صفحه اصلی / فوتبال / ادن هازارد ؛ از درخشش در لیل و چلسی تا شروع چالش جدید در رئال مادرید

ادن هازارد ؛ از درخشش در لیل و چلسی تا شروع چالش جدید در رئال مادرید

4 2 1

همانطور که میدانید تیم رئال مادرید روز گذشته قراردادی را با ادن هازارد، وینگر سابق تیم چلسی به امضا رساند و این بازیکن بلژیکی از فصل آینده در جمع کهکشانی ها بازی خواهد کرد.

چلسی در سال ۲۰۱۲ ادن هازارد را از لیل خریداری کرد. وینگر ۲۱ ساله بلژیکی مشتریان زیادی برای خود داشت اما در نهایت با آبی های لندن قرارداد امضا کرد. از اولین بازی مقابل ویگان تا آخرین بازی مقابل آرسنال، هازارد بسیار درخشان ظاهر شد.گاهی اوقات این ستاره عملکرد خوبی نداشت اما تعداد درخشش های هازارد به قدری زیاد است که عملکرد ضعیف این بازیکن به هیچ عنوان به چشم دیده نمیشود.

پیش‌بینی ورزشی در سایت بتکارت

در ۷ فصلی که هازارد در استمفورد بریج حضور داشت، هواداران چلسی به خوبی شاهد عملکرد درخشان این بازیکن بلژیکی بودند. با جدایی هازارد از چلسی میخواهیم نگاهی به روند رشد این بازیکن داشته باشیم.

ادن هازارد
آخرین قهرمانی هازارد با چلسی در رقابت های لیگ اروپا بود

ادن هازارد – انتقال از لیل به چلسی

هازارد موفق به قهرمانی در لیگ و لیگ کاپ فرانسه به همراه لیل در سال ۲۰۱۱ شد. اما بهترین فصل این بازیکن در لیل به یک فصل بعد بر میگردد. در فصل ۲۰۱۱/۱۲ موفق به زدن ۲۰ گل و ۱۶ پاس گل شد تا برای دومین سال پیاپی به عنوان بهترین بازیکن سال لیگ فرانسه لقب بگیرد. او قلب خط حمله تیم لیل بود. ادن هازارد به طور میانگین در هر بازی ۲.۸ شوت به سمت دروازه حریف شلیک میکرد.

به طور شگفت انگیزی او در هر بازی ۱.۶ شوت در خارج از محوطه جریمه به سمت دروازه حریف شلیک میکرد. این یعنی ۵۷ درصد شوت های او در منطقه ای سخت شلیک میشد. ادن همچنین به طور میانگین ۱.۲ شوت در داخل محوطه جریمه به سمت دروازه حریفان شلیک میکرد.

او در چهار فصل خود در چلسی عملکرد بسیار بهتری را از خود به جای گذاشت. به طور خلاصه هازارد در لیل یک ماشین گلزن تمام عیار نبود و با توجه به حضور در چلسی و بازیکنان بهتری که در اطرف او بودند به بلوغ رسید و عملکرد بهتری از خود بر جای گذاشت.

اولین فصل در تیم چلسی

فصل اول در چلسی برای هازارد موفقیت آمیز بود. با این حال او به زمانی بیشتری برای هماهنگ شدن با تیم احتیاج دارد. تعداد گل، تعداد پاس کلیدی و تعداد دریبل ها نسبت به فصل گذشته کمتر بوده است اما هازارد با ارسال ۱۱ پاس گل توانست نسبت به فصل قبل بهتر عمل کند. ستاره بلژیکی خیلی زود خود را در چلسی ثابت کرد اما هنوز به فرصت بیشتری احتیاج داشت.

ژوزه مورینیو و اولین جام

ژوزه مورینیو در سال ۲۰۱۳ از راه رسید و این بازیکن در سیستم ۱-۳-۲-۴ این مربی درخشش بسیار زیادی داشت. او در فصل ۲۰۱۳/۱۴ به طور میانگین در هر مسابقه لیگ ۶ دریبل زده است. این رقم در فصل بعد به ۷.۴ در هر بازی رسید و چلسی قهرمان لیگ شد.

ستاره بلژیکی در تیم چلسی بارِ حملات را در دست گرفت. او در آن فصل در هر بازی ۵۸.۴ پاس داده است که این آمار برای تیم چلسی به شدت بالا بود. درصد تعداد پاس های موفق هازارد در آن فصل ۸۷٪ بود که یک آمار خیره کننده دیگر بود. ادن در سیستم مورینیو در دفاع نیز به خوبی کمک میکرد. در آن فصل ادن هازارد بیشتر از ۴ فصل اول خود تکل میزده است. هازارد یک مهاجم موثر در سیستم مورینیو بود اما در پایان فصل ۲۰۱۵/۱۶ این مربی از چلسی رفت.

کونته، ساری و انتقال به مرکز

آنتونیو کونته مربی بعدی چلسی بود و ادن در یک نقش جدید برای این مربی ایتالیایی حاضر شد. کونته با سیستم ۳-۴-۳ بازی میکرد. در فصل ۲۰۱۶/۱۷ هازارد به طور متوسط در هر بازی ۱.۵ شوت از داخل محوطه جریمه به دروازه حریفان شلیک میکرد. که این رقم در فصل بعد به ۱.۶ در هر بازی رسید. هازارد بیشتر در مرکز بازی میکرد و مسئولیت های دفاعی نداشت. درست همانند چیزی که خودش میخواست.

تعداد دریبل های هازارد کمی کمتر شد اما او همچنان به خوبی از سد مدافعان میگذشت. او در فصل ۲۰۱۶/۱۷ به طور میانگین در هر بازی ۳.۲ توپ بلند ثبت میکرد. این بهترین آمار او در زمان حضورش در چلسی بود. هازارد در زمان کونته بیشتر متمایل به مرکز و سمت راست بود.

فصل گذشته تنها زمان حضور هازارد زیر نظر مائوریتزیو ساری بود که فصل بسیار درخشانی برای این بازیکن نیز بود. این بازیکن ۱۶ گل به ثمر رساند و ۱۵ پاس گل نیز در لیگ ارسال کرد. هازارد در هر بازی ۲/۵ شوت به سمت دروازه حریفان شلیک کرده است که این بهترین عملکرد برای او بود. هازارد در هر بازی ۳.۷ بار حریفان را دریبل زده است که این آمار کمتر از چیزی بود که در دو فصل قبلش داشته است. با این حال احتمالا فصل ۲۰۱۸/۱۹ بهترین فصل هازارد در چلسی بود.

نتیجه گیری

ادن هازارد به عنوان یک وینگر بی تجربه به تیم چلسی آمد و در طول این سال ها به قدری پخته شده است که میتواند به راحتی در تیمی همچون رئال مادرید بازی کند. هازارد احتمالا بهترین خرید رئال مادرید در چند سال اخیر خواهد بود و زیدان میتواند روی این ستاره بلژیکی حساب باز کند.

پیش‌بینی ورزشی در سایت بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

what to bet

انتخاب اینکه روی چه چیزی شرط ببندیم – آپشن های شرط بندی فوتبال

چندین قالب مختلف فوتبال در کشورهای مختلف در سراسر جهان وجود دارد. اگر از شرط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *