگر چه بازیکنان حرفه ‌ای معمولا می‌توانند تفاوت صدا در حین ضربه زدن به توپ را تشخیص دهند، اما در محیط ‌های پر سر و صدا این تشخیص کاری بسیار دشوار است.
در دهه ۱۹۸۰ فدراسیون بین المللی تنیس روی میز، قوانین جدید در مورد راکت تنیس روی میز را معرفی کرد که بیان می‎کند یک طرف راکت باید قرمز باشد و طرف دیگر سیاه. متن رایج این قانون عبارت است از: مواد پوشش دهنده‌ی سطح کنار تیغه و یا طرف دیگر که پوشانده نشده باید قرمز مات روشن و در طرف دیگر سیاه باشد.
از آن جایی که بازیکنان اجازه‌ بررسی راکت حریف خود قبل از مسابقه را دارند، آن‎ها می ‎دانند که رنگ کدام یک ازلاستیک ‎ها برای مسابقه متناسب ‎تر است، به این ترتیب آن‎ ها می‎ توانند حرکات خودشان را با حریف تنظیم کنند.
لاستیک سیاه و لاستیک قرمز راکت تنیس چه تفاوتی دارند؟
برخلاف بیشتر اروپایی ‌ها، برای ژاپنی ‌ها رنگ سیاه یا قرمز لاستیک راکت پینگ پونگ مهم نیست.بنابر این آن ها عقیده دارند که فقط ترکیبی را انتخاب کنید که آن رنگ را ترجیح می ‌دهید و یا به آن برای بازی عادت دارید. با این حال برای بسیاری از چینی ها، نوع لاستیک و هم چنین رویه‌ دانه‌دار و ضد چرخش دارای اهمیت کمی است.
بنابراین انتخاب رنگ باید در نظر گرفته شود تا برای بازی شما بهترین نتیجه را در پی داشته باشد.
غیر قابل انعطاف اروپایی، ژاپنی
به طور کلی برای بازی جهشی اروپایی، ژاپنی تنیس روی میز، تفاوت بسیار پایین است و برای اکثر مردم بی اهمیت است.
چسبنده ضعیف چینی
در اکثر راکت‌های چینی، تفاوت کمی به چشم می خورد. سمت قرمز کمی سریع ‌تر است و سمت سیاه کمی کندتر اما چسبندگی بیشتری را دارد.
21 4
چسبنده

برای لاستیک‌های چسبنده راکت تنیس روی میز، تفاوت کاملا قابل توجه است.برای سرعت بیشتر و حساسیت کمتر به چرخش، برای حمله‌ی بهتر قرمز را و برای دفاع لاستیک سیاه را انتخاب کنید.
توجه داشته باشید که اگر شما فراموش کنید تا لاستیک چسبنده یعنی سمت سیاه را برای دفاع بکار ببرید و از سمت قرمز استفاده کنید، دفاع خوب را از دست می‎دهید و موقعیت از دست شما خواهد رفت.
هدف از انتخاب رنگ، برای شکست دادن حریف است. یادگیری قوانین و تاکتیک‎های تنیس روی میز در موفقیت بازی شما نقش مهمی دارد. هم چنین توجه داشته باشید که نظارت بر کیفیت بعضی از لاستیک ‌های چینی بسیار خوب نیست، به این معنی که شما می‌توانید تغییرات زیادی بین یک ورق و دیگری داشته باشید و می‌توانید با یک ورق قرمز که در اصل با یک ورق سیاه پوشانده شده است، برخورد کنید و به آسانی متضرر شوید.
دانه کوتاه
هدف از این لاستیک‌ ها، معمولا کنترل ضربه در حین چرخش است نه برای گرفتن ضربه‌ نهایی و چرخش معکوس. بنابراین تاثیر رنگ برای اکثر مردم بسیار با اهمیت است.اگر می‌خواهید دریافت بهتری به دست آورید، یک راکت با لاستیک دانه کوتاه را انتخاب کنید.در حالی که اگر دریافت کم و حرکت بیشتر را می‎خواهید یک راکت با لاستیک دانه کوتاه کم شیب را انتخاب کنید. علاوه بر انتخاب نوع راکت که در بازی نقش مهمی دارد، انتخاب میز پینگ پنگ هم اهمیت بالایی دارد و لازم است میز را از تولیدی میز پینگ پنگ معتبر تهیه کنید.
دانه بلند
لاستیک دانه بلند به طور عمده برای کنترل چرخش توپ و یا معکوس کردن آن استفاده می‌شود.چسبندگی کمتر ورق قرمز، بهترین چرخش را می‌ دهد و از آن جایی که لاستیک قرمز کمی سخت‌تر است، سرعت آن را بهتر جذب می‌کند.
بنابراین برای داشتن رقابت نزدیک، معمولا یک برگ قرمز در OX (بدون اسفنج) استفاده می‌شود که قابل کنترل ‌تر است.
اگر یک مهاجم هستید و می‌خواهید ضربه‌ی خودتان را اضافه کنید، در واقع ممکن است بخاطر چسبندگی متناسب، سمت دانه‌ دار مشکی را ترجیح دهید.
8
ضد چرخشی
برای اکثر لاستیک‌های ضد چرخشی، بازیکنان خواهان دریافت کمتر از حد معمول، برای کاهش تاثیر چرخش ورودی و تولید ضربات سخت برای حریف هستند.برای کمترین چسبندگی ممکن، قرمز بهترین انتخاب است.با این حال برخی از بازیکنان ضد چرخشی، واقعا چسبندگی کمتری را ترجیح می‌دهند.بنابراین بسته به نوع لاستیک ضد چرخشی که انتخاب می‌کنید، سیاه ممکن است یک گزینه مناسب باشد.
نظر شما چیست؟ آیا برای شما مهم است کدام رنگ لاستیک راکت تنیس روی میز را انتخاب کنید؟ با توجه به مطالب گفته شده می توانید اهمیت این قضیه را دریابید و گزینه های پیش رو را در نظر بگیرید. چرا که اگر می خواهید تبدیل به یک بازیکن حرفه ای شوید اولا با تمام قوانین این رشته ورزشی آشنایی داشته باشد و به دقت بر روی آن مطالعاتی را انجام دهید و ثانیا می توانید با کسب اطلاعات بیشتر می توانید از همین ابتدا همه اصول و جوانب این رشته از جمله انتخاب رنگ راکت را به درستی انتخاب کنید تا گامی محکم تر به سوی هدف خود بردارید.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *