صفحه اصلی / راهنمای شرط‌بندی مسابقات / جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ سنگال ۳-۰ کنیا؛ صعود با دبل سادیو مانه

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ سنگال ۳-۰ کنیا؛ صعود با دبل سادیو مانه

4 2 1

در بازی های روز یازدهم جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ، ساعاتی پیش در هفته سوم بازی های گروه C تیم های سنگال و کنیا مقابل یکدیگر به میدان رفتند و این بازی با پیروزی تیم ملی سنگال به پایان رسید. سادیو مانه ستاره این تیم با زدن دو گل نقش مهمی در ثبت این پیروزی داشت.

پیروزی تیم ملی سنگال مقابل تیم کنیا در گروه سوم جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

این بازی در ورزشگاه ۳۰ ژوئن شهر قاهره، راس ساعت ۲۳:۳۰ دوشنبه دهم تیرماه به وقت ایران آغاز شد. قضاوت این دیدار بر عهده جهاد گریشا داوری از کشور مصر بود. ستاره تیم لیورپول اگرچه در نیمه اول ضربه پنالتی را از دست داد اما در نیمه دوم با زدن دو گل شیرهای ترانگا را به مرحله حذفی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ فرستاد. امیدهای کنیا برای صعود به مرحله بعدی رقابتهای جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ اکنون با این شکست سنگین کمرنگتر از گذشته شده است. تاکنون تیمهای شرق آفریقا نتوانسته اند تیمهای غرب این قاره را در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ شکست دهند و با دو باخت و یک تساوی آمار ضعیفی از خود به جای گذاشته اند. در ابتدای بازی این کنیا بود که میرفت با فرصت بدست آمده توسط مایکل اولونگا مهاجم دوگله خود بازی را با برتری آغاز کند اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت. سه دقیقه بعد با خطای مدافع راست کنیا روی مانه این بازیکن صاحب ضربه ایستگاهی شد که پاتریک ماتاسی دروازبان کنیا توپ را مهار کرد. کنیا خوش شانس بود که هند پنالتی واضح ویکتور وانیاما کاپیتان این تیم در محوطه جریمه اعلام نشد. داور با تکان دادن دستش ادامه بازی را نشان داد که با اعتراض شدید یاران سنگال همراه شد. دقایقی بعد ماتاسی بار دیگر ناجی تیمش شد و ضربه باباکار نیانگ مهاجم سنگالی را که از سد سه دفاع کنیا گذشته بود به خوبی مهار کرد. سرانجام فرصت طلایی برای سنگالی ها پیش آمد و سالیو سیسه با خطای موسی محمد درون محوطه جریمه سرنگون شد. داور ضربه پنالتی را اعلام کرد و سادیو مانه پشت توپ ایستاد تا نخستین گلش در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ را به ثمر برساند اما ماتاسی ستاره کنیا ضربه مهاجم لیورپول را مهار کرد. نیمه اول با درخشش گلر کنیایی بدون گل به پایان رسید. در نیمه دوم اوضاع به همان شکل دنبال شد و تیم کنیا با عقب نشستن سعی در کسب حداقل امتیاز و صعود به مرحله بعدی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ داشت. سرانجام سنگال در دقیقه ۶۳ به کمترین حقش در این دیدار رسید. روی ارسال لامینه گاساما توپ به ایسمایلا سار رسید تا گل اول بازی به ثمر برسد. مانه دقایقی بعد این برتری را دوبرابر کرد تا کار کنیا تمام شود. کلکسیون اشتباهات خط دفاع کنیا با خطای پنالتی واضح اوتینو تکمیل شد و این بازیکن با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد. سادیو مانه اینبار توانست ضربه پنالتی را به گل تبدیل کند تا تیمش با برتری قاطع با شش امتیاز و پشت سر الجزایر نه امتیازی به مرحله بعدی صعود کند. حریف بعدی سنگال در مرحله حذفی، تیم ملی اوگاندا خواهد بود. تیم ملی کنیا نیز برای صعود باید منتظر نتایج سایر گروه ها بماند.

شرح گل ها

  • ایسمایلا سار (۶۳): ارسال گاساما در محوطه جریمه با ضربه دقیق سار به گل اول تبدیل شد.
  • سادیو مانه (۷۱): اشتباه موسی محمد در دفع توپ، موقعیت آسانی را نصیب مهاجم لیورپول کرد تا دروازه ماتاسی به سادگی برای بار دوم گشوده شود.
  • سادیو مانه (۷۸): خطای پنالتی اوتینو با ضربه مانه همراه بود و این بازیکن با فریب ماتاسی گل سوم تیمش را به ثمر رساند.
ezgif.com gif maker 1
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

فوتبال لیگ برتر انگلیس ( برنلی - کریستال پالاس )

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم ۳ آذر در سایت بتکارت

مسابقات مهم ورزشی هر روزه در سراسر جهان در حال برگزاری است و نویسندگان سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.