صفحه اصلی / تنیس / نواک جوکوویچ برای هشتمین بار قهرمان تنیس آزاد استرالیا شد

نواک جوکوویچ برای هشتمین بار قهرمان تنیس آزاد استرالیا شد

نواک جوکوویچ تنیسور صربستانی با پیروزی برابر دومینیک تیم توانست برای هشتمین بار قهرمان تنیس آزاد استرالیا در سال ۲۰۲۰ شود. همچنین او با این قهرمانی صدر رده بندی جهانی تنیس را از رافائل نادال پس گرفت و مجددا به مرد شماره یک تنیس دنیا تبدیل شد.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

نواک جوکوویچ رتبه نخست رده بندی جهانی را از رافائل نادال ربود

فینال تنیس اپن استرالیا روز گذشته بین نواک جوکوویچ و دومینیک تیم برگزار شد و تنیسور صربستانی با پیروزی ۳ بر ۲ توانست برای هشتمین بار فاتح این رقابت‌ها شود.

جوکوویچ بازی را با قدرت شروع کرد و علاوه بر این که گیم نخست را به خود اختصاص داد توانست بریک کند تا نتیجه ۲ بر صفر شود. تنیسور صربستانی گیم سوم را هم با پیروزی به پایان رساند. بالاخره تیم یک گیم را به نام خود ثبت کرد و نتیجه ۳ بر یک به نفع جوکوویچ شد. مرد شماره دو جهان گیم پنجم را با پیروزی به پایان رساند. در ادامه تیم به سختی توانست نتیجه را ۴ بر ۲ کند. مرد شماره پنج جهان که با گذشت زمان بهتر می شد توانست بریک کند و اختلاف را به حداقل برساند. برتری تیم ادامه داشت و بالاخره نتیجه را به تساوی رساند. در گیم نهم که جوکوویچ به شدت عصبانی بود حریف اتریشی خود را شکست داد تا ۵ بر ۴ پیش بیفتد. رقابت نزدیک دو تنیسور در گیم دهم ادامه داشت و پس از چند تساوی در نهایت تیم با دو اشتباه در سرویس، ست نخست را ۶ بر ۴ واگذار کرد.

با وجود اینکه جوکوویچ ست دوم را با پیروزی شروع کرد اما دو گیم پیاپی را واگذار کرد تا تیم ۲ بر یک پیش بیفتد. مرد شماره پنج جهان گیم چهارم را هم به خود اختصاص داد تا نتیجه ۳ بر یک شود. بالاخره تنیسور صربستانی یک گیم دیگر را به نفع خود کرد و اختلاف به حداقل رسید. زمانی که نتیجه ۴ بر ۳ به نفع تیم بود جوکوویچ توانست بریک کند و دو تنیسور در نتیجه ۴ بر ۴ برابر شدند. شروع گیم نهم با یک رالی تماشایی همراه شد که در نهایت با پیروزی مرد شماره دو جهان به پایان رسید. رقابت جذاب دو تنیسور ادامه داشت و این بار تیم بریک کرد. مرد شماره پنج جهان اکنون یک گیم با پیروزی در این ست فاصله داشت که در نهایت این اتفاق افتاد. تنیسور اتریشی ست دوم را با پیروزی ۶ بر ۴ تمام کرد و بازی یک بر یک شد.

نواک جوکوویچ
ست سوم شرایط کاملا تغییر پیدا کرد و تیم کاملا برتر از جوکوویچ عصبانی بود. مرد شماره پنج جهان چهار گیم نخست خود را به نفع خود پایان داد و نتیجه ۴ بر صفر شد. بالاخره جوکوویچ در گیم پنجم پیروز شد اما گیم بعدی را از دست داد. در ادامه نتیجه ۵ بر ۲ شد و تیم با توجه به در اختیار داشتن سرو می توانست به راحتی برنده این ست شود. با این حال حریف صربستانی اش تمام تلاشش را کرد این اتفاق نیفتد. رقابت دو تنیسور در این گیم ۹ دقیقه طول کشید و در نهایت تیم پیروز شد و ۲ بر یک پیش افتاد.

نواک جوکوویچ ست چهارم را با پیروزی آغاز کرد و در ادامه نتیجه ۲ بر یک به نفعش شد. بر خلاف ست های گذشته از شروع، رقابت دو تنیسور نزدیک بود. هر گیم که سرو در اختیار تنیسور ها بود برنده می شدند. زمانی که بازی ۴ بر ۳ به نفع مرد شماره دو جهان شد او توانست بریک کند و نتیجه را ۵ بر ۴ کند. برتری تنیسور صربستانی ادامه داشت و او با برد در گیم بعدی ست چهارم را با پیروزی به پایان رساند. بر این اساس قهرمان نخستین گرند اسلم سال در پنجمین ست باید مشخص می شد.

سرو گیم نخست در اختیار تیم قرار داشت. او توانست پیروز شود اما جوکوویچ بازی را مساوی کرد و در ادامه با بریک ۲ بر یک پیش افتاد. مرد شماره دو جهان که به نظر می رسید شکست را در فینال قبول کرده است اکنون به قهرمانی نزدیک شده بود. او گیم بعدی را هم در یک رقابت نزدیک به خود اختصاص داد. در ادامه نتیجه ۴ بر ۳ به نفع مرد شماره دو جهان شد. برتری جوکوویچ ادامه داشت و بازی ۵ بر ۴ شد. در نهایت مرد شماره دو جهان گیم بعدی را نیز با پیروزی به پایان رساند و پس از چهار ساعت رقابت فاتح نخستین گرند اسلم سال شد.

این هشتمین قهرمانی نوله در تنیس آزاد استرالیا و در مجموع هفدهمین گرند اسلم جوکوویچ بود.

جوکوویچ که رقابت تنگاتنگی با فدرر و نادال برای کسب عنوان پرافتخارترین بازیکن تاریخ تنیس دارد، با قهرمانی در ملبورن حالا یک قدم دیگر به دو رقیب خود نزدیک‌‌تر شد. در حال حاضر فدرر با ۲۰ گرند اسلم پیشتاز است و نادال با یک عنوان کمتر او را تعقیب می‌کند.

تنیسور صربستانی با این قهرمانی در رده‌بندی جدید که فردا منتشر می‌شود جای نادال را در صدر جدول خواهد گرفت.

تنیس‌باز ۳۲ ساله هم‌چنین با قهرمانی در اوپن استرالیا به نخستین بازیکن مرد از سال ۱۹۶۷ به این سو تبدیل شد که توانسته در سه دهۀ متفاوت در رقابت‌های گرند اسلم به قهرمانی برسد.‌

فتح ملبورن صربیناتور را به سومین تنیس‌باز مرد تاریخ تبدیل کرد که حداقل ۸ بار در یک گرند اسلم به قهرمانی رسیده است. رافائل نادال ۱۲ عنوان در رولان گاروس را به نام خود ثبت کرده و راجر فدرر نیز ۸ بار در ویمبلدون جام را بالای سر برده است. گفتنی است جوکوویچ در ۵ گرند اسلم از ۷ گرند اسلم اخیر به عنوان قهرمانی دست یافته است و این نشان از آمادگی بالای او نسبت به دو رقیب خود را نشان می‌دهد که البته از دو تنیسور رقیب جوانتر نیز هست.

282492895e43f9ef8ff9620ef400b2ef 1
جوکوویچ در مراسم اهدای جام گفت:

قبل از هر چیز می‌خواهم به دومینیک تبریک بگویم. قسمت نبود که امشب برنده شوی، مسابقه‌ نزدیکی بود و تو به پیروزی خیلی نزدیک بودی. قطعاً در آینده زمان زیادی خواهی داشت و مطمئن هستم که بیشتر از یک‌بار قهرمان گرند اسلم خواهی شد. آزاد استرالیا مسابقات مورد علاقه من است، خوشحالم که بار دیگر جام این مسابقات را در دستانم گرفته‌ام. مسابقه سخت و نفس گیری بود و رقابت بین هردویمان نزدیک دنبال شد. انتظار این بازی سخت را نداشتم ولی در تنیس هرچیزی ممکن است اتفاق بیفتد و شما باید برای همه چیز آماده باشید. بنابراین توانستم با این محاسبات باز هم این جام را کسب کنم و از این بابت بسیار شادمانم.

از سوی دیگر، این سومین شکست تیم در فینال یک گرند اسلم بود. بازیکن ۲۶ ساله اتریشی اگر چه این بار نسبت به دو فینال قبلی مقابل نادال در رولان گاروس عملکرد بهتری داشت، با این حال باز هم دستش از جام کوتاه ماند. او پس از بازی در این‌ باره گفت:

حسرت نمی‌خورم، این سه بازیکن [فدرر، نادال و جوکوویچ] تنیس را به سطح دیگری رسانده‌اند و من خیلی خوشحال هستم که در دوره آن‌ها رقابت می‌کنم. امروز باختم ولی امیدوارم که به زودی بتوانم این شکست را جبران کنم. امیدوارم تا زمانی‌که فدرر، نادال و جوکوویچ حضور دارند بتوانم به اولین گرند اسلم خود برسم. چون این‌گونه ارزش بیشتری خواهد داشت و من توانسته‌ام با غلبه بر بهترین‌های دنیا این عنوان را از آن خود کنم. به جوکوویچ تبریک می‌گویم. او تنیسور بسیار خوب و مشهوری است که توانسته رکوردها را جابه جا کند. ازینکه در این فینال حضور داشتم بسیار خوشحالم. از هوادارانم هم تشکر می‌کنم که در جایی من را حمایت می‌کنند.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره سعید

آواتار سعید

این مطالب را نیز ببینید!

ترفندهای شرطبندی در تنیس

آموزش شرط ‌بندی تنیس | ترفندهای شرط بندی در تنیس (بخش اول)

ورزش تنیس طرفداران زیادی دارد و دلیل آن‌هم روشن است. با توجه به هیجان بالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *