صفحه اصلی / راهنمای شرط‌بندی مسابقات / پایان فصل ۲۰۱۹ مسابقات فرمول یک با پیروزی لوییس همیلتون در گرندپری ابوظبی

پایان فصل ۲۰۱۹ مسابقات فرمول یک با پیروزی لوییس همیلتون در گرندپری ابوظبی

4 2 1

پرونده مسابقات فرمول یک در سال ۲۰۱۹ نیز با گرندپری ابوظبی بسته شد و لوییس همیلتون راننده تیم مرسدس بنز  علاوه بر یازدهمین قهرمانی فصل در پیست یاس مارینا، ششمین قهرمانی جهان خود را بدست آورد تا در رده دوم جدول دارندگان بیشترین گرند اسلم تاریخ فرمول یک قرار گیرد.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

پایان فصل ۲۰۱۹ مسابقات فرمول یک و یازدهمین پیروزی فصل لوییس همیلتون در گرندپری ابوظبی

آخرین ایستگاه مسابقات جهانی در سال‌های اخیر با برگزاری مسابقه در ابوظبی به پایان رسیده است. پایتخت امارات متحده عربی تاکنون ۱۱ رقابت جایزه بزرگ را میزبانی کرده؛ در حالی‌ که لوییس همیلتون با ۵ قهرمانی در یاس مارینا رکورددار است. راننده‌ پرافتخار مرسدس، برای یازدهمین مرتبه در این فصل، روی سکوی اول ایستاد؛ ضمن اینکه سابقه‌ پنجاه قهرمانی بعد از پول‌پوزیشن را برای خود ثبت کرد. حالا لوییس همیلتون، علاوه‌ بر ۶ عنوان قهرمانی در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ توانسته است ۸۸ پول‌پوزیشن و ۸۴ مرتبه ایستادن روی سکوی نخست جشن را بگیرد. پس از همیلتون مکس ورشتپن از تیم ردبول و چارلز لکلرک از تیم فراری در رده‌های دوم و سوم سکو قرار گرفتند. راننده بریتانیایی که در روز ۱۲ آبان ۹۸ با پایان گرندپری آمریکا ششمین قهرمانی فصل خود را مسجل کرد، با این پیروزی مجموع امتیازاتش را در این فصل به ۴۱۲ امتیاز افزایش داد تا فصل را با اختلافات امتیازی بیشتری نسبت به نفر دوم رده‌بندی یعنی هم‌تیمی فنلاندی‌اش والتری بوتاس به پایان برساند. بوتاس که در آخرین گرندپری چهارم شد، با ۳۲۶ امتیاز نایب قهرمان شد و  مکس ورشتپن از ردبول هم با ۲۷۸ امتیاز و اختلاف فاحش مقام سوم را کسب کرد تا همیلتون و مرسدس بنز به یکه‌تازی خود همچنان ادامه دهند.

پایان فصل ۲۰۱۹ مسابقات فرمول یک
در گرندپری ابوظبی چه گذشت:

تمرینات :
تمرین اول با عملکرد خوب والتری بوتاس، مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون پایان یافت.
در تمرین دوم هم، والتری بوتاس، لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک عملکرد بهتری نسبت به دیگران داشتند. از جمله اتفاقات مهم این تمرین می‌توان به تصادف بوتاس و گروژان اشاره کرد.
تمرین سوم نیز باز با پیشتازی مکس و لوئیس همیلتون همراه شد.

پول پوزیشن:
مرحله‌ اول تعیین خط فرمول یک ابوظبی با عملکرد بسیار خوب الکس البون از تیم ردبول آغاز شد. در این مرحله رابرت کوبیتسا، جورج راسل، کیمی رایکونن، آنتونیو جوویناتزی و رومن گروژان از راهیابی به مرحله‌ی دوم تعیین خط باز ماندند؛ در مرحله‌ اول تعیین خط همیلتون، البون و بوتاس در مکان‌های اول تا سوم قرار گرفتند.
دور دوم مرحله‌ی تعیین خط گرندپری فرمول یک ۲۰۱۹ با پیشتازی لکلرک، همیلتون و بوتاس ادامه یافت؛ در حالی‌ که کوین مگنوسن، دنیل کفیات، لنس استرول، پیر گسلی و سرجیو پرز از راهیابی به مرحله‌ی سوم تعیین خط بازماندند. به این ترتیب رانندگان تیم‌های مرسدس، فراری، ردبول، رنو و مک‌لارن توانستند در مرحله‌ی پایانی تعیین خط حضور داشته باشند.
در نهایت دور سوم مرحله‌ی تعیین خط گرندپری ۲۰۱۹ فرمول یک ابوظبی با پیشتازی لوئیس همیلتون و ثبت زمان ۱ دقیقه و ۳۴/۷۷۹ ثانیه به پایان رسید. پس از همیلتون، راننده‌ی هلندی ردبول با ۰/۳۶۰ ثانیه اختلاف در جایگاه دوم ایستاد. چارلز لکلرک با ۰/۴۴۰ اختلاف نسبت به پیشتاز در مکان سوم تعیین خط گرندپری فرمول یک ابوظبی ایستاد. سباستین فتل، الکس البون، لندو نوریس، دنیل ریکیاردو، کارلوس ساینز، نیکو هالکنبرگ و سرجیو پرز نیز در جایگاه چهارم تا دهم قرار گرفتند.

445320569cad433934c1b51119112235
مسابقه اصلی:

حتی آخرین مسابقه‌ی امسال هم، رقابتی ساده برای همیلتون بود. او با اختلاف ۱۶.۷۷۲ ثانیه نسبت به نفر دوم، قهرمان جایزه بزرگ ابوظبی ۲۰۱۹ شد. مکس ورشتپن و چارلز لکلرک هم در ادامه‌ عمکلرد خوب خود، سکوهای بعدی را کسب کردند با این تفاوت‌ که اختلاف زمانی این دو نفر هم بیش از ۲۶ ثانیه بود. والتری بوتاس، تنها ۰/۰۵۶ ثانیه دیرتر از لکلرک به خط پایان رسید و چهارم شد. پایان مسابقه در یاس مارینا، جایگاه ناامیدکننده‌ پنجمی را برای سباستین فتل ثبت کرد که سال گذشته، مهم‌ترین رقیب همیلتون به حساب می‌آمد. اختلاف زمانی فتل با همیلتون در این رقابت، ۶۴.۳۵۷ ثانیه بود که باور نکردنی به‌نظر می‌رسد.
به‌نظر می‌رسد هفتادمین دوره‌ مسابقات فرمول یک، قهرمانی آسان برای لوئیس همیلتون و تیم مرسدس را به‌دنبال داشت که البته از آغاز این رقابت‌ها قابل پیش‌بینی بود. در عوض، مقام سومی مکس ورشتپن راننده‌ی اصلی تیم ردبول و پنجم شدن سباستین فتل، راننده‌ اصلی تیم فراری، نتایج عجیب‌ فصل ۲۰۱۹ را رقم زدند. همانطور که گفته شد همیلتون با ۴۱۳ امتیاز و هم‌تیمی او والتری بوتاس با ۳۲۶ امتیاز، قهرمان و نائب‌قهرمان امسال شدند. مکس ‌ورشتپن با ۲۷۸ امتیاز به جایگاه سوم رسید؛ در حالی‌ که چارلز لکلرک راننده‌ جوان فراری، ۲۶۴ امتیازی و چهارم شد. امسال، کم‌تر کسی انتظار داشت سباستین فتل راننده‌ اصلی فراری و دارنده‌ ۲ قهرمانی فرمول یک جهان، با رده‌ پنجمی فصل ۲۰۱۹ را به پایان برساند.

لوئیس همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس که سالانه درآمد ۴۲ میلیون یورویی دارد در مصاحبه با شبکه موتور اسپورت می‌گوید که پول برای او مهم است اما همه هدف او درآمدزایی نیست و مسائل مهم‌تری نسبت به پول برای او اهمیت دارد:

d78c164a39a468418b4810a8c9178770 1
همیلتون قهرمان شش دوره فرمول یک در این‌باره گفت:

درست است که پول و درآمدزایی مسائل مهمی هستند اما هیچ‌گاه فقط به خاطر پول وارد فرمول یک نشدم. خوب است که همه چیز را حساب و کتاب کنم. جمع‌آوری پول مشکلی نیست و یک امتیاز است. ماهیت کاری که من انجام می‌دهم، عشق به ورزش است و عاشق این چالش هستم. دوست دارم همچنان وارد گرندپری‌ها شوم و می‌دانم رانندگان جوان مستعدی هستند که برای شکست من تلاش می‌کنند. می‌‌خواهند از من پیشی بگیرند و از گذشته فراتر بروند و من عاشق این نبردها هستم. این کارها هستند که به من انرژی لازم را برای زندگی منتقل می‌کنند. درست است به هرچه خواستم در کسب درآمد و جایگاه فعلی رسیده‌ام ولی هرچه زمان می‌گذرد وابستگی به پول کمتر و رقابت در مسابقات بیشتر می‌شود.

وی در ادامه در مورد ششمین قهرمانی جهان ادامه داد:

افتخاری بزرگ برای من بدست آمده و همه این‌ها را حاصل تلاش چندین و چند ساله‌ام می‌بینم. حس امروز من وصف نشدنی است چرا که به هر آنچه می‌خواستم رسیده‌ام. این قهرمانی را به خانواده‌ام تقدیم می‌کنم. من بیشتر از هر وقت دیگری احساس کوچک بودن دارم. از همان ابتدا که وارد این رقابت‌ها شدم، خانواده‌ام را دیدم که در هر لحظه در کنار من ایستادند. پدرم از روز اول من را حمایت کرد و دیگر اعضای خانواده نیز به سختی برایم کار کردند که امروز در جایگاه فعلی قرار داشته باشم. تلاش بسیار زیادی کردم تا به جایگاه فعلی‌ام برسم. روزها و سال‌هایی که با این امید ادامه دادم که می‌توانم موفق شوم. در ان راه سختی زیادی کشیدم. از اولین باری که قهرمان شدم تا آخرین بار که در همین لحظه رقم خورد را به یاد دارم که چه کارهایی کردم و چه چیزهایی بر من گذشت. این را می‌دانم که هیچ‌کدام از این‌ها بدون تلاش محقق نمی‌شد و واقعا خوشحال هستم که به جایگاهی که در زندگی‌ام می‌خواستم رسیدم. کسب شش بار عنوان قهرمانی جهان با این همه راننده که همگی در کار خود عالی هستند واقعا سخت است و از اینکه من توانستم امسال را نیز با موفقیت پشت سر بگذارم شادمانم. هم‌چنین از هوادارانی که همیشه من را حمایت کردند تشکر می‌کنم که با هر شرایطی چه درون پیست و چه از راه دور انرژی‌های مثبتشان را برای من فرستادند.

15fd9a1fd24c47d3de57c62455ac2026
راننده انگلیسی تیم مرسدس درباره بازنشستگی‌ گفت:

ترسی ندارم تا در دنیای فرمول یک بازنشسته شوم چون چاره‌ای نیست. اما برای هر ورزشکاری خداحافظی از دنیای قهرمانی غمناک‌ترین روز خواهد بود و برای من هم این‌گونه است. من به همین دلیل اکنون کارهای دیگری مثل مد را انجام می‌دهم که می‌توانم برای مدت طولانی روی آن تمرکز کنم. اکنون همه چیز خوب پیش می‌رود و مشخص نیست تا چه زمانی روند من در فرمول یک ادامه خواهد داشت. با این وجود علایق دیگری به غیر از فرمول یک هم دارم. زندگی برای من با ترک فرمول یک تمام نمی‌شود و همین موضوع است که باعث می‌شود تا آرامش داشته باشم. اکنون فکر می‌کنم به اندازه کافی برای ادامه رقابت خوب هستم. همچنین من واقعا از تمام کارمندهای کارخانه که همگی دوستانم هستند و کسانی که مرا امسال در داخل تیم حمایت کرده‌اند، تشکر می‌کنم. واقعا کار کردن با این تیم یک امتیاز و افتخار است. امیدوار هستیم که فصل جدید نیز بتوانیم با همین قدرت و با افتخارات بیشتر پا به میدان مسابقات بگذاریم.

فصل جدید:
به‌نظر می‌رسد مرسدس بنز و رانندگانش مهارنشدنی هستند و با این پیشتازی با این اختلاف امتیاز، دیگر تیم‌ها کار سختی را برای فصل آینده پیش‌رو خواهند داشت. پرونده‌ مسابقات فرمول یک در سال ۲۰۱۹ بسته شد؛ اما تیم‌های شرکت‌کننده هفته‌ آینده در تست‌های پایان فصل حاضر خواهند بود.
آزمون‌های پیش‌فصل ۲۰۲۰، چهارشنبه ۳۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ انجام می‌شود و یک‌شنبه ۲۵ اسفندماه امسال، اولین رقابت جایزه بزرگ ۲۰۲۰ در استرالیا برگزار خواهد شد تا دید باقی تیم‌ها چه تدابیری برای مهار لوییس همیلتون و تیم مرسدس اندیشیده‌اند. ضمن اینکه والتری بوتاس راننده مرسدس قرارداد خود را با این تیم تمدید کرد و همیلتون و بوتاس همچنان به عنوان رانندگان اول و دوم مرسدس به کار خود ادامه خواهند داد.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم 26 اسفند در سایت بتکارت

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم 26 اسفند در سایت بتکارت

روز سه شنبه دیدارهای برگشت لیگ قهرمانان اروپا پیگیری می شود. در ادامه قصد داریم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.