صفحه اصلی / عمومی / هر آنچه باید در مورد دیدار اصلی آل استار NBA بدانید

هر آنچه باید در مورد دیدار اصلی آل استار NBA بدانید

ad banner

دوباره هیجان از راه رسید. تیترهای خبرگزاری‌های ورزشی رنگ و بوی آل استار NBA به خود گرفت. لوگوی آل آستار خوراک چشم هواداران شد. همگی منتظر آل استار NBA هستد. چه پسربچه‌ای ۷-۸ ساله و عاشق بسکتبال باشید، چه پیرمردی که سال‌های جوانی‌اش را با بسکتبال گذرانده است یا جوانی ساده که بسکتبال، علاقه‌ی آتشین یا حتی معمولی اوست، قطعا نمی‌خواهید یک نبرد تاریخی دیگر در بالاترین سطح بسکتبال را از دست دهید. کمتر کسی در جهان وجود دارد که علاقه‌ای به دیدن آل استار NBA نداشته باشد. لحظه‌شماری‌ها‌ در آخرین ثانیه‌های خود قرار دارد. نبرد نزدیک است. نبردی که ریشه در تاریخ دارد، نبردی مثل ترموپیل یا سالامیس، بله! نبرد ستارگان بسکتبال NBA، جدالی بی‌همتا. اگر در دنیای فوتبال، هواداران در بازی‌های فیفا و PES فقط می‌توانند ستاره‌های محبوب خود را از دل تیم‌های کوچک و بزرگ بیرون بکشند و کنار هم بگذارند، هواداران بسکتبال NBA این موهبت را دارند که در دنیای واقعی این نبرد تماشایی را به نظاره بنشینند. شما را به خواندن این متن دعوت می‌کنیم.

پیش‌بینی این مسابقه در سایت بتکارت

آل استار NBA

مطابق عادت سالیانه،‌ در یکی از هفته‌های ماه فوریه، مسابقات آل استار NBA برگزار می‌شود. از دیرباز، برگزاری دیدار میان ستاره‌های لیگ همواره جذاب بوده است. زمانی که صحبت در مورد شرط بندی بسکتبال است، موضوع هیجان و جذابیت بیش از گذشته اهمیت پیدا می‌کند.

آل استار NBA چیست؟

آل استار NBA، جمع‌ ستارگان در یک هفته‌ی کاملا تفریحی برای هواداران و بازیکنان است. در میانه‌ی فصلِ عادی رقابت‌های بسکتبال NBA،‌ تمام بازیکنان فرصت دارند تا ۱ هفته از لیگ دور باشند. مهم‌ترین بخش آل استار NBA، دیدار اصلی آن میان تیم‌های تشکیل شده از بازیکنان منتخب کنفرانس شرق و کنفرانس غرب است.

تعداد بازیکنان و طریقه‌ی انتخاب آنها

تعداد بازیکنان حاضر در این مسابقه ۲۴ بازیکن است. ۱۲ بازیکن از کنفرانس شرق و ۱۲ بازیکن از کنفرانس غرب. پیش از سال ۲۰۱۸، تمام بازیکنانی که بیشترین آرای مردمی را داشتند‌، به آل استار NBA راه پیدا می‌کردند. موردی که شاید بنا به درخواست هواداران بود و از بُعد فنی بازی می‌کاست. اما سال ۲۰۱۸ تغییرات آزاد شد. ۵ بازیکنی که بیشترین آرای مردمی را کسب می‌کنند، بدون تغییر به عنوان استارتر و بازیکن آغازکننده در آل استار به میدان می‌روند. اما بازیکنان نیمکت نشین که تعداد آنها برای هر تیم ۷ نفر است، با انتخاب سرمربیان دو تیم انتخاب می‌شوند.

آل استار NBA لبران جیمز

تاریخچه‌ی برگزاری

ایده‌ی برگزاری چنین مسابقه‌ای در دهه‌ی ۵۰ میلادیِ قرن گذشته کلید خورد. در جلسه‌ای میان مائوریس پودولف، رئیس وقت لیگ NBA با هاسکل کوئن، مدیر اجرایی لیگ و والتر اِی براون، مدیر باشگاه بوستون سلتیکس چنین موضوعی مطرح شد. پیش از NBA، در مسابقات میجر لیگ بیسبال چنین رویدادی سالانه برگزار می‌شد و به درخواست هاسکل کوئن،‌ چنین مسابقه‌ای برای بسکتبال نیز برنامه‌ریزی شد. اولین مسابقه‌ی آل استار بسکتبال در سال ۱۹۵۱، به میزبانی بوستون سلتیکس برگزار شد. دیداری که با جذابیت خاصی برگزارشد و تیم کنفرانس شرق با نتیجه ۱۱۱-۹۴ برنده‌ی میدان شد.

آمار و ارقام، رکورد داران

 در وجه تیمی، تاکنون ۶۶ مسابقه میان تیم‌های کنفرانس غرب و شرق برگزار شده است. ۳۷ پیروزی حاصل کار شرقی‌ها بوده است و ۲۹ پیروزی نیز غربی‌ها به دست آورده‌اند. بیشترین امتیاز کسب شده در مسابقات تاریخ آل استار NBA، توسط تیم کنفرانس غرب و در سال ۲۰۱۶ به ثبت رسید. آنها موفق شدند ۱۹۶ امتیاز کسب کنند. رکوردی که شاید رسیدن به آن بسیار مشکل باشد. پر امتیازترین دیدار میان دو تیم به سال ۲۰۱۷ باز می‌گردد، زمانی که دو تیم روی هم رفته ۳۷۴ امتیاز کسب کردند.

در بعد فردی، آمارهای بسیار زیادی وجود دارد. مثل سایر مسابقات برگزار شده در هفته‌ی آل استار،‌ در مسابقه‌ی اصلی نیز به بهترین بازیکن دیدار،‌ عنوان MVP (ارزشمندترین بازیکن) میدان را می‌دهند. عنوانی که بسیار مهم است و بازیکنان برای رسیدن به آن تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند.

کوبی برایانت و باب پتیت با کسب ۴ عنوان MVP، به صورت مشترک پر افتخارترین بازیکنان تاریخ آل استار NBA در این زمینه هستند. در تعداد رسیدن پیاپی به این عنوان، راسل وستبروک که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در تیم کنفرانس غرب خوش درخشید، رکورد دار است.

آل استار NBA

به لحاظ تعداد حضور در مسابقه‌ی آل استار، کریم عبدالجبار، فوق‌ستاره‌ی میلواکی باکس و لس آنجلس لیکرز رکورد دار است. کریم در ۱۹ مسابقه‌ی آل استار حضور داشته است و پشت سر او، دیگر بازیکن تاریخ‌ساز لیکرز، کوبی برایانت با ۱۸ بازی قرار دارد. در آمار تعداد حضور پیاپی در ترکیب اصلی و استارتر، کوبی برایانت و لبران جیمز مشترکاً قرار دارند. البته این آمار در سال ۲۰۱۹ به تنهایی برای جیمز نوشته خواهد شد. شانزدهمین حضور لبران در ترکیب اصلی آل استار، او را بزرگ‌تر از قبل خواهد کرد.

بهترین امتیازآور این رویداد مهم، لبران جیمز است. جیمز در دوران ورزشی پر افتخار خود، در آل استار ۳۴۳ امتیاز کسب کرده است، تعداد امتیازی که به زودی بیشتر از این خواهد شد. اما در وجه امتیاز آور ترین بازیکن در یک مسابقه‌ی آل استار،‌ آنتونی دیویس جوان در صدر لیست قرار دارد! دیویس در سال ۲۰۱۷ موفق به کسب ۵۲ امتیاز شد و بالاتر از تمام بزرگان تاریخ NBA در این آمار قرار گرفت.

آل استار NBA سال ۲۰۱۹

رقابت آل استار NBA در سال ۲۰۱۹ بدون شک به یکی از مهیج‌ترین و مهم‌ترین بازی‌های تاریخِ لیگ تبدیل می‌شود. ستارگان جوان، ستارگان با تجربه، اسطوره‌ها! هر چیزی که بخواهیم، در این آل استار وجود دارد.

تیم کنفرانس شرق به کاپیتانی یانیس آنتتوکومپو

استفن کری، جوئل امبید،‌ پل جرج، کمبا واکر، بلیک گریفین، نیکولا یوکیچ، ‌کایل لاوری،‌ کریس میدلتون، درک نویتزکی،‌ ویکتور اولادیپو، دی آنجلو راسل، نیکولا ووچیویچ، راسل وستبروک

آل استار NBA

هدایت تیم یانیس آنتتوکومپو بر عهده‌ی مایک بودنهولزر است. بودنهولزر سرمربی تیم میلواکی باکس است و تیمش در حال حاضر در صدر جدول کنفرانس شرق قرار دارد. قطعاً حضور این سرمربی روی نیمکت تیمی که کایپتانش یانیس است، جذاب خواهد بود.

تیم کنفرانس غرب به کاپیتانی لبران جیمیز

کوین دورانت، جیمز هاردن، کایری اروینگ، کوای لنارد،‌لامارکوس آلدریج، بردلی بیل، آنتونی دیویس، دیمین لیلارد، بن سیمونز،‌ کلی تامپسون،‌کارل آنتونی تاونز،‌ دوین وید

آل استار NBA

سرمربی تیم لبران جیمز در این بازی، مایکل ملون است. ملون سرمربی دنور ناگتس است و در حضور تیم‌های بزرگی چون گلدن استیت وریرز، سن آنتونیو اسپرز، لس آنجلس لیکرز، هیوستون راکتس و پورتلند تریل بلیزرز، تیمش را به یک مدعی بسیار بزرگ تبدیل کرده است. بدون شک هیچ مربی‌ای در کنفرانس غرب به اندازه مایکل ملون شایسته‌ی سرمربی‌گری تیم لبران جیمز نبود.

مشخصات برگزاری مسابقه‌ی آل استار NBA در سال ۲۰۱۹:

ورزشگاه: اسپکتروم سنتر (استادیوم خانگی شارلوت هورنتس)

تاریخ: دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷- ۱۷ فوریه ۲۰۱۹

ساعت: ۰۴:۳۰ بامداد

پیش‌بینی مسابقات بسکتبال آل استار NBA در سایت بتکارت

bomb 5
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره تیم محتوای بتکارت

آواتار تیم محتوای بتکارت

این مطالب را نیز ببینید!

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام

معرفی بهترین کانال‌های پروکسی تلگرام + فهرست تمام کانال ها

تلگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی است. که در کشورهای مختلف طرفداران زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *