صفحه اصلی / عمومی / جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ مصر ۰-۱ آفریقای جنوبی ؛ حذف عجیب یاران صلاح

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ مصر ۰-۱ آفریقای جنوبی ؛ حذف عجیب یاران صلاح

ad banner

در چهارچوب رقابتهای جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ، در چهارمین بازی مرحله یک هشتم نهایی تیم های مصر و آفریقای جنوبی مقابل یکدیگر به میدان رفتند و این بازی با برتری دور از انتظار آفریقای جنوبی مقابل میزبان به پایان رسید تا محمد صلاح در راه رسیدن به عنوان قهرمانی با کشورش ناکام بماند.

پیروزی تیم ملی آفریقای جنوبی مقابل مصر در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

 

این بازی که چهارمین بازی مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ بود، در ورزشگاه بین المللی شهر قاهره راس ساعت ۲۳:۳۰ روز شنبه پانزدهم تیرماه به وقت ایران آغاز شد. قضاوت این دیدار بر عهده اریک اوتوگو از کشور گابن بود. آفریقای جنوبی پس از طی مسیری سخت در راه رسیدن به مرحله حذفی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ در این دیدار دست به شگفتی بزرگی زد و مصر میزبان را در خانه با یک گل شکست داد تا رویای فراعنه برای قهرمانی در خاک خودشان نقش بر آب شود. تک گل تمبینسکی لورچ باعث شد تا شاگردان خاویر آگیره حذف زودهنگامی از جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ داشته باشند. آفریقای جنوبی نیز در ادامه مسیر خود بدنبال کسب دومین قهرمانی تاریخش در این مسابقات خواهد بود. شاگردان استوارت بکستر در مرحله گروهی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ پس از باخت به ساحل عاج و مراکش زیر فشار انتقادات شدیدی قرار گرفته بودند اما در این بازی با نظم و انسجام خاصی درون زمین دیده شدند بطوری که حضور فوق ستاره ای مانند محمد صلاح در زمین به نوعی احساس نشد و بازیکنان افریقای جنوبی به خوبی این ستاره تیم لیورپول را کنترل کرده بودند. در نیمه نخست تلاش دو تیم پایاپای بود و هر تیم یک موقعیت خوب گلزنی را از دست داد. ضربه ایستگاهی پرسی تائو با واکنش خوب محمد الشناوی همراه بود و در نقطه مقابل بهترین بخت گلزنی مصر توسط ترزگه از دست رفت تا وی نتواند دروازه رونن ویلیامز را باز کند. با شروع نیمه دوم بار دیگر با پاس طلایی محمد صلاح، ترزگه داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد اما باز هم باز ضربه ای ضعیف توپ را به بیرون دروازه زد. مصر بازی را کنترل شده در اختیار خود داشت اما در خلق فرصت های گلزنی ناکام بود. در نقطه مقابل افریقای جنوبی روی ضدحملات بسیار خطرناک نشان میداد و نزدیک بود با ضربه کاپیتانش به گل پیروزی دست پیدا کند. بازی در دقایق پایانی همچنان با حملات مصر دنبال میشد تا اینکه برخلاف جریان بازی روی یک کار تمرین شده توسط یاران افریقای جنوبی، لورچ با ضربه دقیق از کنار دست الشناوی تیمش را پیش انداخت. در چند دقیقه باقیمانده تلاش مصر برای زدن گل تساوی فایده ای نداشت تا میزبان وداع زودهنگامی با جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ داشته باشد. آفریقای جنوبی با این برد به جمع هشت تیم برتر راه یافت و در مرحله یک چهارم نهایی حریف تیم ملی نیجریه خواهد بود.

شرح گل ها

  • تمبینسکی لورچ (آفریقای جنوبی): دقیقه ۸۵ روی ضدحمله برق آسا یاران افریقای جنوبی، لورچ با پاس موتیبا توانست در موقعیت تک به تک با الشناوی قرار بگیرد و با ضربه ای دقیق دروازه مصر را باز کند.

نکات آماری

  • تیم ملی مصر از سال ۲۰۰۴ که در مرحله گروهی جام ملتهای افریقا حذف شده بود، سابقه حذف تا قبل از مرحله یک چهارم نهایی را نداشت و با پایان این دیدار رکورد ۱۵ ساله شکسته شد.
  • افریقای جنوبی از زمان برد ۱-۰ برابر غنا در مرحله یک چهارم نهایی جام ملتها سال ۲۰۰۰، دیگر نتوانسته بود در مرحله حذفی موفق به کسب پیروزی شود.
  • الشناوی با ۱۶ مهار توپ بالاترین آمار را بین دروازبانان جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ دارد.
  • لورچ توانست اولین گل ملی خود را برای کشورش در این بازی حساب به ثمر برساند.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *