صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / همکاری لوییس همیلتون و فرمول یک در تعیین قوانین فصل ۲۰۲۱

همکاری لوییس همیلتون و فرمول یک در تعیین قوانین فصل ۲۰۲۱

4 2 1

پس از قهرمانی های سریالی لوییس همیلتون راننده تیم مرسدس بنز و ادامه صدرنشینی جهانی او و کمپانی مرسدس در سال ۲۰۱۹ راس براوون مدیر بخش ورزشی فرمول یک اعلام کرد که از این به بعد لوییس همیلتون به او در تعیین قوانین فصل سال ۲۰۲۱ کمک خواهد کرد.

پس از مسابقات پشت سر هم فرمول یک و آخرین آن گرند پری فرانسه انتقادات به نحوه برگزاری این مسابقات و قوانین تکراری آن بسیار زیاد شد و همگان درخصوص این که این رقابت ها بسیار خسته کننده شده است سخن می گویند. به همین خاطر مسئولان بخش ورزشی فرمول یک که مدت هاست به دنبال فرد یا افراد مناسب برای کمک به بهبود وضع این مسابقات می گشتند سر انجام با چراغ سبز لوییس همیلتون مواجه شدند که به خوبی از او استقبال کردند. آن ها در نظر دارند تا برای فصل ۲۰۲۱ تغییراتی را در این رشته ورزشی ایجاد کنند تا این رشته از یکنواختی به این صورت در آید. چرا که خود همیلتون نیز در سال ۲۰۱۹ و این فصل هم چنان قهرمان رقابت های مختلف شده است و نوار پیروزی هایش فعلا توسط هیچ راننده دیگری پاره نشده است. او ۷۹ امین پیروزی دوران ورزشی اش را به دست آورد و پس از آن در ابتدا در خصوص مسابقات گرند پری فرانسه که باز هم قهرمانی برای او رقم خورد صحبت کرد و پس از آن در خصوص همکاری اش با فدراسیون جهانی فرمول یک گفت که در زیر به شرح آن می پردازیم. راننده مرسدس مسابقه را از خط یک آغاز کرد و استارت بدون نقص او باعث شد تا از همان ابتدا، پیشتازی مسابقه را در دست داشته باشد. او در نهایت با اختلاف ۱۸ ثانیه ای نسبت به هم تیمی اش، والتری بوتاس توانست پیروزی پل ریکاردو را کسب کند. همیلتون با این پیروزی اختلاف خود را در جدول قهرمانی، به ۳۶ امتیاز رساند و پس از گفت:

این مسابقات نیز بسیار سخت بوده و چه کسی می گوید آسان بوده است؟ این پیروزی اصلا آسان نبوده است زیرا همیشه اتفاقاتی برای رخ دادن وجود دارد و همانطور که می دانید در این خودروها، همه چیز به دما و قابلیت اطمینان بستگی دارد و هر مسابقه شرایط خاص خودش را دارد به همین خاطر با هر اتفاقی ممکن است مقام اتان از دستتان برود. همانند تاول هایی که بر روی لاستیک من ایجاد شد و هر لحظه امکان داشت آن ها بترکند و همه چیز عوض شوند چون پارسال نیز برای یکی از رانندگان همچین اتفاقی افتاد. من علاقه زیادی به پیست فرانسه دارم و جاهای هیجان انگیزی دارد که شما می توانید با خیال راحت در آن نسبت به بقیه جلو بیفتید و برتری داشته باشید. خوشحال هستم که درون هم چنین تیم بزرگی فعالیت می کنم . قطعا آخر هفته خوبی بوده است و من برای مدت زمان طولانیست که مسابقه می دهم اما این رکوردها هیچوقت قدیمی نمی شود.کسب پیروزی در پیست همیشه برای من یک چالش خواهد اما بدون این تیم فوق العاده، نتیجه بدست آمده ممکن نبود. همه با هم در این قهرمانی و شادی آن شریک هستیم و من افتخار می کنم که جزوی از آن هستم . همه در کارخانه و داخل پیست و مربیان و کادر فنی زحمت هایی را می کشند که نمی توانید فکرش را بکنید زیرا اگر یکی از آن ها کار خود را به درستی انجام ندهد و جزوی از این پازل حل نشده باقی بماند قطعا من نمی توانم در جایگاه فعلی ام قرار بگیرم. جا دارد از همه شان تشکر کنم.

همیلتون پس از اجلاس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی که در پاریس برگزار شد گفت:

خوشحال هستم که می خواهم با این فدراسیون همکاری کنم و به این کار علاقه دارم زیرا حس خوب مفید بودن را به من می دهد. من چیزی برای به دست آوردن ندارم چون من اینجا هستم و اگر بتوانم کاری را انجام بدهم بسیار خوشحال خواهم شد.این ها همه این تصمیمات را می گیرند ولی در این اتاق معمولا راننده ای نبوده است، پس اگر بشود کاری کرد که مسابقات جذاب تر شود من افتخار می کنم که بخشی از این باشم. من واقعا از ته قلب دوست دارم که بتوانم مفید واقع شوم و روند این مسابقات را همان طور که می گویند بهبود ببخشم. امیدوارم بتوانیم این مسابقات جذاب را بیش از پیش برای همگان جذاب کنیم و بشود تغییرات مفیدی برای آن ایجاد کرد.

همکاری لوییس همیلتون و فرمول یک خارج از پیست

همکاری لوییس همیلتون و فرمول یک خارج از پیست
والتری بوتاس دیگر هم تیمی همیلتون که در رتبه دوم گرند پری فرانسه ایستاد در خصوص او گفت:

لوییس فوق العاده است و چند بازی است که نمی توانم او را مهار کنم چون او از هوش بسیار بالایی برخوردار است. شروع مسابقه بهترین فرصت برای من بود اما نتوانستم از لوئیس عبور کنم. در ادامه او سریع تر از من بود و ثبات داشت من باید با خودم به شدت کار کنم تا بتوانم در آینده او را مهار کنم. در تمرینات به خوبی عمل کردم ولی شرایط مسابقه همیشه متفاوت رقم می خورد. امیدوارم بتوانم آمار خودم را بهبود ببخشم زیرا بالاخره می توان با تلاش و پشتکار فراوان او را نیز مهار کرد. من خوشحال هستم که با او هم تیمی هستم.

راس براوون مدیر بخش ورزشی فرمول یک نیز از پیشنهاد همیلتون به شدت خوشحال شد و استقبال کرد و در خصوص او گفت:

من بسیار خوشحال هستم که لوییس در این امر مهم ما را همراهی می کند. ما این پیشنهاد را برای همه رانندگان ارسال کردیم و لوییس قهرمان ما این پیشنهاد را به سرعت قبول کرد زیرا که او همواره دوست دارد برای این ورزش کارهای مفیدی را انجام دهد. من از اینکه لوئیس برای همکاری اعلام آمادگی کرده است بسیار خرسندم و بی صبرانه منتظر هستمکارمان شروع شود، بخصوص که او در سه جلسه بعدی ما در ماه های آینده نیز حضور خواهد داشت.درست است و ما به خوبی می دانیم که فرمول یک نیاز به تغییرات اساسی دارد تا از این روند برگزاری به این صورت خارج شود ، اگر می خواهد همچنان جز ورزش های پرطرفدار باقی بماند. تمام سهامداران، خودمان، فیا و تیم ها در مورد موضوعات اصلی مانند بودجه و تقسیم عادلانه سرمایه و تجهیزات بین تیم ها به توافق رسیده ایم و در بخش فنی نیز ما و مسئولین فدراسیون جهانی و بخش فنی تیم ها، همکاری خیلی خوبی در حال انجام است همیشه درهای این فدراسیون به روی همه رانندگان باز است و هر کدام که بخواهند می توانند ما را در این امر مهم یاری کنند زیرا ما از نظرات رانندگان خوبمان است که می توانیم تغییرات مفید و موثری را ایجاد کنیم و امیدوارم باقی راننده ها نیز به این مهم ملحق شوند. باز هم از لوییس بابت پیوستن اش به ما تشکر می کنم زیرا او می تواند برای ما بسیار مفید باشد.

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *