صفحه اصلی / سایر ورزش‌ها / حمله تند مکس ورشتپن به لوییس همیلتون : او دستاورد بزرگ و خاصی کسب نکرده است

حمله تند مکس ورشتپن به لوییس همیلتون : او دستاورد بزرگ و خاصی کسب نکرده است

4 2 1

پس از قهرمانی لوییس همیلتون در مسابقات گرند پری مجارستان ۲۰۱۹ ، مکس ورشتپن راننده تیم ردبول که در فاصله سه دور مانده به خط پایان در آستانه کسب قهرمانی قرار داشت و لوییس همیلتون با یک رانندگی حساب شده و زیبا از او سبقت گرفت و قهرمانی را از آن خود کرد، این راننده هلندی بنا بر دلایل نا معلوم، بر علیه همیلتون مصاحبه جنجالی را انجام داد که داستان زیادی را در دنیای فرمول یک به پا کرده است.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

پایان شایعات هم تیمی شدن مکس ورشتپن با لوییس همیلتون!

مشخص نیست دلیل این حمله ورشتپن به همیلتون برای چیست، به خاطر موضوع از دست دادن قهرمانی عصبانی است یا دلایل دیگری برای توجیه کار خود دارد. زیرا طی چند روز گذشته شایعاتی مبنی بر این که مکس ورشتپن به تیم مرسدس بنز برای فصل آتی بپیوندد به گوش می‌رسید. این در حالی است که والتری بوتاس هم تیمی همیلتون در مرسدس اعلام کرده بود که اگر با این تیم به توافقات شخصی نرسد مرسدس را ترک می‌کند و اگر فتل نیز از تیم فراری برود ترجیح می‌دهد که به تیم فراری بپیوندد.
همیلتون نیز که رابطه خوبی با بوتاس دارد بعد از شنیدن این شایعات از هم تیمی خود تعریف و تمجید کرد و اعلام کرد بعضی چیز ها از دست او خارج است و در صورتی که مکس ورشتپن هم تیمی او در آینده شود مشکلی با این قضیه ندارد و به نوعی موافقت خودش را اعلام کرد. هر چند تیم رد بول طی روزهای گذشته اعلام کرد که مکس تا ۲۰۲۰ قرار دارد و به نظر می‌رسد از انتقال وی به مرسدس خبری نیست.

لوییس همیلتون مکس ورشتپن
حال پس از گرند پری مجارستان که ورشتپن شروع بسیار خوبی داشت و تا سه دور مانده به آخر خود را در رده نخست و کسب قهرمانی می دید با استراتژی تیم فنی مرسدس بنز و رانندگی بی نقص همیلتون که در مقطعی از مسابقه در فاصله ۲۰ ثانیه ورشتپن نیز قرار داشت و رفته رفته خود را به او نزدیک کرد، همیلتون موفق شد باز هم در این فصل قهرمان این گرند‌پری نیز شود و به صدر نشینی خود و تیم مرسدس بنز در رده بندی کلی فرمول یک ۲۰۱۹ ادامه دهد. ورشتپن نیز در این گرند‌پری در جایگاه دوم ایستاد و سپاستین فتل از تیم فراری نیز سکو سوم را به خود اختصاص داد.
چندی پیش نیز نیکو روزبرگ راننده سابق مرسدس در مصاحبه‌ای در خصوص رانندگی خوب ورشتپن و استعداد بالایش صحبت کرد و اذعان داشت که همیلتون و مکس اگر در ماشین یکسان بنشینند و شرایط برای رانندگی هر دو از هر جهت یکسان باشد، ورشتپن ، لوئیس را شکست خواهد داد.
ورشتپن نیز بعد از گرند پری مجارستان در مصاحبه ای بر علیه هملیتون و زیر سوال بردن قهرمانی های او صحبت کرد و گفت:

اگر خیلی رانندگان دیگر در ماشین مرسدس به پیست می‌رفتند حداقل پنج قهرمانی به دست می‌آوردند و همیلتون دستاورد بزرگ و خاصی کسب نکرده است که این همه سر و صدا به پا شده است.
برای لوییس همیلتون احترام زیادی قائل هستم ولی باید بگویم با مرسدس می‌شود خیلی کار‌ها انجام داد و بسیاری از رانندگان خوب نظیر فرناندو آلونسو و چند تن دیگر اگر در این تیم می بودند قطعا قهرمانی های بیشتری از لوییس به دست می آوردند و لوییس کار خاصی را انجام نمی دهد چون بسیار خوش شانس نیز هست و همه هوایش را دارند. هر کسی با این شرایط بود حتی بیشتر از او قهرمانی به دست می آورد
همان فرناندو آلونسو که نامش را بردم اگر در تیم درستی بود و در سال ۲۰۰۷ در مک لارن به میدان نمی رفت و عضو تیم مرسدس بود، در حال حاضر ۸ یا ۹ قهرمانی را در کارنامه خود ثبت کرده بود، چراکه راننده فوق العاده ای است و استعداد بالایی دارد.

3b82b6e2e9f62bcaac7bb7dfe0be9c18
وی در خصوص شایعات پیوستنش به تیم مرسدس بنز ادامه داد :

از شرایط در ردبول راضی هستم و به برنامه و توانمندی این تیم ایمان دارم. دوست دارم با ردبول قهرمانی‌های مختلف را کسب کنم زیرا آن ها خانواده من هستند و آن‌ها را دوست دارم. برای ۲۰۲۰ که در ردبول خواهم ماند ولی در سال ۲۰۲۱ با توجه به تغییرات عجیب غریب فدراسیون جهانی فرمول یک برای این بازی ها مشخص نیست چه اتفاقی بیفتد و یا شرایط تیم ها و رانندگانش به چه صورت گردد. باید تا آن موقع صبر کرد و منتظر نتیجه ماند.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

شرط بندی در اسب سواری

اسب سواری | رشته‌ها و شاخه‌های مختلف این ورزش

رشته اسب سواری یکی از رشته هایی است که در سالیان دراز خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *