صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / مسابقات قهرمانی بازیکنان ؛ رانی اُسالیوان و نیل رابرتسون در ایستگاه پایانی

مسابقات قهرمانی بازیکنان ؛ رانی اُسالیوان و نیل رابرتسون در ایستگاه پایانی

4 2 1

مسابقات قهرمانی بازیکنان که به رسم هرسال در شهر پرستون و در سالن گیلدهال برگزار می‌شود، اکنون به ایستگاه پایانی رسیده‌است و دو تن از آماده‌ترین و البته جذاب‌ترین اسنوکربازان جهان به فینال این مسابقات راه یافتند تا دیداری کلاسیک را برای طرفداران اسنوکر رقم بزنند. این نهمین دوره مسابقات قهرمانی بازیکنان است و نکته جالب در مورد ۸ دوره قبلی این است که هیچ ورزشکاری تا به حال موفق به کسب ۲ عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها نشده‌است.

رانی اُسالیوان اکنون شانس این را دارد که برای نخستین موفق به انجام این کار شود. از نکات مهم این رقابت‌ها امتیاز بالای آن در رده بندی جهانی اسنوکر است که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در رتبه بندی ۱۶ نفر ابتدایی داشته‌باشد. جدال نفسگیر رانی اًسالیوان و نیل رابرتسون روز یکشنبه ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه در سالن گیلدهال برگزار خواهد شد.

پیش بینی این مسابقه در سایت بتکارت

مسابقات قهرمانی بازیکنان ؛ نیل رابرتسون و بازگشت به دوران اوج

نیل رابترسون استرالیایی که بدون شک یکی از بهترین‌های اسنوکر جهان است  چند سالی از دوران اوج خود به دور بود، تاحدی که در کمال ناباوری از جمع ۱۶ اسنوکرباز برتر جهان نیز خارج شد. اما این فصل داستان متفاوتی را برای اعجوبه استرالیایی داشته‌است. نیل رابرتسون دو هفته قبل موفق شد با نمایش‌های مقتدرانه عنوان قهرمانی مسابقات آزاد ولز را کسب کند. او در مسابقات مسترز نیز موفق شده بود به نیمه نهایی صعود کند. اکنون در مسابقات قهرمانی بازیکنان نیز نیل موفق شده با شکست مارک ویلیامز قهرمان جهان و جاد ترامپ آماده‌ترین اسنوکرباز جهان به فینال برسد تا نشان دهد در حال حاضر توانایی شکست هر بازیکنی را دارد.

نیل پس از رانی اًسالیوان بهترین بازیکن در زمینه ایجاد بریک‌های امتیازی بالا محسوب می‌شود و در روز خوب خود می‌تواند از کوچک‌ترین اشتباه حریف استفاده کند. او رکورد ۱۰۰ بِرِیک صدامتیازی در یک فصل را نیز به نام خود ثبت کرده‌است که هنوز شکسته نشده‌است. نیل در دور نخست نیز موفق شده بود جو پری را از پیش رو بردارد تا همه حریفانی که او حذف کرده از ۱۶ نفر برتر رنکینگ باشند. نیل اکنون در رده بندی جهانی نیز در رتبه ۸ قرار دارد و قهرمانی در این مسابقات می‌تواند جایگاه او را به شدت بهبود ببخشد.

مسابقات قهرمانی بازیکنان

پیش بینی مسابقات اسنوکر همیشه دشوار است و انتظار می‌رود نیل با وجود امادگی بالا کار سختی را در مقابل رانی اًسالیوان داشته‌باشد.

رانی اُسالیوان ؛ نابغه خیال توقف ندارد

رانی اُسالیوان که بدون شک در این فصل آماده‌ترین بازیکن دنیای اسنوکر بوده‌است در تلاش است تا چهارمین عنوان قهرمانی فصل خود را این بار در پرستون و مسابقات قهرمانی بازیکنان به دست بیاورد. او در این مسابقات ابتدا موفق شد بری هاوکینز را از پیش رو بردارد و سپس در دیداری کلاسیک جان هیگینز حریف دیرینه خود را با نتیجه ۶-۴ شکست داد. نقطه اوج کار موشک اما در نیمه نهایی رقم خورد، جایی که او در مقابل مارک اَلن آماده قرار گرفت و با پیروزی در۶فریم متوالی عملا مارک اَلن را نابود کرد تا نشان دهد رانی اُسالیوان در روز خوبش حریفی در دنیای اسنوکر ندارد.

رانی با قهرمانی در این تورنومنت میتواند سی و پنجمین قهرمانی خود را در رقابت‌های رنکینگی اسنوکر به دست بیاورد تا تنها یک قهرمانی تا رسیدن به رکورد استفن هندری افسانه‌ای فاصله داشته‌باشد. رانی اُسالیوان همیشه به دلیل سبک بازی هیجان انگیز و هجومی‌اش مورد توجه هواداران بوده‌است اما در چند سال گذشته بخش بازی دفاعی او نیز بسیار قوی شده تا حدی که در روز خوبش تبدیل به بازیکنی شکست‌ناپذیر میشود. رانی اُسالیوان و نیل رابرتسون تاکنون ۲۴ بار در مقابل هم قرار گرفته‌اند که سهم موشک ۱۵ پیروزی و سهم نیل رابرتسون ۸ پیروزی بوده‌است.

مسابقات قهرمانی بازیکنان

پیش بینی مسابقات اسنوکر همیشه دشوار است و فرم خوب هر دوبازیکن نوید یک بازی جذاب را در فینال مسابقات قهرمانی بازیکنان می‌دهد.

پیش بینی مسابقات قهرمانی بازیکنان در سایت بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *