صفحه اصلی / عمومی / معنی رل و رل زدن چیست؟ | فرق رل و سینگل

معنی رل و رل زدن چیست؟ | فرق رل و سینگل

ad banner معنی رل زدن

«معنی رل زدن چیست؟» ممکن است این سوال برای بعضی از ما پیش آمده باشد. هر چند که امروزه این اصطلاحات بخصوص بین نسل جوان امروز، دیگر خیلی متداول شده‌اند. اما ممکن است ریشه و معنی رل زدن همچنان برای بعضی از ما کنجکاوی‌برانگیز باشند.

در این مطلب از مجله بتکارت درباره معنی رل زدن و فرق رل با سینگل برای شما توضیحاتی می‌آوریم تا ابهامات کاملا رفع شود.

کلمه rel در چه جاهایی استفاده می‌شود؟

  • عده‌ای میگویند که کلمه رل یا rel از عبارت Relative یا Irrelevant گرفته شده است. اما واضح است که در اصل، از عبارت Relationship (به معنی رابطه که هرنوع رابطه‌ای می‌تونه باشه) گرفته شده است.
  • بیشترین جایی که از کلمه rel استفاده می‌شود در چت کردن یا در بیوی اینستاگرام است که نشان میدهد که طرف مقابل متاهل است یا سینگل.
  • در ایران هنگامی که دو پسر و دختر باهم وارد رابطه می‌شوند می‌گویند که ما باهم رِل زدیم یا می‌گویند من امروز با رِلَم قرار دارم.
  • خارج از بحث دختر و پسر، کلمه rel در معانی A friend, buddy, pal, comrade, mate نیز به کار می‌رود.
  • همچنین کلمه رل به عنوان کلمه مسخره بازی نیز استفاده می‌شود.
  • در کد نویسی نیز از تگ rel نیز استفاده می‌شود که ربطی به موضوع ما ندارد.
کلمه انگلیسی relationship
مخفف کلمه انگلیسی rel
تلفظ فارسی کلمه ریلیشن‌شیپ
ترجمه فارسی کلمه وابستگی ، نسبت ، میانه ، خویشاوندی ، ارتباط ، مناسبت ، مراوده ، قرابت ، خویشی ، رابطه، پیوند

معنی رل زدن چیست؟

شبکه‌های اجتماعی و توسعه ارتباطات مجازی باعث به وجود آمدن بعضی اصطلاحات جدید در زبان‌های مختلف از جمله زبان فارسی شده است. پس اگر به دنبال معنی رل زدن، هستید ریشه آن در ارتباطات جدید است.

رل زدن در معنای رایج آن به معنی وارد رابطه عاطفه شدن با یک نفر دیگر است. در واقع در شکل رایج آن وقتی یک دختر و پسر با هم وارد رابطه می‌شوند، در این حالت می‌گویند که آن‌ها با هم رل زده‌اند. به همین دلیل عبارت In Rell که در بیوگرافی اینستاگرام افراد یا سایر شبکه‌های اجتماعی، ممکن است، ببینید به معنای همین وارد رابطه شدن است.

ریشه کلمات رل و رل زدن چیست؟

برای دانستن معنی رل زدن، همچنین لازم است به ریشه لاتین آن توجه کنیم. اصطلاح «رل زدن» از ریشه کلمه Relationship انگلیسی به معنی رابطه و ارتباط است. به طوری که به صورت مخفف به rel تبدیل شده و در گفت‌وگوها و چت‌های روزانه استفاده می‌شود.

in rell1 معنی رل زدن

بنابراین وقتی فردی می‌گوید یا کسی رل زدم، یعنی اینکه وارد ارتباط دوستی عاطفی با او شده است. احتمالا آن‌ها اگر بخواهند رابطه‌شان را علنی کنند از عبارت in rell به همراه اسم یا آیدی آن فرد استفاده خواهند کرد.

promotion 1 معنی رل زدن

فرق رل با سینگل چیست؟

کلمه سینگل هم یک کلمه انگلیسی است. همان‌طور که برای فهمیدن معنی رل زدن از معنی کلمه انگلیسی استفاده کردیم، اینجا هم باید بگوییم که single به معنی «مجرد» یا «تکی» است. به همین علت به فردی گفته می‌شود که در رابطه با کسی نیست.

in rell2 معنی رل زدن

رل و سینگل به عنوان دو کلمه مخالف هم استفاده می‌شوند. یعنی وقتی یک نفر رل زده، دیگر سینگل نیست. شخصی هم که می‌گوید من سینگل هستم یعنی با کسی رل ندارد یا در رل با کسی بوده و از آن خارج شده است. چون این‌روزها رل زدن خیلی عمر درازی ندارد و خیلی افراد مدام یک رل را به هم می‌زنند و در یک رل دیگر قرار می‌گیرند!

معنی رل فاب چیست؟

حالا که معنی رل زدن را متوجه شدیم، وقتش است یک قدم جلوتر برویم و از معنی رل فاب حرف بزنیم. رل فاب را هم احتمالا از بعضی اطرافیان شنیده باشید. در این قسمت به ریشه این اصطلاح رایج و جالب می‌پردازیم.

کلمه «فابریک» یک کلمه فرانسوی است که به معنی «ساخته شده» و «محصول کارخانه‌ای» به کار می‌رود. احتمال زیاد در مورد اجناس و کالاها شنیده‌اید که از اصطلاح فابریک به معنی جنس اصل کارخانه استفاده می‌شود. حالا همین کلمه به طرز جالبی وارد ادبیات عامه و چت‌ها شده و به صورت مخفف فاب شده است.

رفیق فاب به رفیق ماندگار و صمیمی می‌گویند. رل فاب هم به معنی فردی است که با در رابطه جدی و پایدار قرار می‌گیرند. رابطه‌ای که انتظار می‌رود به اتفاقات بیشتری در آینده ختم بشود. البتاه بعضی ممکن است چندین رل مختف زده باشند اما یک رل آن‌ها جدی‌تر باشد. به همین دلیل به آن رابطه جدی، رل فاب می‌گویند.

فرق رل و زید چیست؟

زید ریشه عربی دارد و یک نامه مردانه هم به حساب می‌آید. یکی از معانی زید، دوست و یار است. امروزه در ادبیات عامه و کوچه بازاری از دوست‌دختر یا دوست‌پسر به عنوان زید یاد می‌کنند. یعنی یک نفر وقتی از دوست‌دخترش مثلا صحبت می‌کند، او را به عنوان زید یاد می‌کند.

همان‌طور که معنی رل زدن، رابطه برقرار کردن یا یک نفر است، زید زدن هم به این معنی به کار می‌رود. یعنی وقتی کسی برای دوستش تعریف می‌کند که امروز زید زدم، یعنی با جنس مخالفی دوست شده است. البته دو کلمه رل و زید ممکن است به جای هم به کار بروند اما تفاوت‌هایی دارند.

تفاوت رل و زید در این است که اولی از پرستیژ و کلاس بالاتری برخوردار است. یعنی بعضی افراد ممکن است از اینکه زیر نامیده شوند، ناراحت شوند. اما همان افراد با رل شدن یا رل کسی بودن مشکلی ندارند. چون این کلمه را مناسب‌تر می‌دانند. در نتیجه اگر بخواهید با کسی وارد رابطه شوید، احتمال اینکه به او بگویید «آیا زید من می‌شوی؟» و او پاسخ مثبت بدهد خیلی کمتر است تا وقتی بگویید: «رل من می‌شی؟».

معنی رل زدن چه فرقی با کراش دارد؟

وقتی فردی، شخصی را عمیقاً دوست دارد، اما این احساسات را درون خودش مخفی نگه می‌دارد و به فرد مقابل ابراز نمی‌کند، می‌گویند روی آن شخص کراش دارد. در واقع کراش به معنی دوست داشتن پنهانی است.

in rell3 معنی رل زدن

از همین جهت معنی رل زدن با کراش فرق دارد. چون وقتی رل می‌زنید، هر دو از موضوع خبر دارید. اما کراش زدن یک طرفه است و آن فرد که رویش کراش زده شده، ممکن است حتی روحش هم از موضوع خبردار نباشد.

معنی رل زدن در بین سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها

معنی رل زدن چه بین افراد معروف و چه افراد عادی، فرق خاصی ندارد. فقط چون زندگی سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها بیشتر توی چشم است، احتمالا حواشی و سروصدای آن بیشتر باشد.

in rell4 معنی رل زدن

اگر در مورد فرق سلبریتی و اینفلوئنسر، سوالی برایتان پیش آمده باشد هم باید بگوییم که سلبریتی ممکن است، شهرت و جایگاه خودش را از حرفه خودش خارج از مجازی به دست آورده باشد. مثلا افرادی مانند بهنام بانی، پریناز ایزدیار و رسول خادم، سلبریتی به حساب می‌آیند و در فضای مجازی هم فعالیت دارند. اما علت شهرت آن‌ها حرفه‌شان بوده است.

در نقطه مقابل اینفلوئنسرها افرادی هستند که از طریق همین فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی امروز شناخته شده‌اند. افرادی مانند الناز گلرخ، سهیل سنگری و بهناز برگزیده، اینفلوئنسر حساب می‌شوند.

وقتی دو اینفلوئنسر یا سلبریتی وارد رابطه می‌شوند، تا مدت‌ها، در فضای مجازی از آن‌ها صحبت می‌شود. مثلا وقتی الناز گلرخ یا حمید فدایی رل زدند، خیلی از آن صحبت شد. یا شایعاتی تا مدت‌ها در مورد رابطه مهدی طارمی و سحر قریشی وجود داشته است.

سوالات متداول درباره رل زدن

معنی رل زدن چیست؟

وقتی دو نفر وارد رابطه عاطفی می‌شوند، می‌گویند آن‌ها رل زده‌اند.

سینگل به چه کسی گفته می‌شود؟

سینگل به افراد مجرد گفته می‌شود.

آیا معنی رل زدن یا کراش زدن فرق دارد؟

بله معنی رل زدن با کراش فرق دارد. زمانی که فردی به یک شخص احساسات عمیقی دارد و آن را ابراز نمی‌کند از اصطلاح کراش استفاده می‌شود.

معنی کلمه relationship چیست؟

به این معنا است که دو نفر در رابطه حضور دارند.

معنی دوست دختر به انگلیسی؟

Girl Friend (گرل فرند)

معنی in rell به فارسی؟

in rell همان in relationship است که معنای آن این است که دو نفر باهم رابطه دارند.

bomb 5 معنی رل زدن
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره Sam

آواتار Sam

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *