صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / توضیحات مدیر برنامه آنتونی جاشوا برای برگزاری مبارزه دوم برابر اندی روییز

توضیحات مدیر برنامه آنتونی جاشوا برای برگزاری مبارزه دوم برابر اندی روییز

4 2 1

ادی هرن، مدیر برنامه های آنتونی جاشوا و برگزار کننده مسابقات بوکس حرفه ای، مدعی شده که بی‌میلی اندی روییز برای مبارزه با جاشوا در خاک بریتانیا باعث شده تا مبارزه مجدد بین این دو بوکسور در کشور عربستان سعودی انجام شود.

توضحیات در خصوص مبارزه دوم آنتونی جاشوا و اندی روییز

پیش از این اعلام شده بود که آنتونی جاشوا در تاریخ هفتم ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی مصادف با شنبه شانزدهم آذر ماه ۱۳۹۸، مبارزه مجدد خود با قهرمان مکزیکی دسته سنگین وزن یعنی اندی روییز جونیور را در شهر دیریه کشوور عربستان سعودی برگزار خواهد کرد. در این مبارزه که به «نبرد بیابان های ماسه ای» معروف شده، آنتونی جاشوا برای گرفتن انتقام باید اندی روییز را شکست دهد تا کمربندهای WBA (سوپر چمپیون)، WBO، IBF و IBO در دسته سنگین وزن را از بوکسور مکزیکی پس بگیرد. جاشوا تقریبا دو ماه پیش در مبارزه نخست خود با روییز که در مدیسون اسکوئر گاردن نیویورک برگزار می‌شد به طرز غافلگیر کننده ای در راند هفتم توسط روییز ناک اوت شد و تمام کمربندهای خود را از دست داد. در ابتدا تصور می‌شد مبارزه دوم بین روییز و جاشوا یا در استادیوم پرینسیپالیتی واقع در شهر کاردیف، کشور ولز برگزار شود و یا مجددا دو مبارز در مدیسون اسکوئر گاردن شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا به مصاف یکدیگر بروند.

جاشوا هرگز دوست نداشت در جایی که قبلا شکست خورد بود، مجددا وارد رینگ شود و روییز نیست دوست نداشت با ستاره بریتانیایی در ولز روبرو شود. تا آن که در نهایت پیشنهاد ۸۳ میلیون یورویی عربستان سعودی، باعث شد بزرگ ترین مبارزه سال در خاورمیانه اتفاق بیفتد. پس از آن‌که مشخص شد تست دوپینگ دیلیان وایت در بریتانیا احتمالا مثبت اعلام خواهد شد، اندی روییز جونیور نیز در ابتدا به علت ترس از قوانین سخت آزمایش های ضد دوپینگ در این کشور، دوست نداشت با جاشوا در خانه حریف مبارزه کند. ادی هرن اکنون گفته است که مذاکرات و شرط و شروط بوکسور مکزیکی آمریکایی برای مبارزه با آنتونی جاشوا در خانه منجر به این شد که طرفین برای برگزاری مبارزه دوم در کشور بی طرف رضایت بدهند.

آنتونی جاشوا اندی روییز

هرن در گفتگو با اسکای اسپرتس نیوز گفت:

اندی روییز دوست نداشت در بریتانیا مبارزه کند، احساس می‌کرد اینطوری ناعادلانه است. من هم فکر نمی‌کنم آنتونی جاشوا به دنبال بهانه باشد. او می‌خواهد که مبارزه دوم را بدون هیچ حرف و حدیثی ببرد و بنابراین انجام مبارزه در یک کشور بی طرف منطقی بود. من فکر نمی‌کنم آنتونی جاشوا نیازی به پول داشته باشد. وضعیت او خوب است. از نظر ریسک کردن و با توجه به برگزاری مبارزه در محلی بی طرف به جای بریتانیا، در این مبارزه خطر بیشتری جاشوا را نسبت به روییز تهدید می‌کند. من فکر می‌کنم او تصمیمی منطقی گرفت. جاشوا را برای این کار ستایش می‌کنم، او از هیچ چالشی نمی‌ترسد.

میزبانی عربستان سعودی از این مبارزه با انتقادات زیادی مواجه شده است. بسیاری سابقه این کشور در زیر پا نهادن حقوق بشر را مطرح کرده اند. هرن که انتظار این واکنش های شدید را می‌کشید گفت:

من می‌دانستم زمانی که برای تعیین محل برگزاری تصمیم بگیریم، همه افراد واکنش مثبتی نشان نخواهند داد و شاهد انتقادات و بحث و جدل هایی خواهیم بود. من یک برگزار کننده بوکس هستم و گاهی اوقات انتقادات و کنجکاوی ها در نهایت منجر به عظمت بیش از حد یک رویددا خواهد شد.

در روزهای اخیر ادعا شده بود که مبارزه دوم جاشوا و روییز به بالاترین مبلغ پیشنهادی فروخته شده است. هرن این موضوع را رد کرد و اذعان داشت، پول هیچ ربطی به تعیین محل برگزاری مبارزه نداشت.

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *