صفحه اصلی / عمومی / جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ سنگال ۱-۰ تونس؛ صعود سخت شاگردان سیسه به فینال

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ؛ سنگال ۱-۰ تونس؛ صعود سخت شاگردان سیسه به فینال

ad banner

در چهارچوب رقابتهای جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ ، در نخستین بازی مرحله نیمه نهایی تیم های سنگال و تونس مقابل یکدیگر به میدان رفتند که این دیدار در وقتهای قانونی با تساوی بدون گل به پایان رسید. در وقت های اضافی سنگال با گل به خودی حریف به بازی نهایی راه یافت.

پیروزی تیم ملی سنگال مقابل تونس در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹

این بازی که نخستین بازی مرحله نیمه نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ بود، در ورزشگاه ۳۰ ژوئن شهر قاهره راس ساعت ۲۰:۳۰ روز یکشنبه بیست و سوم تیرماه به وقت ایران آغاز شد. قضاوت این دیدار بر عهده داوری از کشور اتیوپی بود. ده دقیقه مانده به پایان وقت های اضافی بازی، گل به خودی دیلن بران باعث شد تا سنگال با یک گل به بازی پایانی رقابت های جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ راه یابد. سنگال در بازی ای دراماتیک که هردو تیم یک ضربه پنالتی را از دست دادند پیروز شد تا برای دومین بار در تاریخ به فینال جام ملتهای افریقا راه یابد. نایب قهرمان سال ۲۰۰۲ در مراحل حذفی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ اوگاندا و بنین را با پیروزی ۱-۰ از پیش رو برداشته بود و در این دیدار نیز صلابت خط دفاعی خود را با بسته نگه داشتن دروازه ادامه داد. در پانزده دقیقه پایانی بازی بود که فرجانی ساسی بازیکن تیم ملی تونس از روی نقطه پنالتی فرصتی طلایی را برای پیش انداختن تیمش از دست داد. پنج دقیقه بعد در نقطه مقابل اینبار نوبت هنری سویت بود که ضربه پنالتی را برای سنگال از دست بدهد. با بدشانسی دیلن بران بازیکن تیم تونس ده دقیقه به پایان بازی در وقتهای اضافی، این شاگردان آلیو سیسه بودند که از حریف جلو افتادند. در دقایق پایانی علی رغم حضور سیستم کمک داور ویدئویی، پنالتی مسلمی برای تیم تونس گرفته نشد تا بازیکنان این تیم به شدت نسبت به تصمیمات داوری معترض باشند. سنگال در نیمه اول تیم برتر میدان بود و فرصت های خوبی روی دروازه تونس خلق کرد. یوسف سبلی شوت از راه دوری را به سمت دروازه تونس زد که با اختلاف کمی از کنار خط به بیرون رفت. چند دقیقه بعد سادیو مانه میتوانست تیمش را پیش بیاندازد اما ضربه خطرناک این بازیکن با واکنش موئز حسن به بیرون رفت. با آغاز نیمه دوم تاها خنیسی و فرجانی ساسی تونس را در نزدیکی رسیدن به گل اول قرار دادند اما بازی همچنان بدون گل دنبال میشد تا اینکه در اواخر بازی ضربه پنالتی برای تونس گرفته شد. پنالتی روی خطای هند کالیدو کولیبالی مدافع تیم ناپولی گرفته شد. ساسی پشت توپ ایستاد اما ضربه او توسط گومیس مهار شد. پنج دقیقه بعد روی خطای دیلن بران روی ایسمایلا سار، پنالتی به سود سنگال گرفته شد اما ضربه سویت به گوشه راست دروازه با مهار دروازبان تونس همراه شد. سرانجام در وقت های اضافه روی اشتباه موئز حسن و گل به خودی بران، سنگال به گل اول رسید. در حالیکه تنها پنج دقیقه به پایان بازی زمان باقی مانده بود سلیف سانه با ضربه سر به دست ادریس گویه زد و انتظار می رفت که پنالتی سوم این دیدار را شاهد باشیم اما داور بازی در تصمیمی عجیب حتی با وجود سیستم ویدئوچک حاضر به گرفتن پنالتی نشد تا خشم بازیکنان تونس را برانگیزد. در نهایت بازی با همان یک گل به پایان رسید تا سنگال در دیدار نهایی جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ مقابل تیم ملی الجزایر قرار بگیرد. دیداری تکراری که در مرحله گروهی با برد الجزایر به پایان رسیده بود. تونس نیز در بازی رده بندی به مصاف نیجریه خواهد رفت.

شرح گل ها

  • دیلن بران (گل به خودی به سود سنگال): روی اشتباه فاحش موئز حسن دروازبان تیم ملی تونس، بران با بدشانسی توپ را وارد دروازه خودی کرد.

نکات آماری

  • سنگال در چهار دیدار اخیرش در جام ملت های آفریقا به پیروزی رسیده است که این بهترین رکورد آنها محسوب می شود.
  • تونس از شش حضور در نیمه نهایی جام ملت های آفریقا، متحمل چهار شکست شده است.
  • شش ضربه از سیزده ضربه پنالتی اعلام شده در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۹ به هدر رفته است که این بالاترین میزان از دست دادن پنالتی از سال ۲۰۱۰ محسوب می شود.
  • از سال ۲۰۱۰ این اولین بار بود که در یک دیدار جام ملت های آفریقا دو پنالتی توسط دروازبانان مهار میشد.
bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *