صفحه اصلی / عمومی / تنیس ویمبلدون ۲۰۱۹؛ قهرمانی سیمونا هالپ برابر سرینا ویلیامز پرافتخار

تنیس ویمبلدون ۲۰۱۹؛ قهرمانی سیمونا هالپ برابر سرینا ویلیامز پرافتخار

ad banner

روز گذشته سرینا ویلیامز قهرمان هفت دوره گرند اسلم تنیس ویمبلدون ، در فینال مسابقات سال ۲۰۱۹ به مصاف سیمونا هالپ نفر شماره ۷ جهان رفت. هر دو تنیسور در ۱۰ مسابقه اخیر با کسب نتایجی مشابه ۸ پیروزی و ۲ شکست داشته‌اند. در ۵ رویارویی قبلی این دو تنیس باز مطرح، سرینا ویلیامز موفق شده به راحتی سیمونا هالپ را شکست دهد. همه منتظر بودند که ببینند سرینا ویلیامز می‌تواند به هشتمین قهرمانی خود در گرند اسلم ویمبلدون برسد یا سیمونا هالپ اولین قهرمانی خود را در این مسابقات مهم تجربه خواهد کرد.

قهرمانی سیمونا هالپ برابر سرینا ویلیامز در تنیس ویمبلدون

قهرمانی سیمونا هالپ برابر سرینا ویلیامز در تنیس ویمبلدون
در این دیدار که تنها ۵۶ دقیقه به طول انجامید سیمونا هالپ رومانیایی موفق شد در هر دو ست با نتایج مشابه ۶-۲ از سد قهرمان ۲۳ دوره مسابقات گرنداسلم یعنی سرنا ویلیامز بگذرد و به مقام قهرمانی دست یابد. هالپ در این دیدار تنها ۳ آنفورسد ارور داشت که این آمار در تاریخ فینال های گرنداسلم زنان بی سابقه بود. در آن سوی میدان سرنا ویلیامز با ۲۶ آنفورسد ارور بازی پر خطایی از خودش نشان داد.

هالپ پس از این دیدار درباره عملکرد خودش گفت:

من کاملا مطمئنم که این بازی بهترین بازی زندگی من بود.

همچنین هالپ درباره این که آیا فکر میکرد روزی بتواند در چمن به قهرمانی برسد گفت:

من هرگز فکر نمیکردم، من صادقانه میگویم که هرگز فکر نمیکردم که بتوانم با حضور بازیکنان قد بلند و بازیکنانی که با قدرت زیاد سرویس میزنند به قهرمانی برسم.

پس از فینال انفرادی زنان فینال مسابقات دو نفره مردان نیز برگزار شد. در این دیدار که ۴ ساعت و ۵۷ دقیقه به طول انجامید تیم کابال/فرح از کلمبیا موفق شدند با نتیجه ۳-۲ در برابر تیم راجرواسلین/ماهوت به پیروزی رسیدند و برای نخستین بار به عنوان قهرمانی در گرنداسلم ویمبلدون دست یافتند.

رقابت‌های تنیس ویمبلدون که هر سال در جنوب غرب لندن برگزار می‌شود، یکی از معتبرترین رقابت‌های تنیس جهان است که به عنوان یک “گرند اسلم” شناخته می‌شود. رقابت‌های “گرند اسلم” در دنیای تنیس شامل چهار مسابقه هستند که در استرالیا، فرانسه، آمریکا و بریتانیا برگزار می‌شوند. در میان این چهار رقابت سالیانه، مسابقات ویمبلدون در لندن، قدیمی‌ترین رقابت “گرند اسلم” است.

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *