صفحه اصلی / عمومی / بسکتبال NBA ؛ سرانجام با پیروزی در ششمین دیدار، تورنتو رپترز قهرمان شد

بسکتبال NBA ؛ سرانجام با پیروزی در ششمین دیدار، تورنتو رپترز قهرمان شد

ad banner

در ششمین بازی برگزار شده در فینال NBA که بین قهرمان کنفرانس شرق و قهرمان کنفرانس غرب برگزار می شود، تیم تورنتو رپترز در مقابل تیم گلدن استیت وریرز پیروز شد و برای اولین بار در تاریخ خود قهرمان این رقابت ها شد.

پیش‌بینی ورزشی در سایت بتکارت

در این بازی نیز تیم تورنتو رپترز توانست تیم گلدن استیت وریرز را شکست دهد تا قهرمان این دوره از رقابت های NBA لقب بگیرد. در بازی که صبح امروز ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ برگزار شد تیم گلدن استیت وریرز در حالی که میزبان تورنتو رپترز بود و می توانست با یک پیروزی همه چیز را در بازی ششم به تساوی بکشاند تا کار به بازی آخر یعنی هفتم برسد و مجددا شانس خود را در دست یابی به قهرمانی امتحان کند در خانه با نتیجه نزدیک ۱۱۴ بر ۱۱۰ بازی را واگذار کرد و از قهرمانی این دوره از رقابت ها باز ماند. در خصوص تیم گلدن استیت وریرز پیش از بازی صبح امروز بدانید که این تیم در سال ۱۹۴۶ در شهر فیلادلفیا ایالت پنسلوانیا شروع به فعالیت کرد و در سال ۱۹۶۲ به سن فرانسیسکو منتقل شد و نامش به سن فرانسیسکو وریرز تغییر یافت تا در سال ۱۹۷۱ نامش گلدن استیت وریرز رقم خورد و همین نام باقی ماند. اولین قهرمانی این تیم در اولین دوره بسکتبال BBA در سال ۱۹۴۷ با پیروزی ۴–۱ برابر تیم شیاگو استاگس رقم خورد و برای الین بار ان ها جام را بالای سر بردند. پیش از این قهرمانی شب گذشته گلدن استیت توانسته بود یک عنوان BAA و چهار عنوان NBA را به دست آورد و از این حیث پنجمین تیم پر افتخار باشد.

پس از اینکه دو لیگ BAA و NBL با هم ترکیب شدند و لیگ NBA کنونی تشکیل شد، این تیم موفق شد در سال ۱۹۵۶ با پیروزی ۴–۱ در برابر Fort Wayne Pistons اولین عنوان قهرمانی خود در NBA را کسب کند. دومین قهرمانی گلدن استیت در NBA در سال ۱۹۷۵با نتیجه ۴–۰ و در برابر تیم واشنگتن بولتس رقم خورد. پس از کسب سومین عنوان قهرمانی گلدن استیت دیگر نتوانست جامی را بالای سر ببرد تا اینکه در نهایت در بازی فینال فصل ۱۵-۲۰۱۴ ان‌بی‌ای توانست در مجموع با حساب ۴–۲ در شش بازی تیم کلیولند کاوالیرز را شکست دهد و پس از ۴۰ سال دوباره قهرمان NBA شود. چهارمین عنوان قهرمانی گلدن استیت ووریرز در NBA (در ۱۳ ژوئن ۲۰۱۷)با کسب ۴برد در مقابل کلیولند به دست آمد. گلدن استیت وریرز در بازی های این فصل نیز که منجر شد آن ها به این فینال صعود کنند توانست قهرمانی در کنفرانس غرب رقابت های بسکتبال حرفه ای NBA را از آن خود کند و در چهار بازی برگزار شده مقابل پورتلند تریل بلیزرز هر ۴ بازی را پیروز شود و قهرمان این دوره از رقابت های کنفرانس غرب لقب گیرد.

کسب مقام قهرمانی NBA برای تورنتو رپترز

تورنتو رپترز NBA
در خصوص تیم تورنتو رپترز بدانید که در سال ۱۹۹۵ تاسیس شد و آن ها تا کنون قهرمان مسابقات NBA نشده بودند تا امروز توانستند دست به کار فوق العاده بزرگی بزنند. پیش از این نیز آن ها برای اولین بار در تاریخ خود قهرمان کنفرانس شرق شدند تا همانند گلدن استیت به این فینال راه پیدا کنند. در فینال کنفرانس شرق نیز که شش بازی به طول انجامید تیم تورنتو رپترز در ششمین بازی برگزار شده در فینال کنفرانس شرق بسکتبال حرفه ای آمریکا NBA توانست با غلبه بر تیم میلواکی باکس قهرمان این دوره از مسابقات بسکتبال حرفه ای آمریکا NBA در رقابت های کنفرانس شرق شود و با ثبت امتیاز ۱۰۰ بر ۹۴ در آن بازی و با نتیجه کلی ۴ بر ۲ در مجموع کل، برای اولین بار در تاریخ خود این قهرمانی را در ورزشگاه خانگی خود در کنار هواداران جشن گرفت. در این سری از مسابقات فینال NBA این دو تیم یعنی قهرمان کنفرانس غرب گلدن استیت و قهرمان کنفرانس شرق تورنتو رپترز باید با هم رقابت کردند تا قهرمان کلی این دوره از مسابقات حرفه ای بسکتبال امریکا NBA مشخص گردید. و اما در بازی ششم که منجر به قهرمانی تیم کانادایی شد چه گذشت:

خلاصه بازی و اتفاقات را در متن زیر بخوانید:
این بازی در ورزشگاه خانگی تیم گلدن استیت وریرز اوراکل آرنا برگزار شد. برای تیم گلدن استیت وریرز استفن کری، کلی تامپسن، آندره ایگودالا، دریماند گرین، کوان لونی و برای تیم تورنتو رپترز کایل لاوری، دنی گرین، کوای لنارد، پاسکال سیاکام، مارک گسول به میدان مسابقه فرستاده شدند. ورزشگاه اوراکل مملو از جمعیت بود و هیچ جالی خالی درون ورزشگاه دیده نمی شد. در بیرون از ورزشگاه نیز مانیتورهای بسیار بزرگی برای باقی هواداران تعبیه گردیده بود تا طرفداران که اکثریت آن ها را طرفداران تیم گلدن استیت تشکیل می دادند بتوانند در کنار هم این بازی فوق حساس و زیبا را تماشا کنند و بر حساسیت های مسابقه هر چه بیشتر افزوده می شد. بازی شروع شد و داخل زمین نیز تماشاگران جو فوق العاده ای را برای تیم خود یعنی گلدن استیت وریرز محیا کردند.آن ها انتظار داشتند تا این بازی را تیم اشان پیروز میدان شود تا در کورس قهرمانی باقی بماند ولی بر خلاف انتظار ها همه چیز به نفع تیم مهمان یعنی تورنتو رپترز رقم خورد و تیم کانادایی از موقعیت خود نهایت استفاده را کرد.

کوارتر اول جذاب و مهیج بود و تی تورنتو رپترز با یک ران ۸ بر ۰ توانست از تیم میزبان جلو بیفتد. دفاع متزلزل گلدن باعث شد لاوری از موقعیت های خودش استفاده کند و اختلاف را بیشتر نماید ولی با گذشت زمان گلدن استیت به بازی برگشت و دفاع خود را محکم کرد و توانست با درخشش بازیکنان خودش امتیازات از دست رفته را جبران نماید تا در نهایت تیم تورنتو رپترز کوارتر اول را از گلدن استیت وریرز برد و با نتیجه نزدیک ۳۳ بر ۳۲ پیروز کوارتر اول شد. درکوارتر دوم تیم میزبان سعی بر افزایش حملات خود داشت و موفق هم ظاهر شد ولی از طرف دیگر درخشش لاوری اجازه نمی داد تا گلدن بتواند به کار خودش ادامه دهد. امتیاز گیری این کوارتر به صورت پایاپای ادامه پیدا کرد و باز هم تیم تورنتو کوارتر دوم را از گلدن استیت وریرز برد و با نتیجه نزدیک ۲۷ بر ۲۵ پیروز کوارتر دوم نیز شد و در مجموع امتیازات ۶۰ بر ۵۷ تیم میهمان جلو بود و دو تیم به رختکن رفتند و منتظر شروع نیمه دوم شدند و هواداران نیز دست از تشویق تیم خود بر نمی داشتند و منتظر ادامه بازی بودند تا ببینند تیم اشان بالاخره موفق خواهد شد از تیم حریف جلو بیفتد و در فینال این رقابت پایاپای باقی بماند.

584998d2d588522736069e10f0fe24d8
در کوارتر سوم تیم تورنتو بازی را خوب شروع کرد و با درخشش کووای لنارد توانست اختلاف را به عدد ۹ برساند ولی رفته رفته تیم میزبان اختلاف را کمتر کرد و اختلاف را به عدد ۰ رساند و در نهایت حتی با دو امتیاز پیش افتاد. در این جا تیم تورنتو ک موقعیت خود را در خطر می دید درخواست تایم اوت کرد. آقای نیک نرس در آن تایم با دقت به بازیکنانش نکاتی را متذکر شد و آن ها به زمین مسابقه باز گشتند. پس از تایم اوت اما تیم کانادایی نتوانست به خوبی از پس بازیکنان تیم حریف بر آید و در دفاع متزلزل نشان داد به طوری که اختلاف ۵ امتیاز در همان ابتدا به چشم می خورد. در ادامه ستاره تیم گلدن کلی تامپسن دچار مصدومیت شد و به ناچار از زمین مسابقه بیرون رفت. در ادامه هر چقدر تیم تورنتو تلاش کرد نتیجه نداد. تماشاگران که با این نتیجه بسیار خوشحال بودند سر از پا نمی شناختند و از این حیث فشار زیادی بر روی تیم تورنتو قرار گرفته بود. با از دست رفتن تمرکز بازیکنان تیم تورنتو رپترز در حمله و دفاع خوب گلد استیت در نهایت کوارتر سوم با نتیجه ۳۱ بر ۲۶ به نفع تیم گلدن استیت به پایان رسید.

استرس و اوج هیجان در استادیوم به قدری زیاد بود که برخی تماشاگران بازی را ایستاده نگاه می کردند و این استرس در صورت بازیکنان دو تیم نیز دیده می شد چون همه چیز و سرنوشت قهرمانی به کوارتر چهارم بستگی داشت. با این نتیجه اختلاف این بار به سمت گلدن استیت سنگینی کرد و در مجموع نتیجه ۸۸ بر ۸۶ در پایان کوارتر سوم رقم خورد و گلدن استیت وریرز با دو اختلاف امتیاز بر خلاف دو کوارتر قبلی از حریف جلو افتاد و امید ها در بین هواداران این تیم زنده شد. ولی در کوارتر چهارم شرایط جور دیگری رقم خورد و از آن جایی که تیم تورنتو تیم کامبک ها لقب دارد این بار نیز این اتفاق برای آن ها افتاد. در شروع کوارتر چهارم تیم تورنتو رپترز توانست با تلاش خود بهتر عمل کند و بازی را مساوی کرد. بعد از آن تیم تورنتو رپترز باز هم دست از تلاش بر نداشت و قصد تسلیم شدن نداشت و تیم گلدن استیت مجبور شد درخواست تایم اوت کند.

32e64b2e0206e9edb1beedc9aa583c27
بعد از این وقفه بازی به صورت عجیبی در امتیاز گیری به سود دو تیم عوض می شد. هر پرتاب سه امتیازی با پرتاب سه امتیازی دیگر جبران می شد. در تمام ثانیه ها به صورت منظم دو تیم پیش می افتادند ولی سریعا اختلاف نتیجه عوض می شد. در ۴۰ ثانیه مانده به پایان تیم تورنتو در حالی که یک امتیاز از تیم میزبان جلو بود در خواست تایم اوت کرد تانیک نرس به شاگردانش آرامش کافی را ببخشد چون و ورزشگاه به حدی به نفع تیم میزبان بود که به کانادایی ها فشار وارد می شد. بعد از این وقفه سیاکم با پرتاب سه امتیازی خود اختلاف را به عدد ۳ رساند و ورزشگاه اوراکل آرنا غرق در سکوت گردید. بعد از این حمله بر روی استفن کری خطا ایجاد شد و دو پنالتی به تیم گلدن استیت داده شد و کری توانست هر دو پنالتی خود را منجر به دو امتیاز کند و سالن منفجر شد تا اختلاف امتیاز به یک برسد و در فاصله ۲۰ ثانیه دلهره آور ترین رقابت های NBA تجربه گردد. در ۱۸ ثانیه به پایان آقای نیک نرس درخواست تایم اوت کرد تا جو را آرام کند. در ادامه تیم گلدن استیت وریرز دست به حمله زد و استفن کری موقعیت های پرتاب سه امتیازی خود را از دست داد.در فاصله ۱ ثانیه مانده به پایان دو پرتاب پنالتی برای تیم تورنتو به دست آمد و با کسب امتیاز آن در نهایت کوارتر چهارم نیز با نتیجه ۲۸ بر ۲۲ به نفع تورنتو رپترز رقم خورد تا در مجموع امتیاز کلی ۱۱۴ بر ۱۱۰ تیم تورنتو رپترز پیروز میدان شود و بتواند چهارمین پیروزی خود را در ششمین بازی فینال به دست آورد تا برای اولین بار در تاریخ این تیم کانادایی آن ها بتوانند افتخار بزرگی را کسب کنند و قهرمان این دوره از رقابت های بسکتبال حرفه ای آمریکا NBA لقب بگیرند.

آمار بازی:

تیم پرتاب منطقه ای پرتاب سه امتیازی ترن اوور ریباند
گلدن استیت وریرز 48.8% 35.5% 16 42
تورنتو رپترز 47.6% 39.4% 12 39

آمار بازیکنان:

تیم بازیکن امتیاز بازیکن ریباند بازیکن اسیست
گلدن استیت وریرز کلی تامپسن 30 دریماند گرین 19 دریماند گرین 13
تورنتو رپترز لاوری/سیاکام 26 سیاکام 10 کایل لاوری 10

همان طور که می بینید امتیاز آورترین بازیکن تورنتو رپترز لاوری و سیاکام به صورت مشترک با ۲۶ و برای گلدن استیت وریرزکلی تامپسن با ۳۰ امتیاز بود. هم چنین دریماند گرین با ۱۹ ریباند و ۱۳ اسیست برای تیم گلدن استیت وریرز و سیاکام با ۱۰ ریباند و کایل لاوری با ۱۰ اسیست برای تیم تورنتو رپترز برترین های این میدان بودند. بد نیست بدانید کووای لنارد ستاره تیم تورنتو نیز عنوان ارزشمند ترین بازیکن فینال های این دوره را از آن خود کرد.
بدین ترتیب تیم تورنتو رپترز در ششمین بازی فینال پیروز شد و در نتیجه کلی ۴-۲ برای این دو تیم رقم خورد تا دست تیم گلدن استیت وریرز برای پنجمین بار از کسب جام کوتاه بماند و در عوض در تاریخ کانادایی ها افتخاری بزرگ برای اولین بار ثبت گردد.

پیش‌بینی ورزشی در سایت بتکارت

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

یک کامنت

  1. آواتار سحر

    خیلی خوب شد که تورنتو قهرمان شد.. واقعا زحمت کشیدن و تیم کامبک ها برازندشونه چون توی همه مسابقات به زیبایی هر چه تمام تر وقتی عقب بودن به بازی برگشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *