صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / گام اول تغییرات فرمول یک برای فصل ۲۰۲۱؛ تغییر در سیستم سوخت رسانی

گام اول تغییرات فرمول یک برای فصل ۲۰۲۱؛ تغییر در سیستم سوخت رسانی

4 2 1

بعد از انتقادات گسترده ای که برای تکراری بودن طریقه برگزاری مسابقات گرند پری و وضع قوانین فرمول یک به فدارسیون جهانی این رشته شد، پس از این که راس براوون مدیر بخش ورزشی فرمول یک اعلام کرد که از این به بعد لوییس همیلتون به او در تعیین قوانین فصل سال ۲۰۲۱ کمک خواهد کرد به نظر می رسد که تغییرات در حال اعمال هستند و این بار تصمیم این فدراسیون برای جذاب کردن هر چه بیشتر این رشته محبوب ورزشی در آینده جدی می باشد.

این تغییرات در وهله اول بر روی سیستم سوخت رسانی است و در اقدام بعدی گفته می شود مدیریت فرمول یک و انجمن رانندگان مسابقه ای بریتانیایی (BRDC) برای برگزاری مسابقه در سیلوراستون برای سال های آینده به توافق رسیده اند و قرار است این همکاری ادامه پیدا کند. پس از مسابقات پشت سر هم فرمول یک و آخرین آن گرند پری اتریش و انتقادات به نحوه برگزاری این مسابقات و قوانین تکراری آن همگان معتقد هستند درخصوص این که این رقابت ها بسیار خسته کننده شده است. به همین خاطر مسئولان بخش ورزشی فرمول یک که مدت ها به دنبال فرد یا افراد مناسب برای کمک به بهبود وضع این مسابقات می گشتند سر انجام با چراغ سبز لوییس همیلتون مواجه شدند که به خوبی از او استقبال کردند. آن ها در نظر دارند تا برای فصل ۲۰۲۱ تغییراتی را در این رشته ورزشی ایجاد کنند تا این رشته از یکنواختی به این صورت در آید.

فرمول یک کم کم دچار تحول می شود

فرمول یک
بعد از این که همیلتون نیز این خبر را تایید کرد و او نیز گفت هر کاری از دستش بر میاید در این خصوص انجام می دهد خبر تازه ای به گوش می رسد که در پی تحولات این تحولات مد نظر برای فصل ۲۰۲۱ و نسل جدید خودرو ها و به دنبال آن نزدیک تر شدن رقابت بین تیم ها و کاهش هزینه ها، این بار فدراسیون جهانی دست بر روی سیستم سوخت رسانی گذاشته است و در تلاش است این قضیه را تغییر دهد. آن ها در نظر دارند فعلا برای فصل ۲۰۲۱ شانس دوباره ای برای برگرداندن جذابیت به مسابقات فرمول یک و بازیابی جایگاه این ورزش در میان سایر ورزش ها از این جا شروع کنند تا دید در ادامه چه تغییرات دیگری اعمال خواهد شد. این تغییرات گفته شده در مورد جعبه دنده، ترمز ها و شیار رینگ ها و همچنین قوانین جدید سیستم سوخت رسانی است که در چند هفته آینده تصمیم گیری نهایی در مورد تغییرات جدید صورت خواهد گرفت.در صورت تصویب قوانین جدید این تغییرات از فصل ۲۰۲۱ تا فصل ۲۰۲۴ اجرا خواهد شد و امید است تا این قوانین به کاهش هزینه تیم ها و همچنین استفاده برابر تیم ها از قطعات مخصوص در سیستم سوخت رسانی است.
سایت رسمی فدراسیون جهانی اتومبیل رانی در سایت خود در خصوص تغییرات قوانین فصل ۲۰۲۱ نوشت:

برای حفظ کارکرد فعلی سیستم سوخت رسانی فرمول یک و استفاده از یک سیستم سوخت برای تیم ها هدف این است که تا حد امکان هزینه های تیم ها از طریق حذف هزینه های طراحی جداگانه سیستم سوخت رسانی هر تیم کاهش پیدا کند تا آن ها بتوانند با خرج هزینه کمتری در مسابقات شرکت کنند. هدف ما این است که این سیستم در فصل آینده مورد استفاده قرار گیرد و کمپانی ها متحمل هزینه های سنگین نشوند و از این طریق بتوانند در جهت توسعه و بهبود ماشین قدم بردارند و رقابت ها تا حد امکان عادلانه و با شرایط یکسان بین ماشین ها برگزار شود. این قضیه به رانندگان کمک می کند تا با شرایط یکسان با هم به مسابقه بپردازند.

هم چنین فدراسیون جهانی لیستی از قطعات مورد بحث در سیستم سوخت رسانی خودرو های فرمول یک را ارائه کرد که در زیر می بینید:
o پمپ سوخت اولیه
o دمپر اگر مورد نیاز باشد
o پمپ فشار بالای سوخت
o لوله های پمپ سوخت اولیه در خروج از مخزن سوخت
o لوله های خروجی از مخزن سوخت و خروج از پمپ فشار بالای سوخت

بعد از قضیه سوخت رسانی سیستم های ماشین های فرمول یک بار، از طرفی دیگر همان طور که گفته شد مدیریت فرمول یک و انجمن رانندگان مسابقه ای بریتانیایی (BRDC) برای برگزاری مسابقه در سیلوراستون برای سال های آینده به توافق رسیده اند و این انجمن رانندگان مسابقه ای بریتانیایی (BRDC) پیش از این در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده بودند که قرارداد فعلی شان با فرمول یک از نظر مالی دیگر سودی ندارد و می خواهند از حق شان استفاده کنند و تصمیم به قطع همکاری با فرمول یک پس از سال ۲۰۱۹ بگیرند. هر چند که BRDC می خواهد از این بند فسخ استفاده کند تا قرارداد بهتری با فرمول یک ببندد اما فرمول یک نیز پیش از این اعلام کرد که زمان مطرح کردن این تصمیم اصلا عادلانه و درست نبوده است و فعلا تصمیمی در این خصوص اتخاذ نکرده است زیرا آن ها باید هنگامی که پای میز مذاکره می نشینند قرار دادی را به مبلغ بالا با این انجمن ببندند که در آن زمان مباحثه در این خصوص منطقی نبود.

ولی بعد از آن انتقاداتی که به فرمول یک شده بود مسئولان برگزاری تمام تلاش خود را انجام دادند تا بتوانند این قرار داد را دوباره برقرار کنند تا فرصتی از دستشان نرود . بنا به اعلام نشریه دیلی میل گزارشی ارائه شده مبنی بر این که در حال حاضر پس از مذاکرات طولانی مدت، یک قرارداد چند ساله بین لیبرتی مدیا (مالک فرمول یک) و انجمن رانندگان در حال امضاء است. رئیس انجمن ورزش های موتوری بریتانیا، دیوید ریچاردز نیز گفت:
تبریک می گویم و حس خوبی دارم که به توافق رسیدیم و به یک نتیجه ی بسیار موفقیت آمیزی قبل از برگزاری گرند پری دست پیدا کردیم. بعد از صحبت های زیاد بالاخره از نظر مسائل مالی توافقات انجام شده و بخشی جزئیات نهایی باقی مانده که من مطمئن هستم توافق حاصل خواهد شد و باز هم می توان با فرمول یک در رده های گوناگون همکاری های مفید و جذابی را ترتیب داد.

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *