صفحه اصلی / تنیس / شروع رسمی مسترز مادرید ؛ آشنایی بیشتر با این رقابت ها

شروع رسمی مسترز مادرید ؛ آشنایی بیشتر با این رقابت ها

4 2 1

همان طور که از اسم این مسابقات می بینید این مسابقات در شهر مادرید اسپانیا برگزار خواهد شد و طی زمان بندی اعلام شده از تاریخ ۱۳ اردیبهشت شروع و ۲۲ اردیبهشت پایان می یابد که به تاریخ میلادی از اوایل ماه می شروع می شود و در رده مردان و بانوان انجام می پذیرد. این مسابقات بر روی خاک قرمز یا رس برگزار خواهد شد. مهم ترین خبر این دوره بازگشت راجر فدرر تنیسور برتر سوییسی پس از ۴ سال به این مسابقات است. زیرا او اعلام کرده بود که ترجیح می دهد تمرکز خود را بر روی مسابقات چمن و هارد بگذارد. او پس از طی این مدت اعلام کرد که تمایل دارد در مسابقات تنیس مسترز مادرید ۲۰۱۹ شرکت کند و حالا نام خود را در بین شرکت کنندگان این دوره از مسابقات نیز می بیند.

پیش‌بینی مسابقا تنیس مسترز در سایت بتکارت

280a6001ab93c8eea794f0fdf899c4ad
الکساندر زورف قهرمان دوره پیشین این مسابقات

بد نیست در مورد آمار این تنیس باز ۳۷ ساله بدانید که در رده بندی جهانی تنیس او بیشتر از همه تنیس بازان تاریخ، برای ۲۳۷ بازی پیاپی و بیش از ۳۰۲ هفته در رتبه اول برترین تنیس بازان تاریخ قرار داشته است.  هم چنین رکورد ۵ سال متوالی قهرمانی در مسابقات تنیس ویمبلدون را نیز در کارنامه دارد. او ۲۰ گرند اسلم دارد که از این حیث نیز رکورد دار است. گرند اسلم مهم ترین مسابقات تنیس در سال هست که شامل تنیس آزاد آمریکا، آزاد استرالیا، آزاد فرانسه و ویمبلدون. که ویمبلدون قدیمی‌ترین این مسابقات است که اولین بار در سال ۱۸۷۷ آغاز شد که اصولا از دوشنبه پایانی ماه ژوئن تا اولین تعطیلات آخر هفته ماه ژانویه در حاشیه جنوب غربی لندن انگلیس برگزار می شود.

علی رغم اضافه شدن فدرر به این دوره از مسابقات، داوید فرر ۳۷ ساله اسپانیایی از شرکت در این مسابقات امتناع کرد چون گفته می شود که می خواهد از تنیس حرفه ای خداحافظی کند. از افتخارات او می توان به صعود وی به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات تنیس آزاد استرالیا، مسابقات تنیس آزاد فرانسه و مسابقات تنیس آزاد آمریکا و همچنین کسب نایب قهرمانی مسترز کاپ ۲۰۰۷ و مقام چهارم تنیس در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ در بخش دونفره اشاره کرد.

مسترز مادرید ، داغ تر از همیشه با حضور راجر فدرر

مسترز مادرید راجر فدرر

رکوردار این مسابقات در بخش مردان رافائل نادال اسپانیایی با ۵ بار در سال های ۲۰۰۵، ۲۰۱۰، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷ می باشد.همچنین او با ۸ مرتبه حضور در فینال،۲ قهرمانی پیاپی،۳ حضور پیاپی در فینال ازین حیث نیز برتر است. از دیگر آمار و افتخارات رافائل نادال ۳۲ ساله می توان به ۱۷ گرنداسلم یک‌نفره، مدال طلای المپیک ۲۰۰۸ در بخش یکنفره۳۰قهرمانی مسترز یا تور انجمن تنیس حرفه‌ای هزار امتیازی، ۱۴ پانصد امتیازی و قهرمانی جام دیویس تنیس برای تیم اسپانیا را در سال‌های ۲۰۰۴، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ اشاره کرد. همچنین از تاریخ ۱۸ اوت ۲۰۰۸ تا تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۰۹ مرد شماره یک تنیس دنیا بود.
بد نیست بدانید او اولین و تنها تنیس باز مرد در دنیا می‌باشد که یک گرانداسلم که مربوط به تنیس آزاد فرانسه می باشد را ۱۱ بار بنده شده است که اولین آن در سن ۱۹ سالگی وی بود. تنیس آزاد فرانسه یکی از چهار رویداد بزرگ گرنداسلم در جهان است که هر ساله از اواسط ماه می تا اوایل ماه ژانویه در دو رده زنان و مردان، در شهر پاریس فرانسه برگزار می‌شود.

– رکوردار این مسابقات در بخش زنان نیز بیشترین تعداد قهرمانی متعلق به پترا کویتووا سال‎های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ می باشد.این تنیس باز ۲۹ ساله اهل جمهوری چک تاکنون عناوین زیادی از جمله ده عنوان انجمن تنیس زنان ،قهرمانی تنیس ویمبلدون در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ ، نیمه نهایی تنیس آزاد استرالیا و آزاد آمریکا در سال ۲۰۱۲ به دست آورده است. بالاترین رتبه او در رده‌بندی برترین تنیسورهای جهان می توان به رتبه ۲ اشاره کرد که در ۳۱ اکتبر ۲۰۱۱ به دست آمد.او با ۱۸۳ سانتی متر قد از تنیسورهای قد بلند زنان محسوب می شود.

– بیشترین حضور در فینال متعلق به سیمونا هالپ (۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷) و پتر کویتووا (سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸) است.
– بیشترین قهرمانی در رده دونفره متعلق به روبرتا وینچی و سارا ارانی (در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴) است.

تعدادی از تنیسور های مرد و زن نیز تاکنون از این دوره از مسابقات انصراف دادند که از تنیسورهای مرد می توان به کوین اندرسون (جایگزین: یان-لیونارد اشتروف) و جان ایزنر (جایگزین: آندریاس سپی) و میلوس رائونیچ (جایگزین: رادو آلبوت) و از تنیسور های زن نیز بیانکا اندرسکو (جایگزین: پالین پارمنتیه)،کامیلا جورجی (جایگزین: کریستن فلیپکنس) ،ماریا شاراپووا (جایگزین: الیزه کورنه)، سرینا ویلیامز (جایگزین: پترا مارتیچ)
و وینس ویلیامز (جایگزین: داریا گاوریلووا) از حضور در این مسابقات امتناع کردند.

در سال گذشته تنیس مسترز مادرید ۲۰۱۸ در حالی به پایان رسید که رقابت فینال بین الکساندر زورف آلمانی و دومینیک تیم اتریشی که پیش از این توانسته بود رافائل نادال اسپانیایی را از پیش رو بردارد،برگزار شد و زورف ۲۲ ساله قهرمان این دوره از مسابقات در بخش مردان شد.امتیازهای برتری او (۴-۶ ۴-۶) بود.همچنین او در مسابقات فینال تور جهانی لندن ۲۰۱۸ در مرحله نیمه ‌نهایی و فینال به ترتیب راجر فدرر سوییسی و نواک جوکوویچ صربستانی را از پیش رو برداشت و قهرمان شد. زورف که با نام «ساشا» نیز شهرت دارد ، با این قهرمانی پس از چهار تنیس باز مطرح دنیا (فدرر، نادال، جوکوویچ و ماری) به تنها بازیکنی در میان تنیس‌بازان فعال کنونی تبدیل شد که حداقل سه قهرمانی مسترز در کارنامه دارد. در بخش زنان مسابقات مادرید۲۰۱۸ نیز پترا کویتووا توانست با غلبه بر کیکی برتنز هلندی، برای سومین بار فاتح این رقابت‌ها شود و ۲۴مین قهرمانی دوران ورزشی‌اش را جشن بگیرد.

0442195fb394562c472550f6ff6d85ee

صاحب کنونی این مسابقات ایون تیریاک تنیسور سابق اهل رومانی ۷۹ ساله است که تبدیل به یک تاجر ثروتمند شده است و گفته می شود هر ساله ۲۰۰ میلیون یورو از این راه به مادرید اهدا می کند. مسابقات مادرید که چهارمین مسترز یک فصل تنیس است با نام تجاری این دوره از مسابقات «موتوآ مادرید اُپن» هر ساله در اوایل ماه می آغاز می شود .این تورنومنت ها در بخش مردان در ردۀ «مسترز ۱۰۰۰ امتیازی» و در بخش زنان در ردۀ «پریمیر مندتوری»جای دارد. این مسابقات در استادیوم مرکزی مادرید برگزار می شود که مجهز به سقف متحرک است و ۱۲۵۰۰ نفر گنجایش دارد.
مدیریت این رقابت ها را فلیسیانو لوپز، تنیس‌باز اسپانیایی از امسال در دست دارد. پیش از او مانوئل سانتانا، اسطورۀ تنیس اسپانیا عهده دار این مسابقات بود و از امسال لوپز خود را مسئول این دوره از رقابت ها می بیند.

بر طبق آمار نشریات اسپانیایی میزان جوایز این دوره از مسابقات به شرح زیر می باشد:

رده قهرمان نایب‌قهرمان نیمه‌نهایی یک‌چهارم نهایی دور سوم دور دوم دور اول
انفرادی مردان €۱,۲۰۲,۵۲۰ €۶۰۸,۷۰۰ €۳۱۲,۲۱۵ €۱۶۰,۹۲۰ €۸۰,۶۲۰ €۴۲,۲۲۰ €۲۳,۷۹۰
انفرادی زنان €۱,۲۰۲,۵۲۰ €۶۰۸,۷۰۰ €۳۱۲,۲۱۵ €۱۶۰,۹۲۰ €۸۰,۶۲۰ €۴۲,۲۲۰ €۱۹,۸۰۵

که میزان کلی این مبالغ چیزی در حدود ۷,۲۷۹,۲۷۰ یورو تخمین زده شده است.

همچنین میزان تخصیص امتیازات برای نفرات برتر نیز به شرح زیر می باشد :

رده قهرمان نایب‌قهرمان نیمه‌نهایی یک‌چهارم نهایی سوم دوم اول
انفرادی مردان ۱۰۰۰ ۶۰۰ ۳۶۰ ۱۸۰ ۹۰ ۴۵ ۱۰
دونفره مردان ۱۰
انفرادی زنان ۱۰۰۰ ۶۵۰ ۳۹۰ ۲۱۵ ۱۲۰ ۶۵ ۱۰
دونفره زنان ۱۰

بد نیست در مورد تنیس مسترز بدانید که شروع این رقابت ها از سال ۲۰۰۲ بوده است و این سال ۲۰۱۸ هجدمین دوره این مسابقات برگزار خواهد شد.در ابتدا فقط مردان در این دوره از مسابقات می توانستند شرکت کنند ولی طبق بررسی های انجام شده و در طی تغییراتی از سال ۲۰۰۹ به بعد زنان نیز وارد این عرصه شدند و به جذابیت این مسابقات افزوده شد و با استقبال زنان تنیسور و طرفداران آن ها مواجه شد.در ابتدا نیز زمین این مسابقات از جنس هارد بود و بعد از مدتی به خاک تبدیل شد و در سال ۲۰۱۲ تیریاک صاحب کنونی این مسابقات تصمیم گرفت که خاک آن را به خاک رس آبی تبدیل کند که به دلیل لغزنده بودن زمین بعضی از تنیسور های مطرح جهان به این امر اعتراض کردند و مجبور شدند بعد از مدتی دوباره آن را به خاک  رس قرمز تبدیل کنند.

پیش‌بینی مسابقا تنیس مسترز در سایت بتکارت

ezgif 3 a78afeab419f
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره bcadmin

آواتار bcadmin

این مطالب را نیز ببینید!

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم 26 اسفند در سایت بتکارت

راهنمای پیش‌بینی | برنامه مسابقات مهم 26 اسفند در سایت بتکارت

روز سه شنبه دیدارهای برگشت لیگ قهرمانان اروپا پیگیری می شود. در ادامه قصد داریم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.