صفحه اصلی / عمومی / پیروزی تورنتو رپترز برابر گلدن استیت وریرز در اولین فینال NBA

پیروزی تورنتو رپترز برابر گلدن استیت وریرز در اولین فینال NBA

ad banner

در اولین بازی برگزار شده در فینال بسکتبال حرفه ای آمریکا NBA که بین قهرمان کنفرانس شرق و قهرمان کنفرانس غرب برگزار می شود، تورنتو رپترز با غلبه قهرمان کنفرانس غرب یعنی تیم گلدن استیت وریرز به اولین پیروزی خود در این رقابت ها دست پیدا کرد. در بازی که روز گذشته برگزار شد تیم تورنتو رپترز با نتیجه ۱۱۸ بر ۱۰۹ پیروز میدان شد و اولین پیروزی خود را با درخشش فوق ستاره خود پاسکال سیاکام و تحت نظر سر مربی خودآقای نیک نرس بسکتبالیست سابق امریکایی جشن گرفت.

پیش‌بینی مسابقات بسکتبال NBA در سایت بتکارت

همان طوری که دیدید در هفته گذشته تیم گلدن استیت وریرز توانست قهرمانی در کنفرانس غرب رقابت های بسکتبال حرفه ای NBA را از آن خود کند و در چهار بازی برگزار شده مقابل پورتلند تریل بلیزرز هر ۴ بازی را پیروز شود و قهرمان این دوره از رقابت های کنفرانس غرب لقب گیرد. از آن طرف در مسابقات کنفرانش شرق چند روز قبل نیز که شش بازی به طول انجامید تیم تورنتو رپترز که تیم کامبک ها لقب گرفت در ششمین بازی برگزار شده در فینال کنفرانس شرق بسکتبال حرفه ای آمریکا NBA توانست با غلبه بر تیم میلواکی باکس قهرمان این دوره از مسابقات بسکتبال حرفه ای آمریکا NBA در رقابت های کنفرانس شرق شود و با ثبت امتیاز ۱۰۰ بر ۹۴ در آن بازی و با نتیجه کلی ۴ بر ۲ در مجموع کل، برای اولین بار در تاریخ خود این قهرمانی را در ورزشگاه خانگی خود در کنار هواداران جشن گرفت. در این سری از مسابقات که روز قبل آغاز شده این دو تیم یعنی قهرمان کنفرانس غرب گلدن استیت و قهرمان کنفرانس شرق تورنتو رپترز باید با هم رقابت کنند تا قهرمان کلی این دوره از مسابقات حرفه ای بسکتبال امریکا NBA مشخص گردد. و اما در شب اول این مسابقات چه گذشت.

تورنتو رپترز در فینال NBA قدم اول را برابر گلدن استیت محکم برداشت

تورنتو رپترز در فینال NBA قدم اول را برابر گلدن استیت محکم برداشت

خلاصه بازی و اتفاقات را در متن زیر بخوانید:

این بازی در ورزشگاه خانگی تیم تورنتو رپترز، اسکاتی بانک آرنا برگزار شد و همانند بازی های قبل استادیوم پر از جمعیتی بود که طرفدار این تیم کانادایی بودند و با تشویق بی امان خود همه چیز را به نفع تیم میزبان محیا کرده بودند.در بیرون از استادیوم نیز مانیتورهای برای دیدن این بازی مهم تعبیه شده بود که هواداران دو تیم که بیشتر طرفداران تورنتو بودند این بازی را دور هم به تماشا بنشینند. بازی شروع شد و تماشاگران جو فوق العاده ای را برای تیم خود محیا کردند.

کوارتر اول را تیم تورنتو رپترز بهتر آغاز کرد و با تمرکز بر پرتاب های سه امتیازی رفته رفته اختلاف بین را افزایش داد.گلدن استیت نیز حملاتی را انجام داد ولی علاوه بر خط حمله تیم تورنتو که اختلاف را بیشتر می کردند دفاع این تیم نیز هیچ امتیازی از دست نمی داد و همین باعث می شد اختلاف به خوبی حفظ شود. اما گلدن استیت رفته رفته سعی داشت اختلاف ایجاد شده را جبران نماید که تا حدودی موفق بود که این کار را انجام دهد. ولی باز در نهایت اختلاف به ۴ امتیاز رسید و بعد از آن هم این تیم تورنتو رپترز با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ پیروز کوارتر اول شد تا هواداران که استرس زیادی را تحمل می کردند از این نتیجه به وجد بیایند و سالن را منفجر کنند. آن ها دائما تیم خود را تشویق می کردند و همین باعث افزایش روحیه بازیکنان می شد. درکوارتر دوم تیم گلدن استیت شروع خوبی نسبت به کوارتر اول داشت و بازیکن مصدوم خود را پس از مدت ها به میدان مسابقه فرستاد دمارکوس کازینز به زمین آمد و توانست موثر ظاهر شود و از همان ابتدا موفق به کسب امتیاز شد و گلدن با دفاع خوب خود در برابر حملات تورنتو و درخشش بازیکنان خود اختلاف امتیاز فی ما بین را تا جبران کرد و حتی در دقایقی از رپترز پیش افتاد اما میزبان باز هم حملات خود را افزایش داد و اختلاف امتیاز را کم کرد و باز پیش افتاد.

تورنتو رپترز با درخشش ستارگانش گرین و لاوری باز هم توانست از گلدن استیت جلو بیفتد و در نهایت کوارتر دوم را برد و با نتیجه ۳۴ بر ۲۸ پیروز به رختکن مسابقه رفت و منتظر شروع کوارتر سوم و نیمه دوم بازی ماند و در مجموع امتیازات ۵۹ بر ۴۹ به نفع این تیم کانادایی نیمه اول بازی به اتمام رسید. در کوارتر سوم تیم گلدن استیت حملات خود را افزایش داد ولی ضعف در دفاع این تیم به شهود دیده می شد و درخشش بازیکن رپترز پاسکال سیاکام باز هم برای آن ها دردسر ساز شد و نتوانستند اختلاف را بیشتر کنند. در دقیقه آخر بازی کمترین فاصله دو تیم رقم خورد و با یک پرتاب سه امتیازی از مک کینی اختلاف امتیاز به را ۴ رساند ولی در ادامه حملات تند مهاجمان تیم تورنتو رپترز و پنالتی های کووای لنارد باعث شد اختلاف کمتر شود و همین کافی بود تا هواداران سالن مسابقه را منفجر کنند. تشویق های هواداران میزبان به حدی زیاد بود که صداهای دیگر به سختی شنیده می شد و تیم میزبان از حمایت بالایی برخوردار شده بود. کوارتر سوم اما با نتیجه ۳۲ بر ۲۹ به نفع تیم گلدن استیت به پایان رسید و در مجموع باز رپترز با اختلاف ۷ امتیاز و با نتیجه ۸۸ بر ۸۱ در پایان کوارتر سوم از تیم مهمان جلو افتاده بود.

3cdca3c2063d580bf5e1729cbee82778

در کوارتر چهارم گلدن استیت حملات خود را بیشتر کرد و با پرتاب های ۳ امتیازی خود اختلاف را کم کرد ولی در ادامه تورنتو رپترز که با جدیت بیشتری به زمین مسابقه آمده بود که این بازی را واگذار نکند با تیز هوشی بازیکنان خود از جمله کووای لنارد و سیاکم پیش افتاد و تیم گلدن استیت را مجبور کرد که تایم اوت بگیرد ولی این وقت استراحت نیز موثر واقع نشده و در فاصله چند دقیقه به پایان مسابقه اختلاف دو رقمی بین این دو تیم رقم خورد تا باز هم تیم گلدن استیت مجبور شود تایم اوت درخواست کند. بعد از تایم اوت آخر بازیکنان باز به زمین مسابقه بازگشتند و درخشش لنارد در دفاع و سیاکام و گرین در خط حمله باعث شد اختلاف فی ما بین افزایش پیدا کند و تیم گلدن استیت به سختی بتواند این نتیجه را جبران نماید. تنها یک دقیقه به انتهای مسابقه مانده بود تا این که گسول بر روی استفن کری خطا کرد و سه پرتاب پنالتی را به او هدیه داد و کری نیز با گل کردن تمامی توپ ها باعث شد اختلاف امتیاز به عدد ۷ برسد. بلافاصله نیز سیاکام حمله کرد و ۲ ا امتیاز را کسب کرد و اختلاف امتیاز به عدد ۹ رسید. بعد از آن در ثانیه های پایانی تیم گلدن استیت هر چقدر تلاش کرد نتوانست کاری از پیش ببرد و بازی خوب بازیکنان تیم تورنتو جبران امتیاز را برای گلدنی ها سخت و سخت تر کرده بود. در نهایت تیم تورنتو رپترز با نتیجه ۳۰ بر ۲۸ کوارتر چهارم را نیز پیروز شد تا در مجموع امتیاز کلی ۱۱۸ بر ۱۰۹ برنده اولین بازی فینال این رقابت مهم شود.
آمار بازی:

تیم پرتاب منطقه ای پرتاب سه امتیازی ترن اوور ریباند
تورنتو رپترز 50% 39.4% 10 36
گلدن استیت وریرز 42.9% 38.7% 16 38

آمار بازیکنان:

تیم بازیکن امتیاز بازیکن ریباند بازیکن اسیست
تورنتو رپترز پاسکال سیاکام 32 کوای لنارد/پاسکال سیاکام 8 کایل لاوری 9
گلدن استیت وریرز استفن کری 34 دریماند گرین 10 دریماند گرین 10

همان طور که می بینید امتیاز آورترین بازیکن تورنتو رپترز پاسکال سیاکام با ۳۲ و برای گلدن استیت وریرز استفن کری با ۳۴ امتیاز بود. از نظر تعداد اسیست نیز کایل لاوری آمار ۹ اسیست و کوای لنارد/پاسکال سیاکام با ۸ ریباند و دریماند گرین با ۱۰ اسیست و ۱۰ ریباند برترین های این میدان بودند.
بدین ترتیب تیم تورنتو رپترز اولین بازی خود برابر گلدن استیت را برد و در نتیجه کلی ۱ بر صفر از حریف پیش افتاد
تا همه نگاه ها به بازی های بعدی این دو تیم باشد.

a3739876e48e39e855fc8741702132c1

پیش‌بینی مسابقات بسکتبال NBA در سایت بتکارت

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *