صفحه اصلی / عمومی / بررسی تیم منتخب دهه اخیر سری آ ایتالیا با حضور بازیکنان یوونتوس

بررسی تیم منتخب دهه اخیر سری آ ایتالیا با حضور بازیکنان یوونتوس

ad banner

با توجه به فرا رسیدن سال ۲۰۲۰،‌ در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به ترکیب منتخب ۱۰ سال گذشته سری آ ایتالیا.

لیگ ایتالیا در یک دهه اخیر با قدرت نمایی یوونتوس پیگیری شده و بیانکونری در هشت دوره اخیر این رقابت ها، قهرمان بلامنازع سری آ بوده است. بعد از سه گانه تاریخی اینتر میلان با هدایت ژوزه مورینیو در آغاز دهه اخیر میلادی، نرآتزوری در سراشیبی سقوط قرار گرفت و بعد از فرصت برای آث میلان با هدایت مکس الگری و ستارگانی نظیر رونالدینیو و زلاتان ایبراهیموویچ فراهم شد تا در فصل ۲۰۱۱/۱۲ مقام قهرمانی را به دست بیاورند.

بعد از این فصل، دوره سلطه بیانکونری در ایتالیا آغاز شد و یووه در سه فصل پیاپی با هدایت آنتونیو کونته و شکستن انواع و اقسام رکوردها قهرمانی را به دست آورد. موفقیت های بانوی پیر به کونته ختم نشد و با حضور مکس الگری روی نیمکت این تیم، یووه ۵ فصل دیگر نیز به این عنوان رسید اگرچه در این سال ها بیانکونری نتوانست قدرت خود را بر قاره اروپا نیز اثبات کرده و دو بار در مرحله پایانی مغلوب تیم های رئال مادرید و بارسلونا شد.

ترکیب منتخب دهه اخیر سری آ ایتالیا

دروازبان: جیان لوییجی بوفون (ایتالیا)

سری آ ایتالیا

بزرگ ترین دروازبان تاریخ فوتبال ایتالیا بدون شک در این لیست قرار خواهد داشت زیرا بوفون به تنهایی هفت اسکودتو را در این دهه به دست آورده است. جیجی بوفون همچنین ۵ بار در تیم منتخب فصل حضور داشته و در سال ۲۰۱۷ و در سن ۳۹ سالگی نیز عنوان بهترین بازیکن فصل را به دست آورده است.

به جز قدرت بالای بوفون درون چارچوب دروازه، باید به رهبری این سنگربان ایتالیایی نیز اشاره کرد که او را به الگویی در دنیای فوتبال تبدیل کرده است. علی رغم احترام به سمیر هنداوویچ و عملکرد بی نظیر او در دهه اخیر، باید پیراهن شماره یک این لیست را به بوفون اهدا کرد.

مدافع راست: آندره آ بارزاگلی (ایتالیا)

da511bb76a5321cb44815a9f87804e17

بدون شک، بارزاگلی بازیکنی است که در خط دفاع یوونتوس و مثلث این تیم در یک سوم ابتدایی زمین معروف به بی بی سی، همواره مورد کمترین توجهات بوده است. مشخصا آندره آ بارزاگلی هیچگاه بهترین مدافع، قوی ترین یا سریع ترین آن ها نبود اما با هوش بالای خود همیشه سعی در خنثی کردن نقشه حملات حریفان داشت.

بارزاگلی همراه با یووه هشت قهرمانی ایتالیا را به دست آورد و در تیم منتخب فصل لیگ ایتالیا در در ۴ سال ۲۰۱۲، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ حضور داشت.

مدافع مرکزی: لئوناردو بونوچی (ایتالیا)

0e1f8c524a267200ee2e2baf9d6ac645

تصمیم آنتونیو کونته مبنی بر استفاده از سیستم سه دفاعه، یکی از مهم ترین تصمیمات فوتبال ایتالیا در دهه اخیر بود که دوره موفقیت بلامنازع در تورین را آغاز کرد. هیچ مدافعی به اندازه لئوناردو بونوچی در این سیستم، مطابقت با حضور در ترکیب نداشت. بازیکنی که پیشتر به عنوان یک هافبک تدافعی شناخته می شد به مرکز خط دفاعی پیوست و در این پست توانست عملا کارایی دو بازیکن را به طور همزمان انجام دهد.

بونوچی با توجه به خصوصیات تهاجمی ذاتی خود در منطقه امن خط دفاعی به سمت جلو حرکت می کرد و با آگاهی از اینکه بارزاگلی و کیه لینی، منطقه حضور او را پوشش خواهند داد، می توانست در حملات یووه نقش موثری داشته باشد. بونوچی برای یک فصل ترکیب یوونتوس را به مقصد آث میلان ترک کرد، اما سال بعد از آن دوباره به ترکیب بیانکونری بازگشت. بونوچی سابقه هفت قهرمانی با بانوی پیر را در کارنامه دارد و در سال ۲۰۱۶ نیز عنوان بهترین بازیکن فصل سری آ ایتالیا را به دست آورد.

مدافع چپ: جرجو کیه لینی (ایتالیا)

802c33c00cce94e94a5d1e378b07b42d 1

ترکیب ایده آلی از عقل و خشم. جورجو کیه لینی همواره فردی جنتلمن در بیرون از زمین بوده اما در زمین مسابقه، همواره شاهد خوی خشمگین او بوده ایم. کیه لینی که مدرک دکترای مدیریت بیزینس را نیز در اختیار دارد، بدون شک رهبری بی چون و چرا در قلب خط دفاعی یوونتوس بوده است. کیه لینی در کسب هر هشت اسکودتو پیاپی بیانکونری نقشی اساسی داشته و در سال های ۲۰۱۳، ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ نیز در تیم منتخب فصل قرار گرفته است.

هافبک راست: خوزه کایخون (اسپانیا)

fa10bdee7f6d440d82ace009f2dc8845

در این پست، استفان لیخشتاینر، هفت فصل در یووه مدال قهرمانی را بر گردن آویخت و کریستین ماگیو نیز در دوران حضور خود در ناپولی طی سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ در تیم منتخب فصل قرار گرفت. اگرچه باید اشاره داشت که برای حضور در پست هافبک تهاجمی سمت راست، گزینه ای مناسبت تر از کایخون وجود ندارد.

بازیکن اسپانیایی که یکی از دونده ترین وینگر های فوتبال دنیا محسوب می شود،‌ یکی از بهترین خرید های سال های اخیر ناپولی به شمار می رود. کایخون که در سال ۲۰۱۳ از رئال مادرید به پارتنوپی پیوست،‌ در این سال ها در ۱۱۰ گل این تیم، نقشی مستقیم داشته است.

هافبک میانی: راجا ناینگولان (بلژیک)

72a3847d66f2f6a49889f0c662f9d2e2

راجا ناینگولان همواره به دلیل شخصیت عجیب خود در بیرون از زمین مسابقه، مورد انتقاد کارشناسان بوده است اما باید اشاره کرد که او دوران بی نظیری را در تیم های کالیاری، آاس رم و اینتر میلان سپری کرده است.

یکی از بهترین هافبک های تخریبی سال های اخیر فوتبال ایتالیا، بدون شک راجا ناینگولان بلژیکی خواهد بود. هافبک اسبق آاس رم بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ دوران اوج خود را در فوتبال آتزوری سپری کرد و ۴ بار در تیم منتخب فصل قرار گرفت.

هافبک میانی: آندره آ پیرلو (ایتالیا)

c5afc3f3f64c84df16f5a628b9cde276

انتقال رایگان آندره آ پیرلو در سال ۲۰۱۱ از آث میلان به یوونتوس،‌ در های تازه ای به روی فوتبال ایتالیا گشود،‌ انتقالی که جیجی بوفون آن را معامله قرن نامید و باعث شد تا بیانکونری در سری آ به قدرتی بزرگ تبدیل شود. بازیساز خلاق ایتالیایی، چهار عنوان قهرمانی با یووه در این دهه به دست آورد و در سال های ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ عنوان بهترین بازیکن سال را از آن خود کرد.

هافبک میانی: مارک همسیک (اسلواکی)

ecdcb74c29aa9c6c48b8480497246b99

بدون شک نام مارک همسیک تا سال ها به عنوان یکی از بهترین هافبک های تاریخ سری آ یاد خواهد شد. بعد از کناره گیری پاول ندود از دنیای فوتبال، همسیک ۱۱ فصل را در ایتالیا سپری کرد و خودش را به عنوان یکی از اسطوره های باشگاه ناپولی نشان داد. از سال ۲۰۱۰ تا به امروز، هیچ هافبکی نتوانسته آماری بالاتر از همسیک در لیگ ایتالیا از خود به جای بگذارد ( ۷۴ گل و ۶۹ پاس گل )

مارک همسیک همچنین طی سال های ۲۰۱۲، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نیز موفق به حضور در تیم منتخب فصل سری آ ایتالیا شد.

هافبک چپ: سناد لولیچ (بوسنی و هرزگوین)

9554981f7092b811bc1b3759bae1419b

لولیچ در سال ۲۰۱۱ با مبلغ ۳ میلیون یورو از یانگ بویز به لاتزیو پیوست و تبدیل به یکی از بهترین خرید های تاریخ این باشگاه شد. بازیکنی با قابلیت بازی با هر دو پا که در پست هافبک چپ همواره نمایش های درخشانی از خود ارائه داده است.

بی شک بهترین لحظه دوران حضور لولیچ در لاتزیو به گل قهرمانی او در فینال کوپا ایتالیا در سال ۲۰۱۳ مقابل تیم رقیب همشهری، آاس رم باز می گردد. در سن ۳۳ سالگی نیز او همچنان یکی از بهترین هافبک های لیگ ایتالیا محسوب می شود.

مهاجم چپ: آنتونیو دی ناتاله (ایتالیا)

50c71a7a1ead4518c2927d160e07f92d

آنتونیو دی ناتاله در طول دوران فوتبال خود موفقیت های چندانی در عرصه تیمی به دست نیاورد اما به لحاظ انفرادی از بهترین مهاجمان سری آ محسوب می شد. مهاجم ایتالیایی نخستین بار در سال ۲۰۱۰ و در ۳۳ سالگی موفق به کسب عنوان آقای گلی رقابت ها شد و در کمال تعجب، فصل بعد از آن نیز از عنوان خود دفاع کرد.

داستان زمانی جالب می شود که بدانید دی ناتاله در سال های پایانی دوران فوتبالش در تیمی چون اودینزه توپ می زد اما قدرت بالای او و شم گلزنی بی نظیرش باعث شده بود تا یکی از بهترین های سری آ باشد. دی ناتاله در سال ۲۰۱۶ از دنیای فوتبال خداحافظی کرد در حالی که بیشتر از هر بازیکن دیگری در دهه اخیر در این لیگ گلزنی کرده است. (۱۲۵ گل )

مهاجم راست: گونزالو هیگواین (آرژانتین)

1d1a2ffbf173922f3cc87181086ad128

شاید می توان گفت گونزالو هیگواین در سالیان اخیر و با توجه به دوران حضور ناموفق در تیم هایی نظیر آث میلان و چلسی، کمی افت کرده اما شکی در آن نیست که مهاجم آرژانتینی یکی از بهترین های سری آ در دهه اخیر به حساب می آید.

گونزالو هیگواین در سال ۲۰۱۳ از رئال مادرید به ترکیب ناپولی پیوست و سال های موفقی را زیر نظر مربیان این تیم پشت سر گذاشت. هیگواین همچنین در رتبه سوم گلزنان سری آ در دهه اخیر به حساب می آید (۱۱۸ گل در ۱۹۵ بازی )

هیگواین همراه با یووه دو اسکودتو را فتح کرده و در فصل ۲۰۱۵/۱۶ نیز توانست ۳۶ گل به ثمر برساند تا این رکورد به نام او ثبت شود.

بازیکنانی که می توانستند در این ترکیب قرار بگیرند

87e1edc524bde05221d7b8d9ce0f96f4

هندانوویچ، لیخشتاینر و ماگیو تنها نفراتی نبودند که در این لیست از ترکیب دور مانده اند. کالیدو کولیبالی، مرحوم داویده آستوری و فرانچسکو آچربی نیز از دیگر جایگزینان حضور در خط دفاع دهه اخیر سری آ قرار دارند.

آرتورو ویدال، دنیله ده روسی، پل پوگبا و میرالم پیانیچ نیز از گزینه هایی بودند که می توانستند در خط دفاعی قرار بگیرند. در خط حمله نیز نفراتی چون مائورو ایکاردی، دریس مرتنز، رودریگو پالاسیو، الخاندرو گومز، جوزپ ایلیچ، پائولو دیبالا،‌ فرانچسکو توتی و ادینسون کاوانی می توانستند در این ترکیب منتخب حضور داشته باشند.

کریستیانو رونالدو شاید بزرگ ترین بازیکن دهه اخیر باشد که در سری آ فعالیت می کند اما حضور او در این لیست بعد از تنها یک فصل حضور در ایتالیا، کمی ناعادلانه به نظر می رسد.

شمایل ترکیب منتخب سری آ ایتالیا در دهه اخیر

d5a53e4d707b05c72aef5a0f1608d5a6

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

به کانال پیش بینی دقیق فوتبال بپیوندید

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *