صفحه اصلی / راهنمای پیش بینی مسابقات / پیشبینی سایر ورزش‌ها / یو‌اف‌سی ۲۳۲ ؛ به استقبال مبارزه کریس سایبورگ – آماندا نونیز

یو‌اف‌سی ۲۳۲ ؛ به استقبال مبارزه کریس سایبورگ – آماندا نونیز

4 2 1

یو‌اف‌سی ۲۳۲ ؛ به استقبال مبارزه کریس سایبورگ آماندا نونیز

رویداد یو اف سی ۲۳۲ بامداد یکشنبه در سالن فوروم Forum کالیفرنیا برگزار می‌شود. در مهمترین مبارزات این رویداد در بخش مردان جان جونز و الکساندر گوستافسن در سنگین وزنِ سبک Light Heavyweight   و در بخش زنان کریس سایبورگ و  آماندا نونیز در پَر وزن featherweight پا به هشت ضلعی می‌گذارند. سایبورگ و نیونیز به عنوان قدرتمندترین زنانِ ام ام ای شناخته می‌شوند و به همین دلیل پیش‌بینی نتیجه مبارزه کار آسانی نخواهد بود. در ادامه مروری بر کارنامه‌ی سایبورگ و نونیز داریم:

پروفایل کریس سایبورگ

  • لقب : سایبورگ (شخصیتی تخیلی در فیلم و ادبیات که قدرت فیزیکی‌اش بی‌نهایت است)
  • سن : ۳۳
  • قد: ۱۷۳سانتیمتر
  • وزن: ۶ کیلوگرم
  • ملیت: برزیلی – آمریکایی

کریس سایبورگ در موی تای کمربند سیاه و در جوجیتسوی برزیلی کمربند قهوه‌ای دارد. او هنگامی به عنوان یک مبارز برتر شناخته شد که توانست در بخش زنان قهرمان مسابقات استرایک فورسStrike Force  شود. سایبورگ در سال ۲۰۰۵ با سازمان یو اف سی قرارداد بست و موفقیت‌های بسیاری بدست آورد. او قهرمانِ فعلی دسته‌ی پَر وزن در یو اف سی است و حالا برای دفاع از عنوان قهرمانی، برابر آماندا نونیز قرار می‌گیرد.

رکورد سایبورگ در ام ام ای ۲۰ برد در ۲۲ مبارزه است. او استاد ناک اوت کردن رقباست و ۱۷ بردش را به این ترتیب به دست آورده است. دو بار دیگر هم با رای داوران برنده شده است. از سوی مقابل یک بار سابمیشن شده و یک بار هم پس از برد تست دوپینگش مثبت درآمد و آن مبارزه بدون نتسجه اعلام شد. سایبورگ در رنکینگ کلی مردان و زنان در یو اف سی یازدهم است. بسیاری از کارشناسان با توجه به قدرت بی حد و اندازه‌ی سایبورگ، او را برنده‌ی مبارزه با نونیز می‌دانند. اما نونیز هم مبارز بسیار خوبی است و پیش بینی نتیجه این مبارزه کار بسیار دشواری خواهد بود.

کریس سایبورگ

پروفایل آماندا نونیز

  • لقب: شیر ماده / The Lioness
  • سن : ۳۰
  • قد: ۱۷۳ سانتیمتر
  • وزن: ۶۱ کیلوگرم
  • ملیت: برزیلی

نونیز از چهار سالگی به رشته‌ی کاراته و از شانزده سالگی به بوکس روی آورد. در جوانی به دعوت خواهرش به جوجیتسو تغییر رشته داد و در سال ۲۰۰۸ به ام ام ای آمد.  در سال ۲۰۱۳ با سازمان یو اف سی قرارداد بست و در سال ۲۰۱۶، پس از بردهای متوالی که آخرینش برابر والنتینو شوچنکو بود، به اولین مبارزه‌ی قهرمانی‌اش راه یافت. نونیز در همان راند اول میه‌شا تاته Miesha Tate را سابمیشن کرد و قهرمان یو اف سی در دسته‌ی خروس وزن شد. نونیز تاکنون سه بار از کمربند قهرمانی‌اش دفاع کرده و حالا در یک دسته بالاتر (پَر وزن) به مصاف سایبورگ خواهد رفت. ُ

رکورد نونیز در ام ام ای ۱۶ برد و ۴ شکست در ۲۰ مبارزه است. او ۱۱ بار رقبا را ناک اوت کرده و دوبار با سابمیشن و دو بار هم با رای داوران برنده شده است. شکست‌هایش هم دو ناک اوت، یک سابمیشن و یک بار با رای داوران بوده است.

کریس سایبورگ

نکات جالب مبارزه

سایبورگ در جوانی عضو تیم ملی هندبال برزیل بوده که توسط یک مربی رزمی کشف می‌شود!

نونیز در صورت برد برابر سایبورگ، سومین مبارز تاریخ یو اف سی، پس از کانر مک گرگور و دنیل کورمیر خواهد شد که در دو دسته‌ی متفاوت قهرمان شده است. این نکته‌ی جالبی برای علاقه‌مندان به پیش بینی نتیجه مبارزه است.

پیش‌بینی مسابقه کریس سایبورگ – آماندا نونیز در سایت بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *