صفحه اصلی / راهنمای شرط‌بندی مسابقات / تحلیل شرط‌بندی؛ آیا منچسترسیتی فقط برای لیگ قهرمانان اروپا خواهد جنگید؟

تحلیل شرط‌بندی؛ آیا منچسترسیتی فقط برای لیگ قهرمانان اروپا خواهد جنگید؟

4 2 1

شکست خانگی در دربی منچستر، امیدهای منچسترسیتی برای رسیدن به صدرجدول را از بین برد و حالا وقتش فرا رسیده که هدف‌گذاری تیم تغییر کند؛ از لیگ برتر انگلیس به لیگ قهرمانان اروپا!

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

وقتی فصل آغاز شد، به نظر می‌رسید لیورپول اصلی‌ترین مانع برای رسیدن منچسترسیتی به دستاورد منچستریونایتد (۳ قهرمانی متوالی در لیگ برتر) باشد اما پس از ۸ هفته، منچسترسیتی تنها تیمی نام گرفت که می‌تواند طوفان تیم همیشه برنده لیورپول (تا آن مقطع فصل) را متوقف کند! گذر زمان حتی این تغییر کامل را کامل‌تر کرد! تساوی در خانه نیوکاسل و شکست خانگی مقابل منچستریونایتد، جایگاه تیم گواردیولا در رده سوم را تثبیت کرد؛ با ۶ امتیاز اختلاف نسبت به لسترسیتی رده دومی و ۱۴ امتیاز فاصله با لیورپول صدرنشین!

منچسترسیتی دیگر همانند قبل برای حریفان ترسناک نیست!

منچسترسیتی دیگر همانند قبل برای حریفان ترسناک نیست!
در این شرایط، اینکه لیورپول به خاطر حضور در جام‌جهانی باشگاه‌ها طی ۱۹ روز ۸ بازی انجام خواهد داد، دردی از منچسترسیتی دوا نمی‌کند و بیش‌تر به نفع لسترسیتی است تا شاگردان پپ! نیوکاسل انگار اسم رمز منچسترسیتی نام دارد؛ تیمی که در بازی رفت فصل گذشته در روزهای سرد ژانویه، چهارمین شکست فصل سیتیزن‌ها را رقم زد و اختلاف این تیم با لیورپول را به ۸ امتیاز رساند. آن زمان تصور می‌شد کار تمام است و لیورپول در سال ۲۰۱۹ پس از ۲۹ سال برای نوزدهمین بار قهرمان لیگ انگلیس می‌شود اما از آن بازی هفته بیستم تا پایان فصل تیم آبی شهر منچستر ۱۴ بازی متوالی را برد و به لطف لغزش‌های متوالی لیورپول مقابل وستهام، لسترسیتی،منچستریونایتد و اورتون با ۲ امتیاز کم‌تر از فصل قبل بار دیگر جام لیگ برتر را بالای سر برد. حداقل نشانه‌ها، شبیه فصل قبل است؛ تنها توقف فصل لیورپول مقابل منچستریونایتد رقم خورده و آن‌ها در هفته نوزدهم باید بازی برگشت با لسترسیتی را در کینگ‌پاور انجام دهند.تازه، بازی با وستهام هم برای تیم کلوپ در پیش خواهد بود. منچسترسیتی میانگین ۲ امتیاز در هر بازی را رقم زده و گلزن‌ترین تیم فصل جاری لیگ برتر نام دارد اما با توجه به وضعیت موجود، احتمال دارد برای سومین فصل در طول ۱۱ سال مربیگری، دست پپ از حتی یک جام هم کوتاه بماند. مردی که سابقه قهرمانی در ۳ لیگ معتبر دنیا را دارد در صورت به دست نیاوردن جام قهرمانی با پایان موقت دوران افتخارآفرینی مواجه خواهد شد.

ولخرجی برای تبدیل نقطه قوت به ضعف!

بزرگ‌ترین نقطه قوت منچسترسیتی در ۲ فصل قبل خط دفاعی قدرتمندی بود که پپ در تابستان ۲۰۱۷ برای بازسازی‌اش ۱۵۰ میلیون پوندی خرج کرد اما حالا تیم یک خط دفاعی ضعیف‌تر از لیورپول دارد. جدایی کمپانی ضربه بزرگی به تیم زده و مصدومیت استونز و ورود توام با گل اوتامندی در دربی منچستر، توامان بیم و امید را در دل هواداران تیم به وجود می‌آورد. چهارمین فصل پپ در بارسلونا و سومین فصل او در بایرن بدون جام تمام شد. حالا اگر روند فعلی ادامه یابد، چهارمین فصل او احتمالا آخرین فصلش در اتحاد خواهد بود؟ اگر روند فعلی ادامه یابد، احتمالا جواب این سوال مثبت است. یکی دیگر از دلایل افت سیتی، جدایی کاپیتان کمپانی، رهبر و ستون خط دفاعی تیم در فصل گذشته بود. از سوی دیگر مربیانی مانند گواردیولا در منچسترسیتی، پوچتینو در تاتنهام و بیلسا در تمام تیم‌های دوران مربیگری‌اش از آنجایی که به بازی پرفشار در تمام سطوح زمین و تمام دقایق علاقه دارند، پس از چند فصل بازیکنان تیم‌هایشان را دچار نوعی استهلاک ذهنی و بدنی می‌بینند و تیم به شکل طبیعی در اواخر فصل، طراوت ابتدای و میانه فصل را ندارد. مستهلک شدن سیتی در مقاطع میانی چهارمین فصل حضور گواردیولا را هم می‌توان از این دریچه نگریست. همین خستگی مشهود در دربی شهر به منچستریونایتد اجازه تصاحب فضاها و وا داشتن سیتی به بازی بی‌ثمر با توپ را داد. در لیگ برتر مدرن فعلی، جایی که تساوی همان شکست است، اختلاف ۱۴ امتیازی با این لیورپول سرحال به معنای پایان رقابت است و به نظر می‌رسد سیتی از حالا باید فقط روی تحقق بزرگ‌ترین آرزویش یعنی فتح لیگ قهرمانان اروپا متمرکز شود.

4a6bd420fd7b1ffbbc9a3f2231e328d2
روزهای سخت برای پپ و سیتی از کجا شروع شد؟

. سیتی ژانویه سال گذشته به نیوکاسل ۲-۱ باخت و به نظر می‌رسید که قرار است لیگ برتر را به لیورپول واگذار کند اما جواب آنها به این شکست، فوق العاده بود. تیم پپ گواردیولا تمام بازی‌های مانده در لیگ را بعد از نیوکاسل برد و علاوه بر لیگ، جام‌های کوچک‌تر داخلی را هم جمع کرد.
به خاطر احترام به سیتی شاید صحبت از سقوط خطرناک باشد، با این حال وقتی سندِ این سقوط به وضوح در بازی‌های آنها دیده شود؛ دیگر یک ادعای خطرناک و جنجالی نیست. خیلی از کارهای هجومی منچسترسیتی قابل پیش بینی شده است. حالا پیش بینی حرکات آنها راحت‌تر و بنابراین دفاع برابر آنها هم سهولت بیشتری دارد. لیگ برتر ۳ سال زمان نیاز داشت تا کار‌های پپ گواردیولا را مطالعه کند و حالا به نظر می‌رسد روش‌های خوبی برای مقابله با آن پیدا کرده است. نیوکاسل خیلی کم در محوطه جریمه خود دفاع کرد که یک روش تقریبا جا افتاده برابر تیم‌های خیلی قوی‌تر است. به جای آن، رو به روش فشارِ بالا آوردند که قبلا زیاد کارساز نبود. آنها هر دو وینگر خود را بالاتر بردند. میگل آلمیرون و آلن سنت مکسیمین بالاتر رفتند تا از روی لب خط محوطه جریمه حریف دفاع کنند به جای اینکه در کناره‌ها توپ‌ها را ببندند.
این کار فضای کناری زمین را برای فول‌بک‌های سیتی آزاد می‌گذاشت اما استیو بروس ترجیح داد فول‌بک های سیتی توپ را به داخل محوطه تیمش بریزند، به جای وینگری که خلاقیت و هوش بالاتری دارد. این کار باعث شد بازیکنان خلاق سیتی مجبور باشند در میانه زمین توپ بگیرند تا منطقهِ خطرناکِ محوطه جریمه نیوکاسل. استیو بروس از قصد کاری کرد که سانترها را بنجامین مندی و کایل واکر بفرستند. سیتی با همه این حرف‌ها موقعیت ساخت اما این تغییری اساسی در دفاع نیوکاسل بود. بالاتر از این، با اینکه نیوکاسل تنها چند شوت در چارچوب داشت اما دائما دفاع سیتی را در عمق اذیت کرد. واکر تقریبا یک ساعت توسط مکسیمین اذیت شد و آلمیرون در کانال سمت راست با رفت و برگشت‌های زیادش مندی را از نفس انداخت. حالا سیتی در ۵ بازی اخیر خود به خوبی نتیجه نگرفته است. آیا این یک چاله کوچک در راه سیتی است؟ سیتی قطعا در فرم خود نیست گرچه هر چه بیشتر از فصل بگذرد، شاید مشکلاتشان بیشتر شود.

2b3d8019908cc5b482e8a1d56ef233ca
یک امتیاز برای نیوکاسل مانند پیروزی بود زیرا فوق العاده بازی کردند. یک نمایش تیمی هماهنگ بود اما نشانه‌هایی از کیفیت بازی هم در آن وجود داشت. آنها بسیار منظم و جمع و جور بازی می‌کردند و نیوکاسل گاهی در طول بازی با جلو رفتنش هیجان را به این دیدار می‌داد و اگر بتوانند مثل این نمایش را تکرار کنند، هیچکس دوست نخواهد داشت رقیب آنها باشد. بروس تاکتیک خود را خوب چید گرچه خوش شانس هم بود که گابریل ژسوس و گوندوغان موقعیت‌های خوبی را در نیمه دوم از دست دادند. گلی که نیوکاسل خورد اما بیشتر به نبوغ دی بروین برمی‌گشت. هواداران نیوکاسل در دوران بنیتز بارها به ورزشگاه نیامدند و حالا این نمایش، استیو بروس را تشویق می‌کند تا باز هم آن را تکرار کند. نیوکاسل برابر سیتی نه جا زد، نه تسلیم شد و نه دست و پای خود را گم کرد.
بازی با سیتی دومین بازی پیاپی بود که نیوکاسل توانست بعد از عقب افتادن از حریف به امتیاز برسد. این باعث اعتماد به نفس تیم‌هایی می‌شود که در برابر سیتی بازی می‌کنند. هر دو گل نیوکاسل به خوبی برنامه ریزی شده بود. سنت مکسیمین به خوبی فهمید که سه مدافع سیتی در حال بستن یک جناح بازی هستند و فرصت را برای استفاده در فضای آزاد دید. گرچه گل دوم و مساوی آنها بیشتر به قدرت شلوی برمی‌گردد اما این یک ضربه آزاد حساب شده بود. جمع کردن سیتی در محوطه جریمه، آن هم برای یک پاس رو به عقب.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم 26 اسفند در سایت بتکارت

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم 26 اسفند در سایت بتکارت

روز سه شنبه دیدارهای برگشت لیگ قهرمانان اروپا پیگیری می شود. در ادامه قصد داریم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *