صفحه اصلی / راهنمای شرط‌بندی مسابقات / جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ ماداگاسکار ۲(۴)-(۲)۲ جمهوری کنگو

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ ماداگاسکار ۲(۴)-(۲)۲ جمهوری کنگو

4 2 1

در چهارچوب رقابتهای جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ، در پنجمین بازی مرحله یک هشتم نهایی تیم های ماداگاسکار و جمهوری کنگو مقابل یکدیگر به میدان رفتند و این بازی بعد از تساوی در وقت های قانونی، در ضربات پنالتی با پیروزی ماداگاسکار پایان یافت تا شگفتی سازی این تیم همچنان ادامه داشته باشد.

پیروزی تیم ملی ماداگاسکار مقابل جمهوری کنگو در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

این بازی که پنجمین بازی مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ بود، در ورزشگاه شهر اسکندریه راس ساعت ۲۰:۳۰ روز یکشنبه شانزدهم تیرماه به وقت ایران آغاز شد. قضاوت این دیدار بر عهده نورالدین جعفری از کشور مراکش بود. ماداگاسکار پس از تساوی ۲-۲ در وقت های قانونی مقابل جمهوری کنگو توانست این تیم را در ضربات پنالتی شکست داده تا راهی مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ شود. پیش از این دیدار ماداگاسکار در مرحله گروهی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ با شکست دادن نیجریه شگفتی سازی کرده بود و توانسته بود در گروه دوم رقابتها بعنوان تیم اول صعود کند. بازی با شروع طوفانی ماداگاسکار آغاز شد و در همان دقایق اولیه آنها توانستند گل اول بازی را به ثمر برسانند. پس از این گل کنگو برای به تساوی کشیدن دیدار جلو کشید و ده دقیقه بعد با ضربه سر باکامبو، گل تساوی جمهوری کنگو به ثمر رسید. بعد از این گل حملات کنگو همچنان ادامه داشت و امبمبا فرصت های گلزنی مناسبی را نتوانست تبدیل به گل کند تا بازی همچنان ۱-۱ ادامه داشته باشد. در نیمه دوم بازی برابر دنبال میشد و پس از آنکه در موقعیتی تک به تک باکامبو نتوانست دروازه آدرین ملوین را باز کند، ماداگاسکار در ضدحمله آندریاتسیما توانست تیمش را پیش بیاندازد اما این پایان کار نبود و دقیقه ۹۰ امبمبا بالاخره بعد از خلق چند موقعیت توانست دروازه حریف را باز کند تا بازی به وقت اضافی کشیده شود. در وقتهای اضافه بازی از جانب هر دوتیم با احتیاط دنبال میشد تا این ۳۰ دقیقه بدون خلق موقعیت گل به اتمام برسد. در ضربات پنالتی بازیکنان ماداگاسکار موفق عمل کردند و هر چهار ضربه خود را به گل تبدیل کردند. در نقطه مقابل دو بازیکن تیم ملی کنگو ضربات خود را به بالای دروازه فرستادند تا ماداگاسکار در مجموع ۴-۲ به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ صعود کند. حریف این تیم گمنام در مرحله بعدی، یکی از تیمهای غنا یا تونس خواهد بود.

شرح گل ها

  • ابراهیم آمادا (ماداگاسکار): در دقیقه ۹ روی ارسال نومن به پشت محوطه جریمه، آمادا با ضربه زیبا دروازه ماتامپی را باز کرد.
  • سدریک باکامبو (کنگو): دقیقه ۲۱ روی سانتر زیبای موزینگا، باکامبو با ضربه سر توانست بازی را به تساوی بکشاند.
  • فانوا آندریاتسیما (ماداگاسکار): دقیقه ۷۷ روی ارسال متانیره از سمت راست، آندریاتسیما با ضربه سر تیمش را پیش انداخت.
  • چنسل امبمبا (کنگو): درحالیکه بازی رو به پایان بود امبمبا در دقیقه ۹۰ توانست توپ ارسالی را با ضربه سر وارد دروازه حریف کرده تا بازی به وقت اضافه کشیده شود.

نکات آماری

  • از سال ۱۹۸۲ که لیبی در جام ملت های آفریقا در چهار دیدار نخست خود در مسابقات شکست نخورد، ماداگاسکار حالا اولین تیمی است که بدون شکست به جمع هشت تیم برتر راه پیدا می کند. آنها تا اینجای کار دو برد و دو تساوی در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ بدست آورده اند.
  • تیم ملی جمهوری کنگو در پنج دیدار اخیر خود در چهارچوب مسابقات جام ملت های افریقا تنها توانسته در یک بازی پیروز شود که آن هم بازی مقابل زیمبابوه در مرحله گروهی همین جام بود.
  • ماداگاسکار بعد از تیم ملی زامبیا سال ۱۹۷۴ به اولین تیمی تبدیل می شود که در هر چهار دیدار اولش در این مسابقات موفق به گلزنی می شود.
  • سدریک باکامبو مهاجم تیم جمهوری کنگو سه گل از پنج گل اخیر تیم ملی کشورش در این جام را به ثمر رسانده است.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ezgif.com gif maker 1
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

فوتبال لیگ برتر انگلیس ( برنلی - کریستال پالاس )

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم ۳ آذر در سایت بتکارت

مسابقات مهم ورزشی هر روزه در سراسر جهان در حال برگزاری است و نویسندگان سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.