صفحه اصلی / عمومی / بسکتبال NBA ؛ نبرد حساس پلیکانز با جادوگرانِ واشنگتن

بسکتبال NBA ؛ نبرد حساس پلیکانز با جادوگرانِ واشنگتن

ad banner

بسکتبال NBA ؛ نبرد حساس پلیکانز با جادوگرانِ واشنگتن

تیم‌های نیوارلیانز پِلیکانز و واشِنگتن ویزاردز امروز ساعت ۴:۳۰ دقیقه بامداد در رقابت‌های بسکتبال NBA در مقابل هم صف‌آرایی می‌کنند. این بازی در ورزشگاه خانگی نیواورلیانز، ِاسموتی کینگ سِنتر(Smoothie King Center) برگزار می‌شود. جدال این دو تیم در واقع نبرد دو تیم با پتانسیل بالاست که نتوانسته‌اند تا به اینجای فصل انتظارات را برآورده‌کنند. پلیکانز که فصل قبل در پلی‌آف سرو صدای زیادی را به راه ‌انداخت، امسال در کسب نتیجه‌ی لازم با مشکل مواجه شده‌است. واشنگتن نیز با وجود دوستاره‌ی عقب زمین خود هنوز نتوانسته از دور اول پلی‌آف بالاتر برود و عملا شانسی برای این فصل هم نخواهد‌ داشت. پلیکانز اکنون در رده‌ی دوزادهم کنفرانس غرب و ویزاردز نیز در رده‌ی نهم کنفرانس شرق قرار دارند.

نیواورلیانز پِلیکانز؛ تنها آنتونی دیویس کافی نیست

 پلیکانز فصل را بسیار خوب آغاز کردند و در پنج دیدار متوالی پیروز شدند تا بهترین رکورد را در تمام بسکتبال NBA در اختیار داشته‌باشند. اما اوضاع آنچنان که انتظار می‌رفت برای نیوارلیانز پیش نرفت. مصدومیت‌های آنتونی دِیویس و از دست دادن چند بازی کار را برای آن‌ها به شدت سخت کرد تا جایی که اکنون با ۱۰ پیروزی و ۱۱ شکست در رده‌ی دوازدهم کنفرانس غرب قرار دارند و با ادامه‌ی این روند شانسی برای رسیدن به پلی‌آف ندارند.

البته این نکته را نیز باید یادآور شد که اختلاف آن‌ها با تیم‌های بالادستی آنچنان هم زیاد نیست و یک پیروزی یا یک شکست می‌تواند تیم‌ها را چند رتبه در جدول جا به جا کند. پِلیکانز از ترکیب نسبتا خوبی هم برخوردار‌است و از حضور آنتونی دِیویس که یکی از سه بازیکن برتر بسکتبال NBA است بهره می‌برد. آن‌ها همچنین جِرو هالیدِی، ِمرویتیچ و جولیوس راندِل را در ترکیب خود دارند که از توانایی فنی بالایی برخوردارند. آنتونی دِیویس با میانگین ۲۷ امتیاز و ۱۲ ریباند بهترین بازیکن تیمش تا به اینجای کار بوده‌است. جرو هالیدِی نیز با میانگین ۹.۱ پاس صحیح در هر بازی در این زمینه رکورددار است.

انتظار می‌رود با گذشت چند بازی دیگر از فصل نیواورلیانز به نتایج بهتری دست یابد و بتواند به پلی‌آف صعود کند.

ترکیب احتمالی پلیکانز: آنتونی دِیویس – جرو هالیدِی – نیکولا میروتیچ – ایتوان مور – ِوزلی جانسون

بسکتبال NBA

واشنگتن ویزاردز؛ قراردادهای نجومی، بازیکنان متوسط

واشنگتن که در ترکیب خود جان وال و بِرَدلی بیل را می‌بیند تا کنون هیچ دستاورد خاصی در بسکتبال NBA نداشته‌است. واشنگتنی‌ها با این دو بازیکن بالاترین قرارداد ممکن را بستند و اکنون نمی‌توانند هیچ سوپراستار دیگری را به خدمت بگیرند. چند سال بازی در کنار هم نشان داد که جان وال و بِرَدلی بیل با اینکه بازیکنان بسیار خوبی هستند اما به هیچ وجه در کنار هم ترکیب خوبی را به وجود نمی‌آورند و نتایج چند فصل اخیرشان گواه این موضوع است.

آن‌ها فصل گذشته در دور اول پلی‌آف مغلوب تورنتو رپتورز شدند و از صعود به دور بعد بازماندند تا شایعه‌های جدایی یکی از بازیکنان قوی‌تر شود. فرم این فصل آنان نیز تفاوتی با گذشته ندارد، بلکه بدتر نیز شده‌است. ویزاردز اکنون با کسب ۸ پیروزی و متحمل شدن ۱۲ شکست در رده‌ی نهم کنفرانس شرق قرار دارند.  بِرَدلی بیل با میانگین ۲۲ امتیاز و جان وال با میانگین ۲۱ امتیاز در هر بازی بهترین بازیکنان واشنگتن در این فصل بوده‌اند.

دوایت هاوارد نیز با میانگین ۹.۲ ریباند در هربازی آمار بدی را ثبت نکرده‌است. باید دید واشنگتنی‌ها در ادامه‌ی فصل در چه مسیری قرار می‌گیرند.

ترکیب احتمالی واشنگتن: بِرَدلی بیل- جان وال –دوایت هاوارد – توماس بِرایانت – کلی اوبره جونیور

بسکتبال NBA

پیش‌بینی مسابقه نیوارلیانز پِلیکانز – واشِنگتن ویزاردز در سایت بتکارت

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *